Latvijas karavīri Afganistānā

Š.g. 01.maijā, Afganistānā bojā gāja 2 mūsu karavīri. Kā Jums šķiet, vai Latvijai ir jāsūta kareivji starptautiskās misijās, kurās mūsējie ir tikai marionetes politiskajās spēlītēs? Un vai šie upuri ir attaisnojami?

veejsha (2009-05-05 11:29)      karaviiru rindaas iestaajaas briivpraatiigi, jo labi maksaa, tad arii ar to ir jaareekjinaas-ar sekaam...

Just_ (2009-05-05 11:31)      Šos karavīrus neviens ar varu uz Afganistānu nedzen, tas ir viņu darbs - viņi ir algotņi. Un, manuprāt, viņi zina, ar ko riskē, izvēloties profesiju un dienesta vietu.

Laskovij (2009-05-05 11:34)      1) Karavīri vienmēr ir marionetes politiskās spēlēs
2) Latvijā ir algotņu ... tātad viņiem par to maksā...

melnss (2009-05-05 11:35)      Diemžēl algotņa alga reizēm ir nāve!

short (2009-05-05 11:37)      piekrītu pārējiem, diemžēl, bet tā ir...

Tessa (2009-05-05 11:39)      pilniigi pievienojos Just,ar visam chetram.

joens (2009-05-05 11:44)      Tas ir šo puišu darbs un nāve ir šī darba neatņemama (lai neteiktu, obligāta) sastāvdaļa. Attiecīgi man nav saprotams, par ko viss šis satraukums un šurumburums, bet par, piemēram, darba vietā bojā gājušu elektriķi neviens medijs neinteresējas.

SNIEGBALTITE_ (2009-05-05 11:51)      Taa ir vinju izveele... savaa zinjaa taa ir kaa apseesiiba, kaa slimiiba, taapat kaa azartspeeles utmldz lietas. Vinji vienkaarshi nevar nebraukt, nevar nekarot. Taadiem viirieshiem gimenes nevajag, jo ciesh jau maajaas paliceeji- sievas, beerni, pat tad, ja neviens bojaa neaiziet, nahren taads viirs, lai peec tam bez nerviem paliktu? paardziivotu? nezinaatu- dziivs vai miris un uz cik ilgu laiku! nu, nee.....

Just_ (2009-05-05 11:53)      Jā, viens tāds ir - visu laiku pa "misijām" dzīvo, kļuvis stipri dīvains un pats atzīst, ka citādi dzīvot vairs neprotot. Pašlaik arī ir kaut kur tālu. Un no patriotisma tur nav ne smakas, arī no naudaskāres nē - viņam tas patīk. Un viņš zina un pat tic un cer, ka viss beigsies ar nāvi no ieroča.

lirica (2009-05-05 11:55)      vispirms..ar varu nevienu nepiež..ja lien militārajās struktūrās,tev jābūt gatavam,ka esi valsts īpašums,kas var Tevi nosūtīt misijā..cits jautājums ir par veselības un psiholoģisko sagatavotību..un par to viņi saņem algu..sociālās garantijas ..
esmu redzējusi dokumentālo filmu,ko rāda kandidātiem ,kas gatavojās braukt uz misiju..paldies,es tur nevēlos piedalīties,,
ir arī cita cilvēku kategorija..kam armija ie kas svēts un prestižs..man labākais draugs aizbrauca..viņam tas ir pašapliecināšanās veids..un iespēja redzēt ko citu!!

Laskovij (2009-05-05 12:04)      Man bija viens paziņa, kas savos 24 gados bija sirms un acī pilnīgs tukšum pēc Afganistanas, viņam tiešam tai laikā nebija izvēle, kur doties.

Šajā gadījumā tā tomēr ir katra paša izvēle, neviens viņu uz armiju ar varu nevilka.
Un ja jau par to sākām runāt, tad neaizmirsti otru pusi, ka arī tur ir cilveki uz kuriem mūsējie raida lodes un arī trapa un mātes paliek bez dēliem, nomaldījusies raķete noslauka uzreiz vesalu kvartālu, nešķirojot nevienu, vai bruņots vai nē.

Diemžēl tāda ir cena, šajā passulē, lai mēs te mierīgi varētu rakstīt topkikus globālajā tīmeklī... jo kari un cilvēki iet bojā citas zemēs... jeb kamēr būs kari, tikmēr kāds tajos ies bojā.

No otras puses, kepēc tikai ASV mātēm ir jāpaliek bez dēliem???


ponytail (2009-05-05 12:13)      Interesanti, kāpēc neviena mamzele tagad neatceras ap 23. februāri rakstītos slavinājumus vīrietim - kareivim, un to, cik nepieciešama ir armija jauneklim, lai viņš kļūtu par vīrieti?
Par jautājumu - kā jau tika teikts iepriekš - armijā tagad nevienu ar varu neņem un misijās arī ar varu nesūta. Brīvs cilvēks, izvēlas, ko vēlas, mirst kā izvēlējies. Ciniski, bet tā tas ir. /man ir tuvs radinieks, kas par dienišķās maizes pelnīšanas veidu ir izvēlējies tieši dienestu armijā, un tur kokteilī ir viss - gan vīru spēles, gan azarts, gan nauda, gan sava šķipsniņa patriotisma/

tiritomba (2009-05-05 12:33)      mēs katrs no sava darba kļūstam par upuriem, ja definīciju tulko tā, kā Tu, Imagine. labi, šoferis no mugurkaula deformācijas nemirst un strādājošajam pie datora zūd tikai redze, nevis dzīvība, tomēr neviens ar varu nevienā misijā nesūta. sen jau fašistiskās Vācijas iesaukums beidzies - gandrīz 50 gadus atpakaļ. tagad visu lietu mērs ir atalgojums - viņi saņem algu. labi, daži nomirst, bet ne jau visi! tad sen neviens vairs armijā neietu. katra paša izvēle.
ja kas, arī es gribēju iet armijā! un nevis kā medmāsa, bet patiešām kā sastāva vienība! :))) nu, gribēju, gribēju, un pārgribēju. neaizgāju. tik pat labi, ja būtu aizgājusi, arī es varētu būt viena no viņiem. es par to nepārdzīvoju - katram savs laiks dzīvot, savs laiks mirt.

dolce_no_pasaran (2009-05-05 12:34)      Vai Jūs spējat noticēt, ka kareivjos ir arī patriotiskums pret to, ko viņi dara un nauda nav vien īgais stimuls doties drošā nāvē?
(c)
______________________________________

babulis galīgi krastus pazaudējis. kāds, nah, patriotisms? šie pasažieri tēvzemi aizstāvēja?
konkrēti tante samurgoja.

posse (2009-05-05 12:37)      Es ceru, ka ir latviešu zēnos vēl drosme un vīrišķība..citādi tādi ņauduļi taču riebjas.

aluxx (2009-05-05 12:38)      neviens viņus nesūtija, paši brīvprātīgi aizbrauca.
un aizbrauca viņi slepkavot, ar īstiem automātiem un īstām patronām....vai viņi saviem tuviniekiem ir izstāstijuši cik cilvēkus un kā viņi tur slepkavoja ?

adelheide (2009-05-05 12:41)      vot shitentaa "raudaashana" ir aizkaveejusies par vismaz 20 gadiem... tad tieshaam pret savu gribu jaunos puishus (biezhi vien pietiekami nesagatavotus) aizsuutiija uz turieni, no kurienes vismaz puse nepaarnaaca un tie, kas paarnaaca, ar paardziivoto meegjina sadziivot veel shobaltdien... un maates, maasas utt. pat iepiiksteeties nedriiksteeja...

selnija_ (2009-05-05 12:42)      Viena no retajām reizēm, kad piekrītu aluxxam un dolcem-zaķitim!

Imagine_double (2009-05-05 12:46)      Man ir skumji par cilvēces stulbumu, par alkatību un upuriem, ko tā nes jaunu iekarojumu dēļ. Man ir skumji par cinismu jūsos... runa taču ir par Jums svešiem cilvēkiem, kurus jūs nepazināt un nekad neuzzināsiet, kādi tie ir bijuši.. Skumji ir par to, ka mūsu sabiedrību pamet patiesi vērtīgi pilsoņi, bet deģenerāti paliek. Skumji, ka zem anonīmajām virtuālajām maskām pazūd cilvēcība.. cilvēcība, kura atmostas tikai brīžos, kad pašiem ir grūti.. Skumji ir par to, ka šādi kari un politiskie nemieri notiek.. un notiek cilvēku stulbuma un alkatības dēļ. Pareizi vien ir, paši iznīdēsim savu sugu – sākumā morāli, tad arī fiziski. Maktub!

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu