Krīzes cēlonis?

Es te ta sodien nodarbojos ar filozofiju...
Ta. Valsti nospraga viena konkreta nozare - nekustamais. Bet par darijumiem ar nekustamo tapat nodoklus nemaksaja. Ok, palika celtnieki bez darba. Bet ta ir 1 (atkartoju: viena) nozare. Kapec es sobrid esam tada pakala, kada esam? Tad visa valsts no vienas celtniecibas ir partikusi, vai ka? Un kapec tepat kaiminos nemegina pensionarus bada nomerdet?
Paskaidrojiet man, analfabetei, sito. Nu nevajadzeja but tik vajpratigam lavinas efektam. Citas valstis ir finansu krize, bet mums pat vairs nav krize, es pat nezinu, ka so nosaukt.

bru_nette (2009-06-17 15:28)      cik izzagta mūsu nauda valsts pasūtījumos celtniecībā, saskaitīt nevar

dolce_no_pasaran (2009-06-17 15:31)      a tipa pārējās nozares plauka un zēla??? vai tagad plaukst un zeļ?
ja valstī ir tikai viena nozare un tā nosprāgst, tad arī ir tas, kas ir!
elementāri, mendelson!

SNIEGBALTITE_ (2009-06-17 15:33)      jeezinj, kaada aprobezotiiba!!!! kaads nekustamais!
taa ir tikai viena nozare, visu pareejo neaizmirsti- RUUPNIECIIBU, EKSPORTU, LAUKSIAMNIECIIBU,BANKU SEKTORU. vispaar jebkaada veida razosanas attiistiiba ir tuvu 0!!!!

iposse (2009-06-17 15:35)      varētu uzskaitīt simts un vienu lietu, kas pie tā noveda.
1.neadekvāta kredītu došana.
2.ierēdniecības apara`ts ar visām padomēm un to naudām, kas plūda kā straume...vai šāda maza valstiņa ir spējīga uzturēt tādu baru bezkaunīgu veču???
3.Aplokšņu algas, ar no tām izrietošajām sekām.
4.Izvairīšanās no nodokļu maksāšanas un mahinācijas ar māmiņu algām.
un tā tālāk.un saskaiti kopa un iznāks diezgan labi.

izshautais_rieksts (2009-06-17 15:36)      http://www.youtube.com/watch?v=ssgpJSpU92c&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=PV6QMHt9Acg

patiesībā nosprāga finanses.

:)

Uhuhuu (2009-06-17 15:40)      Kāpēc tu nekustīgā īpašuma jomu sauc par ko īpašu? To pārvalda tādi paši lohotrona dalībnieki kā tie, kas nomā vai pērk. Jaunie projekti stāv tukši, bet, lai līdz izīrēšanai nonāktu, vēl ir gadiņš jāpadzīvo iedomātā vidusslāņa statusā.

izshautais_rieksts (2009-06-17 15:42)      tb citās nozarēs izmantoja tos pašus principus - fjūčersi utt

aaraa_tumsa16 (2009-06-17 15:44)      vienkārši mūsu valsts ekonomikas augšupeja (ko visi gudri ekonmisti teica, ka tā ir pa strauju, un ka tas ir burbulis) bija tikai ILŪZIJA. Pārfrazējot, salīdzini to ar kārt`;ejo finansu pirmīdu, vai ko taml. Galvenie ieguvēji ir pirmīdas augsgalā, un tici man, tie nav mūsu latvju bāleiņi. Mūsu bāleliņi ir tikai piramīdas pirmspēdējais posms. Viņi nopelnīja, bet salīdzinoši tikai grašus. Mēs, tie izmantotie, esam padarīti atkarīgi, nebaidos teikt, līdz mūža galam, gan politiski, gan finasiāli. neatceros, kur to lasīju, varbūt zin.fantastikā:)) bet bija laba prognoze, ka pirms pasaules gala, iestāsies modernais verdzības laikmets (nemot vera, ka viss attīstās cikliski). Gandrīz jāpiekrīt, jo modernajā feodālismā, kur kā ka`dreiz kā dzimtcilvēki maksā lielāko tiesu muižai (lasīt-pašvaldībai, t.i. 79% no nodokļa), un daļu baronam (21% valstij), paši bez maz badā sprāgdami, jau sen ir:)

BuutlsBamtrinkets (2009-06-17 15:46)      Nu pate padomā - kādā veidā ieplūda nauda, ja importa/eksporta bilance(man liekas) bija 3x uz negatīvo. KĀ var nebankrotēt, ja izdevumi ir 3x lielāki.
Kāpēc līdz šim tas nenotika?
A tāpēc, ka bija ko pārdot, tādā veidā ieplūda nauda, kura jau pa mazākām renēm nonāca citās nozarēs.
Celtniecība, patiesībā, NAV nozare, kura RADA VĒRTĪBU, tb no ārienes ienāk nauda. Nē, celtniecība bija TIEŠS nekustamo pārdošanas piedēklis, jo nekustamajos iegūtā nauda, tika investēta jaunbūvēs/vasarnīcās/puspilīs... saproti? Tas pats ar valsts pasūtījuma celtniecību un ceļu būvi. Nepārtraukti mīnusi budžetam, bija šī celtniecība. TĀTAD.
Arī celntiecības bums bija no sērijas "pats ēd savu miesu".
Kok"rūpniecība"? Da upasji bože...
Kas vēl?
A nekas vēl.
Tāpēc tikko parstāja ienāk iztirgošanas nauda... kirdik un riktīgi, tāpēc ka NAU CITU NOZARU!

Exstars (2009-06-17 15:58)      Labs plāksteris valstiskam ego,ka celtniecībā ieguldītā nauda vairo valsts kopproduktu...:)Citās kategorijās,citos apstākļos varbūt.Nu kaut par piemēru amīšu lielo ceļu būves bumu,visas zemes elektrifikāciju padomijā...Ieguldijums infrastruktūrā.bet ne personisko ,subjektīvo ērtību radīšana.Rezultāts redzams.bet vienmēr atbalstu viedokli,ka ne mēs bardaka aizsācēji un mums bij tikai viena iespēja-piekrist vareno globālajiem risinājumiem.To daļu,ko valsts spēja pasargāt savu pilsoņu tiesībām un dzīvei,viņas troņprincīši nopārdeva savu ērtību un varas apziņas iegūšanai.Prasti runājot mūs uzmeta.Tā pa krietnam.Bez izvēles,gribam to vai ne.Globalizācija.Un nu pie līkā latvijas bērza varam moralizēt par zaudētajām,garām palaistajām iespējām.Par ko patiesībā ir atbildīgs ikviens.Jo izmantojis škīetamās labklājības labumus vienā rindā ar visiem pārejiem.Nodoklīši,aploksnītes,draugu būšanas ierednīšiem,kaimiņi,draudzīgas dāvanas un te mēs esam,kā skudras,kas savu pūzni vienkārši izvazājušas pretējā virzienā...:)

Satelits_Dzeja (2009-06-17 16:00)      Man ir alternatīva versija par šo visu problēmu. Es domāju, ka mēs skatāmies pavisam nepareizajā virzienā. Viss sākās tad, kad izveidoja vienu portālu, kurš paredzēts, lai draudzētos cilvēki savā starpā. Droši vien veidotāji nemaz neiedomājās, ka cilvēkiem to vajag. Tātad portālā sareģistrējās puse vai vairāk pat no visiem latvijas iedzīvotājiem, turklāt tie vienlaicīgi arī ir visi seksuāli aktīvie iedzīvotāji. Viņi remdēja portālā alkas, virtualizēja visus seksvariantus no žurnāliem, tikās, pārtikās jēgu un beigās safāzējās, neko vairs nestrādāja bet vislaik tik domāja, kā vēl varētu atrast vislabāko sievieti, vīrieti ai tā smuka, bet noteikti ir smukāka, bā nu šī, šai, šai jābūt manai, elpa jau nav un darba diena uz beigām, bet vēl nav, saites no čiksas uz čiksu, o arī vecākas kundzes man patīk un paukš darba dienas beigas un cilvēciņi pārstrādājušies iet mājās. Viņiem neviens neprasa vai tu kaut ko esi maz darbā izdarījis, jo arī priekšnieki sēž portālā, a moš izgājuši garajās pusdienās un tā pāris gadi un neviens nepamana, ka viss laiks aizgājis. :) Bet dzimstība kā nepieaug tā nepieaug - lūk produktīvs seksuālās audzināšanas un informētības paraugs.
Un tikai tagad seko Latvijas krīze. Jo pēkšņi no domām par seksu un seksuāliem variantiem atnāk ziņa, ka kaut kur amerikā ir problēmas. Hmm, visi vienu dienu ņem un lasa ziņas, pēc tam sāk skatīties kas notiek darbā un tur izrādās baigais klusums. Lūk arī krīze visās jomās. Krīze mazāk skāra tos, kuriem nebija interneta un kuri nav seksuāli aktīvi vai neinteresējas par to. Bet ak tavu skādi, izrādās, ka būsjāaizņemas piķis arī no seksuāli neaktīvajiem, lai glābtu aktīvos. Tāda mana pārliecība.

iposse (2009-06-17 16:02)      un izskatās, ka pēdejās vēlēsanas pierāda, ka vēl tas kas nebija nobeigts, tiks izdarīts...
man bija jāvēl par sarakstiem, kur daži kandidāti apmēram 23 gadi jauni vēl aizvakar dzēra pie pagasta benzīntanka un teica pardevējai - blje, tu suk.......
nu tādā stilā.Tagad viņi iepublicējuši veļēsanu listē vispārdzirdētas frāzes metās tajā jaukumā iekšā...

iterators (2009-06-17 16:07)      starp citu- kokrupnieciba ir vieniga nozare latvijā ar pozitīvu eksporta/ importa saldo, tā kā butl nerej, nezini faktus.

veejsha (2009-06-17 16:12)      narkotiku tirdznieciiba ir un buus dziiva...mosh davilktu muus gaismaa...

SNIEGBALTITE_ (2009-06-17 16:19)      veejsha, kad tavi beerni jau pirmajaas klasees gaitenii nopirks kaadu ieshnaucamo no kaada 5.klases skolnieka, tad tu shitaa nerunaasi!!!!!

Maverick (2009-06-17 16:21)      Valstī bija nesabalansēta ekonomika un ļoti negatīva ārējās tirdzniecības bilance.

Un otrs iemesls - visi gribēja dzīvot "kā Eiropā", bet strādāt "kā Krievijā". Pateicoties kreditēšanas bumam, tas kļuva iespējams katram studentam. Nu i tagad nesūkstieties, ka māja uz kredīta, auto uz līzinga, sieva - uz operatīvā līzinga, a bērni - uz overdrafta. Nu tad nebrīnieties, ka šobrīd visi šie kredītu maksājumi sastāda lielāko daļu no jūsu aldziņas :)

riks (2009-06-17 19:31)      bru_nette - cik izzagta mūsu nauda valsts pasūtījumos celtniecībā, saskaitīt nevar

nevar vis. pat ± uz aci un kalkulatoru piemest grūti.
bet ne celtniecība 1-n, man domāt.

garaamejoshais (2009-06-17 19:50)      Taapeec, ka krediiti ko visi sagraabaas aizgaaja uz aarzemeem, un trag nu ir laiks vinjus atdot, vel pa medijiem tikai to vien dzird kaa kriize.. un protams, ka iestaajaas pilniigs pisec...

PEKSIS66 (2009-06-18 00:02)      Pamats, manuprāt, ir cits. Viegli dabūjama nauda lielos daudzumos kopā ar impotentu valdību. Tā kā tirgus mazs, sāka kāpt cenas it visam, bet max. nekustamajam. Tagad vienkārši notiek pretējs process.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu