Ja nepalīdz Valsts Policija un Ātrā Palīdzība, kas palīdzēs?

Bijām ar draugiem kafejnīcā-diskobārā uzspēlēt biljardu. Pie ieejas izcēlās ķīviņš starp apsargu un manāmi iereibušu sievieti invalīdratiņos, kura centās iekļūt bārā. Cenšoties iekļūt, sieviete apgāzās un izkrita no ratiem. Puiši un apsargs viņu piecēla un viņa aizbrauca prom. Pēc apmēram stundas vai vairāk, mēs ar draugiem devāmies mājās. Dažus metrus no ēkas izdzirdējām palīgā saucienus otrpus ielai. Saucēja bija tā pati sieviete invalīdratiņos, kura atkal bija izkritusi. Sapratuši , ka saviem spēkiem nevarēsim viņu piecelt, gāju pēc palīdzības pāri ielai uz bāru. Nākot atpakaļ pamanīju tuvojamies VP ekipāžu. Apturēju un lūdzu palīdzēt, taču šādu atbildi negaidīju :
VP: viņa ir dzērusi?
es: manāmi iereibusi.
VP: un ko Jūs no mums gribat? Mums ir apnicis viņu vākt, viņa te katru vakaru vārtās dzērusi.
es: un ko tad man darīt?
VP: sauciet "ātros" . . . un viņi aizbrauc.
Piezvanu uz 112, sagaidam ĀP mašīnu, no kuras izkāpj 3 vīrieši. Izstāstiju viņiem situāciju uz ko viņi atbildēja:
ĀP : kāpēc tad mūs saucāt nevis policiju?
es: tāpēc ka policija pateica , lai saucam jūs.
ĀP: un ko mums ar viņu darīt?
es: nu aizvediet uz to pansionātu, citāti tādā dzērumā viņa nekur tālu netiks, atkal kaut kur apgāzīsies.
ĀP: kas mēs - taksometrs vai? izsauciet viņai taxi un paši tad apmaksājiet , ja jau jums tā uztrauc kā viņa nokļūs.
es: tātad secinājums ir viens - gan policijai gan ātrajiem ir nospļauties par to, ka cilvēks var apgāzties ar tiem ratiņiem un palikt guļam uz asfalta līdz kamēr kāds viņu no rīta atradīs jau nosalušu, ja?
ĀP: Sieviete, jums ir sūdzības par veselību?
Sieviete(stostīdamās alkohola iespaidā): Net. nikakih zhalob. parni, edite domoi, ja sama . . .
ĀP: nu, redziet , viņa pati tikšot. Nekādu sūdzīb

kautkas      pirms turinājuma .... man bik nav skaidrs .... sapratu, ka nebiji viena, bet ko nozīmē - Sapratuši , ka saviem spēkiem nevarēsim viņu piecelt ... cik tad jūs bijāt un cik jums gadiņi ? (sorre, nepaskatījos, un netaisos skatīties tavu anketu ) ... liekas, ka jebkura vecuma piedzērušu sievieti divi pusaudži varētu piecelt un ievietot viņas ratiņos .... šobrīd neizskatīšu jautājienu par policijas izsaukšanas lietderību un viņu bezdarbību ....

kautkas      par policiju un ĀP .... viņiem tik daudz reizes alga samazināta, ka es nebrīnos - viņiem nax nekas nav vajadzīgs ....

lirica      Nu šjā gadījumā pie vains policija..tas ir viņu uzdevums nogādāt iereibušo vai nu policijas iecirknī vai uz māju..un ticu,ja būtu ziema..tad viņi arī to darītu.
NMP nav jātransportē piedzēruši pasažieri,kas paši nevar paiet,ja nav traumas vai veselības traucējumi..

lirica      kautkas...neskatoties uz kapeikām ,ko saņemam..neviens nedod mums tiesībās strādāt sliktāk...
un te man ar jābrīnās..sievietei ratiņos un vēl alkoholiķei svaram jābūt pamazam..lai divi cilvji,kas jau vazājas pa krogiem..nevarētu iecelt atpakaļ ratiņos..

Hara      ĀP nav jāsavāc dzērušie ja tas neapdraud viņu dzīvību tiešā veidā (tiešā veidā ir tik piedzēries, ka atrodas bezsamaņā un var aizrīties ar personīgajiem vēmekļiem vai nomirt no saindēšanās)

tak padomājiet paši kas notiktu ja ĀP uzņemšanas telpās kurās bieži vien nepietiek vietas nopietni cietušiem cilvēkiem pa vidu maisītos smirdīgi un piedzērušies bomži kuri ir savākti uz ielas "lai nenosaltu" - par ko ĀP pārvērstos? Ārzemēs ar tādiem nodarbojas sarkanais krusts um taml. organizācijas, pie mums ar to nodarbojas Melnā Berta. Nepatīkami, bet fakts - vajadzēja zvanīt Melnajai Bertai, tobiš atskurbtuvei, bet vispār jau to vajadzēja noorganizēt VP ekipāžai.

Un vispār, ja tā pa skarbo runājam, tad uz ielas pakritušajiem ir jāpalīdz tikai tādā gadījumā, ja tās ir nelaimes gadījums un taml. Dzērušajiem palīdzēt nav jēgas, nākošajā dienā viņi būs turpat kur pakrita vakar. Vai nu radiniekiem vai soc. dienestiem ir viņi nevardarbīgā vai piespiedu kārtā jāatradina no šāda dzīvesveida vai nu lai ar viņiem nodarbojas dabiskā izlase. Manuprāt dzērumā vāļāties uz ielas nav palīdzības vērta stadija. Patversmēs vietas pietiek, tie kas vārtās uz ielas ir tie kuri nespēj izpildīt vienkāršos patversmes noteikumus - būt skaidrā prātā un ierasties laicīgi. Ja nespēj izpildīt pat elementāras patversmes normas, tas ir pēdējais pakāpiens sabiedrības atbildībā.

lapsu_aacis      buutiibaa, taa tieshaam ir alkaana probleema.
ne aatrajiem, ne policijai nav jaakraameejas ar alkaaniem. atrezvilkas ,cik jau to ir, parasti ir paarbaaztas,tureet iecirknii kaut kaadu paardzeerushos alkaanu- a par ko? patversmee bomzi, ka tas ir paalii, vienkaarshi neielaiz, pat ziemaa, kaa arii policijas uzdevums nav par taistiem piestraadaat un uz pansionaatu izvadaat to iemiitniekus.
jap. taa ir nabadziigas valsts ikdiena un taa tas ir.
ja jau jaunatne ir taa sashutusi par sho kaartiibu- laipni luugti apmaksaat taxi un transporteet maajaas visus, kas nav speejiigi pashi nokljuut liidz gultai.

Bekka    1 Jāsauc ir pašvaldības policija,kas nogādā atskurbtuvē. Esmu saskārusies ar šādu situāciju. Tagad jau visiem viss vienalga, katrs domā tik par sevi,struktūru rīcība neizbrīna, esmu redzējusi arī sliktākus variantus...:(

FRITILAARIJA    1 neko sev nepārmet! malači, ka darījāt, cik varējāt, un tas nebūt nebija maz; par pārējo neizteikšos, varbūt dievs palīdzēs tiem, kam vajag, bet citus atkal sodīs

cilveex    1 Vairākus mēnesus nostrādāju lielākās lv slimnīcas uzņemšanā. ir viedoklis. nelabs. uzņemt IR pienākums, bet kad viņus atved, tos sametušos, izkāvušos, bikses pietaisīsos... nedomājat, ka uzņemšanas doki ir vienaldzīgi pīpli, viss ir aiz tā, ka redz tik daudz un lamas un draudus saņem tik, ka cilvēki kļūst pofigisti.
Ir bijis, kad tādu iemetušu "nosalušu" atved un tad kur ne, uzrodas viņa "kõriši", turklāt viņs ir saarstēts, jo ir galva salāpīta un BĻAUJ pa visu stāvu, ka viņu te moka. Un kas? Šitie perdeļbandtīdi davai sist uzņemšanu... a cilvēkam NEdrīkstēja dot pretsāpju līdzekļus. Mēs to bugaju turam, divi doki lāpa. Pa dzīvo. A kā? Ja viņam motors apstāsies? Sāpēs arī, ka tik turies, kad tev septiņas šuves ar āki taisa... bet KURS ir vainīgs? Un tad sākas kautiņs ar "līdzjutējiem" līdz ierodas menti. Viss notiek piecos no rīta, kad jau tā esi noguris pēc 40 stundu dubultmaiņas...
Dokus/mentus vainot arī grūti. Ko darīt? Atskurbtuve. NEvis slimnīca, kur dažreiz atved divus gabalos sadalītus cilvēkus, a tur sīņi maisas pa kājām. To ir jāredz, tad ierubīsies...

SievieteMelnaa  1   VP: un ko Jūs no mums gribat? Mums ir apnicis viņu vākt, viņa te KATRU vakaru vārtās dzērusi.

Vai topika autore iedomaajs, ka VP nav svariigaaku lietu, ko iesakat, lai nodroshinaatu citu pilsonju droshiibu, kaa aukleeties ar alkaaniem.

ehidna    1 Vai tad šīs,TEVIS minētās instances, vispār kādam palīdz?:DDD ja nu vienīgi, kad būsi galīgi nomirusi...:))))

a2uc      Bija pazīstams šāda tipa invalīds. Dzērumā apsaldēja kājas, tās amputēja. Pēc amputācijas viņš braukāja dzerdams invalīdu ratiņos, stāstīja ka esot Afganistānas kara invalīds un diedelēja naudu.
Šādā, analogā tevis aprakstītai situācijai, es pagāju garām. Ne mirkli neesmu sev pārmetis par to. Ja tevi moka mātes terēzas sindroms, tad atradīsi sev pimērotu vietu kādā sektā vai organizācijā.
Ar šo es nesaku ka visi invalīdi ir dzērāji un pie tā, kādi ir, ir vainīgi paši. Nē, katrs gadījums ir individuāls.
Gan policija, gam ātrie rīkojās atbilstošu tai situācijai - sabiedrisko kārtību viņa netraucēja, sūdzību nebija.
Kā cilvēks, jūs rīkojusies pareizi.
2011-07-05

kuks10      ...policija ir butaforija manā izpratnē..?!(( 2011-07-06

Meinkuns      Šādās situācijās ir jāzvana Degpunktam vai Tautas balsij. 2011-07-11

homo_sapiens66      "āte terē" :D 2011-07-13

neitrali      Alkaholiķi es arī nekad un nekādos apstākļos neglābtu,tieši tāpat kā narkomānu-cietējam ir jāpalīdz sev pašam.Un pietiek tērēt līdzekļus uz alkaholiķu un narkomānu problēmām. 2012-01-21

DailaLapina      Pilnìgi pareizi, àtrà palīdzība ir domàta neatliekamiem gadìjumiem,, nevis vàkt dzèràjus pa gràvmalàm.Smieklìgi, paši puecelt nevar, bet NMP tas ir jàvar..... 2021-06-20

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu