par okupāciju

Visu laiku tiek runāts par to ka Krievijai ir jāatzīst Latvijas okupācija. Bet, vai tad tagad nav sava veida okupācija no ES puses? Kā jums šķiet?

Maverick  2 2 Protams !
Tikai ar smalkākiem paņēmieniem.

ziemelis  1 2 Man nekas nešķiet, Latvija ir brīva valsts!

cilveex    4 Atkal jau tas šaurais skatījums...
1kārt PSRS karaspēka ienākšana un tās rezultāts saucas aneksija, nevis okupācija. Un tāda bija un salīdzināt izsūtīšanas un NKVD rīkotās spīdzināšanas un vajāšanas ar referendumu par iestāšanos ES ir... nu, kā lai to pareizi nosauc? Formas un būtības atšķirība? Varbūt tas ir pārāk vienkāršoti.

2kārt par šauro skatījumu... globalizācija. Pamazām tiek veidota pasaules valdība, izdarīts ir jau ļoti daudz. Nacionālo valstu likvidācija ir tikai viens no soļiem. Šī soļa jēga ir atņemt nācijām(to līderiem, pareizak sakot) pašnoteikšanās tiesības, lai kādā formā tās būtu- demokr/monarhija/plutokrātija/autokrātija/totalitārisms, whatevā... nav svarīgi.
Arī starptautisko tiesību pārākums pār nacionālajām, nacionālās valsts teritorijā. Kam pieder suverēnās tiesības demokrātiskā valstī? Tautai. Tā stāv rakstīc konstitūcijās, vismaz. Tā nav nekāda nabaga Latvijas okupācija, bet globāla tendence. Vispirms reģionālā unifikācija, vēlāk globālā.
Kam tas vajadzīgs? Starptautiskajai birokrātijai? Bet vai tā ir virzītāja, vai īstenotāja?
"... politikā nekas nav nejauši. Ja kaut kas notiek, tad varat būt droši, ka tas ir ticis plānots, lai notiktu tādā veidā." -Franklin Delano Roosevelt
"Šodien, es saku, ka neviena nācija pasaulē nedrīkst palikt ārpus tās globālās sistēmas, kuru mēs veidojam." - Madlēna Olbraita
"Dotiet man varu pār naudu un vairs nav nozīmes tam, kurš tieši ir komandieris" -
Mayer Amschel Rothschild

kokote    2 ...cilvēki mīļie (neattiecas uz cilveekx- tb viņš ir mīļš, bet tas pārējais teksts neattiecas), nu pirms ar vārdiem sākam svaidīties, kaut kādus apzīmējumus lietojam, varbūt tomēr paskatāmies tipa svešvārdu vārdnīcā, kaut googles tantei uztaujājam... lai gan, ko no "tautas" var prasīt, kā politiķi lieto vārdus -brrr (kad ieklausās un saprot, tad gribās jautāt, vai šamie palielam ar galvu draudzējas)
Lasot cilveex tekstu, uzreiz iekšēji gribējās iebilst, līdz nonācu līdz pēdējam teikumam - tajā ir viss...vairāk nekomentēšu, citādi mani nodēvēs par antisemīti :)) :))
PS. un Latvijas -Krievijas attiecībām "pa lielam" nekāda sakara ar ES (atkal siļķes ar putukrējumu tika samiksētas)

Peaneta    2 velneens 16- šis nav tavs lauciņš, tāpēc aizmirsti...:)) uzdibini kādu "Nekrītošo koku lapu "biedrību un tur arī dzen demagoģiju:))

Torpedo  3   A diez kaapeec man viss pie kaajas?

7_jeeri  1 2 apskatījos anketu - viss skaidrs. 42 gadi, no laukiem, sūdīga izglītība, tipisks mazizglītots LV pilsonis, kas izsaka apgalvojumu, tad pārlec uz citu tēmu un gaida kaut kādu atbildi.

cilveex arī mazizglītots. jebkuram izglītotam cilvēkam ir skaidrs, ka bija okupācija, tas ir starptautiski pierādīts fakts. vāvuļošana par aneksiju, tā ir mata skaldīšana.

slinkums pat sīkāk stāstīt te lekciju. tpfu!

:))

laukroze  1 3 patika cilveex koments, pilnīgi piekrītu. tā ir, pamazām ejam jaunā pasaules kārtībā, kurai piemēroc vienc vārdc - globalizācija.

Adamsone    2 Vārdi "sava veida okupācija"neder. Spēku neviens nelieto. Notiek depopulācija (dzimstība mazāka par mirstību, emigrācija) un laika gaitā te ienāks citi. Tā gadās.

flesh    3 nejauciet divas dazaadas lietas, psrs un ES...Eiropas Savieniba, pirmkaart, ir ekonomiska savieniba, nevis politiska. Un pietiek vilkt stulbas paraleeles mekleejot mistiskus vainigos savaas probleemas, kad nemakam savaa zeme saimniekot. Tas ka Latvija ir degradeeta, sabiedriiba tumsoniga ir tikai un vieniigi okupacijas sekas.

labaa_feja  1 1 par to, ka Eirpas Savieniiba ir nedz tikai ekonomiska, bet arii politiska, tas nu man leikas, ka visiem ir skaidrs. jebshu kopeejaa lauksaimneiciibas politika, attiistiibas politika u.c nav politikas? visu kvotu ierobezojumu uzliksana nav politiska? protams, tam visam apaksaa ir eiropas veco valstu (francijas, vaacijas, lielbritaanijas) ekonomiskas intereses.

Feks    2 Nu par to ES mums vismaz formāli pajautāja - vai vēlamies, par krievu ienākšanu mums neviens neko nejautāja. Atnāca un palika. Na vsegdā.

Dzhokonda    2 Ekonomiskā okupācija ir no monopolistu puses arī tagad. Krievijas gāze u.t.t.

marmorakaraliene  2   Krievija atzīs Latvijas okupāciju. Nu un? Kas no tā mainīsies Latvijas ekonomikā - cilvēkiem tāpēc vieglāk dzīvot kļūs? Vietējie priHVATizatori ar tautu padalīsies? Zagļi un korumpanti sazagtos miljonus valsts kasē iemaksās atpakaļ ar procentiem?

JurisK    2 Krievija tagadējo Latvijas teritoriju okupēja Pētera 1. laikā, pārējais tik Krievijas impērijas sabrukuma sekas, dievs zin cik ilgi tas vēl turpināsies, ja pieņem, ka ap 1900. gadu svinēja Krievijas tūkstošgadi. Likt vienādības zīmi starp Latvijas stāvokli PSRS sastāvā un stāvokli ES ir pēdējās muļķības. Latvija tagad ir brīva valsts, tik no cilvēkiem, kuri apdzīvo Latviju, ir atkarīga Latvijas valsts nākotne. Un, kā zināms, Latvijā dzīvo ne tikai latvieši.

Palomino  1 1 Iekš ES taču reņģēdāji paši iestājās, kāda gan okupācja?
Kad un vai Krievija atzīs okupāciju, mani nesatrauc, jo netieku īsti skaidrībā, ko tādu diži lielu varētu ar to potenciālo "ieguvumu" pasākt. Dzhokondas (2010-10-16 16:16) piesauktajai ekonomiskajai okupācijai ar piemēru "Krievijas gāze" es varētu pretī likt, piemēram, indiešus IT jomā, un tas man šķiet krietni nopietnāk.

garaamejoshais    2 Jā ir! Un tas jau ir izrunāts

riks  2   kāda jēga, ja "про форму" un через немогу.

allldis      Paldies "flesh", bet gribas papildināt, precizēt:
"nejauciet divas dazaadas lietas, psrs un ES...Eiropas Savieniba, pirmkaart, ir ekonomiska savieniba, nevis politiska. Un pietiek vilkt stulbas paraleeles mekleejot mistiskus vainigos savaas probleemas, nelikvidējot cēloņus-kompartijas kangarus, to atvases pie varas un milzīgo psrs iebrucēju-kolonistu skaitu, jo ar tādiem kopā patiesībā nevar nekad un neviens savaa zeme saimniekot. Tāpēc Latvija ir degradeeta, sabiedriiba sašķelta, izspiesta trimdā.Palikušie tumsonigi, apspiesti un tas viss ir tikai un vieniigi krievu psrs okupācijas joprojām nelikvidētās sekas".
2020-11-07 02:36

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu