Retoriska atbilde?

Vai mēdz būt retoriska atbilde? Jūsu piemērs?

Kuminjsh (2011-07-24 22:20)      Retoriski mēdz būt jautājumi.
Definīcija: Stilistiska figūra, īpaši uzsvērts apgalvojums vai noliegums jautājuma veidā, piemēram, Vai pasaulē ir daudz tik nesavtīgu cilvēku? ar nozīmi ‘Pasaulē nav daudz tik nesavtīgu cilvēku’.
Valodniecības pamatterminu skaidrojošā vārdnīca. — R., 2007

riks (2011-07-24 22:21)      pirmā doma - «atbilde» uz neuzdotu jautājumu. tipa bla, bla, bla, jūs droši vien jautāsiet, kas ir bla, bla, bla; bla, bla bla ir ļeru, ļeru ...

mieru_tikai_mieru (2011-07-24 22:26)      kā tur bija tie burti: AM/TG

cilveex (2011-07-24 22:26)      mums ir vesela gūzma ar priekšāstāvētgribētājiem, kuriem ir bail, ļoti bail, pateikt to, ko viņi reāli domā. tāpēc ir dzirdamas tik daudzas atsmēres par itin visu, par būtiskām lietām. visos jautājumos ir viduvējas atbildes - ka tikai neaizvainotu kādu vēlētāju grupu.
"jums patīk sāļs, vai salds dzēriens"
Šis jautājums ir radies sensenos laikos. Lai šādas lietas risinātu, mēs esam nonākuši līdz tādai valsts paŗvaldes formai, kā demokrātija. Redziet, ja man arī kaut kas patīk, tas mani nedrīkst ierobežot, attiecībā pret citiem mūsu sabiedrības līdzpilsoņiem. Ja manī tomēr dominētu kāda vēlme, tad es gribētu domāt, ka mēs to atrisinātu kopīga konsensusa veidā."

Tessa (2011-07-24 22:34)      iz mates.
retorikas funkcija- likt citiem klausīties.
Senajā pasaulē retorika bija māksla izmantoto vārdus, lai pārliecinātu, īpaši jautājumos, kas attiecās uz politiku, likumu un ētiku.
Oratori apmācīja savus studentus kā izveidot atbilstošus argumentus, kā izmantot loģiku debates situācijās, kā organizēt un pasniegt runu, kādas stila viltības būtu efektīvākas, kāda pasniegšanas maniere būtu vislabākā konkrētajam mērķim.
jedzieni:retorika,retorisks jautajums,retoriskas figuras,retoriska uzruna.
jedziens retoriska atbilde nepastav.kapec nevar paintereseties google?

leone (2011-07-24 22:36)    2 Lūk,retoriskas atbildes piemērs: Ej d....:)))

cilveex (2011-07-24 22:41)      Tas nav, leone. Tas ir... freakšovs. To arī var. Bet tiem, kuri grib no sev saprotamiem domu biedriem, vai vismaz strīdus biedriem atbildes, tie grib dzidrēt un gadrīz 99% klausīsies, ko otri viņiem saka. Tad nāk talkā spēja runāt un argumentēt. Pastāstīt SAVU redzējumu un SPĒJA uzklausīt cita redzējumu. Diezgan grūti. Bet... ja tu vēlies dzīvot iekārtā, kurā domas un ticības brīvība ir stūrakmens, tad tas ir jāmācas. To neesam izdomājuši šeit un tagad, bet sen. Pie tādām atziņām ir nonākuši dikti domājoši cilvēki. Nav variantu sadzīvošanai, ja citi ir ienaidnieki. Tad notiek oslo vai sept.11. Saproti?

Smilgzieda (2011-07-24 22:49)      Jā, bija gan...prasot bērniem savējiem atbildību,sevišķi tīņu vecumā...grūti ,bet cīnījos!!!Ir panākumi, tagad paldies saka par tolaiku prasīgumu!Nu tā ...apmēram, manā skatījumā!!!

_Krasula_ (2011-07-24 23:26)      Jā. Ja uz jautājumu atbild ar retorisku pretjautājumu.:)

riks (2011-07-25 01:46)      Tessa - jedziens retoriska atbilde nepastav

līdz šim nepastāvēja (?)!

_Krasula_ +++

JurisK (2011-07-25 02:56)    1 Kaapeec gan nee? Retorika esot maaksla vai zinaatne pielietot valodu, lai mudinaatu klausiitaajus riikoties. Ja klausiitaaji uzdod jautaajumus retoriskas runas laikaa, tad arii atbildes buus retoriskas. Shiis te zinaatnes sakaraa nevajadzeetu atcereeties senos griekjus, driizaak kaut vai blendamed vai cita produkta reklaamas - tur buus arii piemeeri retoriskaam atbildeem:) Jo muusdienaas retoriku kaa taadu ir aizvietojushas citas ziniibas - marketings, sociaalaas un tamliidziigas lietas. Pat man, kad paaris nedeeljas pamaaciijos biznesa kursos saulainajos 90-tajos, naacaas iepaziit shaadus taadus auditorijas paarliecinaashanas maakslas panjeemienus.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu