Kāpēc vēlēšanās nevar balsot "pret" konkrētu partiju?

Kā domājiet, vai vēlētāju skaits pieaugtu, ja varētu balsot "PRET"? Es, piem., labprāt izmantotu tādu iespēju, jo uzskatu, ka visi pa lielam ir vienādi, bet zinu, kurus tieši es negribētu.

Decijs (2011-07-27 15:40)      tipa par un pret pa 1 balsij taa?

vilaki (2011-07-27 15:44)      Man gan labāk patiktu par konkrētiem cilvēkiem,ne partijām balsot

antrine (2011-07-27 16:38)      Es arī par to esmu domājusi, un lūk mans- "pa taisno domājošas blondīnes" skaidrojums:
Iespējams, ka par tām partijām, kuras kaut ko dara un "ar kaut ko izceļas"(labu vai sliktu- vienalga, jo kas vienam vēlētājam patīk, tas citam nepatīk), sabalsotu ļoti daudz "pret",bet tās, kas neko nedara, par kurām gandrīz vai vispār nekas nav zināms un kurām nav reālas pieredzes valsts vadīšanā, izvirzītos priekšplānā. Kaut gan arī to nevar paredzēt- kādas sekas tad mūs sagaidītu.
Savukārt, ja varētu balsot gan par, gan pret- būtu ļoti grūti to visu godīgi līdzsvarot.

Boeing (2011-07-27 16:50)      Kāpēc nevar balsot "pret"? Var. Aizej uz iecirkni, paņem to sarakstu kam vēlies balsot "pret" un izvītro pilnīgi visus tajā esošos kandidātus. Tā palīdzēsi citu sarakstu kandidātiem pavirzīties uz priekšu.

cirteejs (2011-07-27 17:22)      Boeing nu gan garām aizlidoja! Ja arī nosvītrosi visus sarakstā, kopumā būsi nobalsojis "PAR" šo sarakstu! Laikam tikai AN-2 esi balsošanas ziņā!

taizelis22 (2011-07-27 17:51)      Pashaa saakumaa arii bija arguments,jauniem nav pieredzes utt.Diez vai dziljaakaa dirsaa bezpieredzes novestukaa veco bleezhu banda.

antrine (2011-07-27 18:18)      Vēl daži "blondie" prātuļojumi:
"Kā būtu ja būtu" neviens nezin- es jau nesaku ka "bezpieredzes" ir slikti.
Saka jau, ka uz vēlēšanām jāpastudē partiju programmas- ko kura partija apņemas izdarīt, uzlabot, mainīt.
Bet neviens no "vienkāršajiem vēlētājiem" nevar uzminēt kas aiz tā slēpjas- vai tā ir kādu atsevišķu cilvēku biznesa plānu un personīgo ambīciju realizēšanas programma, vai arī patiesa vēlme "pacelt" valsti, turklāt tikai ar attieksmi un patiešām cēliem mērķiem nepietiek- ir vajadzīgas zināšanas, pieredze, plašāks skatījums, "stingrs mugurkauls" pieņemot lielai sabiedrības daļai nepatīkamus, neizdevīgus un nepopulārus lēmumus.

cilveex (2011-07-27 19:44)      Zinu, ka ir varianti, kuros balso pret visiem, bet neatceros dzirdējis, ka var balsot pret kādu sarakstu. Tas nesanāktu tā, ka kādam, kurš balsojis par šo sarakstu tiktu atskaitīta viņa balss? Tā nevarētu būt.

Freddy Krueger (2011-07-27 20:08)      ROFL
Balsojot par jebkuru citu Tu balso pret konkreeto... Jo - tikko Tu iemetiisi urnaa konkreetaas partijas biljetenu, Tu automaatiski nobalso par partijas sarakstu kaa taadu. Ja nav neviena, par ko balsot, bet gribi balsot - met tukshu konvertu...

mojito (2011-07-27 20:08)      Buutu labi,ja vareetu balsot par kadu konkreetu kandidaatu,jo taa partiju sisteema Latvijaa nedarbojaas valsts interesees,Taa ir paarsvaraa grupeejumu ciinjasavaa starpaa,taa partiju buushana.

cilveex (2011-07-27 20:47)      "Buutu labi,ja vareetu balsot par kadu konkreetu kandidaatu"
Sistēma jau ir izveidota ar nodomu. Tā nu sanāk, ka reāli apzinīgam un neemocionāli izvēlēties gribošam vēlētājam ir sajūta, it kā viņš būtu vāvere dancritenī.

Juris77 (2011-07-27 21:42)      svītrošanas un plusiņu likšanas sistēma ir izgudrota speciāli priekš vēlētāja apkrāpšanas, lai viņš negribot nobalsotu par to partiju, par kuru negrib balsot. Tas notiek vienkārši - cilvēkam nepatīk kāds konkrēts kandidāts, viņš neiedziļinās sīkumos, viņš vienkārši ņem to sarakstu, kur tas kandidāts ir un svītro šo kandidātu ārā. Bet paņemot rokās sarakstu un iemetot to urnā, neatkarīgi no tā vai viņš lika mīnusu vai plusu viņš ir nobalsojis PAR konkrēto sarakstu. Vienotība dara lielu kļūdu tajā, ka šogad nekandidē Mūrniece un Kampars, viņi ar savu nepopularitāti pagājušā reizē iedeva vienotībai ārkārtīgi daudz balsu. Mūrniece bija visvairāk svītrotā no visiem deputātiem. Likteņa ironija, ka vienotība uzspļāva visiem mīnusiem un ielika viņu par iekšlietu ministri. Tā, ka, ja negribat nobalsot par netīkamu partiju - neņemiet rokās tās sarakstu un neko nesvītrojiet! Un izskaidrojiet šo vēlēšanu likuma īpatnību saviem radiem un draugiem, lai atkal nesanāk, ka tiek ievēlēti tie, kurus negribat redzēt.

jozolsen (2011-07-27 23:37)      Nē un pret jau ir visvienkāršāk,jo nevajag smadzenes.Bet par ko,ir jādomā un jāzina.Politiski neizglītotai tautai,tāda valdība,kāda ir.Demokrātijas pamatprincipi.Kādi esam mēs,tāda valdība:DD

jozolsen (2011-07-27 23:41)      Staļina partija,ļeņina partija ,zatlera partija.Sarkana zvaigzne,sarkans krusts.Kādreiz nāca ar krustu,uguni,zobenu,ar zvaigzni.Nepārzinām neseno vēsturi,vai nemācāmies?!!:))

riks (2011-07-27 23:49)      nosacīti PRET visām, izņemot to, par kuru PAR jau sanāk. bet tāds eXtrā PRET nav paredzēts - bet doma neslikta!

allldis (2015-01-30 02:57)      Nu, nekas nav vienāds, pat ne divi ūdens pilieni, kur nu vēl cilvēki un to partijas! Un ko dod balsot "Pret",ja nav otras balss,ko atdot par kādu vēlamo partiju, citādi čiks vien iznāks - vēlēšanas bez iznākuma, ja tā darīs kaut 30%!A

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu