Gribam prezidentālu pārvaldi?

Mainīt esošo sistēmu un varu nodot vienam-prezidentam?Tas nozīmē ,uzturēt pie esošajām izmaksām vēl maksāt par prezidenta pārvaldes aparātu.Vienu cilvēku vieglāk nopirkt,it sevišķi kuram patīk "pateicības".Atbalsts no patiesajiem olgarhiem,fondiem dabūts,tagad tikai jāizveido jauna Saeima,lai pietiktu balsis.Un pie reizes būs apmierināts personīgais azvainojums,(demokrātija izmeta arā) un ambīcijas.Mēs tikai maksāsim un atkal cerēsim?:D

lapsu_aacis      arj vienu autoritaaro rezhiimu , 70 gadu garumaa, nepietika? veel gribaas?

labaa_feja      manupraat ASV, vai nedaudz savaadaaks Francijas modelis ir apspriezams.

Polus      Padalies - kur vispār esi izracis tēzes par to, ka kāds grasās veidot prezidentālu republiku? Tas ir jaunais NRA jājamzirdziņš?

Starp prezidentālu republiku un tautas vēlētu prezidentu ir ļooooti liela atšķirība.

vilks28      Tu šodien ,sēnes gadijumā neesi saēdies?

Jason      Prezidentāla republika vispirms nozīmēs, ka beidzot notiks varas dalīšana - izpildvara būs neatkarīga no likumdevējvaras. Šobrīd visa vara ir koncentrēta vienas šauras elites (Saeimas koalicijas) rokās. Tad korupcija ir daudz vieglāka.

DKW      Pietiekoši lielas varas sviras nodošana vienās rokās vienmēr ir risks. Tas ir jāatzīst. Bet tad arī atbildība, lielākoties, tiek prasīta no konkrētas personas. Tas stimulē konkrēto indivīdu būt valstiskākam savās darbībās. Tagad relatīvi šaurs personu loks rausta aizkulišu aukliņas, bet par sastrādāto atbildības nav nekādas. Man nebūtu nekas pretī, ja valsts pārvaldes modelis tiktu koriģēts šajā virzienā. Sliktāk jau diez vai būtu. Salīdzināt ar prezidentūrām uz austrumiem no mums nebūtu korekti.

Jason      DKW, premjera rokās šobrīd ir DAUDZ, DAUDZ lielāka vara, nekā būtu prezidentam.

SievieteMelnaa      To vajadzeeja lemt VVF laikaa, pirms un pec vinajs cieniiga prezidenta nav bijis, tapeec taa ir tuksha pljaapaashana.

cilveex      Mazturīgās sabiedrībās vēlēšanas vispār ir ekstremāls pasākums, kur nu vēl prezidenta vēlēšanas.
To, kādas faktūras tipāži tiek pie varas sabiedrībās, kuras apdzīvo nabadzība, var pavērtēt palasot Romas vēsturi - uz vienu Marku Aurēliju padsmit tāda kalibra izdzimteņu, ka neticas vai bezgribas vīna un sievieš(biežāk vīrieš-)baudītāju. Jāatzīst, ka tas arī notiek citās zemēs, bet sabiedrībās ar apzinīgu vidusslāni, šādi defektāriji spēj izpausties ļoti ierobežoti un parasti ir gandrīz nekaitīgi uz savu seno līdzīnieku fona.

Bet autora sāpe nav par to.

DKW      To Jason. Tas jau būtu atkarīgs no grozījumiem Satversmē. Radīt premjera posteņa dublikātu nebūtu nekāda jēga. Ja jau šo soli sper, tad tam ir jābūt ļoti efektīvam un ātri reaģējošam pārvaldes instrumentam. Pie tam ļoti jādomā vai ar tādām pilnvarām ir jāapvelta tautas tieši vēlēts cilvēks, jo elektorāta spriestspēja ļoti bieži liek brīnīties.

Spicis      Man patīk termins TAUTAS VĒLĒTS PREZIDENTS. Jūtat, kas aiz tā stāv? Saeimu ievēl valsts pilsoņi.

kokote      Ir starpība starp "prezidentālu pārvaldi" (uz robežu ar diktatūru- un LV ierindas pilsoņa sevišķi pensionāra bērnības atmiņās tā ir asociācija ar "gaišajiem ulmaņlaikiem" - šis ir marazms: mēģināt iekāpt netīrā peļķē otreiz) un "prezidentālu republiku". Iespējams, ka detaļās nemaz tur tik daudz tā labuma nebūtu, bet faktiski tiktu likvidēts Valsts prezidenta amats un šo funkciju pārņemtu premjers + un viens no argumentiem būtu, ka tieši likvidētos viens "smags" valsts aparāts un palielinātos partiju atbildība, bet, ja ko tādu ieviestu, tur jābūt daudziem kompleksiem grozījumiem, kas nostiprinātu partiju reālo atbildību, politikas "caurspīdīgumu" un tā (tomēr pie biežajām valdību maiņām, tas varētu būt diskutabli). Satversme faktiski nosaka, ka valsts prezidents ir "skaistumkaraliene", jo Sartversmē rakstīts, ka viņš politisku atbildību nenes, vienīgais praktiskais labums no viņa ir tajā brīdī, kad jāsastāda valdība viņš ir tas ass moments, bet tā: armijas virspavēlnieks (vai kā tur bija- slinkums skatīties rakstos), f-ja: karu pieteikt- apsmieties var, pat likuma ierosināšanas vai "bremzēšanas" f-ja ir stipri ierobežota - nekāda vetto - un tā tam arī jābūt parlamentārā valstī. Ja akcents saglabājas uz parlamentārismu, esmu par 1 liekas politiskas institūciajs likvidāciju (tikai pie mums jau parasti viss notiek "čerez ž..." - un tad rezultāts nav prognozējams), bet nekādā gadījumā prezidentāla valsts, kā "vienotas, stingrās rokas" politika

7_jeeri      Ja ir tik augsts izglītības un sapratnes trūkums par valsts pārvaldi, tad varbūt nevajag uzdot šādus jautājumus?

Decijs      Prezidemtala vai konstitucionala monarhija ierullee itseviski atistitajas valstis.

Kamija      7jēri kā akmenī iecirta, nav vairs tinte jātērē... :D

riks      mazās, pārsvarā lētticīgu plānprātiņu apdzīvotās muļķu zemes varenie pa laikam meklē kādu zoodārzeni vai «типа того» personāžu ar ± dekoratīvu funkciju, klausīgu un tādu, kurš daudzmaz prot uzvesties. Rumpītis kā atradums bija ideālnieks - fotkā un liec bildi pagājušā gad-100-ta vidus vai pēdējās trešdaļas sākuma frizētavas logā + tas moments, ka viņš daudzu tantuku apziņās saplūda ar gaišo Kārļa Ulmaņa imāžu. mazliet nomāzēja ar Zatleru - vai nu viņam mīzeļi sakāpa galvā vai viņu Ļiļka vai kāds cits saņerrāja, hvz. tagad gan krietni labāks kandidāts, vot tikai bez sugas pazīmēm, pēc vecas suņu sēnes izskatās un analbabēts. toties bez kādām naglām! tāpat kā no shit`iem personāžiem ļoti izdalošamies prezidentša VVF - grōša no Kanādas no sākta gala atzina «ceļu uz Elli» par labu esam.

kuks10      kur lai dabu pretpirdiena zāles..?!))Es domāju,ka mēs sen esam pārdoti ..((

ozolkorkis      Riks 10:49
Ceļš uz elli, tjip amerikāņi?
2023-01-14 06:11

Labrador      Visu ES valstu vadītāji ir Dimbdona administrācijas rīkojumu izpildītāji, tā kā nav svarīgi, kā "ievēlēts" prezidents. 2023-01-20 00:38

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu