ESM-pašpalīdzības kase eirozonas valstīm?

Piedalās visas eirozonas valsti,kurās jau ir eiro`.Igaunijai 4 gadu laikā jāiemaksā 1,3 miljardi eiro.Pirmā iemaksa jau veikta.Latvijai iestājoties eirozonā arī jāmaksā ap 2,6 miljardi eiro.Pirmā iemaksa par eiro ieviešanu?Aizņemsimies uz procentiem no Pasaule bankas un iemaksāsim ESM?Jau esošie parādi jāatdod nakamajai paaudzei.Taisīsim jaunus?

SoulSpeed (2012-02-21 22:24)  1   Mums tas ir pilniigi un absoluuti garama un nepienjemami - ja muuseejie politki uz ko taadu parakstisiies- daudziti vinjus ar suudainu koku vajadzetu tad ! :@

Elizabete_1 (2012-02-22 08:35)      nu kāds tur stabilitātes fonds :D paskatieties , kas notiek ar Grieķiju...tiek aizdota nauda, lai segtu parādus...tiek lobētas privāto investoru intereses...bet valsts ekonomikas glābšanai ne centa...

wolands (2012-02-22 09:50)      Vispar jau Elizabete, ja pareizi ziņas izlasīju, privatie investori jau ir atteikušies no 53% savu aizdevumu vērtības. Tobiš bankas utt. Un starp citu, tas iespaido arī Tevi - kā Tev liekas, kur bankas iegulda Tavu pensiju 2 līmeni? Blaukš un Tava pensija, par 53% mazāka (nu varbūt ne Tava, bet kāda vacieša) ;)
Bet runājot par pašpalīdzības fontu - ir OK, ja vien tas netiks bezjēdzīgi izgāzts bedrē (šobrīd Grieķijā).

fargo (2012-02-22 10:52)      wolands - un? ko tas maina elizabetes apgalvojumā? tieši tā, privātie investori tiek glābti ar nodokļu naudas palīdzību un padomā tik, viņi necietīs pilnas sekas par savu tuvredzību, bet tikai daļējas!
Piemērs. Novembra beigas, Itālija. Tiek emitētas Italijas valsts parādzīmes ar zemāko likmi ES vēsturē 3.2%. Vienas dienas laikā "privātie investori" iepirka šīs bondas 9 miljardu eiro apmērā. Privāto investoru nauda nav nekādu privāto investoru nauda, bet daļa no Eiropas centrālbankas piešķirtā 489 miljardu lielā aizdevuma Eiropas bankām(privātinvestoriem).
Par 2 pensijas līmeni. Ja bankas investīciju izvietotāji ir tik tuvredzīga un riskus mīloša suga, ka investē Elizabetes pensiju Grieķijas(Itālijas, Spānijas, Portugāles) valdības vērtspapīros, tad ir jāmaina banka un bankai ir jāļauj mierīgi bankrotēt. Vai arī nē? Riskēt ar ieguldījumiem drīkst vājprātā, bet puņķus būs jāsaslauka atkal ar nodokļu palīdzību?

JurisK (2012-02-22 11:16)      Kaut kur jau ir dzirdēts - uz pastāvīgu inflāciju balstīta finanšu sistēma dzīvojot pēdējās stundiņas. Nevaru gan iedomāties, kas nāks pēc tam, bet tā mūsu sistēma ir dīvaina - jo labāki darbarīki, jo ražīgāks darbs, jo vairāk jāstrādā, jo maizes cena nemitīgi aug! Atceros - pirms apm. 35 gadiem pašas dārgākās firmas bikses Zviedrijā maksāja 40SEK, tagad jau kaut kur ap 1000+/- Un tas saucās attīstība!:) Par konkrēto jautājumu nav jēgas uztraukties - Latvija saņem krietni vairāk, nekā iemaksā tajos fondos. Jāuztraucās būtu bagātākajām Eiropas valstīm, bet arī tām tātad tas ir izdevīgi, ja ar mieru maksāt.

wolands (2012-02-22 11:54)      Fargo - es taču neteicu, ka man tas patīk ;) Eiro ir pasaulē nebijis eksperiments, ar kļūdām ir jārēķinās. Tāpēc atteikties no Eiro? Tikai tad, ja galīgi citādi nevar.
Starp citu - tikko ar tādu pašu mehānismu palīdzību LV tika izglābta no pensiju nemaksāšanas, veselības aprūpes pilnīgu pāreju uz maksas medicīnu, valsts sektora sabrukumu. Vai tas bija labi vai slikti var strīdēties, bet 90% cilvēkiem tas bija labi, pat ja viņi tā nedomā.
Bez tam par faktu, ka ar pasaules finanšu sistēmu nav kaut kas kārtībā vairs neviens nestrīdas. jautājums ir ko darīt? Ļaut visam sabrukt (ar saistīto anarhiju, masveida emigrācijām, konfliktu saasināšanos, utt) vai mēģināt šo procesu kaut kā mīkstināt meklējot kaut kādus "mīkstās piezemēšanās" variantus.
Un tās "Riskus mīlošās bankas" - kur viņām būtu jāiegulda? Vācijas parādzīmēs, kuras tika izķertas piemaksājot par naudas uzglabāšanu? Parasti šādi varianti arī bankas klientiem ne pārāk patīk ... ;)

Elizabete_1 (2012-02-22 12:11)  1   Juri :) jā Latvija saņem krietni vairāk par to ko iemaksā, bet lielais jautājums ir tur, ka saņemtās naudas izlietošana stingri ierobežota ar konkrētām prasībām, kur to var izmantot...un pamata tā tiek tērēta uz visādām nevajadzīgām aptaujām..cukura ražošanas industrijas iznīcināšanai, zvejnieku laivu sagriezšanai ...lauku tūrisma attīstībai, kur tagad šajās mājās dzīvo pats saimnieks, jo tūristu nav...un tad ja uzrodas Eiropas dāsnā roka , kura dot naudu strādnieku pārkvalifikācijai un dažādu gudru pamācošu kursu apmaksai...uzrodas 100 , no kuru darba nav nekāda pienesuma...bet jaunu darba vietu radīšanai tiek novirzīts minimums...un tā var rakstīt un rakstīt...jā , no šīs naudas ir daži indivīdi ieguvēji, bet ne sabiedrība, ne valsts ekonomika...
Jā, Woland:) man ir iebildumi, kāpēc ar nodokļu naudu sedz privātos investorus...man ir iebildumi, kāpēc man nācās piespiedu kārtā , savu pensijas fondu ievietot privātā bankā, kura domāja tikai par savu pelņu un beigās pazaudēja pat tos niecīgos procentus, ko bija ieskaitījusi...kāpēc valsts neieguldīja pensijas fondus Dienvidu tiltā, Gaismas pilī, bet neka...valsts labāk lobē privātās bankas un ņem naudu zem lieliem procentiem...bet pensiju fondus atdot iznīcībai...tikai nevajag aizbildināties, ka valstij nav jānodarbojas ar uzņēmējdarbību...jo bankas ņem ļoti lielus peļņas procentus, ko varētu labāk valsts sev paturēt..nu skaidrs, Grieķija neatdos ne centa, bet tas jau ir cits stāsts...mani vairāk satrauc Latvija, kāpēc Latvijai neko nenorakstīja...

fargo (2012-02-22 12:55)      "Eiro ir pasaulē nebijis eksperiments, ar kļūdām ir jārēķinās."
Man gan tas neliekas eksperiments, tā ir sastāvdaļa no lielāka plāna - ES pārvēršana unificētā valstī, kur nacionālajām valstīm tiek pilnībā atņemta neatkarība un to nācijām pašnoteikšanās tiesības. Turklāt, tas tiek darīts ignorējot šo valstu iedzīvotāju viedokli(referendumi atcelti, jo tie neapstiprina vajadzīgo), kurš ir pretējs "eiropas sapņotājiem" - barrozu viņa saimniekiem.
Eiro. Kādi ir/bija iemesli eiro ieviešanai? Celt ES konkurētspēju? Labi. Sanāca? Nekas nesanāca, notiek otrādi - recesija. Eiro tam nav par iemeslu? Ir gan! Tas ir viens no iemesliem. Un tā vietā, lai eiro iemestu atkritumos, sapņotāji ar nagiem un zobiem turas pie plāna, jebkuriem līdzekļiem.

JurisK (2012-02-22 14:16)      Elizabet, ne tik drūmi! Ja par vecu dzelzs gabalu var saņemt pāri par 300tkst eiro, uztaisīt zivju cehu un intensīvi nodarbināt pārējos divus kuģus, tad tas nav zaudējums zvejniecībai. Ja kādā novadā 4-5 uzņēmīgi zemnieki uzbūvē sev viesu mājas, kuras labi ja divas darbojās, kā bija cerēts, tad tas arī ir ieguvums vismaz 50 cilvēkiem, līdz ar to arī valstij. Nemaz nerunājot par atbalstu infrastruktūrai - ceļi, sakari, ūdensapgāde, siltumapgāde - tas viss ir milzīgs un visiem pieejams ieguvums. Skaidrs, ka viemēr ir par maz, tas cits jautājums:) Jā, ir milzu naudas, kuras paliek apsviedīgu ierēdņu kabatās, kuri taisa projektus visādām dīvainām optimizācijām un apmācībām. Vecā Eiropa samērā pastulba, tiem liekās, ka pie mums tautiņa makten trula, tāpēc visi tie dīvainie optimizācijas pasākumi par milzu naudām nepieciešami. Tas trakākais - tur aiziet arī krietna daļa valsts naudas, jo neviens projekts nav bez līdzdalības maksas. Un tos nevajadzīgos īsteno tikai valsts iestādes. Privātie savu naudu skaita, un projektus īsteno tikai tad, ja tie tiešām nes labumu ilglaicīgi. Ja neskaita krāpniekus, kuru nemaz tik daudz nav, man liekās.

wolands (2012-02-22 22:21)      Elizabete - Pensijas - un cik Tu būtu novietojusi nepiespiedu kārtā? Ak tā - tā jau domāju - neko. Tavai zināšanai citur pasaulē no valsts pensijām neviens nedzīvo. Zemeļamerikā ir pieņemts, ka Tavā pensiju kapitālā (tiesa brivprātīgi iekrātā) vajadzētu būt ap 500 tūkstošiem dolāru. Otri 500 tūkstoši tiek iegūti pārdotot izmaksāto māju. Tad arī vecumdienas var normāli dzīvot pieplusojot valsts pensiju, kas nu tur sanāk. Par to, ka procentus neesi ieguvusi negaudies. Lielākā daļa pensiju plānu (ārzemju) ir šodrīd vēl arvien 30% mīnusā pret ziedu gadiem.
Par valsts bankām - un kas tad ir Hipotēku banka? Nav dzirdēts par peļņu - mīnusā strādā. Visi biznesi ko valsts darbina noiet pa burbuli, ja vien nav tiem nodoti ekskluzīvi resursi (Latvijas meži. Latvenergo).
Kāpēc Latvijai neko nenorakstīja? Ta ir tā pati Tava un mana (nu vai vācu pensionāra) pensiju nauda ko noraksta. Kāpēc lai vācu pensionāram vajadzētu Tev atdot savu pensiju, ja ir skaidri redzams, ka Tu izkulsies tāpat? Tu grieķim negribi savu dot, vacietim ir jāgrib dot gan Tev gan grieķim?

Fargo - par eiro - bet protams. Visa pasaule unificējas un saplūst, bet Tu vēlies kļūt par Ziemeļkoreju? Veiksmi Tev Tavos plānos, bet es nepiedalīšos. Balanss starp integrēšanu un pašnoteikšanos nav viegli veidojams, bet gan jau beigās izdosies ;) Jebkurā gadījumā maza valstele starp Krieviju un ES es gan negribētu būt ...
Konkurētspēja? Kāds tam sakars ar eiro? Nekāds. Visa rietumu pasaule zaudē savu konkurētspēju pa dienām. Eiro un ciešāka ES savienība ir neliela cerība balansu noturēt drusku ilgāk. Ir tikai laika jautājums kad visa Eiropa tiks uztverta kā kas līdzigs Ēģiptei - vienreizēja vēsture un daži kūrorti. Gribi konkurētspēju - brauc uz Ķīnu, strādā savas 20h dienā un būsi konkurētspējas priekšgalā.

fargo (2012-02-23 03:10)      wolands - "Visa pasaule unificējas un saplūst" Kura "visa"? Kuras valstis zaudē pašpārvaldes tiesības? Dienvidkoreja? Singapūra? Ekvadora? Panama? Kanāda? Senegāla? Uzbekistāna?
Tu pārtiražē mītu. Nav neviena reģiona pasaulē, kur nacionālās valstis deleģētu tādu apmēru pilnvaras, kādas ES valstis deleģē Eiropas komisijai - nevēlētai birokrātiskai institūcijai.
Šīs institūcijas darba rezultāti ir ļoti slikti, nevis vienkārši slikti, tomēr neskatoties uz rezultātiem tiek pieprasītas aizvien jaunas un jaunas pilnvaras.
"Konkurētspēja? Kāds tam sakars ar eiro? Nekāds."
Bez komentāriem.
Likumdošanas, ekonomikas un citu pilnvaru tālāka nodošana megamilzīgajam birokrātiskajam aparātam tikai pasliktinās situāciju - tieši tā, kā tas ir noticis līdz šim. Savā darbībā, birokrātiska sistēma ir līdzīga sēnei - micelijam, tas augs un izplatīsies tikmēr, kamēr sastaps kādu augšanai nepārvaramu šķērsli.
Cilvēki īsti vēl neapjēdz, ka tiek plānots izveidot struktūru un tai ITKĀ brīvprātīgi pakļauties, kuru nebūs iespējams ietekmēt nekādā likumiskā veidā. Eiropas komisija būs likumdevēja pati sev. Tā, protams, būs izkārtne divu ar-pus valstu interesēm, bet šīs intereses realizēs struktūra, kuru pāŗējie dalībnieki ietekmēt nevarēs.
Man liekas, ka to vnk nesaprot.
"Gribi konkurētspēju - brauc uz Ķīnu, strādā savas 20h dienā"
No Ķīnas rūpniecība jau tiek pārcelta uz citiem reģioniem. Šobrīd Ķīnā mīt ap 400 miljoniem vidēji nodrošinātu cilvēku, kuri vairs nestrādā par tām algām, par kurām agrāk strādāja. Ķīnā ļoti aktīvi veidojās iekšējais noieta tirgus, šie par vidēji turīgiem kļuvušie veido lielu pieprasījumu. Līdz šim Ķīna gk apmierināja ASV pieprasījumu. Tomēr ķīnas noieta tirgus ir lētāks, tāpēc arī ražošanai ir jābūt vēl lētakai nekā "lētajā" Ķīnā. Sākas jauns rūpniecības iemigrācijas cikls - A Āzija > DA/D Āzija, D Amerika.

Elizabete_1 (2012-02-23 09:00)      woland :) ūdeni liet es arī māku, bet vai vajag šeit to darīt.. un es neesmu mucā augusi...nu pietiekamas man ir zināšanas un prāta spējas un arī internets man ir pieejams :) , lai saprastu kas un kā ....un ap ko grozās... tā ir nebeidzama diskusija :) es izstājos, jo neredzu jēgu to turpināt ...lai jauka diena :)

wolands (2012-02-23 10:24)      Fargo - es neteicu, ka zaudē pašpārvaldes tiesības. Ir kāda valsts zaudējusi ES pašpārvaldes tiesības? Latvija var izdarīties kā vien grib, kamēr tai nav jāmēgina aizņemties no tās pašas ES vai tā dara stulbības rupji pārkāpjot kādas direktivas (daļa no direktīvām ir pastulbas, bet nomācošais vairums ir domātas brīvas konkurences saglabāšanai, kas mazā valstelē ka LV ir pat ļoti svarīgi sk. Latvenergo, Latvijas Gāze, Latvijas dzelzceļš, utt). Pašpārvaldes tiesības zaudē valstis, kas atrodas lielo valstu interešu zonā vai nu tiešā spēka ietekmē (piem Gruzijas daļa, Tibeta) vai smalkāku manipulāciju rezultātā.
Birokrātija ir atsevišķs jautājums, kur daudzējādā ziņā es tev piekrītu. Slikti, ka ES birokrātiju darbina lielā mērā francūži, kam pašiem ar birokrātiju ir milzīgas problēmas. Atliek cerēt, ka ar laiku tomēr vācieši vai angļi novedīs visu pie saprāta. No otras puses vai nu mums par šo vajadzētu satraukties, kur vairāk vai mazāk birokrātija un korumpēti ierēdņi līdz šim ir varējuši darīt kā gribās?

fernfahrer (2012-06-20 09:57)      Vecajām valstīm ir izdevīgi aizdot naudu, jo tā būtībā ir pašu ražojumu dotēšana, jo pamatā ir noteikts, kuru valstu, kādus ražojumus jaunās ES valstis drīkst pirkt.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu