Vai vajaga pretreakciju?

Riigaa un Daugavpilii dazhi mazaakumtautiibu paarstaavji uzsaakushi akciju - ielas nosaukumu plaaksniites divaas valodaas, varbuut pat tulkot ielas nosaukumu. Vai nevajadzeetu pretreakciju? Piem. - pie taadiem namiem piestiprinaat plaaksniiti - Uzmaniibu, neizgliitoti mazaakumtautiibu paarstaavji, apgruutinaata komunikaacija! Varbuut veel kaut ko?

taizelis22 (2012-04-07 09:16)      Agraak zhiidiem Daavida zvaigznes uz muguras lika.Tagad varees atshkirt kuri ir atshaujamo sarakstaa...:)

dogville (2012-04-07 09:18)      Vajadzetu pretreakciju,bet latvietis jau visu paciesh,kaut ar tanku paari dveeselei,ka tik ljau padziedaat.Nedziivoju"urlu"rajonos,bet savaa apkaartnee neko taadu veel neesmu maniijusi.

Ai_rina (2012-04-07 09:30)      Šeit ir darbs pašvaldības policijai,nekas vairāk.Pāris reizes tāds ,,gudrītis,,papildinās pašvaldības kasi un norims.

nenopietninopietna2 (2012-04-07 09:30)      Jā vajadzētu gan pretreakciju un sūtīt savus jauniešus mācīties starptautiskās juridiskās tiesības, lai šādus izlēcējus varētu Starptautiskajās Tiesās nolikt pie vietas. Tad arī lielāks respekts pret valsti rastos, bet tagad visi kam nav slinkums zin, ka Latvijā ir anarhija. Katrs, kam ir nauda, sakari var darīt itvisu, kas ienāk prātā.

fokapirmais (2012-04-07 09:35)      Nē, ja viņi vēlas pie savas dzīves vietas, lai liek ko grib, ja tikai neņem nost ar likumu noteiktās. Un nēmēģina ko mainīt pie manējās..
Taizeli. negribētos domāt, ka škidrums, kura nosaukumu Tu esi izvēlējies savam nikam, ir jau mainījis Tavus gēnus. Vai tiešām Tu vēlies šaut cilvēkus. Jā nē, tad nemuldi.

taizelis22 (2012-04-07 09:49)      Krievvalodiigo nacionaalaa iipatniiba ir taa ,ka saproot tikai duures speeku. Darbaa bija dazhi,kas visaadi izvairiijas no darba,teeloja muljkji.Kaa iedevu pa taasi viss bija skaidrs,centiigi kljuva ka prieks...

av2 (2012-04-07 09:49)      par valsts uzliktu ielu nosaukumu tizlossanu vajag uzlikt reaalus sodus, tad tiem, kas tiissam grib uzprasiities, paaries vissa veeleessnaas.Nekas taa neaudzina , kaa maks passa kabataa. Vai ruutaina sauliite :(

akoko (2012-04-07 09:53)      ideja jau tev laba, bet kas tos realizēs:)
par šo ideju tu esi pelnījis žetonu!:)

Oonka (2012-04-07 09:58)      Taizelim ir pilniiga taisniiba. Ar plaaksniiteem buutu jaatiek galaa vieteejai pashvaldiibai - liekot sodus par VALSTS IIPASHUMA BOJAASHANU un mainot uz normaalaam - kaut vai tos pashus 50 - 250 Ls.. Tas buutu labs papildinaajums vieteejam budzetam.. Un plaaksniishu razhotaajiem arii darbs paraadiitos..

gravieris (2012-04-07 10:34)      liela muļķība ir vispār kautko tādu ievērot.Mēdiji paši taisa reklāmu šiem dažiem tupakiem.Tapat kā ar parakstu vākšanu par krievu valodu./Vēl tik daudz pietrūkst.Šodien parakstija tik un tik/Lai liek blakus kaut mongoļu valodā,ja pats mudaks citu valodu neatzīst,bet latviski šim ielas nosaukumam jābūt obligāti.

mojito (2012-04-07 11:11)      Likumaa ,cik saprotu, ir paredzeeti administratiivie sodi par taadaam darbiibaam. Nedriiskt kaa grib oficiaalo plaaksni njemt nost un mainiit ar ko citu,ko vien grib. Tatad, ja taa notiek- vajag likt soda naudas, sitiens pa macinju ir efektiiva metode, parasti. Nee,pirmo reizi briidinaat,lai nebljauj par cilvektiesiibu paarkaapumiem veelaak, kautkag taadu tur nebuutu.
Kautkaa tas nacionaalisms ir jaaptur, jo savaadaak nekaada integraacija nevares notikt, divvvalodiiba nevar buut jauktaa videe, tas tikai veicina segregaaciju.Un vel iemesls,kapee cnacionaalisms ir jaaptur,-kas tad sekos veelaak, -divi karogi???
Valstiis kur ir 2 un vairaak ofic. valodas sabeidriiba dziivo noslaanjoti, valodas ir gjeograafiski atdaliitas.

Adamsone (2012-04-07 11:16)      Ir lietas, kas ir jāignorē un varbūt ar to spēju daudzko paciest, esam izsprukuši no nepatikšanām, par kurām te nevienam diezko negribas domāt....
Ar likuma pārkāpējiem jānodarbojas policijai.
Žurnālisti absolūtajā vairumā ir profesionāli slābi.

SweetPoison (2012-04-07 11:28)      hahaha... vot aktīvistu muļķu bars... un ko tas mainīs???? 0000!!!!! Var likt tās plāksnītes kaut vai ķīniešu valodā :D

nakc (2012-04-07 11:56)      Kāpēc vispār par to ir jācepās? Ir taču likumi, kas regulē šos procesus un viss. Var jau pāris ļauži visādas akcijas organizēt, bet kas no tā mainīsies?
Jo mazāk uzmanības pievērš bērna niķiem, jo ātrāk viņš nomierinās ;)

kuks10 (2012-04-07 12:01)      sāciet ar sevi un nerunājiet urlu valodā,mans šitā atstāja pāris autoservisus ,ja nerunāja ar mani valsts valodā..,par plāksnītēm ziņot pašvaldības policijā..D

jozolsen (2012-04-07 12:25)      Pretreakciju nevajag.Speciāli izaicina un provocē,lai varētu atkal ņemties Eiropas līmenī.Vienreiz jau pat Eiropai piegriezīsies klusēt un atdos mūs apēšanai,lielo mērķu dēļ.Nu nevienam neinteresē mazo tautu izdzīvošanas telpa unlikumi visiem ir vienādi.Mazo tautu nacionālisms tiek pielīdzināts lielo tautu šovinismam.

jozolsen (2012-04-07 12:35)      Kamēr lielie nesapratīs ,ka mazās tautas ir speciāli jāaizstāv ar likumu,izdzīvošanai,nekas nemainīsies.Demokrātija ir mūsu izmiršana,jau noteikta ar likumiem.Nu nevar būt vienādi likumi latviešu valodai un angļu,vācu,krievu utt.

joens (2012-04-07 13:32)      Ko te muld par valsts īpašumu, karogs, mājas numura un ielas nosaukuma plāksnītes ir privātīpašums, tiek pasūtīts un par naudu pirkts attiecīgās vietās (veikalos). Cita lieta, ka nosacīti tas ir vēl viens nodoklis, jo iegādāties un rūpēties par stāvokli konkrētajam NĪ īpašniekam par pienākumu uzliek attiecīgie likumdošanas akti.

Par tēmu - šo dramatizēt šodien pārāk daudziem ir ļoti izdevīgi - mēdijiem par ko cepties (tirāžas aug, honorāri attiecīgi līdzi), visu šlaku politikāņiem spalvas bužināt. Veselais saprāts nav cieņā.

NEZALE8 (2012-04-07 18:39)      Veselais saprāts patiešām nav cieņā cilvēkiēm,kuriem ir vairākas dzimtenes,man ir tikai viena un man ir svarigi,lai es sava dzimtenē ar šeit dzivojošiem nevis turistiem varētu runāt latviski un justies kā LATVIJā nevis kā kādā plašās krievzemes guberņā.

hefny (2012-04-07 19:11)      hmm
Ir valts normatīvie akti un Valts valodas likums!
Lai liek nemitīgi sodus-jāpēņem lēmums pat karoga,valts valodas un ielu nosaukumu-pārkapumiem-lielus sodus,ja tie saistīti ar pērkrievošanu!jo tad jau var likt poliski,arābiski,aramišu,gruzīnu un visu citi Latvijā dzīvojošo tautu valodās!
Pie tam-sāk jau labu laiku lTV,TV#,TMT,TV&--ka latvijā tikai krievi vien ir-filmas krievu valodā netiek ierunātas,toties visas citas-ierunā!
lai beidzot tās krievu filmas ierunā un visas citas-visiem ļauj klausīties citās valodās+latviešu filmas!apnicis tas židu-krievvalodīgo kariņš,lai lLatvijā būtu tikai krievvalodīgie@Jo paši krievi,ukraiņu,baltkrievi-ļoti labi runā parasti latviski un nece´;l troksni,.Troksni tais-ždanokas,linderma;ņi,ušakovi,urbanoviši uc daza1kuri nezin laikam savu-židu valodu-ivitu!
Patiersi pariebies-pārkrievošanas glupības-tās jau jaunajiem latviešu bāliņiem arī šķit labas,jo lūk,gribost māčitis krieviski,bet slinki-iet kursos,un arī uzspiež citiem to krievu valodu!
vispaŗ krievu valoda ēterā,skolās-20gadus vispār būtu jāaizliedz-jāļauj lATVIJAI attapties no pērkrievošanas murga-50+tagad 20gadu garumā!

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu