Dzīve un darbs Ventspilī vai Liepājā

Jautājums liepājniekiem un ventspilniekiem
Kādēļ jūsuprāt ir labi dzīvot un strādāt jūsu pilsētā? Vai un kādēļ tur ir labāk nekā Rīgā?

JurisK (2012-07-21 12:51)  1 1 Ilgus laikus biju pusventspilnieks. Ja ir darbs, patiik daba un nodarbes, kas ar to saistiitas, tad Riiga blakus nestaav! Kaa pilseeta, protams, province. Bet tas jau nav slikti, ja vienaa malaa sastraadaa nedarbus, taa otraa jau peec stundas zinaams - tas disciplinee:)

xpress (2012-07-21 12:57)      katram jau savs, tieshi to pashu varu teikt par Liepaaju un liidz juurinjai varu aizchaapot piecaas minuutees, pusceeljaa apstaajoties un apeedot vienu saldeejumu :)

melon (2012-07-21 13:35)    2 Es it kā arī ar puskāju apsveru domu par Ventspili, izpētīju pat dzīvokļu cenas- ir ok. Bet, ir viens BET - šausmīīīgi daudz krievu! Varbūt rīdziniekam tā neliktos, bet man kā ļoti latviskā vietā dzīvojošai šausmīgi ausīs griežas:(

toldo (2012-07-21 13:46)  1 1 man ventspilī ļoooti patikās vienīgais kā jebkurā piejūras pilsētā drusku ierobežo ka kautkur izbraukt var tikai trijos virzienos, laigan pāris reizes izbraucām arī ceturtajā, akjā un veikalos kājau provincē pircēji ar pārdevējām 99,9% ir pazīstami un drusku pasit klaču aizkavējot rindu...:-D

selavi_5 (2012-07-21 13:47)    1 Nevilina Ventspils un neiesaku!

joens (2012-07-21 13:51)      Ja ir darbs un nav vajadzība regulāri kaut kur lidināties, tad nav ne vainas. Izaugsmes iespējas gandrīz jebkurā jomā ierobežotas, kaut LV tās nekur nav pārāk lielas (tas gan atkarīgs no konkrētiem mērķiem). Līmenim virs vidējā jābūt (nosacīti) monopolistam vai jāstrādā visai pasaulei neatkarīgi, kur atrodas palma, zem kuras sēdi.

karbonaade (2012-07-21 14:34)      Atceros Liepājas vēsās vasaras un drēgnās, slapjās ziemas. Neeeeeeee!
Atceros, ka manam bērnam tādēļ bija mūžīgie bronhīti, jau uz astmatiskā bronhīta robežas, kas atnākot uz Rīgu, momentā beidzās.
Atceros to, ka patiešām bija tā: vienā pilsētas galā nopurkšķinies, otrā pilsētas galā jau esi izraisījis cunami.
Atceros, ka darbu varēja dabūt tikai, guļot ar pareizajiem, vai esot rads pareizajam. Krietni mazāk tur interesē, ko tu proti. Par pārdevēju strādāt nebiju ar mieru.
Laikam tāpēc esmu Rīgā.... Un nupat par šauru paliek arī te :) Atbraucot no Pēterpils, bija sajūta, ka esmu atgriezusies mazā provinciālā ciematiņā...
Domāju, ka nekas diži tur mainījies nav. Aizbraucu uz Liepāju - tā pilsēta ir tukša.

PS. Esmu lauku bērns, un man būs kādreiz savi lauki, kur azzbraukt uzpildīt baterijas.

fargo (2012-07-21 16:05)    1 no laba prāta lielpilsētā vairs nekad nedzīvotu. kā būs, kas būs un vai būs vispār, to zināt nevar, bet labprāt dzīvot atkal Rīgā? grrr
atceroties divu un triju stundu braucienus ar maskavas sabiedrisko, saproti, ka... tas nekam neder. ja tu nedēļām neesi izjutis pat nelielu burzmu, kur nu vēl grūstīšanos un dīdīšanos un uz kājām kāpšanu, spraukšanos, skriešanos un steigu, šitas viss pasākums nekādi nevilina. abzolūt.

slieks (2012-07-21 16:24)      Kad pie mums sāka strādāt jauns darbinieks, atbraucis no Rīgas, viņam esot teikuši - Liepājā visi ir savā starpā vai nu radi vai mīļākie. :)
Tik traki jau nav, bet iedzimtie liepājnieki, kas te vēl palikuši, pa lielākai daļai savu gada gājumu patiešām pazīst.
Bet tas nu tā, ne + ne -.
+ protams ir pludmale un tas, ka pie jūras var aizstaigāt ar kājām. Ar divriteni vispār var apbraukāt visu pilsētu, un nekādas atkarības no sabiedriskā transporta. Ir vēsāks pavasaros, toties rudeņos ilgāk silts nekā citur Latvijā.

Vientulais_vilks (2012-07-21 16:27)  1 1 Riga jau nemaz nav Latvijas pilseeta - krievi un krievu valoda uz ielaam vienigaa

kokote (2012-07-21 17:20)    3 Ventspilī ļoti būtiski, kādā struktūrā Tu strādāsi (var sanākt izbaudīt autoritāri-totalitāro režīmu uz savas ādas - un to neatsver ne jūra ne kas cits)

antans_dzenis (2012-07-21 19:40)    1 Neesmu ne liepājnieks, ne ventspilnieks, bet varētu iedomāties, ka kādu laiku - nu, kāda spāris nedēļas vai varbūt mēnesi vasarā Liepājā varētu dzīvot. Tā tomēr ir kādreiz bijusi lielpilsēta un pilsētas kultūra tajā jūtama. Ventpils turpretī vienkārši šķiet iesmakusi mazpilsēta, bet par bruģi un puķudobēm tur dikti rūpējas.

danaja18 (2012-07-21 19:49)  1   Esmu ventspilniece un nesūdzos. Nevaru sevi iedomāties Rīgā - tik lielas pilsētas mani nogurdina. Ir cilvēki, kuriem vajag cilvēku pūļus, sakarsuša asfalta smaku un izpūtēju gāzes, bet priekš manis tas ir smags darbs - atrasties Rīgā, uzelpot varu tikai izbraucot no Rīgas. Bet Ventspilī tāpat kā visur citur Latvijā, ir tās pašas problēmas, normāli apmaksāta darba nav daudz... Patīk tas, ka pilsēta vizuāli vismaz ir sakārtota, ka katru vakaru ar riteni līdz jūrai varu aizbraukt. Rīgā pēc darba reizēm stunda jāpavada ceļā līdz mājai, bet te, pēc 10 min. jau vakariņoju. Es par Ventspili! :)

Tessa (2012-07-21 20:18)      man Riiga patiik rovna uz vienu dienu.dziivot tur negribu viennozimiigi.ja nu tikai teatri man pienestu klat))
Liepaja esmu jau 22 gadus.tiesa,pilseta nedziivoju.patiik ljoti-centrs,netalu jura.visur var tikt ar kajam.
vakara gan-atbraucu uz savu Lazhu un kaifoju))pat ij liepajas man nevajag,kur nu vel Riigu.

Lucy (2012-07-22 08:20)    1 Var padomāt,ka Liepajā,Venspilī nav automašīnu un nav sastrēgumu un nesmird gāzes.
Abas pilsētas mani vilini tikai jūra,a tā es tur dzīvot negribētu,es dzīvoju klusā rajonā,kā laukos,bet tai pašā laikā gandrīz Rīgas centrā.Brīvdienas cenšamies pavadīt laukos,pa ūdeņiem,mežiem.
Ja jāizvelās Kurzeme,tad man patīk Kuldīga,Saldus

Ezjule (2012-07-22 09:04)      Savulaik no Liepājas biju spieta emigrēt uz Rīgu, jo Liepājā sieviete normālu darbu nevarēja atrast. Liepājā palikušas vairākas draudzenes kas ar visām labām izglītībām strādā slikti atalgotu darbu, citas jau sen kā ārzemēs.

Zeltiite (2012-07-22 09:22)      Ir labi tiem, kas tur piedzimuši un nespēj iekļauties citādākā vidē vidē. Slikti - ka mazo un tik mīļo mikropasaulīti nespēj uzturēt tādā stāvoklī, lai paši tajā spētu eksistēt. Slikti - ka pie notiekošā vaino visus citus, bet tikai ne sevi. Es kā dzimusi rīdzeniece vislabāk jūtos Rīgā vai kādā par Rīgu lielākā pasaules pilsētā, atpūšos pierīgas vasarnīcā un ar to man būt pie dabas pietiek. Rīgas krievi man, kaut dzimtā neviens neatceras kādu cittautieti, ir komunikacijā un attieksmē pret dzīvi pievilcīgāki kā Latvijas lauku iedzīvotāji. Jo - katrs nonāk tāda līmeņa sabiedrībā, kādā līmenī ir pats, saņem pretī tādu attieksmi, kāda ir pašam un tautībai vairs te nav nekādas nozīmes.

Just_ (2012-07-22 11:22)      Liepāja, lai cik tas dīvaini kādam nešķistu, ir vissaulainākā pilsēta Latvijā. Tā kā par klimatu grēks sūdzēties.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu