Vai Latvija ir tiesiska valsts

Riskēšu uzdot šo jautājumu. Un pamatojums ir sekojošas pārdomas:
1) apmēram 30% no nodokļu maksātājiem nav pilsoņu politisko tiesību. Situācijas rašanās iemesls ir saprotams, bet nav saprotams, ka iespējams nekas šai jautājumā netiek darīts praktiski;
2) pensijas aprēķina par periodu it kā sākot ar 1996. gadu. Iepriekšējais stāžs ir "pazudis"?;
3) Saeima, ratificējot Eiropas Sociālo Hartu, neratificē to pilnā apjomā;
4) Saeimā darbojās un iespējams reāli jautājumus lemj "koalīcijas padome", kurā darbojās ministri un vada MP, bet kura nav minēta Satversmē . Tātad - izpildvara iespējams faktiski ietekmē likumdevēju varu;
5) "Eiro-2014" - jautājums, kurš tiek pasniegts kā jau noticis un tautas izlemts fakts, nepieļaujot nekādu citu iznākumu. Nauda, kas tiek tērēta "reklāmas kampaņai", tiek tērēta it kā "vienos vārtos" t.i. - izceļot pozitīvo, un neko nesakot par negatīvo;
6) Civillikums pieļauj iespēju bankām atsavināt hipotekāro kredītu ķīlu, bet it kā neatbrīvo kredītņēmēju no kredīta summas atsavinātās ķīlas apjomā. T.i. - kredītņēmējs, problēmsituācijā, it kā maksā dubulti: zaudē īpašumu un samaksā kredītu pilnā apjomā.
7) Saeimā var tik ievēlēti pilsoņi iespējams tikai no "partiju saraksta". Bezpartiju (neatkarīgu) kandidātu balotēšanās it kā nav atļauta.
8) Pēdējās Saeimas vēlēšanas: nevis VP izraudzījās MP un uzdeva tam sastādīt valdību, bet gan "koalīcijas partijas" ieradās pie VP ar jau gatavu valdības sastāva sarakstu. Iespējams - tikai tāda sagadīšanās?
Pagaidām pietiks. Ko domājat jūs?

superpupper (2013-02-16 11:12)      par pirmo punktu. Vai tad kādam neļauj iegūt pilsonību?

limonija (2013-02-16 11:17)      Pats jau arī atbildēji uz savu jautājumu. Pēdējā cūcība par to Sociālo hartu - vispār bez komentāriem. Jo darbs par vēdera tiesu(netaisnīgu atalgojumu) kvalificējams kā verdzība. Bet verdzība ir aizliegta ar Cilvēktiesību hartu:D Jo dziļāk mežā, jo resnāki partizāņi...:D Un kur vēl pašvaldību "ķeizari", kam likumi nav rakstīti! Sprūdžs vienu atcēla, bet šis nemaz neļaujas "atcelties´´...Un pats premjers neceļ ne ausu;)

Espacs (2013-02-16 11:21)    1 Muļķu un kretīnu zeme.

taizelis22 (2013-02-16 11:24)    1 Kaa nu nee....DDD Daunjiem,kam ar tiesas leemumu aizliegts paarvaldiit savu mantu un riiciibu ir toties ATLJAUTS BALSOT!!!!!!!!!UN VAIROTIES!!!Aadolf,naac atkal Latvijaaa!!!!!!!!!!!!

hewy (2013-02-16 11:28)  1   es arī par pirmo punktu. uzdāvinot politiskās pilsoņu tiesības minētajiem 30% automātiski atkrīt visi nākošie jautājumi. tikai drusciņ piemirstu himnu nāktos prātā atsvaidzināt.

kreisais12 (2013-02-16 11:28)      protams tiesiska, ja vajag kādu norakt pasūta KNAB,piemēram Šlesers, Lembergs, Un galu galā saeima var pieņemt likumu atsevišķa cilvēka norakšanai, piemēram Rubiks, Ādamsons. Mēs savu prezidentu meklējam zooloģiskajā dārzā, kas netraucē norādīt Krievijai, ka tur tauta nedemokrātiski ievēl prezidentu.

fargo (2013-02-16 11:32)      1. nav vēlmes iegūt pilsonību. vismaz pietiekam lielas vēlmes, lai a) izdarītu nepieciešamo no savas puses, b) patiesībā ir Krievijas pilsoņi, kuri nemaz nevēlas zaudēt benefīces, kuras šī pilsonība dod.
2.
a) liela saistība ar otro jautājumu - kāpēc daudzi "nepilsoņi"(bet patiesībā citas valsts pilsoņi) ij negrasās pieņemt kaut kādu tur Latvijas pilsonību.
b) ierēdniecības nostāja ir tāda, ka šie cilvēki strādāja citā valstī un Latvija nevar uzņemties neeksistējošas valsts saistības pilnā mērā. vai taisnīgi? varētu piekrist .... ja vien, ja vien šie paši ierēdņi nebūtu radījuši likumus, kuri šobrīd ļauj saņemt megapensijas ar dažu gadu stāžu. izskatās, ka pensiju sistēma pat drīz mainīsies tik kardināli, ka jautājums kļūs vnk neaktuāls.
3. neuzskatu, ka tādai hartai vispār ir jābūt. suverēnu valstu iekšējās lietas izlemj tauta un nevis starptautiskās organizācijas vai globālierēdniecība. realitāte ir cita.
4. nav viedokļa.
5. sk. atbildi nr.3.
6. netaisnīgi.
7. tāda sistēma ir jāmaina.
8. ņemot vērā, ka VP ievēl Saeima, tad tam nav lielas nozīmes. VP papildu tiesību piešķiršana ir pāragra, ja nav mainīta Saeimas vēlēšanu sistēma.

Latvija IR tiesiska valsts. vispār... visas valstis ir tiesiskas, tikai katra savā veidā. uzskatīt ka VIENĪGAIS-PAREIZAS tiesiskums, tiesiskuma izpratne balstas vispārējā cilvēktiesību hartā, manuprāt, ir aplams, jo pastāv ļoti stipra tendence iznīcināt nacionālu valstu suverenitāti, pakļaujot tās starptautiskajai ierēdniecības kontrolei, kura nav vēlēta. tas notiek ar dažādu starptautisku, pārnacionālu tiesību aktu palīdzību.

kloss (2013-02-16 11:34)    1 No manas pieredzes tad man tāds viens pērkams tiesnesis trāpījās .. :( Bet no tā jau viedoklis veidojas par visu sistēmu .. :(

Torpedo (2013-02-16 11:39)      sen morali bankrotejusi valsts - kaada jeega tur vispaar kaut ko vairs runaat, domaat, ar garigo mazohismu nodarboties un tinti tereet?

AleksandrsB (2013-02-16 11:39)      Jutājums fargo- runajot par starptautiskās ierēdniecības kontroli- vai vietējie ierēdņi tiek vēlēti?

JurisK (2013-02-16 11:40)      Latvija ir tiesiska valsts esosho likumu ietvaros, pie tam demokraatiska, liberaali demokraatiska, ar visiem plusiem un miinusiem. Tie punkti, ja kas, dikti nesakariigi izklaastiiti.

lasminaxxl (2013-02-16 11:41)      Atvaino - nekomentēšu . Man šorīt pacilāts garastāvoklis , negribas politiku ielaist savā galvā . Nepaliks vietas jestrākām domām ..

Silver (2013-02-16 11:45)      1) Paši vainīgi. Mani vairāk uztrauktu fakts, ka 30% no vēlētājiem netiek pārstāvēti, jo praktiski notiek dalījums pēc etniskā principa, bet es, latvietis būdams, uz šo diskrimināciju labprāt skatos caur pirkstiem.
2) Tāpat kā ar pirmo punktu. Var saprast iemeslus, bet nekā godīga tur nav.
3) neko nezinu
4) ļoti interesanta versija... iespējams Tev taisnība. Nebiju padomājis no šāda skatupunkta
5) Tas IR NOTICIS UN IZLEMTS! Vajadzēja skatīties par ko balso, kad balsoji par iestāšanos ES! Es, piemēram, zināju, ka balsoju arī par Eiro. Pieļauju ka biju mazākumā.
6) Cūcisks likums, pateicoties kuram pie mums iestājās krīze, bet mēs neesam vienīgā valsts, kurā tāda ir.
7) Mums nav tiešās vēlešanu sistēmas. Jāmaina Satversme. Noteikti vajadzētu to darīt, jo tad "tautas kalpi" nestu reālu atbildību un trīcētu par savu ādu.
8) Nav viedokļa.

Par daudz jautājumu vienkopus... vajadzēja sadalīt. Bet nu prieks, ka vismaz kaut kas nedaudz savādāks šeit parādās.

mojito (2013-02-16 11:47)      1. Tiesiskusm truukst tani apsktaa,ka nepilsonju beerniem netiek automaatiski pieksjrita pilsoniiba,-manupraat tas nav normalai 21. gs apstaakljos ,demokraatiskai valstij.To noteikti jaalabo.

2. Par periodu pirms 96. gada pensiju apreekjina,bet smiekliigu, kautkaadi 70 santiimi par katru gadu-protams,ka tas ir absurds.

3. Arii absurds, bet lai to ratificeetu pilnaa apjomaa ,sabeidriibai saasaprot, ka katru gadu naaktos papildus aiznjemties simtiem miljonu latus,ar ko kompesneet iztruukumu, jo no budzeta pashlaik to nodroshinaat nevar. Jautaajusm vel-vai atrastos taadi aks aizdotu shiem meerkjiem.

4. Taa tas ir, bet juridiski tas ir tiesiski, manupraat.

5. Par to jautajaumu tieshaam izleema 2003. gadaa un es uzskatu,ka pipildus referendums nav nepiecieshams, jo tad mums buut ajarioko regulaari referendumi par vienu un to pashu, teiksimpar krievu valdu kaa otrio butu jaariiko atkaartots referendums peec 8 gadiem. Eiro ieiehsna neietekmee sbuutiski ne negtiivi, ne pozitiivi ekonomiku. Ta svairaak ir politksks leemums,ne tik daudz ekonomisks.

6. Gandriiz katraa valstii taa ir, iznjemot ASV-taa ir vieniiga valsts ko zinu,kur darbojaas "atdoto atsleegu "princips.

7. Taa tas ir,bet tam nav sakara ar tiesiskumu, taa ir politiksaa sisteema.

8. Man skjiet,ka taa tas ir gandriiz visaas veeleshanaas. Taada ir sisteema. Un laikam jau tas ir tiesiski,savaadaak pasaules sabiedriiba muus nosodiitu.

^esse^ (2013-02-16 12:24)      Ar šiem jautājumiem būtu jāgriežas pie deputātiem,ko ta mēs.
Par pensiju stāžu ir tīrās šausmas,tiem kuri te visu sabūvēja,saražoja(ceļi,HESi,TECi,kantori,daudzstāvenes,komunikācijas uc)ko tagadējie deputāti izputināja un prihvatizēja,paska ejiet jūs ēst,nepienākas nekas jums par darbu līdz mēs itikām pie varas.

neko (2013-02-16 12:26)      1) situācija ir tāda, jo pilsoņa un nepilsoņa status LV šobrīd faktiski atšķiras tikai ar vēlēšanu tiesībām, kas lielai daļai gan pilsoņu gan nepilsoņu patiesībā ir vienaldzīgās. Attiecīgi nav nekādas motivācijas iet un kārtot šis formalitātes.
2) formāli pirms 96 gada tomēr bija cita valsts. Faktiskā situācija - uzņemoties senākas saistības sociālais sistēma vienkārši sabruks. Rezultātā nebūs pat tā minimuma kas šobrīd ir.
Un tas nemainīsies vēl ilgi; kamēr valstī uz vienu strādājošo nodokļu maksātāju būs 4+ uzturamie, sociālā sistēma balansēs uz sabrukuma robežas. Tas ir šis problēmas pamats un diskutēt par formāliem ieganstiem kāpēc tiek ierobežoti sociāli izdevumi nav jēgas.
3) Hartas, cilvēktiesību deklarācijas.... tas ir formālu nosacīju kopums bez reāla seguma, jo katrā valstī ir savas tradīcijas, sava faktiskā situācija, sava specifika ko ignorējot būs lielas ziepes. Aiz kam neeksistē tādas valstis, kas šis formālas deklarācijas patiešām ņem par pilnu. Un prātīgi dara.
4) Koalīcijas, lobiju apvienības utt. eksistē visās valstīs, un tas ir tikai normāli ka apvienojas dažādi spēki kāda nebūt mērķa sasniegšanai. Saprotu ka tas ir pretruna ar nacionālo tradīciju "katrs pats par sevi - nekad ne par ko vienoties nevaram", bet koalīcijām mēs iegūsim lemt nespējīgu valdību un saeimu, kas nekad nevienā jautājumā nespēs atrast vienotu viedokli un visu balsojumu beigsies ar "pret". Ar vai, bez šādas formālas padomes, formāli atzītas vai ne, bet koalīcijas būs vienmēr - situācijas kad šādas koalīcijas nespēj izveidoties nākas rīkot jaunas vēlēšanas.
5) par vēlu par to diskutēt. Par to vajadzēja domāt pirms nodot "varas grožus" Briselei. Pie svaru samēra LV viedoklis - Briseles viedoklis atļauju katram pašam minēt kurā pusē ir neapstrīdams faktiskā svara pārākums.
6) Civillikumu ne tikai nevajag, bet nedrīkst aiztikt, jo pielāgojot to šai situācijai tiks radīts bardaks 10 citās sfērās. Tas būtu bijis jārisina k

HRDS (2013-02-16 13:06)      :) Nup... papurpinājāt te un kas...? :) Parīt atkal iesiet uz saviem darbiem par smiekla algu un klanīsieties saviem priekšnieciņiem... :) -Jā kungs.. tūlīt izdarīshu kungs... :D :D :D

Vientulaisvilks (2013-02-16 13:09)      Nolādēto dienas zagļu pārvaldīta valstele, ar daudziem dirsā līdējiem-Briselei un žīdiem !!!

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu