Aizbrauceju atgrieshanas un iezemieshu eksisteshana.

es piederu pie tiem,kuri uzskata,ka aizbrauc peljnja uz arzemem ne no labas dziives.var jau parmest treknajos laikos panjemtus krediitus vai dziishanas pakalj labajai dziivei,bet man nedalec valdiibas nostaja shinii jautajuma:
http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/466777-plano_materiali_atbalstit_par_atgriesanos_latvija
tatad,katram atbraucejam shtuka un talak dziivo,ka gribi?un ka pabalstiit tos,kuri godiigi strada par nelielu algu,kartiigi dziivo un skolo bernus?atgadinashu,ka bernu pabalsts ir Ls8 menesii.
maz ticams,ka normali domajoshi cilveki atgrieziisies,bet kas tas par utopiskajam idejam?vai mums valdiiba ir kads,kursh filtre,ko dara un doma par naciju un zemi kopuma?labi,es neloloju iluzijas,bet pec jezgas ar Metallurgu man vispar daudz nav skaidrs,ibo Metallurga bankrots bus riktiiga pedejas palikushas tautsaimnieciibas izniciinashana.
tatad,par kadiem tukstoshiem katram, un kadam darba vietam var but runa?..

edora    3 Utopiska ideja - precīzs apzīmējums! Sliecos domāt, ka radīta ar mērķi kādam "aizmālēt acis", respektīvi - kāds cenšas glābt savu ādu, reputāciju, krēslu...

Carpe_Diem    1 Man "patīk" vairāk tas, ka izveido vēl klāt kaut kādas jaunas komisijas, kurām piešķirti līdzekļi (manuprāt, fantastiski lieli) par kaut kādām mistiskām izpētēm un analīzēm. Ko pētīt? Ko analizēt? Visiem jau sen viss ir skaidrs :))) Nu kaut kā taču savējiem jānodrošina darbs un labas algas :) A par tavu jautājumu - no comment - tā tas ir un būs. Protams, ka cerība mirst pēdējā, bet nu... kaut kā neticās, ka kaut kas mainīsies. Visu laiku kaut kā viņiem sanāk viss čerez Ž..U.

ponytail    2 Pakomentēšu no "aizbraucēja" skatu punkta.:)
1) Šeit man ir iespēja saņemt adekvātu atalgojumu par padarīto darbu. Latvijā tādu pagaidām nesaskatu, lielā mērā tas arī bija iemesls (viens no) aizbraukšanai. Vienas mēnešalgas (šejienes) vienreizēja izmaksa Latvijā neko neatrisinās.
2) Šeit varu savam bērnam nodrošināt ļoti labu izglītību un drošu vidi. Latvijā, diemžēl, tā nebija un neticu, ka kādreiz būs. Šobrīd neiedziļināšos detaļās, bet man ir ļoti, ļoti nopietns pamats šādam spriedumam.
3) Par valdības utopijām - man domāt, ka tas ir jauks, komplicēts naudas (kaut kādas) atmazgāšanas plāns. Vai arī kārtējais tilts, pils vai vēl kaut kas no šīs sērijas. Gan jau pēcāk parādīsies jaunas villas, jauni luksusauto utt.

Starp citu, ja valdība to tūsktošu vietā piedomātu pie Metalurga saglabāšanas un vēl citiem samērā nopietniem tautsaimniecības jautājumiem, mazliet nopietnāk risinātu pabalstu/pensiju jautājumus un vēl šo to (piemēram, tos pašus izglītības jautājumus), iespējams, daudz vairāk ārzemēs dzīvojošo latviešu nevis klusiņām ņuņņātu spilvenos, ka gribas mājās, bet sapakotu pauniņas un daiļi papildinātu Ryanair pasažieru skaitu. Vienā virzienā. Atpakaļ.

Postremo      Un paraadiet man kaut vienu NORMAALU latvieti, kurss par sviestmaizi brauks atpakall. Es nevienu nezinu. Normaali latviessi staav normaali uz kaajaam. Biezzivien latvijas iedziivotaaji norej aizbrauceejus par "zemennu lasiitaajiem , tualessu tiiriitaajiem" utt. Cilveeki atllaujaas runaat par lietam, par ko passiem nav ne mazaakas jeegas. Nepaziistu nevienu latvieti, kurss ssanceetu kautkadus baigos paliigdarbus, jo mees esam biezzivien gudraaki, ccaklaaki par vieteejiem. Tatad darbi arii ir labaaki, un labaak apmaksaati. Un tad mums piedaavaa.....1000Ls lai braucam maajas????
Par taam izlaupiitajaam Lavijas ruupniicaam, un vissiem neskaitaamajiem tiem limuziiniem Riigaa....nu ko, vai tiessaam tiem zaglliem patik dziivot valstii, kuraa ir....taa? :( Diivaini cilveki. laikam vairs nepaziistu viennus...........

ponytail      Jā, un par to tūkstoša izmaksu... Kā jājūtas tiem, kas dzīvo Latvijā? /mazliet vīpsnāju par "kārtīgi" un ´´godīgi", jebšu šie jēdzieni nebūt nav viennozīmīgi attiecināmi uz Latvijas ārēs dainojošajiem un gavilējošajiem, kā pretējie - uz svešu zemju labumu meklētājiem/
Iedomājos savu māsu, ar visiem viņas zinātniskajiem grādiem, uzrakstītajiem grāmatām, nemitīgu plēšanos 3 darbos, lai kaut cik iztiktu... Kā viņai justies, ja man tagad piedāvās to tūkstoti, lai es braucu atpakaļ, bet viņai nepiedāvā neko, lai viņa paliktu? Un viņa Latvijas valstij ir devusi ne mazums. Tieši tāpat, kā simti un tūkstoši citu.
Principā, valdība ar šo vislabāk pierāda, ka neapzinās ne problēmas nopietnību, ne būtību. Lomaķ ņe strojiķ... - ir sava taisnība šajā teicienā.
Ā, visiem tiem, kas man varētu pārmest, ka es te kaut ko vāvuļoju no savas "sāņu un zemeņu lasītavas", padošu ziņu - esmu savus 6-7 dzīves gadus ieguldījusi Latvijas valsts pilsoniskās izglītības lauciņā. Diemžēl - velti.

Aarija    1 Nesatraucies, nevajaga klausīties mūsu kungu slimajos murgos. Ne viņi atgriezīsies, ne viņiem kāds ko dos. Cilvēkiem tur savas mājas, darbs, ģimenes, bērni iet skolās. Valdībai vajadzīga sašķelta sabiedrība, tracina tautu.

mieru_tikai_mieru      laikam taču valdība ir izrēķinājusi, ka lētāk izmaksāt katram atbraucējam nedaudz naudiņas vienu reizi nekā maksāt regulāri tiem, kas audzina nākotnes darbaspēku tepat uz vietas. Tātad - gudri cilvēki tajā valdībā, paldies dievam.

neko    1 a ) nepatīk man neviena ideja, kas paredz nodokļu sloga palielināšanu vedot jaunus pabalstus. Sociālā budžeta nesabrukšana jau tā pat ir "acīmredzamais neticamais".
b) ar 1000 Ls baidos var "pievilināt" tikai ne ne to labāko sabiedrības daļu.

Polus    1 Izskatās vienkārši pēc kārtējā ierēdniecības šedevra, kur kāds izdomāja, ka kaut ko tādu noteikti vajag, bet vēl kāds cits paņēma lielgabalu un uzblieza pa zvirbuļiem. Tagad visi ierēdniecības posmi atskaitēs rakstīs, ka "mūsu kompetences ietvaros esam izstrādājuši reālu pasākumu kopumu, lai sekmētu Latvijas iedzīvotāju reemigrāciju un reintegrāciju Latvijas ekonomiskajā telpā". Ķeksītis ievilkts.

Ja par lietu, tad reemigrāciju uzlikt par pašmērķi ir muļķīgi, jo katram sunim skaidrs, ka visi neatgriezīsies, un tas arī nav vajadzīgs. No valsts viedokļa raugoties, ir tikai neliela emigrantu daļa, kuru sākotnēji vajag (nevis vajadzētu) atgriezt, jo nozīmes nav masai, bet reemigrantu kvalitātei - prasmēm un prāta spējām. Tieši šī nelielā, bet spējīgā ļautiņu daļa varētu veidot ko jaunu (uzņēmumus, mainīt vidi utt.), lai Latvijā paliktu šeit dzīvojošie un, iespējams, pamazām atgrieztos arī ārvalstīs esošie (personīgie kontakti spēlētu lielāku lomu kā visi politikas dokumenti kopā ņemti). Citādi tas gluži vienkārši nedarbojas.

Aarija    1 Par pirmo komentāru- nevienam nekas nedraud-ne viņu ādai, ne krēslam. Tos nevar atlaist ne no darba, ne sodīt. Kā jau rakstīju, kungiem vajaga sašķeltu sabiedrību, tad viņiem drošāka dzīve. Kamēr tauta pļēšes, viņi skaita naudu. Nevienam neko nemaksās, tikai tie, kas te tik ļoti uztraucas,-skatieties, ka nesanāk pašiem kļūt par aizbraucējiem.

cornette      Tur tā mūsu, latviešu, problēma - kaut ko darīt, bet bez īpašas sajēgas par to, ko grib panākt, bet galvenais, ka tik kaut ko darīt. Nu, iedos naudiņu biļetēm atpakaļ - un ko tālāk? Ko tie pārnākušie aizbraucēji šeit darīs? Mācīs valodas nākamajiem aizbraucējiem, lai pēc tam atkal aizbrauktu paši un katrs vēl 10 paņemtu līdzi? Sēdēs uz pabalstiem? Rakstā minēts, ka tās naudas saņēmējam ārzemēs būs bijis jānodzīvo 10 gadi un viņa vecākiem jābūt latviešiem vai līviem. Padomājiet loģiski, kas būtu tie, kas brauc? ne jau jaunie, kas aizbrauca savos 20 un tagad pēc 10 gadiem savos 30 jau sadibinājuši ģimenes (nepametīs ārzemju sociālās garantijas dēļ kaut kāda 1000 latu pabalsta un "spožās nākotnes" pie tukšiem šķīvjiem), bet gan nākamie pensionāri, kas savus 10 gadus tur nodzēra un pa stroikām norukāja, un saprot, ka svešā zemē vēl joprojām ir svešinieki, kam nav sajēgas no vietējo dzīves un savās vecumdienās nebūs ko darīt, jo valodu neprot un cik ta ilgi dzers viens pats kaut kādā īrētā istabā, Latvijā laukos vismaz ar kaimiņu penžu var sadzert...

Valdībai būtu nevis jādomā par izlieta ūdens sasmelšanu, bet gan par vēl palikušā ūdens neizliešanu. Un pat ne tik augstu tēmējot, ka lielas algas un daudz darba vietu radīt. Latvietis tīri labi arī pats savām rokām atrod pielietojumu, būtu labāk domājuši kā samazināt to BIROKRĀTIJU un KORUPCIJU, kas tur valda, jo citādi, tās rokas nemaz negribas vilkt ārā no kabatām, jo ja tajā nav iežmiegts naudas žūksnis, ko kādam otkatā iedot, tad savas strādīgās rokas un arī gudro un spējīgo prātu paturi vari rūgt savā nodabā, jeb arī - aizdoties kaut kur, kur tās kāds...novērtēs.

JurisK    1 Cik var izprast no taa raksta, tad tas viss tieshaam diivaini. Katraa gadiijumaa ar 1000latiem iipashi atvilinaat nebuutu iespeejams. Kas tas vispaar par pabalstu? Varbuut tie domaati kaa administratiivie izdevumi atbrauceeja iekaartoshanai, paarkvalifikaacijai utt, taa teikt - samaksa par vienu atbrauceeju vieteejajai birokraatijai? Tad tas vareetu buut reaali. Bet ko dariit, ja nauda izdaliita, bet atbrauceeju nebuus? Nedomaaju, ka vispaar jaabuut kaut kaadiem atbalsta pasaakumiem reemigraacijai, tikai sakaartota likumdoshana, nekas vairaak nav vajadziigs. Buus attiistiiba, celsies algas - atgrieziisies daudzi. Izagliitiiba nedomaaju ka Latvijaa ir sliktaaka, ne velti te brauc aarzemnieki studeet.

caress5    1 Visi shie pläni ir leetticiigo muljkjoshana, lai balsis iegütu un tvaiku nolaistu. Kur palika Kristovska pläns darba nodroshinäshanä ar eeku siltinäshanu... ?? Notiek pamatiedziivotäju meerkjtieciiga izniideeshana un visi soliijumi ir bez seguma.

NARINJA      ...nu kaadam tas tuukstotis tur Irijaa seedosham uz bezdarbnieku pabalsta varbuut ir vienigais atgrieshanaas celjsh, kaa saciit- majaas sienas arii paliidz, bet par beernu pabalstiem nenjaudi-maniem beerniem nebija nekaada pabalsta, kad auga, vecaakiem pashiem ir savi berni janodroshina...valstij ir jaaizsarga gjimene, lai nebutu bankaas hipoteeka jaanjem dzives vietai, lai savus beernus bez maksas pie arsta atradiit, lai tad, kad kaads nokluust nelaimee buutu profesionaali palidziibas dienesti un ne tikai, kur palika slavena glabshanas biedriiba demograafijas uzlabotaaji? Vai tiesham ne viens nerubii, lai buutu gjimene un gimenee beerni ir vajadziiga ligzdinja? Vai tieshaam tik gruuti pashvaldiibaam izremonteet tukshi stavoshaas maajas un izdaliit dzivokljus jaunaam gjimeneem? Ta ir viena iespeeja, kur jaunai gjimenei saglabaat vairaak naudinjas macinjaa un tad nebuutu jashkir gjimenes, kur maates-teevi brauc peljnjaa, lai saviem tuvajiem nodroshinaatu maajas un ne tikai pashvaldibaas saglabaatos galu galaa cilveeki...bet jaunie cilveeki brauc pec pieredzes, izglitibas, karjeras...lai brauc...mums nakotnee buus vajadziigi speciigi ljaudis,WOTT!

MrXm      Jaapaseko liidz, moshka jaaibrauc shtukai pakalj :D... bet ja nopietni natgriestos pat ja 10k maksaatu!

limonija      Bet es gribētu pabalstu izbraukšanai izkaulēt...No algas nevaru sakrāt:D:D:D

laukroze      politiķu izrādīšanās ne vairāk ir šie solījumi...vai pie mums vipār ir bijusi atbildīga polika?.... nekā labu neparedzu, kamēr daudz maz neizlīdzināsies algas te un vecajās dalībvalstīs..neapliekamais min. 45 LVL, tie pat nebūs 100EUR, brauks vēl prom, kas nestrādā valsts struktūras un saņem lielās algas.

fargo      visa pasākums perspektīvas (valsts - LV) izskatās slikti.
un pirmkārt, tā ir demogrāfija.
tikai vienā 2010. gadā valsts zaudēja iedzīvotāju skaitu, kas ir pielīdzināms Jelgavas pilsētai. vienā.gadā.
citos gados ir tikai nedaudz labāk.
situācija ir tik kritiska, ka neapturot emigrāciju, var būt par vēlu pat pēc vienas paaudzes. un tas nav daudz laika. par velu kam? nācijas eksistencei kā tādai.
un čiekuri ´tur augšā" šo visu ļoti labi apzinās un skaitļus zina un prognozes ir ņemtas vērā.
un šādi lēmumi ir tāda ķeršana da grābšana.
par metalurgu. melnā metalurģija gandrīz visā pasaulē kā minimums stagnē. krievijas megalielie metalurģijas kombināti darbojas uz rentabilitātes sliekšņa - ik pa brīdim mīnusos, ik pa brīdim plusos. un tas ir ar vietējām(pat koncerniem piederošām) izejvielām. ko tad var gribēt no LMetalurga ar visām eiropas uzspiestajām "zaļām" el.enerģijām un īpašo menedžmentu? neko nevar gribēt. iet pa burbuli, savādāk būt nevarēja.
par nāriņas gribēto ģimenes atbalstu.
tas nav iespējams. dienas kārtībā šāds jautājums nav iespējams, jo mums ir homoseksuālisma agenda. ja tas liekas pieminēts nevietā, tad ir jāatgādina, ka labklājības ministre tv ēterā teica, ka tradicionālās ģimenes atbalsts nav iespējams kā tāds, jo mums ir arī citas ģimenes formas un tās nedrīkst diskriminēt.
tu vari sagaidīt škiršanās procedūras atvieglojumus visos veidos, tas ko tu sagaidīt nevari ir tradicionālo gimenes vērtību stiprināšana, līdz ar to arī demogrāfisko problēmu risināšana ar dabisko pieaugumu ir bezizejā. lai arī minētais, protams, nav vienīgais iemesls.
tā ka... reemigrācija ir vienīgais, kaut cik realais veids, kā glābs situāciju ar demogrāfiju.

Miskastes_Runcis      Sveiciens visiem!
Runājot par topika tēmu – tas ir gaužām aktuāls jautājums, un jo to vairāk apspriedīs, jo lielākas būs iespējas, ka problēma atrisināsies normālā veidā. Atgriešanās pabalsti ir tikai viens no mūsu sašķeltības piemēriem. Ir jāatzīst, ka nacionālajā līmenī politiķi ir cietuši neveiksmi, jo valsti nevar vadīt grāmatvediski, tas ir, ar cipariņiem. Uzdodiet jautājumu sev – kuri no valdības pārstāvjiem, kas ir mazliet vienlīdzīgāki par citiem, ir saistīti ar banku sektoru? Banku lobijs un Latvijas nenormālā situācija pret kredītņēmējiem ir veicinājuši iedzīvotāju emigrāciju. Kā vakar Kalvītis teica – nedrīkstēja ļaut bankām kredītus izsniegt eiro. Tagad barojam banku sektoru, vai arī emigrējam, jo jumta virs galvas nav.
Tomēr iezīmējas viens nepatīkams aspekts – to jau te daži iezīmēja – kā justies vietējam aborigēnam, ja reemigrantam tiek atgriešanās pabalsts? Kā valsts noturēs tos, kas vēl nav aizbraukuši? Daži runā par sakārtotu vidi, par iespēju iegūt labu izglītību un tā tālāk… Bet kāpēc savās mājās kārtību ieviest nevari? Neatceros autoru, bet citātu „Sliktās valdības ievēl tie labie pilsoņi, kas nedodas vēlēt”. Tā arī ir šoreiz. Ja man prasītu, vai es atbalstu pabalstu piešķiršanu reemigrantiem – es teiktu – nē! Iemesls? Vietējie aborigēni, neskatoties uz to, ka samazinās darba algas, IKP un visi citi makroekonomiskie rādītāji, tomēr vēl piedalās esošās infrastruktūras uzturēšanā: ceļi, policija, glābēji, skolotāji, ārsti. Un jo mazāks paliek nodokļu maksātāju skaits, jo proporcionāli palielinās katra nodokļu maksātāja līdzdalības maksa struktūras uzturēšanā. Nenoliegsim vienu faktu, ka sāpoša zoba dēļ vai vēl nopietnāku veselības problēmu gadījumā tie paši slavenie emigranti jož pie ģimenes ārsta un zobārsta Latvijā, lai tikai atrisinātu sasāpējošo problēmu, un vēloties samaksāt pēc iespējas mazāk. Un nevajag te atrunāties, ka tā nav. Ir, un tā ir vispārīga tendence, kuru apstiprina daži izņēmu

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu