Kas bērnam nosaka tautību?

Jauktā ģimene - (vecāki dažādu tautību pat citas rases ), kuŗš tiesisks pieņemt lēmumu par bērna tautību. Māte? Tēvs? Kādi varianti Latvijā. UK.

hewy  1   tikai vecāki - vienojoties, ja nevar vienoties, var atstāt ierakstu (iedzīvotāju reģistrā) "neizvēlēta". ja ir laulība, bērna dzimšanu dzimtsarakstā var reģistrēt viens vecāks un viņš arī norādīs, kāda tautība bērnam reģistrējama. tā ir Latvijā.

fargo  1 2 tēvs. tēvs dod uzvārdu, dod dzimtu, mājas un savu izcelšanos. tā man liekas. tā es to saprotu. ja vienalga? tad tēvam ir vienalga.

vikija29  1 4 Parasti tēvs.

DAfrika  1 1 Māte un valsts, kurā bērns piedzimst. Visu pārējo tikai dod tēvs.

flame528  3   Nu,mīļie tēvi,tautību tomēr nosaka pēc mātes.

raima      Pasens gadījums. Tēvs, lepns kalnietis deva dēlam savu uzvārdu (ui, man tas bija pamatīgs mēles mežgis, bet iemācījos bez lapiņas izrunāt), māte, skaista blonda, zilacaina latviete - tautību. Tagad gan vīrietis, dzīvodams Maskavā, nomainījis gan uzvārdu, gan vārdu "Eduards", gan tautību atbilstošu Krievijai, Maskavai.

melon    1 Kā jums šķiet, kādēļ gandrīz visās valodās dzimto valodu sauc par "mātes valodu" ? :) Bet vispār jau vienojoties :)

Tessa      kas onkulim par sapi sakara ar nacionalo piederiibu?visas temas tiek ceptas uz vienu shniti-patriotisms,tautiiba.teatris nepatiik,patiik tantas ar viensetam mezha/piekjemmeja Freidonkulim cholku/

tautiibu nosaka,vienojoties.agrak 16 gados berns,sanjemot pasi,izvelejas pats.personiiga jauktenja pieredze.

DAfrika      Ko Tu te piesējies, onkul?!

neko      "Kā jums šķiet, kādēļ gandrīz visās valodās dzimto valodu sauc par "mātes valodu" ? :)"

Visās .. cik zini tāds vārdu salikums kā "mātes valoda" tiek lietots tikai dažās Eiropā lietotajās valodās. Āzijā vispār nekas tāds nav manīts .. par citiem nezinu.

Visādi citādi vairumā valstu tautība = pilsonība un to nosaka pilsonības likums. Savukārt nacionālo piederību katrs pats sev izvēlās pēc saviem ieskatiem. LV kā tipiski matriarhālā sabiedrībā (kas Eiropai kopumā izņemot Itāļus nav raksturīgi) to parasti dara māte, bet arī likums nekā īpaši neregulē (ko nosauksi to arī ierakstīs).

Skaidrite_Leeninna      Visādi citādi vairumā valstu tautība = pilsonība un to nosaka pilsonības likums(c)

neko, kurās valstīs tas tā ir? Nu nevar likt vienādības zīmi starp tautība un pilsonība.

Espacs      Nu ja sieviete vienmēr zina, ka tas ir vai nav viņas bērns, tad vīrietis nekad un neparko nevar būt pārliecināts. :) Tātad tautību njosaka pēc tēva. Kā mierinājuma balva- sak, neraudi vecais! Tavs dēls, tavs! ;)

neko      Skaidrite_Leeninna: loģiski tas nav, bet tā dara vairumā Eiropas valstu... koncepcijai saknes aug no Pirmā pasaules kara beigām un Versaļas miera līguma, lai novērstu lietu iekaroto teritoriju iedzīvotāju "berzēšanos", kuras valsts pilsonis esi tāda arī tava tautība. dzīve tas gan nekad nav strādājis - "berzējas" tā pat un katrs sevi uzskata par tas tautas pārstāvi kurai nu pats sevi pieskaita.

inito4ka    1 .....67 gados,padzīvojot arī padomijas likumos,laikam bija jāzin,ka tautību nosaka pēc tēva.
Tikai ebrejiem māte bija noteicošā tautībā.
BET šodien varbūt ir savādāk,

Hummel      Latviešiem jau it kā pēc tēva nosaka to tautību,vai arī vecāki savā starpā vienojās.

dudiks      tautību nosaka vide kurā bērns audzis. nekas neaizliedz cilvēkam izvēlēties paša piederību kādai tautībai. un tautībai nav nekāda sakara ar pilsonību.
varbūt vienīgi viltniekiem ebrejiem ir savādāk

tiu      Klau, vienss, nu nebļaun tik gistēriski!
Može tessai mājiņa laukos, a Tu tagad pietaisi avenes!
Nav labi!

A par tēmu - vienojoties un vēlāk paša izvēle.

JurisK      Protams, ka tēvs, jo ir tēvzeme, nevis kaut kāds mazerlends!:) Valodu gan māte iemāca, ir daudz latviešu satikti, kuru mātes krievietes, bērni krieviski runā, bet ir latvieši. Vai atkal otrādi - māte latviete, tēvs cittautietis, bērni latviski runā. Tāda dzīve - viss kārtībā!

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu