Ko apzime vards "Ruskojezicnije"?

nekad nesmu sapratis ir mazakumtautibas teiksim Poli Romi Lietuviesi utt bet ko nozime ruskojezicnije tie pat nav Krievu tautibas cilveki .. tur kautkada saistiba ar meli ...kada

Mavs  1   Krievu valodu saziņā izmanto arī tautas, kas būtībā nav krievi, taču ir gan etniski gan lingvistiski tuvi - piemēram daļa ukraiņu, baltkrievi, kā arī citas tautas, pamatā no bijušajām PSRS republikām.
"Padomjlaikos" piemēram Kazahijā, Vidusāzijas republikās un vēl šur tur skaitījās "neprestiži" sarunāties savā īstajā valodā, tā vietā tika izmantota krievu valoda.

Torpedo  1   Nu, tas pats, kas ASV angliski runājošie, kaut katrs no savas tautas: visādi spāņi, īri, franči, vācieši utt

janisb    4 tie, kas savu valodu aizmirsuši, bet vietējo naf iemācījušies

vienss    2 ždanoka ruskojazičnaja

Drole    2 5. kolonnas farmklubs

vienss      latviskā mēlē (valodā )runājošī - balti ...līvi u.c.

neko    2 Identitātes surogāts tiem, kas savu identitāti pazaudējuši.

JurisK    1 Tie esam visi mees, kas augushi un izgliitojushies padomijas laikaa. Visi bijaam krievvalodiigie, daudziem pasaulee arii krievi. Pat veel tagad Pakistaanaa Krievijas karakugjus sagaida ar plakaatu, kura viduu muusu Briiviibas piemineklis. Dazhi veel no tiem laikiem nav atjeegushies un turpina dziivot savaa pasauliitee, kad krievu valoda bija faktiski valsts valoda.

fargo      minētie poļi un lietuvieši, vēl nesen, kopā ar lielu daļu baltkrievu un ukraiņu bija poļskojazičnije, žečpospoļitā. valsts tāda bija kādreiz, etniski ļoti raiba. ir dzridēts tāds vārds kā frankofoni? frankofoniskā pasaule?
uz krievu etnosa pamata tika izveidota viena no lielākajām impērijām cilvēces vēsturē. asimilētas valodas un kultūras, desmitiem tautu faktiski parstāja eksistēt, cilvēki zaudējuši savu nacionālo apziņu iekļāvās lielajā, valstiskajā etnosā.
pēc romas impērijas galīgās sadalīšanās lingivistiskās sekas ir mūsdienu franču, spāņu, itāļu, rumāņu, portugāļu valodas. tās visas ir tautas, kuras zaudēja savu sākotnējo valodu, daudzi vēlākie iedzīvotāju slāņi, migrācija. kas ir franči? ķelti, daudzās galliskās ciltis vai ģermāniskie franki? kas īsti ir spāņi? ibēri vai vēlāk ieceļojušie ķelti? varbūt feniķiešu dibināto kadisu(gadesu), kartahenu(jaunkartāgu) vai romiešu dibinātās valensijas(valentijas), zaragosas(cēzarejas augustas), badahosas(pax augusta) vai leonas(legio septima) pēcteči? varbūt jau mūsdienīgākās spānijas valstu dibinātāju ģermāņu, tolaik romas federātu(sabiedroto) vestgotu un svēbu pēcteči? vai pats spānijas vārds nenozīmē pūniski-kartāgiski-ebrejiski-kanaānisko sākotnējo "i-šfania" >ispania>hispania>hispana", jeb "zaķu, trušu sala"?:) putra. tik daudzslāņaini etnosi itvisur...

hefny    1 maskavijas un žadnoka.lindermana,/kravcova/gaponoviešu uc rusistu agresīvie centieni uzturēt ,kultivēt,izraisīt stalinisma piekopto genocīdu pret citām tautām viņu zemēs,citu teritoriju sakampšana...utt.skat ukrainu,osetiju..uc,kur ruskojezičniji-politiskie iekarotāji rosās....

njangan  1   Īsteńībá baltu valodus ir łoti tuvu stávośas slávu, gan gramatikā, gan sintaksé utt., pat samérá máksłīgi tás ir izdalītas indoeiropieśu valodu grupá atseviśká atzará, ká arī mentáli més esam łoti tuvi krieviem, bet ne no tás labákás puses- valsts mums ir bardaká, bedrés, visu daram tep lep, esam kaśkigi un nenovidigi, tas ir raksturigi zemak attīstītám tautám, nekad seit nebus EIropa, bet vien korumpéta un izzagta piekrievijas paźobele.

riks086      Krievi un pārkrievotie/pārkrievojušies nekrievi. Ja gribas definēt skarbi un vienlaikus precīzi, tad neko 2014-05-28 00:10 formulējums "Identitātes surogāts tiem, kas savu identitāti pazaudējuši" ir desmitniekā.

Tessa  1   man ir tada sajuta, ka dazhi sev apkart redz tikai Zhdanoku un Gaponjenko, principiali neieverojot normalus,adekvatus,intelligjentus un izgliitotus krievus,kuri ir lojali valstij, briivi runa daudzas valodas un balso Pret divvalodiibu(tb, par latvieshu valodu).
kas tas ir, neveleshanos atziit,ka tadi ir vai siikas shovinistiskas utiites?
jus visi gribat teikt, ka nevienu tadu nepaziistat? :))

Drole    1 Normaals, izgliitots krievu intelektuaalis nekad nenolaidiisies tik zemu, lai atteiktos no savas tautiibas un staadiitos priekshaa kaa "kreejuma izstraadaajums", pardon, "russkojazichnij"

Tessa  1   Drole, es nezinu,kas tev tur par pazinjam, bet briinos par tiem,kuri gadu gadiem konsekventi pieturas pie savas liinijas-1991. gada balsoja par neatkariibu, tad kartoja pilsoniibu(zinot vesturiskus faktus un atbildot uz jautajumiem,kurus pashi latvieshi nezin), nereagje uz apsaukashanos,smejas par pazemojoshiem izteikumiem un attieksmi,ignore un nelasa komentarus delfos un tvneta, balso par latvieshu valodu ka vieniigo un ta talak un ta joprojam.
tikai ziniet,ko es jutu? ka tas pacietiibas sak aptrukties. aga.

Lucy      (c)neko (2014-05-28 00:10) viedoklis Identitātes surogāts tiem, kas savu identitāti pazaudējuši.
Pēc visa tā ko es katru gadu redzu,tās cilvēku krievu masas kuras plūs 9.maijā uz to mostru pardaugavā,es nicinu ar vien vairāk tos ruskojezicnijus,ciniķi,lišķi!

Svece    1 Ko nozīmē- krievu tautības , čigānu tautības ciilvēks ? Kapēc ne - krievs , čigāns ? Kur starpība - žīds vai ebrejs ? Kāpēc afroamerikānis- kaut ne Āfriku ne Ameriku nav redzējis. Normālais agrāk apzīmējums - nēģēris palicis par aizliegtu vārdu , bet it kā rasistiskais , pēc ādas krāasas vērtējums -" melnais" ir lietojams.

Deisa  1   jazik - mēle, arī valoda. Tātad krievvalodīgie - tie, kam primārā saziņas valoda ir krievu. Tā kā lietuviski un poliski ne kurš katrs letiņš māk runāt, tad arī ar minētajiem saziņa notiek krieviski, līdz ar to gan viņi mums, gan mēs viņiem esam russkojazičnije. :)

stagis    1 homosoveticus.....

Alison    1 Ruskojazičnije ir termins, kas ieviests, lai radītu iespēju šķelt un naidot cilvēkus - kārtējo reizi. Vidusmēra latvietim tas ir kā medusmaize - jo viņam atkal ir kur "pakāpties" - savā iedomātajā iluzorajā pārākuma sajūtā.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu