Skotijas neatkarības referendums

Atlikušas vēl tikai 5 dienas līdz Skotijas neatkarības referendumam. Kāda skotu atbilde Jums personīgi šķistu vēlamāka?
Lielbritānija mums protams ir viena no primārajām sabiedrotajām, un tās spēku negribētos iedragāt. Bet ja ņem vērā, ka SNP ir gana pro-eiroatlantiska, lai Skotija Būtu NATO, tad varbūt ši ir visreālākā iespēja veidot Eiropu, kā federālu nāciju un tās reģionu valsti?
Valsti kuras drošību, valūtu un tiesiskumu aizsargātu vienota, varena armija, likumi un tiesu sistēma? No Atlantijas līdz Latgales ezeriem?

andrblack (2014-09-13 12:29)      Precizēšu.....5 dienas un ⁴0 sekundes:))

VECA_PIEPE (2014-09-13 12:32)      Esmu jau nobalsojusi par Skotijas neatkarību:Yes!

LaskovijMerzavec (2014-09-13 12:33)      Skotijas neatkarība pavilks citu reģionu vēlmi atdalīties, veidojot sadrumstalotību, pa visu Eiropu.

Pie tam Lielbritānija ir mums sabiedrotā, kad tai ir izdevīgi. Kad jāsūta karavīri uz Irāku vai Afganistanu. Neceri, ka ta sūtīs savus karavīrus, ja mums vajadzēs, esi reāls...

JurisK (2014-09-13 12:43)      Skoti neatkariibu veelaas lielaakoties taapeec, ka jau daudzus gadus ciitiigi pumpee naftu no juuras un nauda izshkjiist Lielbritaanijas budzhetaa. Es, protams, cienu tautu pashnoteikshanaas tiesiibas, bet peedeejos 100 gadus, pat ilgaak, skotiem nekas netrauceeja dziivot kaa skotiem. Tur vispaar domas dalaas, naftas nauda - tas ir labi, nevajadzees straadaat, bet cenas celsies, kaa tas ir Norveegjijaa. Un dazhs labs norveegjis nav iipashi laimiigs par daargajiem valsts pakalpojumiem, iipashi siikaaki uznjeemeeji. Bet taa tak skotu dariishana:) Kaads sakars Skotijas neatkariibai ar kaut kaadaam milzu izmainjaam NATO - nesaprotu!

VECA_PIEPE (2014-09-13 12:46)      Alien, es meklēju lapelēs konkrētu informāciju,...vot i zadal zadačku, bļin jāiet uz www.yesmoray.com vai info@yesscotland.net.
(aiziet izpētē)

neko (2014-09-13 13:08)      Nu savā būtībā ES jau ir sadrumstalota reģionos (valstīts). Aiz kam tas visumā ir tikai dabīgs process. Arī mehānisms "vēsturiskās spriedzes noņemšanai". Tā pati UK un Īrija nekad nepavienotos tikai savstarpēji, bet spēj darīt ES ietvaros. Ja pieņem, ka ES kopumā virzās federatīva veidojuma virzienā (nu vismaz pēdējos 10 gadus tas ir tā), lokāla mēroga federatīvajiem veidojumiem ir jāizzūd. Tam visam ir arī savi mīnusi, bet loģiska virzība tomēr ir lokālo federatīvo veidojumu likvidēšana.

Torpedo (2014-09-13 13:12)      Jautājums, protams, cik tālu ir loģiski sadrumstalot valstis? Var jau arī Latviju sadalīt neatkarīgā Latgalē, Kurzemē utt. Var Krieviju sadalīt pa valstīm - katrai no tām simts tautai pa valstij, bet tikai kāda jēga un kāds tur būs cilvēku dzīves līmenis? Eiropā, cik saprotu, pašlaik notiek pretējs process - apvienošanās ES un robežu noārdīšana, laikam, jau tāpēc, ka tas ekonomiski izdevīgi

limonija (2014-09-13 14:44)      Bez puslitra(viskija) laikam nemācēšu pateikt...:D Bet mēģināšu tomēr - var jau viņus saprast - paši arī esam tam visam cauri gājuši - maza tautiņa lielās apspiestībā...Kaimiņos īri jau pasen nodibināja paši savu republiku, bet Ziemeļīrija tomēr palika kopā ar britiem(īsti neatceros, kāpēc), taču skandalē regulāri katoļi ar protestantiem, tātad kaut kas tur nav līdz galam sakārtots...Bet Īrija veiksmīgi iestājās ES jau 70tajos un labi atspērās. Tagad gan laikam nav piemērots brīdis separātiskiem centieniem...Kā skotiem veiksies, drusku pacietības, un laiks rādīs;)

fargo (2014-09-13 14:46)      notiek pakāpeniska nacionālo valstu suverenitātes likvidācija un vienalicīga es centrālās varas pastiprināšanās. ņemot vērā šīs globālākās tendences, skotijas neatkarību no londonas vajadzētu aplūkot šādā rakursā. un tādā gaismā, skotijas suverenitātes no londonas gadījumā, tā būs īsā starpstavoklī, vēlāk nonākot vēl lielākā briseles kontrolē.
kas raksturo valsts neatkarību? tā ir politiskā, ekonomiskā patstavība. ko tas īsti nozīmē? tas nozīmē to, ka valstij būtiskos lēmumos tā ir spējīga pieņemt sev vajadzīgos lēmumus. piemēram, interešu sadursmes gadījumā, var redzēt kā interesēs tiek pieņemti tie vai citi lemumi. jā lēmumi tiek pieņemti kādas metropoles interesēs un ir negatīvi konkrētajai valstij, tas nozīmē, ka šai valstij nav suverenitātes konkrētajā jomā.
un skotijas gadījumā, ņemot vērā eirocentralizācijas tendences, tās jomas, pār kurām skotja tagad varētu iegūt suverenitāti, tuvā laikā tā atkal varētu zaudēt, bet šoreiz nevis londonai, bet briselei.
tāpēc, esot kādām lielākām impērijām eiropā, tās centās mazināt stipru kaimiņvvalstu teritoriālo integritāti, vai tajās ietilpstošu nacionālu teritoriju sadrumstalotību.
hābsburgu impērija, svētās romas impērija, napoleona impērija, osmaņu impērija, krievijas impērija. piemēram, itālija, vācija vai polija bija jātur sadrumstalotas. kaut kas viens ir ligūrija, kampānija, sicīlija un lombardija atsevišķi, bet kaut kas pavisam cits ir itālija. un tāpāt, kaut kas viens ir bavārija, prūsija, saksija atsevišķi un kaut kas cits ir vācija. un tagad tas pats ir ar lielbritāniju. tiešām paralēlēm nav vietas, bet vājas centrālās varas nacionālās valstīs ir stadija, kura ir ceļā un pilnīgu valstu suverenitātes likvidāciju. un mazās valstis te nav svarīgas. šābrīža šķērslis eirobriselizācijai ir tieši londona.

janisb (2014-09-13 15:50)      Ņemot vērā Anglijas vēlmi šupot EU vienotību, mums izdevīgāk būtu neatkarīga Skotija, tas izsistu Angliju no lielās politikas līderiem uz pamatīgu laiku, nākamie ieguvēji būtu Katalonieši.
Negatīvais efekts būs Vācijas varas palielināšanās EU un ņemot vērā tās labās attiecības ar krieviju būs grūtāk atgriezt kreivijas tehnoloģijas atpakaļa akmens laikmetā. Par NATO satraukties nevajag - skotiem krievi nepatīk daudz vairāk kā angļiem, būs mums vēl viens sabiedrotais.

Nate (2014-09-13 22:30)      Ak tad Piepe_Vecā jau ir Lielbritānijas pilsone.
Jeb tur var balsot par atdalīšanos jebkurš?

fargo (2014-09-14 16:31)      (2014-09-13 15:50) viedoklis
(2014-09-13 19:41) jautājuma autora komentārs

suverenitātes nodošana nevienas nācijas nekontroletai birokrātijai ir nevis pozitīvs process, bet neprāts. lielbritānija ir vienīgais vērā ņemamais spēks, kurš ir pretstatā eiropas sociālistiem- unitāristiem. tās vājināšana nenesīs labuma ne skotijai, ne latvijai.

LaskovijMerzavec (2014-09-14 17:05)      Bet tāds jau ir EU mērķis, apvienot šobrīd esošās valstīs vienā lielā valstī. Ņemot vērā, kulturālās, nacionālās, vēsturiskās, ekonomiskās un citas atšķirības, tas nav izdarāms momentāli, bet pāris paaudžu periodā, tā tam vajadzētu notikt. Tieši tā, kā savulaik tika apvienota Italija, Vācija un citas valstis...

fargo (2014-09-14 17:31)      (2014-09-14 17:05) viedoklis

nē, šāds mērķis nāca gaismā pavisam nesen, lai arī tika lolots slepenībā jau trīs dekādes. itālija un vācija šeit kā piemērs neder, jo tās ir nacionālas valstis. un globālistu sākotnējais mērķis ir tiesi nacionālo valstu likvidācija un tautu pašnoteikšanās tiesību atņemšana un nodošana parnacionālām struktūram, pārk kurām kontroles vairs nav nevienam. bet vara bez kontroles vienmēr noved pie tās pilnīgas uzurpācijas un attiecīgi totalitārisma. eiropas savienības gadījumā varu vēlas uzurpēt(un tas ir jau lielā mērā noticis) birokrātiskais aparāts. bet ja tas netiek kontrolēts, tas pavairo pats sevi. līdzīgi sēnei, kura ja nesastop šķēršļus, tā nepārstāj augt. un ja arī kas mūsdienās ir eiropas attīstības problēmu pamatā, tad tā ir pārmērīga ekonomikas un sociālās dzīves kontrole.
un ir tā, ka problēmas rada pārmērīga birokratizacija, bet lai šīs problēmas risinātu, birokrāti kā risinājumu pieprasa vēl vairāk pavairot birokratizāciju - problemu iemeslu.
un eiropas savienība kā brīvās tirdzniecibas telpa ir kļuvus no brīvās, par nebrīvās-kontrolētās tirdzniecības telpu. katru gadu notiek arvien lielāka atpalicība no pasaules reģioniem, kuri attīstas. eiropa arvien vairāk un vairāk stagnē.

LaskovijMerzavec (2014-09-14 17:53)      Vācija:
Ārpolitka, federālo zemju saliedēšana, Francijas izolācija diplomātiskā nozīmē, kā arī izvairīšanās no kariem nodrošināja Vācijai vērā ņemamas nācijas stāvokli.
EU:
Tagadējā ārpolitika, valstu saliedēšana, Krievijas izolācija, izvairīšanās no kariem...

Nešķiet pazīstami Fargo?

lazdarr (2014-09-15 13:14)      ..visi kā aptrakuši..Atceraties, bija laiki, kad katrās piecmāju ciemā bija "kolchozs". Kāda tam jēga? Ar visām šodienas institūcijām un funkcionālajām piedevām??? Katrā ciemā pa republikai....

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu