Top Desmit-, izmainas cilveku labklajiba.

Vai kads var nosaukt kadas 25g laika ir notikusas izmainas tautas labklajiba(lielakai dalai,ne individi vai interesu gruppejumos)?
Ne par politiskiem lemumiem-,brunosanos,nato,ideologiju,ES apvienisanos,tirgus liberizaciju,masveida privatizaciju utt.
autajums,ka pacelies,izmainijies uz augsu Jusu vai jusu tuvinieku labklajibas limenis-,konkreti,sadziviski.

no_matter (2016-01-08 15:42)  2 6 Man gan PSRS laikus neko daudz nesanāca piedzīvot, bet domāju, ka ļoti liels pluss šobrīd ir iespēja strādāt, dzīvot (uz laiku) ārpus LV - vismaz man tas ir daudz devis - iespēju paskatīties uz sevi un savu valsti no malas un izprast problēmu cēloņus.

riks086 (2016-01-08 15:47)    7 Nu, ja paskatamies, cik daudz cilvēku šobrīd dzīvo savos, jaunuzceltos mājokļos, atpūšas ārzemēs, cik daudz pa šiem 25 gadiem ir pieaudzis personīgo auto skaits, tad kādai sabiedrības daļai (ne tikai atsevišķiem indivīdiem) dzīves līmeņa pieaugums ir neapšaubāms. Tiesa gan - lielā mērā uz kredītu rēķina, t.i., par vēl nenopelnītu naudu... un, ka vēl skumjāk, tas notiek nebūt ne ar lielāko sabiedrības daļu....

no_matter (2016-01-08 15:49)    4 Vispār, laikam varētu likties, ka iepriekš rakstītais nekādi neiet kopā ar jautājumu par labklājību, tāpēc jāpaskaidro, ka katra paša labklājība ir atkarīga no paša uztveres - ja es spēju izprast iemeslus, kāpēc esam tur kur esam, tad es nedzenos pēc tā ko nav iespējams pašreizējā situācijā iegūt un man pietiek ar to kas ir (protams, apzinoties izaugsmes iespējas un uz to arī tiecoties)

Nensi10 (2016-01-08 15:52)  2 4 Personīgi mans labklājības līmenis nav izmainījies, ne uz augšu un - paldies Dievam, arī ne uz leju. Brālis, lai spētu atmaksāt aizņēmumu, desmit gadus nostrādāja Anglijā. Māsa savu māju vsp. ir zaudējusi. Tāda, lūk padrūma statistika.

neko (2016-01-08 16:03)  6 7 Būtiskā izmaiņa ir tas, ka tiem kas vēlas un dara, ir visas iespējas izvedot tādu dzīvi kādu viņi vēlas. Vis maz mani radinieki gandrīz visi dzīvo krietni labāk kā kādreiz. Protams gatavu neviens ko klāt pienesis nav, bet as arī nav vajadzīgs. Pietiek ar iespēju. Un iespēja ir.

riks086 (2016-01-08 16:10)  1 2 -> neko
...nu, gluži tādu, kā vēlas, ne vienmēr sanāk pat tiem, kuri dara un pat daudz dara, bet par iespējām Tev pilnīga taisnība...tik nu jāprot izvēlēties tā pareizā :)

neratni_stasti (2016-01-08 16:12)  2 4 Varētu piebilst par izteiksmes brīvību, kas arī ietilpst labklājībā, jo attiecas uz psiholoģisko komfortu. Nedo dies padomijas laikos atnākt uz skolu ar drediem, noskūtu galvu vai sazin ko. Daža laba pareizāka skolotāja apkristu ģībonī. Tagad uz to tomēr skatās vienkāršāk.

Karmensita (2016-01-08 16:13)  1 4 iespēja studēt klātienē
strādāt patstāvīgi

dogville (2016-01-08 16:22)  1 3 tikai vaarda un paarvietoshanaas briiviiba...

limonija (2016-01-08 16:42)  2 10 Labi, nepretendēju uz dziļu analīzi, bet izmantošu savu personīgo dzīves pieredzi.
1.Vārda un pārvietošanās brīvība - patiešām liels un labs ieguvums.
2.Privatizācija - ja attapies par saviem sertifikātiem pavisam godīgā veidā tikt pie mājas vai dzīvokļa privātīpašumā - nenoliedzami labs ieguvums. Padomjlaikos man kā skolotājai pat dzīvokli nepiešķīra(ražotāji augstāk kotējās), savu māju nebija, par ko būvēt. Arī īres dzīvokli šodien atrast nav tāda mistērija kā padomjlaikos.
3.Pie auto(kaut kāda) var tikt par vienu mēnešalgu, kas padomjlaikos nebija pat ne sapņos kādam rādījies - cilvēki krāja žigulim 10-20 gadus:).
4. Ir nesalīdzināmi vairāk augstskolu, studiju programmu, tātad - izglītošanās iespēju. Liels pluss, ko daudzi diemžēl nenovērtē. Mācību programmas skolās ir mainītas, kaut vai - šodien skolas beidzēji reāli prot angļu valodu - ko par manu paaudzi diemžēl nevar sacīt...;)
5. Visādi kursi senioriem, tālmācība un mūžizglītība - paver iespējas pat tādām ļaužu grupām, kas padlaikos bija galīgi "norakstītas"(pensionāri, invalīdi utml.)
P.S. Vajag tik rakt!;)

bitite27 (2016-01-08 17:23)  2 2 Man bija labi,ir labi un būs vēl labāk,bet vispareizāk,manā skatījumā, izteicās limonija!

PatiesibasKalns (2016-01-08 17:33)    3 To ir grūti tā pateikt jo katru gadu tiek iespiesta jaunas valūta un naudas fiziski paliek vairāk līdz ar to naudas patiesā vērtība ir zemāka kā pagājušo gad.
Arī lietas paliek ar vien vairāk. Teiksim pirms 25 gadiem bija tikai 10 automobiļi, bet tagad ir 1000 tad protams ka līdz ar to ka mantu skaits ir palielinājies tām automātiski krīt naudiskā vērtība.
Gandrīz visos laikos cilvēku labklājība ir vairāk vai mazāk viņu pašu nopelns. Vieglāk ir attīstīties kad Tev palīdz nevis dara pāri, apzog, melo, spēlē kaut kādas spēles.
Mana realitāte ir tāda, ja arī mums būtu profesionāli patriotiski politiķi. Nekas nemainītos ja tauta turpinās tikai bravūrīgi dirst aiz monitora un neko nedarīs, lai celtu pirmkārt savu un otrkārt valsts un tautas labklājību.
Vienkāršāk būtu sākt mīlēt vienam otru un nesavtīgi strādāt kopējam mērķim negaidot atalgojumu vai atzinību no citiem, bet vienkārši klusībā apzinoties savu vērtību.

DanaL (2016-01-08 17:38)  3 5 Tu jautājumā sākotnēji jautāji "Kā augusi labklājība sadzīviskā līmenī"
Augusi tieši tik, cik esam paši varējuši, mācējuši to celt - ar + vai - zīmi.
Atšķirībā no krievu laikiem, tagad "tautai" ir iedota makšķere, nevis zivs (kā sociālisma laikmetā), pārsvarā viss atkarīgs no pašiem.
Valstij jāgādā, lai varošie spēj saražot pēc iespējas vairāk naudas, nodokļu veidā viņiem daļu nokāst un pārdalīt tie, kas nevar vai nespēj (dažādu iemeslu dēļ) ražot paši. Mūsu valstī buksē visi trīs nosauktie procesi.

raima (2016-01-08 18:23)  4 5 Ir izmaiņas- telefons ir gandrīz visiem, vairākas apģērbu kārtas arī, gandrīz visiem "pa kabatai" pārtika ar gaļas garšu, smaržu. Par auto te jau minēja.
Medicīnas pakalpojumi- tas vairāk Dieva rokās, cik lemts tik bija pirms 25 gadiem, tāpat arī tagad.

Vairāk kļuvušas dažādas tiesības, iespējas izpausties tiem, ko dēvēja par minoritātēm vai vispār nepieminēja.

zaigucis (2016-01-08 18:49)  6 7 Kā var runāt par kādu attīstību , skolotājs no Vācijas man teica, vēl tikai pāris mēnešus atpakaļ, pie Jums Latvijā izskatās tā ,kā pie mums pirms 50 gadiem. Lai ,kā taču man bija kauns, manis pašas un tautas dēļ.
Nerunājot par izglītību Latvijā.
Mums kļuvušas materiālās vērtības svarīgākas par citām vērtībām.

Kontiki (2016-01-08 19:19)  3 4 Pilnīgi piekrītu Limonijai! Tomēr vēl gribu minēt ceļošanu, kas vienmēr man ir bijis svarīgi. PSRS laikos tās ietvaros daudz kur pabiju. Tomēr sapnis par Taiti vai pat tikai par Parīzi - tad likās pilnīga utopija. 2001.g. biju Parīzē, 2010.g. Taiti un citās Franču Polinēzijas salās! Kopš 1995.g. esmu bijis vairākos desmitos valstu!

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu