Hirosima, Nagasaki. Piemiņas būtiba. ..

Vai Hirosimas,Nagasaki notikumi bija bezizejas apliecinajums,
vai tomer varmacibas, varas demontracija , izmeginajums?

shining      muļķības aplicinājums

fargo    8 daudz tur kas ir savijies.
par darīto ir jāmaksā. viņu maksa bija tāda. ko tautas vai cilvēki pastrādā, to ir jāsamaksā. nereti to dara pārkāpēja apkārtējie.
vācija samaksāja nemazāku cenu ar drēzdeni un psrs "atbrīvošanu" austrumprūsijā, pomerānijā, silēzijā, transilvānijā.
ļaunums ir kā bumerangs, kuru kāds palaiž un domā, ka ir vinnējis labu lozi, ka tūliņ nav dabūjis pa pieri. bet bumerangs var skart tos, ko kāds pat nav domājis.

tā ir cena, marseli. tapat kā staļingrada ir cena staļinisma paaudzei. cik tur bija nodevēju un komunistu, kas nodeva savus tuvākos un zvērēja partijai? tautas nevar izbēgt no algas, ko tās ir sev sakrājušas. katrs samaksā savu - vacieši savu, psrs savu. japāna savu. pienāks visu laiks. bumerangs tikai ir izmetis tālu loku, ja liekas, ka nav.

hipolite  1 7 Tā bija konkrētas valsts nolikšana pie vietas, lai beidzot karš tiešām beigtos. Jā nežēlīgi, jā traģiski, bet citas izejas kā to valsti apturēt nebija. Diemžēl.

fargo  1 3 ne tikai cilvēku, bet sabiedrības attieksmē pret lietām, ir divu līmeņu attieksme - personiski un kolektīva.
tu mēģini piemērot kolektīvu vainu vai ciešanas personiski. to nevar. tu nepazīsti cilvēkus. tava apziņa var, bet tu personiski nevari to pārdzīvot.
tas ir auksti, ko es saku.
es to saku tāpēc, ka kolektīvā atbildība ir ļauna kā tāda, pati par sevi. tā paredz vispārēju atbildību. bet ja tā ir vispārēja, tad gan labums, gan sods ir vispārejs, bet ja nav, tad nestrādā abi.
ja sāp personiski, vajadzētu sāpēt par nankinu, indoķīnu, samoa, lusonu(filipīnas) jo tās ir japāņu izdarītas nelietības. un upuru ir vairāk. bet. tas stradā, tikai ja tu indivīdus vaino par to, ko ir darījuši citi. un jebkura totalitara ideoloģija nosaka personisku atbildību par kolektīvu nodarījumu.
padomā par to. viņi sadala cilvēkus šķirās. piesaka tām karu un padara atbildīgus indivīdus, lai arī apsūdz noziegumā grupu.
neseko viņiem.
pasaule taisnības nav. pat ar spožāko lāpu.

dogville    2 Man liekas,ka uz ko liidziigu Ziemeljkoreja pashlaik uzprasaas.

kokote    1 Palasi Kisindžeru vai Deivisu, i neradīsies tik savādi jautājumi. Kāda bezizeja?
Amerikāņiem pret japāņiem bija savi rēķini, sava veida atbilde Perlharborai. Amerikāņu attieksme pret japāņiem II WW laikā un sekojošās okupācijas laikā neko daudz neatšķīrās no sovjetu attieksmes pret vāciešiem un vācietēm.
Hipolite - vajadzētu konkretizēt, par kuru valsti Tu, jo zināmā mērā tas ir viens no aukstā kara pirmajiem mirkļiem.

Mavs  1 4 ASV, kas vārdos cīnās par mieru un demokrātiju ir iznīcinājusi savus pamatiedzīvotājus un ir vienīgā valsts, kas pielietojusi kodolieročus pret civiliedzīvotājiem.
Tas nemaz neskaitot citus noziegumus.

jozolsen    3 Ne viens ne otrs..Jāpāņi tajos laikos bija tā fanātiski iezombēti,ka pat to grūti šodien iedomāties..Paraktiski karojošais neviens nepadevās gūstā ´,cīnījas lidz pēdējam un tad kopā spridzinājās..Lai pabeigtu karu ar Japānu, būtu vēl nepieciešams karot gadus trīs..un nolikt daudzus simtus tūkstošus karavīru...
Kādreiz ar palasiet par civiliedzīvotāju masveidu,kolektivajām pašnāvībām..Dokumentālie kadri..Sievietes ar bērniem rokās saķerušies no klintīm uz klintīm..Desmitiem tūkstošu..
Tā 2 paasules karā nedarīja neviena tauta..

jozolsen      ..ir arī sabiedrības- tautas atbildība..Vācieši un Japāņi samakšaja ,kā agresora tauta,kura atbastīja savu varu un aktīvi piedalījās visi....
Bumbošana..Angļu uzlidojumi līdz 1000 lidmašīnām..Francijas,Vācijas,Austrijas un citas Eiropas pilsētas..Vinā uzlidojuma laikā gāja bojā līdz 30 000 civiiedzīvotāju..Pilsētas ar civiliedzīvotājiem un arī industriālie rajoni..Angļi uzlidojumos zaudēja 2500 buvedēju ,maksāja dārgi..´
Amerikāņi arī veica uzlidojumus Tokijai,gāja bojā ap 30 000 civiliedzīvotāji un paši zaudēja simtiem bumvedēju..
Atombumba tajos laikos gan iznīcināja daudzus,gan izglāba daudzus miljonus..Neattaisnoju ,izklāstu viedokli..

falko_1967  1 2 sameklee japaanas ekspansijas veesturi no 1922g.
saaksi paardomaat terminu fashisti.kas tie taadi ir un kur atrodami.
japaani un krievi paarspeej pussafabriceetos vaacu greekus 10X....

Labrador    2 2.Pasaules karaa ar Japaanu ciiniijaas galvenokaart ASV.Japaanas brunjotie speeki bija 3 reizes lapeeciigaaki par Vermahtu.Japaanju karaviiriem bija ljoti augsts kaujas gars.Japaanas karaviiri okupeetajaas teritorijaas veica taadas lietas,ar ko saliidzinaajumaa GULAGi un Osvencimas ir beerna shljupsti.Piemeeram Nankingas izniicinaashana vai 731.speciaalaa vieniiba.Okupeetajaas milzu teritorijaas japaanji turpinaatu ciiniities veel ilgi.

Pavalgs      Tautieši !!!!

Ko jūs tur......................aizphilozophejāties ????

1 Karu fiziskā nozīmē pabeidza PSRS, ar savu "lielgabala gaļas "taktiku

2. Atombumba ( nepabeigts 3 reiha projekts), da neviens nezināja kā tas reāli strādā, reālā vidē, neviens nezināja kas tāda iraid "staru slimība ´radiācija. Cilvēks iraid zīņkārīgs, allaž jaiebāž mēle ( rozetē ), kur lāgā spičku iebāzt nevar.
2020-11-10 10:21

kjirsis_X    1 Atobumbas lietoja lai salauztu Japānas pretestību, samazinātu izmaksas un amerikāņu iespējamos zaudējumus kādi rastos mēģinot iekarot Japānu sauszemes uzbrukumā, ASV ekspedīcijas korpusā bija tikai ap 600 000 karavīru, bet Japānai iespēja mobilizēt ap 2-2,5 miljonus( kaut arī vairs ne tik labi bruņotus) . 2020-11-23 16:06

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu