Uzdrošināšanās.

„Lielaka beda nav taja ,kad viens cilvēks atrod sevi drosmi darit citiem launu,bet gan taja ,kad citi paklaujas sliktai ietekmei un nespej rast sevi drosmi darit labu!” (H.W.)
Cik labo ricibu (darbības,domas) mes izdaram citu laba savas dienas gaitas ? Vai spejam pretoties sliktam,neparezam utl. , nostajoties ta cela ?!

neko (2016-10-20 10:29)    3 Ja godīgi man nekad nav bijusi skaidra drosmes/baiļu koncepcija šādā kontekstā. Ir izvēlas, ir tāda vai citāda argumentācija... bet bailes no kā un kāda drosme? Drosme pieņemt lēmumus? Manuprāt bailes pieņemt lēmumus varētu būt nenobriedušai/nepieaugušai personai, vēlāk tas jau robežojas ar atpalicību attīstībā.

Geisha (2016-10-20 10:47)    1 Kāpēc man būtu jādara kaut kas slikts pie skaidra saprāta?

111zaagis111 (2016-10-20 10:49)    3 Slikts , labs- tā ir tava personīgs lietas novērtējums , kas arī tev var mainīties dažādu apstākļu ietekmē. Bailes pieņemt lēmumu var būt arī otrādi- ja persona ir ļoti attīstījusies un redz sava lēmuma sekas daudz tālāk un plašāk kā citi. Rīcība ir darbība-, vai tā laba vai slikta nav iespējams pateikt. Iedodot naudu ubagam vari piepūst vaigus par labo darbu- bet iespējams tu esi veicis sliktu darbu. Ja atlaid no darba švaku darbinieku, pametot sievieti - vieniem liksies ka esi maita un, otriem - ka sen bija laiks un slikti ka tik ilgi gaidīji.

zalacainaa (2016-10-20 11:05)    2 Kurš nu kā saprot to slikto un to labo....

jozolsen (2016-10-20 11:11)    4 Pazemīgais latvieti stāv klusējot maliņa..Tikai virtuvē droši atļaujas runāt..Vēsturiskā mentalitāte..
Ļaunu cilvju ir maz , muļķu daudz..

Polus (2016-10-20 11:19)    2 111zaagis111,

"Rīcība ir darbība-, vai tā laba vai slikta nav iespējams pateikt"

Ar uguni un knaiblēm ilgstoši spīdzināt, pēc tam nogalināt zīdaini vai mazu bērnu ir a) laba rīcība; b) slikta rīcība; c) nav iespējams pateikt - ?

Koncentrācijas nometnes gāzes kamerā ievest 15 nejauši izvēlētus, netiesātus cilvēkus (jaunus, vecus, sievietes, bērnus) un ielaist gāzi, kas tos nogalina, ir a) laba rīcība; b) slikta rīcība; c) nav iespējams pateikt - ?

Ieiet koncertā ar AK-47 un šaut pa katru redzamo cilvēku ir a) laba rīcība; b) slikta rīcība; c) nav iespējams pateikt - ?

Ieraudzīt uz ielas 111zaagis111 un bez jebkāda iemesla viņu piekaut ar nūju, aplaupīt un līdz invaliditātei sakropļot ir a) laba rīcība; b) slikta rīcība; c) nav iespējams pateikt - ?

bumpastiks (2016-10-20 11:23)    1 NESPĒJAM,visi esam grēcīgi diemžēl,tā nu tas ir un neko tur nevar padarīt.

jozolsen (2016-10-20 11:30)    1 Altruisms un nesavtība ir reta parādība..Tāds nu tas cilvis ir..

Jason (2016-10-20 11:36)    1 "Labais, sliktais... galvenais, kam ir šautene!" (Ešs, Evil Dead 3) ;)

Nesaprotu īsti autora pārdzīvojumus. Man, piemēram, tā ir apnikuši cilvēki, ka nav nekādas instereses ne kādam labu darīt, ne sliktu. Cenšos cilvēkus pēc iespējas likt mierā un vēlos, lai arī mani liek mierā. Ar tukšu liekulību neaizraujos.

meitenepasaka (2016-10-20 11:38)    2 "Labi" visiem nekad nebūs. Mana izpratne par to, kā būtu "labi" otram, stipri atsķiras no viņa paša viedokļa, kas viņam ir "labi". Tāpēc pirmām kārtām ir jādara tas, kas ir labi man pašai priekš sevis. No tā veidojas kolektīvais ieguvums.
Visam ir jābūt līdzsvarā "labā" nevar būt pārāk daudz... Drīzāk būtu jāizprot kāpēc konkrētais "sliktais" ir atnācis mūsu ceļā.

neko (2016-10-20 11:45)    1 Polus:
Pietuvināsim situācijas reālajai dzīvei:

Nošaut laupītāju kas izdomājis aplaupīt veikalu jo pietrūkst naudas operācijai bērnam - labi/slikti?

Divi bērnības draugi dzīves garumā - vīrietis un sieviete kas savulaik apprecējās bet tagad izdomājuši šķirties un lūdz palīdzību lai procesu novirzītu sev par labu (tu zinu abu "skeletus skapī")- kam palīdzēsi?

Pacelt nodokļus lai uzlabotu sabiedrības sociālo nodrošinātību? Labi /slikti?

Dot naudu ubagam kas par viņu paēdīs, bet atlikumu nodzers: labi/slikti?

Ieraudzīt uz ielas uzbrucēju kas mēģina piekaut 111zaagis111, palīdz šamam un procesā nosist uzbrucēju?: labi/slikti?

Geisha (2016-10-20 11:46)      Marseli!
Geisha
biezi jedzienu "slikts" (ne tikai ka paslabums,bet kopeja konteksta) ir verts apskatit plasaka nozime,nedomaju,ka tava "riciba ir tik perfekta",vismaz pec komentariem.
Kas Tev deva tiesības spriest par mani? Ne Tu mani zini, ne pazīsti. Bet spried. Vai es teicu, ka visu daru perfekti? Ja es to apgalvotu tad bez mazākām šaubām būtu pie psihiatra uzskaitē. Es daru tā kā uzskatu par pareizu dotajā laikā un dotajā situācijā. Pretēja gadījumā vai nu atsaku vai noignorēju. Naivi būtu ticēt tam, ka vienmēr visi ir sajūsmā par manu veikumu. Dabūju pa ragiem. Un? Nakošreiz gan jau vel iedos pa ragiem.

jadore (2016-10-20 11:51)    1 Neviens nav perfekts, bet jo cilvēks nobriedušāks, jo vairāk saprot ko dara, spēj plašāk redzēt un plašāk dzirdēt. Ne vienmēr darot it kā labu izdari labu un ne vienmēr darot it kā sliktu izdari sliktu. Piemēri jau iepriekš minēti. Cilvēki biežāk izdara sliktu aiz ´´tuvredzības´´ vai muļķības, ne ļaunuma, vai arī aiz lielām grūtībām dzīvē.

jurks (2016-10-20 12:01)  1   Jā! Nav viegili izteikt savu vērtējumu rīcībai, kad vairākums dara to, kas man liekas nepareizi, vieglāk ir palikt neitrālam, vai pat piebiedroties negausībā!! Tā ir mana vājā vieta!! Par maz manī ticības un paļāvības, bet paraugi ir zināmi un soli pa solim jāvirzās ticībā un drosmē!! Svarīgi ir saprast un pieņemt to, ka nejau es savā spēkā kaut ko uzdrošinos darīt, bet Dievs dara!! Ja es uzņemos to savā augstprātībā un savos spēkos, tad rezultātā izsmiekls vien sanāks!! Mēs esam kā instrumenti Viņa rokās!! Kāds paklausīgs, bet kāds ne pārāk, kādu vajag uzasināt, lai tas maksimāli var kalpot laba meistara- galdnieka rokās!!!

slieks (2016-10-20 12:14)    1 Andrievs Niedra 1919.gadā ir teicis, ka latviešiem ir 2 sliktas īpašības - lētticība un nespēja pārvaldīt savu valsti. Varbūt to ļaunumu saskatām tikai tad, kad vadzis tiešām lūzt, un tad gan - uz priekšu. Ja mēs būtu mācīti regulāri paust savu attieksmi par visu, kas notiek apkārt (nevis pieklājīgi turēt muti), arī ļaunums pierautos, jo momentā dabūtu bļāvienu ģīmī. (Man patika grāmata "Ellīgs gads Parīzē". Par parīziešu ego:)).

irgo (2016-10-20 12:38)      Zelta vidusceļš - vilks apmierināts un kaza nav stāvoklī...

Līdzīgi jautājumi
Sarkana lūpukrāsa (34 atbildes)
Līdzīgi jautājumi:

Sarkana lūpukrāsa (34)

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu