Kāpēc letiņi brauc tieši uz Īriju un Angliju?

Man vienmēr gribējies pajautāt, kāpēc letiņi masveidā brauc strādāt uz Īriju un Angliju, nevis uz pulka bagātākajām Skandināvijas valstīm, kur tak var nopelnīt pulka vairāk? Un arī civilizācijai tur pavisam cits līmenis

rockers    1 Skandināvijā klimats aukstāks un valoda grūtāka ;)

Lele    4 1) Valodas deelj...
Dalja latvieshu kaut kaadus pamatus anglju val skolaa ir guvushi...vismaz kaads beisiks, saakumkomunikaacija...

2) nezinu kaa Skandinaavija, bet tieshi Anglija un IIrija pirmaas atveera darba tirgu Austrumeiropai, jo tai truuka darba roku...

3) Skandinaavijaa var nopeelniit biku vairaak. Bet skandinaavijaaa arii Dziive (iire, sab.tranpsots, benzha, paika) maksaa daargaak...

AivarsN  11 5 Vergi visur ir tikai vergi. Paziņa stāstīja,ka Zviedrijā varot nopelnīt 10 € stundā un baigi priecīgs. Tas jau nekas,ka par istabiņu,kuru īrē no muslimiem,jāmaksā 700€. Kur vēl dārgās cigaretes un citas nepieciešamās preces. Par alkoholu vispār jāaizmirst.

Emma45  3 12 Latvijā vergam 3 eiro stundā, ir darbs un viss pārējais tikpat dārgs vai dārgāks nekā UK. Bez cigaretēm un alkohola var izdzīvot.

animato  1 4 Varbūt tāpēc, ka tur legāls darbs, droši, ka nopelnīs pensiju. Piemēram Vācijā liela daļa strādā nelegāli, nebūs pensijas, nav veselības apdrošināšanas. Nav nekā izņemot algu.

animato  2 9 Tagad, kad sāks pensionēties dzinušie pēc 60. gada, ne ceturto daļu pensijā nedabūs, jo uz papīra galvenokārt minimālā alga, tad jūs strauji jutīsiet starpību starp palikušajiem un vergiem UK, kuriem pensija būs ap tūkstoti, jums 40 eiro, par tādu pašu 10 gadu darba stāžu. Nu ja nostrādāti 30, tad varbūt 80 eirikus dabūsiet.

rockers    3 Lelei absolūta taisnība un,..tieši šī iemēsla pēc latvju bāleliņi aizjāj uz bezstresaināku dzīvi...
Un,ja kas,...Zviedrijā pelna 18 EUR stundā un par iepriekšējo krīzi(IT KĀ)tikai pasmejas...

Sanntana  2 6 Latvijā ne skolotājs ne ārsts lielā cieņā nav, Anglijā vai Īrijā ar savu algu nodrošina visu kas nepieciešams visai ģimenei un vēl noteikti atbraukt visa ģimene (ar 2 bērniem) vismaz 2 reizes gadā apciemot savus vecākus un arī var atļauties kādu ceļojumu visi kopā. Vēl arī atbalsta šeit esošos savus vecīšus materiāli. Vai tad neesam vergi savā valstī ?

kvarts  1 2 Latviešiem anģļi un īri laikam tādi pastulbi šķiet, tādēļ domā ka pie viņiem vieglāk strādāt. un otrs, anglijā ir totāla miskaste un laikam daudzi tāpēc jūtas kā mājās.... tikai viedoklis...

DanaL    2 Blēņas, arī Holandē gana. Un kas tev teica, ka pēc civilizācijas dzenamies. Tā civilizācija garlaicību vien uzdzen. Piķis, piķis un vēlreiz piķis. Un Holandes lauku ainava nemaz tik ļoti neatšķras no Anglijas. Bet 8 GBP, ko vidēji saņem par zemākā līmeņa stundas darbu UK ir gandrīz ekvivalenti 10 EUR, ko saņem attiecīgi Skandināvijā.

HOUSE  1 11 Man patīk Torpedo domu gājiens, vairākkārt man vārdus no mutes izrāvis. Vot kādēļ nestrādāt valstī, kura patīk? Es tādā īrijā justu kā ar katru manu elpas vilcienu mana dzīve paiet garām. Jūs aizbraucāt uz Īriju un noliekat palikušos,kuri laukos strādā par 500 euro? Tad nocērtat to nabassaiti pavisam. Mums te viss pa vecam, deputātiņi, ministriņi, VID izdienas pensijas, reāls valsts rekets.Cerams līdz manai pensijai cietumi būs savesti līmenī, būs jānovāc kāds politiķis un vecumdienas būs nodrošinātas!:-D Trīs ēdienreizes, ārsts, svētdienas skola, bibliotēka, psihologs...

multi    4 Iemesli daudzi.
1. Pirmās valstis uz kurām masveidā varēja braukt strādāt.
2. Ir izveidojusies liela latviešu kopiena.
3. Mazkvalificētās darbavietās pietiek ar elementāru angļu valodu vai krievu valodu.
4. Nākošie interneta vīri pārsvarā dzīvo tur...
5. un vēl citi, ko nespēju iedomāties.
Protams tagad, situācija ir mainījusies, bet ja ir radi, draugi tur, tad tāpat ērtākais gala mērķis.

fargo  3 10 es domāju, anglijas pensijas jūs redzēsies kā savas ausis - tikai spogulī. tikai pagaidiet. angļi nemaksās jums atlikušos mūžus par tiem 10 nošancētajiem gadiem, kad visa sociālās apdrošināšanas sistēmas gala beigās noies pa burbuli. iesaku labāk krāt tik, cik krāt tur strājajot spējat un uz šim pensijām necerēt. ja būs un dzīvosiet pietiekami maz, lai eiropas welfare kolapsu nepiedzīvot, tad tā. bet tas ir neizbēgams. pensiju un soc. maksājumu nasta JAU ir nepanesama. nemaksās angļi jums pensijas.

janisb      1) runā saprotamā valodā
2) uz kabatā paliek stipri vairāk nekā tā pat raujoties somugrijā...

multi    7 Neesmu iedziļinājies Anglijas sociālajā sistēmā, bet...
Tos 10 gadus nostrādājot nekādu pensiju klasiskā nozīmē nemaksā! Tas ir nabagu pabalsts!
Lai nopelnītu klasisku pensiju jānostrādā 30 gadi!
Par to ka nopelnītos pabalstus/ pensijas var nemaksāt ir pieredzēts, psrs sabrūkot arī nopelnītās pensijas izgaisa. Tā kā tiešām ilgtermiņā ne uz ko necerētu..

AivarsN  3 10 Nu beidziet apcelties. Ja pašam ir sava māja,liels dārzs,malka par velti,sava galdnieka darbnīca,tad saņemot to minimālo algu sanāk vairāk,kā rīdziniekam tas tūkstotis.

antikrize    2 fargo-to mēs neviens nezinam, ko un kā maksās vai nemaksās, nav pat vērts zīlēt. Tie, kuriem ir arī UK pilsonība, situācija ir cerīgāka.

sieviete_1968    1 antikrize,fargo te ir viens (vai vienīgais) no tiem kas neslikti orientējās politiskajās un ekonomiskajās situācijās pasaulē. Viņa viedoklī vienmēr ieklausos. :)

altalilija  1 4 nu jā. ja malka par velti,māja no gaisa nokritusi un neko neizmaksā, dārzā viss aug pats no sevis, tad gan dzīve izdevusies. es jau arī saku, ka lauki ir viena lēta dzīves vieta, kāpēc gan visi mūk uz Rīgu? vai pat uz Īriju?

coldlands    6 Man nav saprotams, kāpēc te daži, pielieto vārdu vergot?

Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu