Vai esat gatavi sevi uztjūnot (implanti, injekcijas, psih-nootropiķi, utt), lai Jums būtu darbs?

Vai esat gatavi sevi uztjūnot (implanti, injekcijas, psih-nootropiķi, utt), lai Jums būtu darbs?Šīs sestdienas Dienas zinātnes lappusītē bija pārstāstīts konsultāciju giganta PwC (Price Waterhouse Cooper) pētījums par darbavietām pēc 10 gadiem. Galvenie secinājumi būs tādi, ka tehnoloģijas un mākslīgais intelekts būs novedis pie tā, ka cilvēku vidū konkurence par darbu būs nežēlīga un arī firmas uzraudzīs katru darbinieka mazāko darbību (katru taustiņa piesitienu), lai panāktu, ka darbinieks strādā ar maksimālo atdevi.

Lai gūtu panākumus konkurencē, cilēkiem būs sevi jauztjūno - jāļaujas, lai viņos implantē mikročipus, fiziskā darba darītājiem būs jāveic injekcijas muskuļos, garīgā darba veicējiem būs jāizmanto kognitīvo spēju pastiprinošas terapijas, piem., kaut kas līdzīgs elektrošokiem vai psihiatriskām zālēm, kuras sauc par nootropiķiem. Cilvēkie pamazām saplūdīs ar tehnoloģijām, jo korporācijas, brīvais tirgus, globālais kapitālisms to prasīs.

Šajā sakārā ir divi jautājumi:
1) vai Jūs esat gatavi sevi uztjūnot šādā veidā, la jūsu uzņēmuma akcionāri gūtu lielāku peļņu?
2) vai tiešam šāda kapitālisma nākotne Jums liekas patīkama un to Jūs novēlat sev un saviem bērniem? Varbūt labāk būtu investēt vairāk tehnoloģijās un sociālistiskā labklājības valstī, nevis atbalstīt kapitālismu, ja tas iet šādu ceļu?

Karmensita (2017-08-20 14:32)  1 5 UN PĒC BRITU ZINĀTNIEKU PĒTĪJUMIEM... bla,bla,bla...

dzozefinaups (2017-08-20 14:37)  1   Nee! un citiem neiesaku!

Tessa (2017-08-20 14:56)  1 3 man ir pashai savs uznjemums, kursh ripo bez visadiem tjuningiem. vieniigi jabut atrgaitai gan galva, gan kajas.
tapec jautajums nav aktuals.

Tinte (2017-08-20 14:56)  1 3 Nevajag lasīt visādus kapeņu stāstiņus, tad i dzīve būs skaistāka, i naktīs miegs būs saldāks.
Un problēmas vajag risināt, kad tādas radušās, nevis stresot "par cirvi, kas pagrabā kaut kad nākotnē varbūt uzkritīs vēl pat projektā neesošam bērnam" (tas no pasakas, ja esi tādu lasījis). :)

neko (2017-08-20 14:58)  1 6 Kad 19 beigās sākas industrializācija daudzi stāstīja līdzīgas lietas. Bet nekas, cilvēks nekur nepalika, tikai nāks būs ar augstāk kvalifikāciju. Tas viss tikai palielina minimālās kvalifikācijas līmeni, lai atrastu normālu darbu.
"Tjūnigot" sevi var un vajag, bet pietiek ar vienkārši mācīšanos.

Epifanija (2017-08-20 15:17)  1 1 kārtējā iebiedēšanas metode, darbs vienmēr atradīsies.. varbūt nākotnē cilvēki nebūs tik fiziski attīstīti un tad tas kā dopings - alternatīvs motivācijai, agrāk arī bruņinieki devās cīņās bruņās, ko tagad dažs labs nespēj aptvert, kā tās varēja panest, viss mainās..

raima (2017-08-20 15:43)    1 Nē, jo manai darbavietai nav akcionāru un pieprasījums ir lielāks par piedāvājumu. Pagaidām krasi mainīt nodarbošanās veidu neplānoju, apmierina balanss starp garīgajiām un materiālajām vērtībām.
Tāpat sevi "pietjūnēju" savai labsajūtai.

Tessa (2017-08-20 16:00)    1 mazak muljkjiibas lasi. ta vieta, lai sho te visu salasiitos un izmurgotu, iemacos ko jaunu, lai ta konkurence veiksmiigi norulletu man garam.
attieciiba uz darbiem daudz ko varetu pateikt, sakot no ta, ka darbinieku nenoverte un nemotive, beidzot ar naudam, ko maksa. un ja, atrunasies tieshi ar visu augstakmineto. tapec ir jatic tikai sev, nevis kkadiem priekshniekiem, mums LV darba attieciibu kultura ir speciigi zema liimenii.
pats un tikai pats esi atbildiigs par savu turpmako celju.

Lele (2017-08-20 16:03)  1 4 PWC auditeeja Banka Baltija savaa laikaa un atzina, ka viss ir chikinieka...

PWC ir tikai pelna savu naudinju un dzied taadu dziesmu kaada viniem ir izdeviigi, lai vinjiem maksaatu...

fargo (2017-08-20 16:14)    1 brīvā sabiedrībā(personiskās brīvības) cilvēkiem ir iespējas izvēlēties ko ar savu ķermeni darīt. sociālismā(kolektīvisms, prsonisko brīvību nav) neviens cilvēku viedokli neprasa.

raima (2017-08-20 16:15)  1 1 A vēl jautājums- vaj tad injekcijas muskuļos ilgtermiņā uzlabo muskuļu darbību?
Nu, tik mans vērojums- LV valdība lielas naudas maksā par daudz, manuprāt, dīvainām, fantastiskām lietām.

multi (2017-08-20 16:28)    3 Latvijā tas nedraud :D Vismaz tuvākajā nākotnē, jo algas salīdzinoši zemas. Bet aizbraukušajiem uz salām gan jāuztraucas :D Jo arī turīgajā Eiropā nevienam uzņēmējam nevelk maksāt 10+€ stundā darbiniekam.
Tik izskatās, ka politika velk uz citu pusi un tuvākajā nākotnē mūs neaizvietos mākslīgais intelekts, bet gan lētais darbaspēks no tuvajiem austrumiem.

AivarsN (2017-08-20 16:33)  1 2 Pati sistēma jau ir sevi izsmēlusi,nepieciešamas ļoti kardinālas pārmaiņas,bet vēl nav pienācis īstais brīdis. Tāda nākotne ir iluminātu plāns,bet gan jau drīz aplauzīsies. Pārāk izgaismojušies.

neko (2017-08-20 17:14)  1 2 Tikai jocīgi ir tas, ka par PwC konsultācijām cilvēki, uzņēmumi un valdības (arī LV) ir gatavi maksāt bargu naudu,
------
Nekā jocīga, pasaulē pietiek organizāciju, kas par lielu samaksu ir pat gatavas pierādīt, ka zeme ir plakana un turas uz 4 ziloņiem. Ja ir pieprasījums pēc viedokļa, kāds par attiecīgu samaksu viņu vienmēr būs gatavs piedāvāt.
Kā tād bija ar jau pieminēto BB auditu? Kā bija ar vēlāk par ne mazāku naudu pasūtīto starptautisko "pētījumu" par situāciju ekonomikā 2007 gadā un atzinumu ka nekāda krīze nav gaidāma, ka viss ir labākajā kārtībā?

====
bet par šejieniešu uzskatiem "gan jau viss būs kā līdz šim"...
----
Jau tagad nekas nav kā bija pirms gadiem 10 vai 20.... ir savādāk, bet nekas briesmīgs noticis nav.

988 (2017-08-20 17:33)  2 1 andrisz - neatkarigi no ta, ko mes te gribam/negribam, kam esam/neesam gatavi, tas, ko apraksti, neizbegami notiks. Tikai ne jau 10 vai pat 20 tuvako gadu laika, nebaidi mus. Atseviskos uznemumos kkadi elementi jau ir ieviesti, tacu globala meroga tas nebus ne rit, ne parit, mos aizparit.

1 jaut. nekorekts - pelnu gust visi, ne tikai akcionari

2 jaut. pats aicini investet tehnologijas, kadas - ar "cilvecisku seju"?


2 jau

havjiers (2017-08-20 17:36)      ar darbaspēku dīvainas lietas ir darītas visos laikos -drāza ,pēra ,badināja,nogalināja.runā ,ka vestures notikumiem ir spirālveida ,cikliska daba .

JurisK (2017-08-20 18:41)    6 Sistēma, kas valda mūsdienu ekonomiskās attiecībās, ir ļoti slikta. Kas nekaitēja akmens laikmetā - nosit mamutu un ēd un guli dienām, kamēr atkal nesagribās ēst. Jāsamierinās ar domu, ka labāk vairs nedzīvosim nekad - tikai ar aizvien lielāku darba apjomu varēs patreizējo sistēmu uzturēt. Nekādi sociālismi, pārdales vai revolūcijas te nepalīdzēs - it kā Kadafi bija kaut kāds savādaks redzējums, bet viņu nosita. Latvijā ir sieviete, kas iesaka naudu aizstāt ar kociņiem - par vinu visi smejās un uzskata par jukušu. Īstenība modernā civilizācija ir jukusi un virzās uz bezdibeni. Ko darīt - viens no ceļiem - pašpietiekams dzīves veids, Latvijā pat ļoti iespējams. Vispārēja patēriņa samazinājums - nafig reizi gadā mainīt telefonu, reizi piecos auto? Kam tev 2-stāvu māju ar 5 istabam 3 cilvēku gimenei? Visi esam ražotāju reklāmas nozombēti vergi, tādi pat kā paši ražotāji un tirgotāji - jo visi esam uz viena kuģa bez motora straumē pirms ūdenskrituma. Visa mūsu dzīve balstās uz finansialo sistēmu, kurai nepieciešama inflācija - var pukstēt, cik skaisti ir brīvā uzņēmējdarbība un brīvais tirgus, tas nemaina sistēmas nolemtību bezgalīgi palielināt pateriņu.

Vaukskis (2017-08-20 18:49)    1 ..1),2) Ne-e !

Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu