No Baltijas valstu viedokļa-Tramps vai Obama?

Anti-Trampa kampaņa uzņēmusi milzu spēku visā pasaulē, kā vienmēr pieasaistot 60% statistu, kuriem zināšanu nav, bet viedoklis ir.
Tikko nākusi klajā ziņa, ka viens no Trampa padomniekiem-Haringtons pērnā gada februārī aicinājis atvilkt NATO spēkus no Baltijas valstīm, tādā veidā apliecinot draudzīgu žestu Putinam.
Nerimst arī baumas par Krievijas atbalstu Trampa ievēlēšanai
BET-vai nav tā, ka Haringtons taču palika nedabūjis-ASV Senāts noraidīja šo dulbo ierosinājumu! Līdz ar to Trampa laikā nav noticis faktiski nekāds apdraudējums MŪSU reģiona drošībai
Tieši melnās šimp valdīšanas laikā notika krievijas agresija Ukrainā! Un Obamam bija pat tikšanās ar Putinu bez preses klātbūtnes, atceros
Tieši melnās šimp laikā Gruzijas krīze!
Tieši melnās šimp laikā sākās bēgļu plūdi uz Eiropu! G20 tikšanās laikā tika nez kāpēc pieaicināti afrikāņu valstiņu virsaiši, pardon, prezidenti!

Jautā Saara 2018-01-11 18:31

fargo (2018-01-11 18:56)  1 5 ir divu veidu cilvēki, ja tas attiecas uz problēmām. vieni tās radi, citi risina. tramps risina, obama rada. līdzīgi ar marksismu un ļeņinismu un brīvo tirgu un apziņas brīvības sistēmām. vieni meklē kam atņemt un kā sadalīt atņemto, otri meklē labākos veidus kā radīt labklājību. vieni rada, otri dala. patiesībā, vienkārši, vai ne? :)

andrisz (2018-01-11 19:07)  4 2 Nupat ziņās bija raksts par diviem zinātnieku un uzņēmēju radītām mākslīgā intelekta tehnoloģijām, kas sirds slimības un plaušu vēzi spēj diagnosticēt precīzāk nekā cilvēks. Tehnoloģijas un mākslīgais intelekts attīstās aizstājot cilvēku darbus. Ekonomistu pētījumi rāda, ka tie, kas tehnoloģiju ieviešanas dēļ zaudē darbu (pirmos atlaiž sliktākos), nākamos darbus sev spēj atrast tikai ar mazākiem ienākumiem un primitīvāku saturu. Sabiedrības nevienlīdzība aug, tehnoloģiju bezdarbs aug, plašām sabiedrības nabadzīgākajām masām ienākumi krītas. Kādu nākotni jūs varat iedomāties?

Es kā humānists ticu, ka sociāldemokrātija var atgriezt cilvēcību biznesā un sabiedrībā un katram atrast cilvēka cieņas pilnu vietu nākotnes sabiedrībā. Bet daudzi šejienieši tic labējai ideoloģijai, kuru pāŗstāv Tramps un viņa bagātnieki.

Katram pašam ir iespēja izvēlēties. Kad Latvijas pilsoņu vēl parlamentu, tad viņi vēl arī Eiropas Savienības augšpalātas - Eiropas Padomes pārstāvjus. Latvijas pilsoņu vēl arī Eiropas Parlamentu. Latvijai ir visas iespējas ietekmēt to, kas notiek pasaulē. Vai nākotne būs cilvēcīga, vai arī nevienlīdzība un nabadzība augs.

dreamer (2018-01-11 20:27)  1 5 Pilnīgi piekrītu fargo. Sociāldemokrāti tikai atšķirībā no marksistiem pārdala naudu humānāk ar nodokļu palīdzību. Kamēr ir pietiekami daudz cilvēku, kas cītīgi strādā un maksā lielus nodokļus, lai nodrošinātu "cilvēka cienīgu" dzīves līmeni visiem bezdarbniekiem, imigrantiem u.c., viss ir labi, bet nesaņemot adekvātu atalgojumu entuziasms pamazām izsīkst...

fargo (2018-01-11 20:52)  1 2 Rogan, Peterson, and Weinstein on capitalism and markets
https://www.youtube.com/watch?v=0DxWBXOZ9PM

fragments no joe rogan show, iesaku paskatīties, arī andrimz.

Drole (2018-01-11 21:36)      Klasikjus jaaapguust, nevis pa graabekljiem jaabradaa.

https://www.youtube.com/watch?v=MaZXPCVQDvM

https://www.goodreads.com/quotes/354920-socialism-needs-to-pull-down-wealth-liberalism-seeks-to-rais
e

___________

kas attiecas uz "liberaalo" mediju histeeriju:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-5255085/PIERS-MORGAN-Trump-saner-critics-crazier.html#commen
ts

andrisz (2018-01-11 21:53)  2 3 Man ir vienalga, ko saka laissez-faire piekritēji, jo, redzot notiekošo, es nešaubos, ka ātri vai vēlu viņus piemeklēs (ja notiks pēc viņu prāta un sociāldemokrāti netiks pie varas) bads un nabadzība un tad viņi būs spiesti mainīt savus uzskatus un varas intereses. Vai viņiem tajā brīdī tas izdosies vai nāksies anihilēties, tas ir cits jautājums.

Par sevi esmu drošs, esmu avangardā un nekur nepazudīšu. Ja man ir kāda nelaime, tad tikai un vienīgi dziļas sāpes raugoties uz tiem, kas pazūd konkurences cīņā, kas grimst nabadzībā un badā. Citas nelaimes nav. Ar labdarību nodarboties netaisos. Ja sabiedrība nevēlas sistēmiski dzīvot labklājībā, tad lai pilnība izbauda savas izvēles sekas. Arī iekārtošos un tās izbaudīšu, un šoreiz jau bez sirdsapziņas pārmetumiem un nožēlas.

p.s. youtube politiskos klipus neskatos. Arī politiķu diskusijas nē, arī vieglo mūziku nē. Es prastumu nevaru izturēt ilgāk par 5-10 minūtēm. Ekonomikas ziņas man nāk no banku (SEB, LGT un Deutsche Bank) apskatiem, The Economist, centrālo banku darba papīriem, Journal of Political Economy, AEA žurnāliem, utt. Man tiešām ir pie vienas vietas, par ko skaļi brēc žurnālisti, kas kalpo vai nu masām vai bagātniekiem.

Torpedo (2018-01-11 22:22)    1 man pie vienas vietas gan Tramps, gan Obama, tāpatās kā es viņiem. Tā teikt - esam uz viena viļņa

AivarsN (2018-01-12 00:14)  2 4 Kāda starpība,kurš aktieris tēlo prezidentu? Īstā vara tāpat pieder tiem,kuriem visas valstis ir parādā. Un tieši ASV ir vislielākā parādniece. Mūziku pasūta tas,kurš maksā,nevis labākais runātājs. Visas tās politiskās un kara spēlītes ir tikai uzmanības novēršanai un naudas kāšanai.

av2 (2018-01-12 03:50)  2 2 lloti daudz kas nav pareizi muusdienu sabiedriibaa, da..jebkuraa valstii. Ir normaali, ja kaadu reizi kaads paliek bez darba, bet ja dziivo gadiem uz pabalstiem, un neviens darbs, ko piedaavaa "kungam" nav labs? Stulbuma kalngals. Liekeezzu armija aug pasualee.Vienreiz jau tas meers cilvekiem buus pilns, un tad....labaak atrasties taa pataalak no taadas vietas/valsts.
Ja par Obamu un Trumpu , man personiigi....nejuutu tiessi ASV atsskkiriibu nekaadu. Valdiibaa vissi ir bagaati cilveeki, nodrossinaati utt. Vinniem peleekaas masas probleemas ir tik taalas, kaa liidz marsam. Bet ja buutu tiessam jaizsskkiraas starp vinniem abiem, tad Trumps.

JurisK (2018-01-12 06:13)  1 4 Baltijas valstiim ne silts , ne auksts, jo amerikas aarpolitika ir nemainiiga jau kopsh pasaules kara - pasaules lielvara, un, kopsh PSRS sabrukuma - vieniigaa lielvara. Mums tomeer labaak, ja jenjkji urkjeejaas pa Aadazhu dubljiem, ne krievi Riigas centraa savus gjeneraaljus izmitina. Taa kaa - Dievs, sveetii Ameriku un visus vinju prezidentus! Un jaa, Tramps man personiigi patiik labaak, un ne taapeec, ka balts un blonds:)

fargo (2018-01-12 06:42)    4 oho, andžam egalitariānisma spuras gaisā! :) labais.
tu taču pat neredzi ironiju, vai ne? tavus uzskatu par darbaļaužu pasauli, viņu ikdienu un to, kas viņiem labāk veido deutche bank, seb, lgt, economist, journal of political economy, feisbūka miljardieris, misters cukerkalns un cits miljardieris masks, gan jau autoritāšu nabaga ļaužu sarakstā ir arī amazon ekzekjutīvs jeff brezos(nabaga ļaužu aizstāvis) un citi... un tas viss vienā ierakstā, kurā tiek pārmesta izdomāta žurnālistu strādāšana bagātnieku labā.
nav ienākusi prātā doma, kāpēc visbagatākā pasaules daļa, zelta procents tā neieredz trampu? kāpēc 9 no 10 megabagātajiem tā gribēja klintoni? nav pat jautājuma zīmes ēnas galvā? kāpēc superbagātie tā vēlas padarīt savus iedzīvotājus par uz pabalstiem, no birokrātu labvēlības atkarīgiem lemingiem, bez darba, profesijas, tātad bez jebkādas cerības uz politisko varu un balsi? neienāk jautājums prātā? it nemaz?
nu, da labi...

Drole (2018-01-12 08:43)    1 Haha, kaviaara sociaaldemokraatija youtubees nekompromiteejas - banjkjieru aprindaas saklausiitaas marksistu idejas pa taisno celj priekshaa oho plebejiem. Kad beidzot tiks ieluugts ar varenajiem uzspeeleet golfu, jaacer, ka nekljuus lepns un nebeigs apgaismot plebsu ar jaunaakajaam kreisaas aristokraatijas atzinjaam par to, kaa zemcilveekiem jaabalso un kaa pareizi jaauzvedas, kad tiem tiks izsniegtas drupachas no sarkano baronu galda.‘The inherent vice of capitalism is the unequal sharing of blessings. The inherent virtue of Socialism is the equal sharing of miseries.’

-Winston Churchill

fargo (2018-01-12 10:11)    4 jā un kāpēc trampu nā nicina, neieredz elites. jo tā ir mūsdienu aristokrātija. slēgtais klubs. un tramps nav viņējais. tā varētu likties, dēļ turības, bet īstenībā viņš ir "prostjaks". "parastais" cilvēks. un viņi nicina "parasto" cilvēku.
praktiski visi līderi ir šī aristokrātija. tās daļa. asv prezidenti, republikāņi vai demokrāti, vienmēr bija valdošās šķiras daļa, kauls no kaula. partijas piederībai nav nozīmes. bušs vai klintons, kenedijs vai kārters, obama. visiem šiem cilvēkiem morgani/melloni u.c. oligarhi deva zaļo gaismu. tie visi bija viņu zēni. iz sava pulka. nevis prezidenti vada valstis, bet tie, kuri viņiem ļauj tikt ievēlētiem.
bet ja plāni noiet greizi? tā pavisam garām?

kāpēc šīs elites ir mainījušas politisko pozīciju uz sociālismu? kā bilderbergas un davosas superkapitālisti atbalsta un finansē marksistu dauzoņas uz ielām un miljardieris soross finansē masu grautiņu organizātorus? kā tā, kas par šizofrēniju?
bet ja nav nekādas šizofrēnijas?

kaut kas ir ļoti mainījies. plāni ir citi. vara. pilnīga, universāla, globāla. tā vienmēr ir bijis centrālais dzinulis, bet vairāk vai mazāk lokālā līmenī. nu mērķis ir augstāks, planēta. pat ar asv vai ES ir par maz. un šo plānu ceļā ir kaut kas būtisks. tās ir nacionālas valstis, tā ir šo valstu vidusšķira. tāpēc tām ir jāizzūd. tāpēc ir migrantu plūdi apmēros, kādi eiropā nav redzēti kopš lielās tautu staigāšanas romas norieta laikā. mērķis? likvidēt nacionālās vidusšķiras. atšķaidīt etnisko viendabību, kura ir vitāla šo valstu pašai eksistencei. padarīt tautas nespējīgas ievēlēt viņu intereses pārstāvošus politiķus - atņemt politisko varu pamatnācijām savās zemēs. cits virziens - likvidēt ētisko vidušķiras pamatu, judeokristīgo vērtību sistēmu - ģimeni, ticību, ētiku.

fargo_pa (2018-01-12 10:12)    6 tāpēc ir uzplaucis morālais relatīvisms, nihilisms, sodomijas piekopēji nu ir tādi kā svētie un seksuālās perversijas ir godājamas. ģimene no cilvēces šūpuļa ir padarīta par patriarhālās despotijas galveno ieroci un tātad progresa pirmo ienaidnieku.

cilvekiem drīz tiks atņemta nauda. viņi nedrīkstēs turēt savā pārraudzībā paši savas algas un iekrājumus. tas tiks kriminalizēts. viss un jebkas saistīts ar finansēm būs atļauts tikai caur globālai elitei piederošajiem banku tīkliem. gribi patērēt pats savu naudiņu, plebej? maksā mums procentus. no visa. maksā mums par to, ka mēs tevi piespiežam glabāt pie mums naudu.

personiskās brīvības atrodas zem nepārtrauktas politkorektuma likumdošanas artilērijas. anglijā var nokļūt cietumā par islama kritiku, par homoseksuālisma kā amorāla dzīvesveida saukšanu. soli pa solim tiks atņemtas visas! personiskās brīvības - brīvība uz finansiālu neatkarību, vārda un apziņas brīvība, brīvība audzinat savus bērnus saskaņā ar saviem uzskatiem, reliģiskā brīvība.

jaunajā pasaulē šādām vaļībām vietas nebūs. un viss, soli pa solim, soli pa solim, žņaudz kā vardi vārītu - pamazām, lai netrako. viens likuma "labojums", tad cits. līdz no pilsoniskajām brīvībam nav palicis nekas, izņemot iespējamo cietumsodu, ja kāds plānprātiņš mēģinātu tās realizēt dzīvē.

gribi apgalvot, ka cilvēki iedalas divos dzimumos - vīriesu un sieviešu? tas ir pretlikumīgi kanādā. for real. likums jau ir. uz papīra. tikai to pielietos maz pamazam, lēnām, lai varde neizlec no katla.

katrai paaudzei sava cīņa par brīvību.

JurisK (2018-01-12 12:22)      Vispaar jau visa taa cuuciiba daraas ar sveetu meerkji - izglaabt Zemes cilveeku civilizaaciju. T.i. - samazinaat uz Zemes dziivojosho cilveeku skaitu. Taapeec tiem, kuri veelaas, lai vinju peectechi turpinaatu baudiit Zemes labumus, jaadomaa ar savu galvu un visas modes padariishanas, tipa viiriets viirietim ne tikai draugs, bet arii bauda, jaalaizh paar galvu, ciitiigi to censhoties iestaastiit savas izredzeetaas shtucerim!:) Tas, ko nupat uzrakstiiju, protams milzu nosleepums, ceru, ka she mani neviens iliminaatu vergs nemeklees. Ja kas - taa nav ironija - tas notiek reaali!

Torpedo (2018-01-12 12:31)      Jā, te var iepazīt dažādas "sazvērestības teorijas", līdz kurām pats nebūtu aizdomājies. Vai tām ticēt tas ir pamatjautājumus, kā jebkurā ticībā. Tas nav racionāls, drīzāk emocionāls akts

furnitura (2018-01-12 16:24)  1 2 pofig. drīz nāks citplanētiēsi un visu sakārtos. redzēju jutubē video!

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu