Mūsdienu "čekisti" - mīts vai realitāte?

Teorētski jau vairumam VDK darbienieku pēc gadiem, līdzīgi kā staļiniešiem vai hitleriešiem ir jābūt Viņsaulē, nu, lāb, kāds vēl varbūt pensijas vecumā. Tas tomēr netraucē interenta komentāros padzīvojuši onkuļi viens otru gadu gadiem saukāt par čekistiem. Slikti mēs dzīvojam, jo valdībā ir čekisti, kas apzināti grauj valsti. Hokejā neiet, jo arī tur ir ieperinājušies čekisti. Tāpat visur citur mums uzglūn čeksiti, kas tīko, nomaukt nagus katram kārtīgam latvietim. Njā, ar to organizācijas motivāciju, kā ir, tā ir, bet vai nu mazums visādu maniaku, vai ne? :D Bet, varbūt, tā ir tāda kā jaunmodīga masonu loža ar mērķi uzcelt Vispasaules Komunismu? Bet, varbūt, tā vnk latvietis sulīgi nolamājas (līdzīgi, kā "bļē") uz Krievijas izlūdienesta vēl nenoķertajiem aģentiem Latvijā? (Tiesa, Sab mājaslapā es atradu 2008. gada informāciju, kurā teikts, ka "Latvijā ir pārstāvēti divi Krievijas dienesti: Krievijas Ārējās izlūkošanas dienests un Krievijas Bruņoto spēku Ģenerālštāba Galvenā izlūkošanas pārvalde, kuru zināmie saīsinātie nosaukumi ir SVR un GRU, pamatā darbojas diplomātiskā dienestā" - nekādi "čekisti" tur nav pieminēti)
Bet, varbūt, tas vnk ir vajadzīgs cilvēkiem savu emociju kairināšanai, līdzīgi kā skatoties šausmu filmas bērnībā un pēc tam baidoties aiziet uz tualeti? Kā tad īsti ir? :)

riks086 (2018-03-03 02:31)  4 15 1) SVR ir tā pati KGB 1.Galvenā pārvalde, pēc 1991.gada KGB reorganizācijas rezultātā pārveidota par atsevišķu dienestu, bet funkcijas palika tieši tās pašas, tāpēc SVR darbinieki ir tādi paši čekisti kā FSB un citu dienestu, kuri izveidojās KGB reorganizācijas rezultātā, darbinieki.
2) Tie, kuri dienestu KGB sāka, teiksim, 1989. vai 1990.gadā vēl ir gana jauni - dažiem varētu vēl nebūt pat 50 gadu, tāpēc pieņēmumam par čekistu izmiršanu nav nekāda pamata.

anis (2018-03-03 08:08)    5 Vai no svara ir pašreizējā dienesta pakāpe un kantora nosaukums,vai domāšanas veids un gatavība atsaukties situācijai? Ir arī tā sauktie "iekonservētie aģenti" ar kuriem pat neuztur sakarus,lai tie bez aizdomu ēnas varētu iefiltrēties dziļāk... Nekā personīga-visur tā notiek. Skatiet vēsturi... un tikai lētticīgie to ignorē.

solvitas (2018-03-03 08:28)  3 11 Tu gan esi naivs, ja domā, ka krievu spiegu Latvijā nav! Te ir pilns ar atklātiem un slēptiem Krievijas interešu pārstāvjiem. Līdz pagājušajam gadam Saskaņai pat bija oficiāls līgums ar Putina Vienoto Krieviju, ko viņi lauza tikai Eiropas spiediena dēļ. Tu paskaties tos uzvārdus kādi figurē Rīgas Domes struktūrās - visi krievi! Un Putins taču ir atzinis, ka 20. gadsimta lielākā traģēdija bija PSRS sabrukums un ja vien viņš spētu, tad viņš gribētu atjaunot PSRS. Pat Phjončanas olimpiādē bija speciāli atlasīti un sponsorēti Krievijas līdzjutēji. Ja jau viņi pat dibina un apmaksā štatus līdzjutējiem, interneta komentētājiem utt. Tad kādas gan var būt šaubas par spiegiem un ziņotājiem?

ocelots_parastais (2018-03-03 08:31)  4 8 Bijušo čekistu nav. Vai nav vienalga, kā viņus tagad dēvē?

Drole (2018-03-03 09:53)      Apguustiet klasiku. https://www.youtube.com/watch?v=5gnpCqsXE8g&t=1s

derevnja10 (2018-03-03 10:37)  7 3 Man šķiet, vairāk mīts. Kārtējais bubulis, ko vainot pašu neizdarībās. Mūsu tautai tas pēdējos gados ir raksturīgi.
Man tuvs radinieks, bijušais KGB virsnieks, tagad FSB pensionārs ir lielāks LV patriots, nekā tie 100 gudrie, kas vada šo valsti.

fargo (2018-03-03 11:37)    4 krievija nepastāv neviena lielā biznesa, kurš nebūtu specdienestu kontrolē, vai šo lielo korporāciju īpašnieki nebūtu specdienestu kontrolē. un daļa latvijas ekonomikas, bankas, ir krievijas naudas veļasmašīna. nav pat jābūt 80 iq, lai saprastu, ka lai nu kur, bet naudas atmazgāšanas vieta šādā situācijā būtu vēl pastiprinātākas... "pieskates" objekts no šo struktūru puses.

derevnja10 (2018-03-03 12:08)    3 fargo, Tev ir pilnīga taisnība. Jautājums citā, kas to pieļauj? Mūsu pašu bāleliņi. Tie, kam vienmēr ir par maz. Ja reiz tā, kāpēc vainot kādas valsts specdienestus, ja tie izmanto radušos situāciju. Viņi dara savu darbu.

fargo (2018-03-03 12:47)    5 bailes, mantkarība. tās veido atkarību. bet tā nav situācija par pieļaušanu. ļoti, ļoti daudzi cilvēki atbildīgos posteņos latvijā VIENMĒR bija "vājais ķēdes posms" dēļ savas pagātnes dalības psrs kgb sistēmā. čekas maisi tā arī nekad netika atvērti un viņi VIENMĒR palika uz "āķa". visu savu eksistences laiku. es pieņemu, ka deviņi no desmit, kuri vienmēr iestājās pret čekas maisu atvēršanu bija uz šī kgb āķa visu savu pieaugušo mūžu.
tāpēc, tā nav situācija par pieļaušanu. bailes un mantkarība, arī varaskāre. un šie cilvēki, atslēgposteņos, vienmēr bija tur, vienmēr tika ietekmēti. un ar citu uz āķa esošo vietējo palīzību tika virzīti uz citiem, vajadzīgiem posteņiem. tā veidojās latvijas politikas ēnas puse. un cik pakalpīgi iztapoņas izrādījās tikai neliela politiķu nāca gaismā lemberga sarakstu atklāsmes laikā. viņi burtiski braukāja pie hūtes pēc konvertiem. un ja atsacījās ņem, tad būtu izstumti no siltām vietām. tāpat ar biznesu un bankām. sistēmu jau neveidoja kaut kādi vietējie uz āķa esošie, bet kgb - piesedza, veidoja struktūru utt.
krievijā pie ikviena biznesmeņa kādā brīdī ierodas cilvēki pagonos. pie ikviena. un ja nesadarbojas, tiek iedarbināta personas likvidācijas shēma, kāda nu kurā momentā.
latvijā tas ir arī tīkls, ietekmes tīkls. vienmēr ir bijis. uz āķa esošie pieskata viens otru un cits citu. vai nav pārsteiguši pa šiem gadiem tik daudzie it kā absurdie lēmumi un biznesa gājieni? politikas virziens? tie ir absurdi tikai no lv pilsoņa skatpunkta, bet var pieņemt, ka iederējās nepieciešamajās shēmās. un tad vairs nav absurdi, bet ir loģiski.

multi (2018-03-03 14:15)    3 Vairāk jābaidās no savējiem nevis vdk štata darbiniekiem! Stukači dēļ naudas un amata un tādu pilna Latvija. Protams laiki mainās, bet tikumi nē un nav svarīgi cik veci ir vecie, bet gan cik viegli savervēt jaunos.

Labrador (2018-03-05 01:43)  1   Latvijas teritorijaa dominee KF propoganda.Vairums latvieshu uzskata , ka visaas pasaules nelaimees vainojami ES,ASV un NATO. Latvijaa dziivojoshie krievi-pilniigi visi juusmo par staljinu , gulagu,golodomoru , 9.maiju un putinu.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu