Pārdomas par personas datu aizsardzību...

Vai nav kaut kā dīvaini, ja darba līgumā noteikts, ka nedrīkst izpaust trešajām personām informāciju par savu algu un piemaksām, bet pašvaldības tagad publicē visu darbinieku algas no vadītāja līdz apkopējai...
Jautā airene 2018-03-13 11:56

Samurs (2018-03-13 12:09)      No kurienes tad nāk nauda pašvaldībām, ministrijām? Būtībā, tā algas neizpaušanas prasība ir nekorekta. Ja tur sāk čīkstēt - redz, aizies uz privāto biznesu... Lai tak iet, lai pelna budžetu, bet... Ne nu iet, ne nu kā! Uzņēmējam ir pilns čakara spektrs ar visiem VIDiem, nenormēts darba laiks, ne tur veselības apdrošināšanas utt. un... reāla atbildība.

Nate (2018-03-13 12:27)    3 Vai nav tā, ka pašvaldība ir valsts iestāde, kura pārtiek no nodokļiem, bet privātfirmas pašas pelna un aizliedz darbiniekiem izpaust algas lielumu. /laikam kauns, ka kāds uzzinās, cik maz maksā/ Kaut firmu grāmatvežiem VID tapat jāsniedz dati par izmaksātajām algām. Nemaz tik liels noslēpums nesanāk.

raima (2018-03-13 13:29)      Labāk nebūtu publicējuši, tikai liekas kaislības darbinieku starpā. Publicē to, ko konkrētā mēnesī saņem kontā.
Jautri ar tām algām... Jauno nodokļu aprēķinu.

Priecē, ka domes priekšsēdētājam tikai 2 x lielāka alga kā man (bet man neapliekamais minimums maziņš, rezultātā alga viena no mazākajām salīdzinot ar citiem). Un, ka kolēģe, kas tiešām labi un čakli strādā, saņem vēl mazāk par mani... (Ironija, īsti latviskā garā).

shining (2018-03-13 13:43)      Pieņemu, ka valsts ierēdņu algas nav sensitīva informācija, izņēmums. Vismaz Saeimas deputātu algas, kompensācijas un piemaksas ir pieejamas pa gadiem. Kādēļ tad lai būtu noslepenota kāda RD departamenta zīmuļripinātāja alga, ja tas barojas no nodokļiem?
No otras puses, nevienam nav pienākums šo info izpaust pirmajam jautātājam, gribi zināt - sameklē pats!

janisb (2018-03-13 19:10)      Tas likuma grozījums, ko iebidīja pirms jaunā gada, neatbilst eiropas regulai (GDPR), tāpēc lielākā daļa algas nepublicē, un no likuma ar izņema/ņems ārā.

Margriete (2018-03-13 19:40)    1 Neredzu pretrunu. Kā jau te teica, pašvaldības ierēdņu patiesie darba devēji ir nodokļu maksātāji, un tādā veidā viņiem ir tiesības zināt, kur paliek nauda. Savukārt slēdzot darba līgumu, ir smieklīgi, ja darbinieks kā tāds ķīlnieks pie neizdevīga līguma slēģšanas nepīkst neko, bet vēlāk mājās virtuvē žēlojas par nepatīkamiem punktiem. Tak neparaksti tādu līgumu un viss, vai sēdies ar nākošo bosu pie sarunu galda, ķi´dājiet un kaulējaties! Mēs tā darījām, toties tagad cenšamies labprātīgi un abpusēji pildīt, ko sadzejojuši)
Vispār šāds mega konfidencialītātes noteikums ir zināms kretīnu filtrs-esmu redzējusi pietiekami, lai ar pārliecību teiktu, ka blēži visvairāk karst par to. Tādi kā viens liels optikas tīkls, kas tā vietā, lai atdotu kredītu miljonus, pamainīja izkārtni un rullē tālāk. Metropolitan bija vai kkā tā

av2 (2018-03-13 21:44)      es domaaju, ka buutu jaapublicee valsts iestaazzu algu taads "vinni sannem no tik , liidz tik" , nevis katra konkreeta cilveeka ienaakumi. Tas nav zoliidi. Tas buutu jaazin tikai VID , un krediit iestaadeem.Lai gan man gruuti spriest. varbuut, ka jaanim ir llo0ti svariigi zinaat, cik sannem apkopeeja.Mieriigaak (nemieriigaak) gulees.

raima (2018-03-14 01:44)      Jautājums- cik tad lauku pašvaldībā ir ierēdņi???
Bet tagad katrs, kas prot lasīt, zin cik liela alga ir pašvaldības policistam Jānim, skolotājai Valdai, apkopējai Spodrītei, kapu pārvaldniecei Mirtei, dzimtsarakstu nodaļas vadītājai Laumai utt.

Alionushka (2018-03-14 09:07)    1 Neredzu neko ļaunu pašvaldības darbinieku algu atklāšanā. Tas, ka cilvēki zina, cik šie pelna, uztur viņus tonusā.

Maybex (2018-03-14 10:12)    2 Ir tikai normāli, ka valsts un pašvaldību darbinieku algu apmērs ir publiski pieejama informācija, jo tās tiek maksātas no nodokļu naudas. Slikti, ka neviens nepainteresējas, kā tieši daudzi darbinieki apvieno vairākus amatus, katrā it kā strādājot 8 stundas dienā un par to saņemot visai labu samaksu.....pie tam dažiem tie amati nozarēs, kurās viņi nu neko nesaprot.
Likumā par personas datu aizsardzību, konkrētāk jaunajā regulā, ir daudz lielākas aplamības. To sekas tad nu daudzi no mums "baudīs" jau pavisam drīz. Diemžēl.

shining (2018-03-14 12:28)      tieši dažādu aplamību pamanīšanai tāda caurspīdība ir laba, jo būtu diezgan naivi domāt ka valsts kontrole un knabs ar to nodarbosies. piem, arī Saeimas deputātu un ministru gadījumā ir interesanti pavērot kā šiem mainās algas, lai saprastu cik paša vēlēti ierēdņi pelnīti saņem no nodokļiem, un varbūt nākamreiz neievēlēt pasīvu komisijās sēdētāju, kas tik nobalso pēc frakcijas signāla. Bez tiem konkrētajiem cipariem daļa cilvēku dzīvo tādā kā aizspogulijā, sak tur kaut kur gan jau vis kaut kā notiek, bet kāpēc gan man jāmaksā tik lieli nodokļi!?!

shining (2018-03-15 11:45)  1   airene: un, ko? lai rejas! tās problēma ir tikdaudz uzmanības vērta, cik liela ir summa ap kuru ir kašķis.. tāda proletariāta drāma, neredzot kopbildi

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu