Pāvesta vizītes laikā Latvijā būs brīvdiena

Ja atceramies neseno diskusiju, vai 11. novembri noteikt par brīvdienu, kas noslēdzās ne ar ko, jaunums par 24. septembri ir diezgan šokējošs. Galu galā mūsu vakstī baznīca ir atdalīta no valsts un bazīcas regulāri apmeklē tikai 5% iedzīvotaju. Un katra brīvdiena valstij izmaksājot 8 milj. EUR. Šis ir kārtējais priekšvēlēšanu triks (līdzīgs kā ar Kaimiņu tagad), lai valdošā koalīcija nodrošinātu savu pārvēlēšanu 6. oktobrī?

Vaukskis (2018-06-21 13:15)    1 Latvijas valstij ir parakstīts līgums ar Svēto Krēslu, kurš citstarp nosaka sadarbības veidu ar valsts institūcijām. Atcerēsimies, ka Vatikāns bija viena no pirmajām valstīm, kura atzina Republikas neatkarību pēc tās nodibināšanas pirms simt gadiem. Abu valstu diplomātiskajās attiecībās nozīmīga vieta bijusi diplomātiskajām vizītēm. Es domāju, ka pieņemtais lēmums ir īpašas cieņas un goda apliecinājums pāvesta institūtam, ņemot vērā vēsturisko attiecību attīstību, kā arī-mazākā mērā-veids, kā ne par sava politiskā spēka ierobežotajiem līdzekļiem pirmsvēlēšanu laikā iegūt papildus atzinību masās.

JurisK (2018-06-21 13:30)    2 Paavests jau nu nav nekaads dievs, vareeja arii sestdienaa atbraukt un sveetdienaa ticiigos uzrunaat. Tagad pirmdienaa, ne shis ne tas, slikti vinja kanceleja darbojaas. Bet taa, jaa, izraadaas vadoshie, kameer var, veeleeshanas naak. Bet taa, nekaada vaina, 3 briivas dienas!

Vaukskis (2018-06-21 13:52)  1 1 JurisK, katoļiem viņš ir Dieva vietnieks Zemes virsū, varētu teikt, ka otrais aiz... . Tas ir daudz būtiskāks amats nekā būt par jebkuras pasaules valsts-pat superīgākās- vadītājam !

Lenita (2018-06-21 14:21)      Varbūt, ka triks. Triku viņiem daudz un dažādi. Par brīvdienu- jocīgi izklausās. Bet, kurš strādājošais nepriecāsies par to?! Nedomāju, ka tas ir būtisks valsti gremdējošs faktors.

fargo (2018-06-21 14:31)    3 ceremoniāls? pat tā? gandrīz visi svarīgākie laicīgie vadoņi kādā brīdi nāk skūpstīt vicarius filii dei zīmoggredzenu vai atrādīt godu. un praktiski neviens neuzdrošinas atklāti konfrontēt. un pat ja kaut kas nepatīk, māj ar galvu, tēlaini runājot.
un tā notiek tūkstošsešisimti gadu. ceremoniāls amats... man, piemēram, nav zināms pilnīgi neviens amats jebkad pastāvējis zemes virsū, kuram tiktu tik daudz pasaules goda kā vicarius filii dei. un, manuprāt, saprātīgam cilvēkam, pazīstamam ar bībeli un noteiktu personāžu raksturojumiem, tam vajadzētu daudz par ko liecināt.

un musulmaņiem nav nekāda "pasaules garīgā līdera". nevar tak tādu purgu dzīt...

par brīvdienām. no praktiskā viedokļa, būs daudz gribētāju piedalīties pasākumā, kas nu tur notiks. un tas ir darba dienā. mani nemaz neizbrīna tas, ka tā ir padarīt par brīvdienu. katoļu nomināli ir cik latvijā? septiņsimt tūkstoši? pusmiljons? un stipri šaubos, ka vicarius filii dei pieskaņo savu grafiku tādas starptautiski ļoti nozīmīgas kā valsts latvija, velēšanu grafikam. lai iztaptu kādām tur neviena nezināmām partijām un vel mazāk zināmiem vietējiem politiķiem. smieklīgi...

Vilksatkal (2018-06-21 15:22)  1 1 Atbrauks te ūdeni duļķot , nahren viņš te vajadzīgs .

DanaL (2018-06-21 15:57)    5 Neesmu kristiete, un katoliete ne tik. Tomēr laikam esmu ceļā uz to, jo pēdējā laikā arvien vairāk sāku ticēt Dieva (vai kā tur to augstāko varu sauc) esamībai.

Nekāda sakara ar baznīcu tur nav, tomēr kaut kāda mistērija tajā visā ir, galu galā katolisms ir viena no visplašāk izplatītajām reliģijām, un es gribētu redzēt pāvestu vaigā.

Un vēl, Torpedo. Ja runājam par tiem lielajiem zaudējumiem un robiem valsts kasē. Pastāv uzskats, ka tieši brīvdienās un emicionāli piesātinātās dienās bērni tiek radīti biežāk nekā parastās dienās. Tā ka varam uzskatīt, ka tas ir ieguldījums nākotnē un pēc 9 mēnešiem mums būs krietni vairāk mazu jauku katolīšu.

0_0 (2018-06-21 16:57)    3 mēs darbā šodien nospriedām, ka pāvests varētu biežak pie mums vizināties :D

Virgo (2018-06-21 18:39)    9 Kopš brīža kad pāvests pateica - migrantu intereses ir stādāmas augstāk par nacionālo drošību .....es to riebeklīti no Vatikāna labāk redzu ejam kā nākam !!!

riebekle (2018-06-21 20:51)  1   Pofig man politika. Man kā strādājošam cilvēkam katra brīvdiena- svēta lieta. :)

Tessa (2018-06-21 21:02)  2 1 gruši jums, ofisa zhurkam.
mani briivdienas neietekme, censhos tajas stradat, jo vairak varu nopelniit. 24.septembrii man ir dzdiena. pilniigi iespejams, ka stradashu. atputiišos velak.

peonoija85 (2018-06-21 22:29)    1 ZZS=zemes zagļu savienība. visa zeme pa lēto tagad savu čomu rokās. ievassieri, sievassieri, lembji, bembji, bezgodmaņi utt

fargo (2018-06-21 22:40)      cik maz sajēgas par ko ir runa... es nesajūsminots, bet norādu uz bībelē rakstīto: "... vai jūs nezināt, ka draudzēties ar pasauli nozīmē būt naidā ar Dievu? Tāpēc tas, kurš grib būt pasaules draugs, padara sevi par Dieva ienaidnieku."(bībele, apustulis jēkabs)

priekš ļoti daudziem kristiešiem pāvesta krēsls(amats) iemieso viņu nāvīgo ienaidnieku - pretinieku. lai nu ko, bet es nesajūsminos.

Vaukskis (2018-06-22 02:37)      riebekle. Tev politika ir vienaldzīga, bet tas nekas, jo politika, kad tai vajadzēs,atceras par Tevi gan ! :)
Torpedo, pāvesta valsts ir īpaša, tā nav nekāda Krievijas Federācija vai Savienotās Valstis. Neav vērts utopiski fantazēt, ka to zemju vadītāju ierašanās dēļ Latvijā tiks noteikta brīvdiena, vismaz noteikti ne KF gadījumā un ar demokrātisku valsts pārvaldes iekārtu ES sastāvā. Nekad, kad brauc to valstu vadītāji- vai tas savulaik būtu bijis Mihails Gorbačovs vai vēlāk Bils Klintons- nav bijis pat runas par to, ka, par spīti daudzajiem redzēt gribētājiem, tādēļ Latvijā būs brīvdiena. Pāvests ir izņēmuma gadījums un Latvijā viņš ierodas, lai ap sevi pulcinātu pēc iespējas plašāku ticīgo auditoriju, nevis tikai tādēļ, lai satiktos ar prezidentu. ministru prezidentu, ministrus un citus valsts augstākās varas reprezentantus, iepazītos ar situāciju valstī klātienē.
Kur tas ir redzēts, ka mūsdienās kādā Eiropas valstī tīri pagānisku tradīciju dēļ tiktu piešķirtas brīvdienas ?! It īpaši ņemot vērā, ka tagad tiek biežāk uzsvērta nācija politiskā, nevis etniskā nozīmē- vienalga, Latvijā, Krievijā vai citviet.

VILFORS (2018-06-22 10:56)    1 Tiem, kas paceļ jautājumu par zaudējumiem valstij dēļ vienas brīvdienas varu pateikt. Valsts tiek izlaupīta katru dienu jau vairāku gadu garumā. Cilvēku algas tas neietekmēs. Kāpēc gan vienu dienu vairāk nepabūt kopā ar ģimeni?

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu