Par ko jūs esiet pateicīgi Padomijai?

Par ko jūs esiet pateicīgi saulainajai bērnībai Padomijā? Es par to, ka man iemācīja ienīst jebkāda veida netaisnību, kad cilvēks izmanto cilvēku savās interesēs - gan to, kā bagātie izmanto nabagos, gan to, kā sievietes izmanto vīriešus

Vaukskis  4 14 Par visai vienkārši (pat ne-)iepakoto, bet tīrāko, veselīgāko pārtiku, kas ļāva uzaugt ar mazāk kaitēm

marmorakaraliene  2 7 Pastásti tuvák - ká bagátie izmantoja nabagos Padomijá? Man kaut kā aizmirsies,
Bet bērnība - tā ir bērnība. Bez liekvārdības, kaut arī tā bija padomija.

marmorakaraliene  3 8 Jā, un pateicoties sportam, varēju braukāt pa plašo padomiju bez maksas.

lapukoks  6 10 Kapitālismā cilvēks ekspluatē cilvēku. Sociālismā viss ir otrādi...

burleska  5 16 Bērnība manu bērnu bērniem ir daudz labāka. Lai cik tagad brīžiem šķiet, ka varbūt kaut kas nav tā kā vajag, tad tik un tā tagad dzīvot ir daudz labāk. Padomija man asociējas ar mazām algām, mūžīgu nabadzību, blatu sistēmu, kad godīgi neko nevarēja dabūt un tml.

EIZHENIJA_FINKA  5 14 Arī Amerikā vai Francijā sešdesmitajos gados bija Vauksķa un Torpēdas minētā veselīgā pārtika. Tas bija laikmeta, ne politiskas sitēmas pluss! Nejauciet, tovarišči.

draboss  4 8 Varētu padomāt ka citos laikos un iekārtās bērniem nav savas īpašās fīčas u.t.t.
Starp citu - mūs tāpat tad uzskatīja par izlaistu paaudzi un vecie stāstīja savus sūros stāstus no savas bērnības, kā tad viss bija "pa īstam" a tagad esot baigā haļava. Laiki mainās un tas ir jāprot pieņemt, a šitais "kā mēs spēlējām paslēpes" ...... ne nu ja dzīvē nekā interesanta vairs nav, tad var vāvuļot par šo.
Jā, man arī garšoja vienīgā doktordesa, Eskimo, gāzētais ūdens un Selgas cepumi ar limonādi pa 30 kap, kur 20kap dabūji atpakaļ nododot taru. Forši, bet nekas tāds tur nav, lai tos laikus tagad definētu kā vislabākos un ka tieši tad bija kaut kādas supervērtības pretēji tagadējam "visirslikti"

burleska  2 5 Chris, bet neviens jau tagad arī neliedz to darīt. Un dara arī.

sandra111  10 23 par smiekliem,draugiem,rotalam,par bumbierabeli kaimina darza,,,par zalbaribas kaudzi pie omites,kur knapi vareju uzrapties un est cukurzirnus skatoties debesis un minot ko atgadina katrs makonis,,,nebija jabaidas no slimiem pedofiliem,nebija jadoma par GMO,kad ome sutija uz piena veikalu pec sviesta-atceros to fantastisko smarzu sviesta klucim ietinoties papira,,,salda sierina smarzu,,,bastosanu no fizkulturas,kad ar draugiem smaucam uz maizes ceptuvi,pec tikko izceptas rupmaizes ar cukuru,,,un cepejas tik smejas,,,,un,,,un,,,un,,,varetu turpinat bezgaligi.
JA,ES NEKAD NETEIKSU KO SLIKTU PAR PSRS,PAT JA DRAUDES CIETUMSSODS.

ketija64  2 14 Pārtika jā, bija citāda,bet arī tagad, ja pats audzē ir normāli.Man 3 gadus nav sava dārza un to ļoti pārdzīvoju,negaršo man ne tas kas veikalā, ne tirgū.
Kā labo no tiem laikiem atceros ,ka visiem bija darbs un bija obligāti jāstrāda,pensijas sievietēm bija no 55 gadu vecuma(pēc gada es būtu pensijā),vīrieši no 60 gadu vecuma. Nebija bezpajumtnieku cēla visu laiku jaunas mājas un rūpnīcas.Dzīvokļus piešķīra rindas kārtībā bez maksas.utt.
Bet arī tagad,ja padomā slikti nav,ja vien nesaslimsti,vari strādāt ,sevi nodrošināt viss ir kārtībā.

joens  4 12 burleska laikam neko nenojauš par bērnu aizsardzību mūsdienās ... par rīcībām, kas bija norma manā bērnībā (uz visu dienu mežā/purvā ogot u.c. līdzīgas lietas), šodien var elementāri dabūt rūtainas debesis un zaudētas vecāku tiesības.

Adelante  4   Par cenu stabilitāti. Vispār par stabilitāti ( to gan nevarētu teikt par vecākiem cilvēkiem (cik atceros, tad bija brīvprātīgi obligātā valsts aizņēmumu obligāciju pirkšana, pēdējā lielā naudas reforma 1961.g.)).
Jā, bija deficīts, bet, ja izdevās dabūt, tad bija kvalitatīvāka prece, labāk kalpoja. Tagad knapi garantijas laiku iztur.
Bija sojas tāfelītes un bija šokolāde...

Mūspusē ērču encefalīts bija jau padomijas gados, arī bišu varratoze bija (Zemgalē vectēva drava izmira, Vidzemē kaut kā dažas saimes palika).

Domāju, ka pat ja būtu padomija, tāpat pārtika nebūtu toreizējā, jo zinātne attīstās. Arī tagad var nopirkt nosacīti tīru pārtiku, bet tad cita cena.

fargo  16 25 daudz kā pietrūkst. pietrūkst deficīta uz visu. pietrūkst vairāku stundu stavēšanas rindās ar vecākiem. pietrūkst apziņas, ka dzīvoju cietumā. lasu grāmatas par ceļojumiem, bet zinu, ka man lielākas iespējas ir aizlidot uz mēnesi, kā apskatīt londonu.

vēl man ļoti pietrūkst tās smagās un nomācošās pelēcības rudeņos, kad visi cilvēki ir apģerbti itkā oderēs - pelēkos, melnos, tumši brūnos, maisiem līdzīgos mētēļos. pietrūkst šīs depresīvas auras netīrā, vecā, nolupušā autobusā.

ļoti pietrūkst skolas. es laikam neko tā neieredzēju bērnībā, kā šo padomju skolu. pietrūkst ļenina elku un tās pretīgās sarkanās drānas katra oficiozā telpā. jā, man patiesi ļoti pietrūkst tās skolas.

šī visuersošā pelēcība. bet vēl vairāk mērķu trūkums. man nav mērķu, viss ko es vēlos darīt atrodas aiz barjeras. man nelegāli ir jāiegūst mūzika, kas man patīk. man nav iespējas mācīties to, ko es vēlos. es dziļi neieredzu visu šo sistēmu.

bet visvairāk man pietrūkst šermuļu. vai arī nē, tie man ir joprojām, atceroties bērnību, slimnīcas, autobusus, pelēkās noplīsušās māju fasādes visur! viss ir drūms, ieplīsis, pusgatavs, netīrs. un tās ielas. viss, kas man ir apkārt, ir ačgarns, ne līdz galam, pavirši, nekā... šermuļi.

Ziids  4 6 uz ko Tu Tagad -AUTOR, mēģini provocēt????

Lenita  4 7 Pagātne vienmēr saistās ar nostaļģiskām atmiņām.
Par bērniem, no rīta līdz vēlam vakaram spēlējamies pagalmā, piekrītu- tas ir kaut kas, kas laikam nekad vairs neatgriezīsies.
Ja jāizvēlas 3 kap. tramvajā, 4 kap. trolejbusā, 5 kap.autobusā vai to,ka tas viss nav jāizmanto, jo var braukt ar personīgo transp., izvēlos otro (kas padomju laikā bija retums).
Par visām precēm (neesošajām) nemaz nerunājot.
Un krievu valodu it visur, jo pārdevējas veikalā, ārsti slimnīcā utt. drīkstēja nesaprast ne vārda latviski.
Par garīgajām vērtībām un kultūru- tā mūsu tautai bija gan tad, gan tagad.

siikaa16  2 2 Chris1986 Only for you youtube.com/watch?v=Evyar0WWGn4

Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu