Par stilu

No viena jautājuma paņemts piemērs "tik pazīstamais saskaņas stils, kur visi teksti divās valodās."
Vai tad vēl līdz šai dienai nav saprotams tas, ka visu nosaka valoda.
Saskaņa tādā veidā uzrunā vēlētājus, kas ir ar Latvijas pilsonību un prot tikai latviešu valodu.
Un pretēji KPV LV partija uzrunā savus vēlētājus arī krievu valodā, jo tie kas neprot latviešu valodu, lai saprastu viņu programmas mērķi.
Un tā arī ir pareizi, ka tā rīkojas, jo kā lai cilvēks, kas neprot latviešu valodu saprot ko viņi grib panākt.
Ušaks uzrunā visus divās valodās tapēc, jau sen to visu zin, kā piesaistīt vēlētāju balsis.
Bet kad kāds cits tā dara, ārprāts, pasaules gals.

Jauks_vakars (2018-09-20 09:50)  2 8 Nu nebalsos tie, kas nemāk latviešu valodu, ne par ko citu kā Saskaņu! Turklāt Saskaņai ir ļooooti spēcīga troļļu brigāde sociālajos tīklos, un, kā zināms, tie ne pārāk augstie prāti tur uzturas ļoti daudz, un viņu nelielā smadzeņu masa ir pamatīga izskalota.

Jason (2018-09-20 09:55)  3 13 Nav tā pareizi, nemaz nav pareizi. Tā divvalodība ir vienreiz jāizņem no aprites ne tikai likumu līmenī, bet arī sadzīvē. Ja jau kāds nejēdz valsts valodu, tad nav viņam nekādu morālu tiesību vēlēt tās valsts parlamentu.

Vaukskis (2018-09-20 10:31)  2 11 Balsot ies tikai Latvijas pilsoņi, nevis nepilsoņi. Pēc definīcijas pilsonim zemē, kur vienīgā valsts valoda ir latviešu, tā ir saprotama, jo kā gan citādi kļūt par Latvijas pilsoni ? Kāda vella pēc priekšvēlēšanu aģitācijai PILSOŅIEM jānotiek kādā citā valodā ? Nu un kas, ka tā cita valoda viņiem saprotamāka- vai tad neskaitās, ka tāpat māk latviski ?! Šo es nevaru saprast !

laukroze (2018-09-20 10:35)  1 2 neformālā līmenī divvalodība exsistē tāpat, paskat uzzvani Lattelekom??? nepaspēsi noklausīties latviski, jau krievu mēlē sāks runāt...jo nav stingras politikas šajā jaut,. tāpat daudzi no mums sarunas gaitā bieži vien pāriet uz krievu val... ar es šai ziņā grēkoju, izkaust to varēs vienīgi tad, ja LV būs lielāks latviešu īpatsvars, diemžēl okupācijas gadi ir darījuši savu, un situācija neatrunāsies uzreiz šeit un tagad, tāpat arī daudziem biznesa dēl jārunā vismaz 2/3 svešvalodās.

joens (2018-09-20 10:39)  1 2 Valodas prasība ir tikai naturalizētajiem pilsoņiem, iedzimtajiem tādu prasību nav un nekad nav bijis. Iedzimtie vismaz pēdējo 100 gadu laikā nekad nav bijuši tikai latvieši.

Vaukskis (2018-09-20 10:50)  1 4 Vajadzētu arī iedzimtajiem uzlikt par pienākumu prast latviešu valodu- valsts, ja ļoti grib, māk stimulēt. Lai mācās vai vispār nebalso, ja nesajēdz, kas ir kas- vēlēšanas tā kā tā būs leģitīmas ! Būtu svētīgs tādu darbiņu politiķiem uzlikt par pienākumu, pašiem- lai!- turpmāk naudiņa un laiks ietaupītos uz dublēšanas krievu valodā rēķina. Neatbalstu KPV LV pieeju valodas jautājumam, žēl, ka tā ir tāda .. . :(

Ellocka (2018-09-20 11:12)  1 3 Velēšanas nav kādas iedzīvotāju daļas vēlēšanās ;) Diemžēl, nereti pirms (vai jau pēc) čemodānu sakravāšanas pašiem uz kādu lielāku un bagātāku valsti, kura nav ne mononacionāla, ne vienvalodīga sadzīvē un lietu kārtošanā. Vai tas neliek sākt analizēt, vai valoda un okupācija ir vienīgais un galvenais cēlonis tam, kas un kāpēc notiek Latvijā?

fargo (2018-09-20 11:38)  2 6 "valoda un okupācija ir vienīgais un galvenais cēlonis tam, kas un kāpēc notiek Latvijā?"
nav vienīgais, bet ir galvenais.(un nekas sevišķs latvijā nenotiek, nekādas īpašas krīzes nav)
cilvēki brīnas, kāpēc ir tāda atšķirība starp latviju un lietuvu/igauniju. tāpēc. dēļ etniskā sastāva. jo sabiedrība latvijā ir īpaši sadrumstalota. ne tikai politiski vai sociāli. bet arī ekonomiski. dēļ nacionālā sastāva un konkrēti divām paralēli eksistējošām sabiedrībām, valodas dēļ.

Kurts69 (2018-09-20 12:00)  4 7 kārtējie murgi. Pirmkārt kādam muļķim jābūt lai dzīvojot Latvijā vēl arvien nezinātu latviešu valodu? un otrkārt - tie kas nezin latviešu valodu nav citu partiju pūļu vērti, jo balsos tikai un vienīgi par krievu partijām. tātad - SC vai Ždanokas/Mamikina projekts. Tas būs etnisks balsojums un partiju programmām nav nozīmes.

AivarsN (2018-09-20 12:02)  3 4 Kaut kā jau ļautiņu uzmanība jānovērš no galvenajiem procesiem,kuri nosaka,kāpēc dzīvojam tā un ne savādāk. Kāpēc dažās valstīs viss notiek,bet dažās nekust no vietas. Vispirms varbūt vajadzētu noskaidrot,kas ko un kādā veidā okupējis globālā mērogā. Par to jums neviens plašsaziņas līdzekļos nestāstīs.

Jurijs55 (2018-09-20 19:41)    2 Lietuvji ietekmējušies no poļiem un katolicismu, igauņi pēc izcelsmes vispār pieder pie citas tautu grupas nekā eiropeiši... latvijiem palika krievi no kā ietēkmēties. Vot, davai, točna (no latviešu ne-celtnieku valodas) , bļa.. zajeb...poh..( latviešu celtnieku valoda )

borzomi (2018-09-20 21:21)  2 3 Ušakovs pa Sarkandaugavu braukā ar 3.trolejbusu.Katru rītu viņu redzu1:)).Nu nav ne vainas ,ko cepaties par Saskaņu.
Dzīvosim saskanīgi!

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu