Jūsu domas par AOC?

AOC (Alexandria Ocasio-Korteza) ir šogad darbu sākusī ASV kongresmene no demokrātisko sociālistu partijas (nejaukt ar lielo ASV demokrātu partiju, bet abas partijas ir zināmā mērā tuvas), kas jau ir paspējusi izraisīt sajūsmu ar drosmīgām idejām un domām:
- ASV vajag jaunu Zaļo New Deal, kas līdz 2030. gadam izmaksās 20-30 triljonus ASV dolāru, kas nemaz nav tik nereāli - tas ir 10% no IKP un kas veicinās ekonomiku, mazinās klimata pārmaiņas un veicinās visu iedzīvotāju labklājību;
- strādājošie nesaņem tik daudz, cik viņu darbs ir patiesībā vērts, bagātnieki piesavinās godīgi nopelnīto daļu;
- robotizācija nav nekas slikts un no tās nav jābaidās, ja tā mazinās pieejamās darbavietas. Tā vietā valstij ir jāatbalsta cilvēku radošums, kas var nākt esošā algotā darba vietā, vienkārši robotizācijas labumiem ir jābūt sadalītiem godīgāk un ir vairāk jābauda dzīve.

Jūsu viedokļi par šo drosmīgo jauno lēdiju? Šķiet, ka populisms un tradionālo labējo un kreiso partiju pagrimums Eiropā un Rietumu pasaulē ir saistīts ar to, ka tradicionālie labējie un kreisie vienlīdz pakļaujas neoliberālismam un finanšu diktatūrai un viņiem nav drosmes, lai piedāvātu laikmetam atbilstošu nākotnes vīziju.

AOC ir par jaunu, lai startētu 2020. gada ASV prezidenta vēlēšanās, taču viņa, iespējams, veicinās Bernija Sandersa uzvaru tajās.

p.s. nepieņemu un dzēsīšu komentārus, kas mūsdienu demokrātisko sociālismu jauc ar ļeņinismu.
- Ļeņinisms ir noziedzīgs režīmas, kas pie varas nonāca ar viltu un vardarbību. Demokrātiskais sociālisms izslēdz jelkādu vardarbību.
- Ļeņinisms bija nepareizā laikā, tas uz feodālās Krievijas pamatiem mēģināja veidot postkapitālistisku sistēmu
- Venecuēla un Kuba šeit neskaitās, abas ir failed valstis, kas balstās uz atpalikušām industrijām. AOC un demokrātiskie sociālisti savu redzējumu balsta uz jaunās industrijālās revolūcijas panākumiem, kas cilvēku darbu aizvien vairāk aizstāj ar mašīnu un programmatūra

Tessa    6 no kurienes ir parkopets shis murgs? 2019-03-12 20:06

neko  1 2 ASV ir cerības uz kaut kādu nākot ir tikai tad, ja pie varas paliks republikāņi. 2019-03-12 20:17

DanaL    5 Viņa gadījumā nav kaimiņa (ar lielo burtu) radiniece?

Neiedziļinoties saturā, gribu tikai apstāties pie tehniskiem jautājumiem: kā tu domā realizēt šo "... p.s. nepieņemu un dzēsīšu komentārus...".

Man jau bija aizdomas, ka reāls PAsažieris šos "andrisziskos" jautājumus saražot nevar.
2019-03-12 20:20

Asenizators  1 1 Manas domas ļoti labas. 2019-03-12 20:29

Bazhix    4 Interesanti, ka piedāvā noteikt kaut kādu "godīgo" samaksu :) Manuprāt, tas jau strādā un to sauc par kapitālismu - šī cena nosakās automātiski attiecībā no piedāvājuma/pieprasījuma attiecības. Piemēram, andrim par dzeršanu valsts maksā iztikas minimumu, kamēr jurim par jaunas tehnoloģijas ieviešanu dzīvē - vairākus milijonus :) 2019-03-12 20:31

fargo    7 tev nav tiesību dzēst komentus.

manas domas par kortesu ir tādas, ka viņa ir
a)melīga;
b)dura;
un tā ekselenta kombinācija lai vēlēšanās piesaistītu līdzīgus.
2019-03-12 20:42

Drole    3 aoc ir Ljenjiniste, dura ar D un jau apkorumpeejusies ( https://youtu.be/VkTOtbCWWR8?t=39 )! Shitaa aatri paarspljaus marksistu krupi Beerniju.

Venecuēla un Kuba šeit skaitās, ja kas. https://www.nytimes.com/2019/01/25/opinion/venezuela-maduro-socialism-government.html


"demokrātiskie sociālisti" ir eifeemisms no "totalitaaro jaunmarksistu burzhuaazija"


....... un tagad pameegjini izdzeest viedokli, kas tev nepatiik :D
2019-03-12 21:08

Asenizators      Par valsti spriež ,kā tauta dzivo. 2019-03-12 21:20

Jurijs55    2 Nebūsim amerikaniskākie par amerikaniem, paši viņi tiks gala bez mums :)
Ja kas, ASV ir visas iedomājamas un neidomājamas pārtijas, bet vara vienalga vienmēr pieder gruppai multimiljardēru
2019-03-12 21:22

janchuks18  1 2 "Alexandria Ocasio-Korteza" Latvijā tieši ekonomiski neietekmēs pilnībā neko, viņa ātri apklusīs. Tā ir tikai populisma celšana virtuālajā vidē, kur naivi uzticas daļa iedzīvotāju.
D.Tramps (republikānis) inaugurāciajas mandātu saņēma 2017.g.20.janv. --4+4 gadi sanāk 2025.gads. Plus plāno iesniegt ierosinājumu atteikties no valsts vadītāja pilnvaru pildīšanas termiņu skaita ierobežojuma. Protams ir vice prezidents Maiks Penss (demokrāts). Tākā plāno USA ģeopolitisko izaugsmi pret pārējām valstīm ( Ķīna, vidējie austrumi, ES...) uz leju. Mums ES ir lielas ekonomiskās problēmas + "brexit".
Te ir ļoti lielas atšķirīgas politiskās nianses.
Bet -anrdisz-, kam to tev vajag? Ja taisi disertācju, te nemeklēsi, wtf- kam?
2019-03-12 22:20

Pilskungs    2 Jā, kā tu dzēsīsi komentārus ? 2019-03-13 00:12

av2  2 3 tas, ka jaunizceptie miljonaari veicina parastaas tautas ienaakumu samazinaassanos, tas ir fakts. It s evisskki korumpeetaas valstiis ! Dziivakais piemeers ir, kaa raksta presee, visvairaak jauno miljonaaru esot , pagaajussajaa gadaa , saradies Krievijaa.
Ko domaaju par konkreeto daamu, un vinnas idejaam ? Neko iipassu. Vizuaali simpaatiska.Vismaz nav pensionaare, paarnervoza , vai pusaizmigusi :) Un jaa kaads pasaka ko, kas ir taisniiba, varbuut , ka nemaz nav tik slikti, a?
Bet pie varas tomeer vienmeer buus bagaatie cilveeki, jo ja buutu otraadi, vispaar buutu vaaks.
Katram ir dota iespeeja, klluut par to bagaato, ja kas...
2019-03-13 06:49

nazis  2 2 Utopiskie sociālisti ir bijuši vienmēr. Tomēr sabiedrība dzīvo pēc saviem likumiem. Var jau iedomāties, ka izvirzīs taisnīgas, patīkamas idejas, un visi laimīgi dzīvos pēc šiem principiem. Tas tā nebūs. Cilvēka dabu neizmainīs. Lai kaut ko tādu ieviestu dzīvē, būs vajadzīgas pamatīgas represijas, lai pakļautu tautu, kā mēs jau to esam pieredzējuši. Ne jau valdības nosaka, kā tautai dzīvot, bet tauta ar saviem tikumiem un vēlmēm nosaka, kā valdībai valdīt. 2019-03-13 08:12

Reds  2 2 "Ļeņinisms ir noziedzīgs režīmas" - itkā mūsdienu "demokrātiskais" sociālisms nebūtu noziedzīgs režīms, kas atklāti iestājas par cenzūru un citu cilvēktiesību ierobežošanu un ļoti jūtami velk uz tirāniju, kur kāds parādīs visu ar pirkstu ko domāt un runāt.
Es domāju ka "Ļeņinismā" vismaz pamatidejās tur varēja atrast kaut ko skaistu.
2019-03-13 17:09

Reds  2 2 "nepieņemu un dzēsīšu komentārus" - reku labs piemērs tavam "godīgajam" režīmam

P.S. šķiet ka tevi visi komentāri apmierina ka neviens nav izdzēsts :D
2019-03-13 17:14

Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu