Vai jūtat cenu celšanos un vai Jums patika, kā bija iepriekšējā reizē?

Vai jūtat cenu celšanos (vasaras sākumā!!!)? Un vai Jums patika cenu celšanās un tas, kas notika pēc tam 2007.-2009.-2014. gadā? Vai esat gatavi vēstures atkārtojumam?

Cenas ceļas tāpēc, ka ražošanas (piedāvājuma pusē) ir izsmelta visa kapacitāte. Šajā brīdī centrālās bankas (ar klusu valsts un politiķu atbalstu) vienkārši realizē politiku, kas sadod pa galvu strādājošiem, lai viņi samierinās ar algu kritumu. Ja viņiem tas nepatīk, tad uzsūta bezdarbu un tad algu kritums iepatīkas.

Vispāŗ mūsdienās šim sāpīgajam ceļam ir arī alternatīva - investēt zinātnē un tehnoloģijās un izglītībā un tādejādi radīt ražošanu un piedāvājuma puses kapacitāti. Bet tam atkal ir vajadzīga vēlētāju politiskā griba un tās Latvijā nav.

Tātad - esam gatavi inflācijas iegriezienam, krīzei, bezdarbam un algu kritumam?

Tessa  8 7 pilniigi bezjedziigs cepiens. cenas celjas vienmer un visur. tev ir parak daudz briiva laika, ja tu nodarbini pratu ar shadiem jautajumiem.
es par parku tiriishanu.
man, piemeram, ledusskapis ir tukšs. jo reali nav laika veikaliem, es tajos netieku, jo daudz stradaju. ok, svars man arii 55 kg. paedu darba.
ja tu butu nodarbinats, tu butu gan tievaks, gan gudraks.

kvarts    3 Cilvēkiem ir pārāk daudz liekas naudas, bet bankas tāpat drukā un drukā vēl klāt. Drīzāk naudas vērtība krīt, nekā ceļas cenas...

anis  1 6 Te izskatās,ka pat mazais"dzesētājs" ir pārāk šerps bijis...

PatiesibasKalns  2 4 Nu mājās ar tēvu spriežam, ka mums priekšā ir izaugsme kā valstij. Bez Eiropas būtu bēdīgi.
Par pēdējiem 8 gadiem kopš aizbraucu daudz kas ir mainījies. Apstākļi ir labāki. Biznesi veras vaļā. Legāli biznesi!
Darba ir vairāk kā vajag. Jebkurš normāls vecis var kā minimums tūkstotis Eiro algu nopelnīt. Pietiekami, lai nedzīvotu zem iztikas minimuma.
Kompānijas kā Clean R algo gandrīz jebkuru ākstīties uz ielām par algu.
Ir vidus slānis, mums vispār kādreiz bija ekonomiskais vidus slānis?

Tagad tikai jāražo un jāeksportē un mēs, kā maza tauta nevaram nebūt bagāta nācija ar tiem resursiem, kas mums ir vai ko spējam paši uzražot.

nazis  1 2 Piedāvājuma pusē kapacitāte ne tuvu nav izsmelta. Pieaugot iedzīvotāju ienākumiem, pieaugs arī cenas veikalos. Vienmēr atradīsies, kam interesē prikarmaņitj cilvēku lieko naudu. Tur nav nekādas sazvērestības teorijas, un arī politiķi pret to ir bezspēcīgi - brīvā valstī nevar iesaldēt cenas.
Tiešām jāprasa, ko Tu ielēji "mazajā dzesētājā" ūdens vietā :D

Virgo    3 Iedzīvotājiem ir pārāk daudz naudas? Nesen biju Rumbulā un neticēju savām ausīm , vecu Mazdiņu par 350.- € pirka līzingā !!!! Bļin un saka ka iedzīvotājiem daudz naudas ????

riebekle  1 3 Celšanos jūtu. Un jā, iepriekšējā reize likās labāka.
Viennozīmīgi.
Nē nu jā. Varbūt.

Chris1986    3 Jā, kopš es nopirku jauno krūzes blenderi un sāku taisīt saldējuma un zemeņu smūtiju es jūtu to celšanos .. Njā, bet tu, laikam, ne par to celšānos jautāji .. nu ja, sarežģīti, sarežģīti ..

neko    3 Ta nekā neietekmē cenu celšanās, jo tieši tā pat kā viņas ceļas veikalā ceļas arī manējās.
---
"ir vajadzīga vēlētāju politiskā griba un tās Latvijā nav."
Jā un LV nav arī nekāda pamata viņai būt. Vienīgā sociālā grupa, kas šīs lietas sāpīgi izjūt ir valsts/budžeta sektors. Bet ierēdņi lai paši savas problēmas risina.

Tava kļūda ir faktā, ka mēģini uzrunāt auditoriju kuras LV nav; lielu uzņēmumu algotus darbiniekus. Bet 3/4 LV nodokļu maksātāji ir individuāļi vai mazā biznesa pārstāvji (kā nu kurš to noformējis) kur ienākumi veidojas pēc pavisam citiem principiem; cik klientus pats atrodi un pakalpo, tik āri nopelni.

LV uz doto brīdi ir ~190 000 uzņēmumu un 800 000 darba spējīgajā vecumā. Atmetam 200 000 kas nodarbināti valsts sektorā un iegūstam ka privātajā sektorā uz ~ katriem 3 cilvēkiem ir viens uzņēmums. Pie šādiem nosacījumiem, kad sabiedrības vairākums ir vairāk vai mazāk ir paši sev saimnieki tavas idejas ir galīgi neaktuālas.

fargo    2 toties, kas par figūru...:)
20:55

AivarsN  7 2 Man tāds iespaids,ka jūs te nerunājiet par Latviju. Vēlēšanas Latvijā ir tikai lēts teātris un normāli cilvēki tur nepiedalās. Mafijas grupējumi ir sagrābuši varu,izmainījuši likumus, lai viņus nevar atbīdīt malā un pēc lielo saimnieku pasūtījuma,mērķtiecīgi atbrīvo teritoriju no iedzīvotājiem un vēl atlikušajiem resursiem. Ja esat iesaistīti tajā bandā,tad pašiem vajadzētu zināt,bet ja nē,izlasiet grāmatu ,,25 gadi sektā".

Pilskungs      Nejūtu, un kas tā par mistisku "iepriekšējo reizi" ?
Nejūt ekonomikas/finansu eksperta tvērienu ...

Drole  1   Pateerinja prechu cenas svaarstaas liidzi naftas cenaam, andriit. Ja tev apcirpa algu, tas ir tikai taisniigi - vareesi pabadoties, kaa pieklaajas socikju miilim. http://www.la.lv/latvija-noverots-neraksturigi-straujs-cenu-kapums-ar-ko-tas-skaidrojams

Pilskungs      Es labprāt palīdzētu mazināt cilvēka ciešanas, bet nezinu, kā.

AivarsN  4 2 Lielie stratēģiskie uzņēmumi,bankas,lielveikali pieder citu valstu pilsoņiem,jeb globālajai mafijai,nav savas valūtas,ārējais parāds jau pārsniedz 11 miljardus un turpina augt,premjers ASV pilsonis, prezidents čekists,ebrejs,kurš iecelts pret tautas gribu,nodokļi turpina augt,darbaspējīgie turpina pamest valsti,valstī atrodas svešu valstu karaspēks. Kāda vēl zinātne,ja par nodokļu naudu jāpērk NATO metāllūžņi un jāuztura varas mafija ar tās augošajām prasībām? Valsts līdzekļi tiek izzagti visnekaunīgākajā veidā,afēra pēc afēras. Vainīgos nevis notiesā,bet ieceļ augstos amatos.Kur tajā visā var atrast kādas neatkarības,vai izaugsmes pazīmes?

gertrude      mums ļoti patīk cenu celšanās, jau iepriekšējās reizes bija foršas, bet šī ir vienkārši fantastiska:)))
ak, Dievs, kāds āpsis! (Lilitas Ozoliņas balsī)

neko      Aivars: tu esi galīgi sapinies skaitļos: Ārējais parāds šobrīd ir 40 miljardi, bet valsts ārējais parāds ~1.5 miljardi.
11 miljardi ir vats kopējais parāds ko veido 1.5 miljardu ārējais parāds un 9.5 miljardu iekšējais.

Mekleeju_viiru      nekur nekas netiks investēts, jo nabagus var viegli kontrolēt. tie nedomā par augstām lietām , jo nav laika ikdienā meklējot kur akcija un var nopirkt pienu par 2 centiem lētāk. kā arī kā samaksāt par komun. u. t.t. Tādiem pirms vēlēšanām piesolot lētāku desu viņu balss garantēta.

latvija ir ideāla valsts mahinatoriem. tauta ir ļoti pacietīga un neiebilst par dr....šanu kopš neatkarības atjaunošanas.
2019-08-04

Mekleeju_viiru      p.s. ja par cenām tās augs nepārtraukt. algas gan nē. kā jau latvijā ar ekanomikas izrāvienu..:))) 2019-08-04

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu