Kur vairāk domā par tautu

Tātad, pie mums ir iekārta, kur dēvē par demokrātiju. Saka, ka demokrātija - tā esot tautas vara.

Pirms gadiem 35 pie mums bija iekārta, kuru dēvēja par komunismu; arī tajā laikā runāja par tautas varu.

Tad nu rodas jautājums: kurā iekārtā ir lielāka tautas vara un tiesības - šodien vai pirms 35 gadiem? Toreiz bija tiesības tikt izstumtam, ja gāji pret sistēmu. Tagad cilvēkam ir tiesības strādāt 5 darbos, ielīst kredītos, lai nomaksātu citus paņemtos kredītus. Vēl saka, ka tagad esot tirgus ekonomika, kurā pēc definīcijas pieprasījumam būtu jānosaka piedāvājums, tomēr dzīvē diemžēl ir uzņēmēju vienošanās dažādās sfērās, un tad nu cilvēkiem atliek pirkt to, ko piedāvā un/vai met pakaļ uzbāzīgajās reklāmās, un par tādu cenu, par kādu 5 tirgotāji būs sarunājuši. Par "brīvajām" vēlēšanām jau tiku minējis: cilvēkiem pirms vēlēšanām tā izmazgā smadzenes, ka tur no brīvas izvēles nav ne smakas.

TikaiTu      Klau,ej nu gulēt! Izskatās, ka esi noguris te cepot tos bezjēgas palagus pieredzes apmaiņā. 2024-02-27 22:18

amarille      Mēs komunismā neesam dzīvojuši, bet nu autors laikam ir. Tas tā varētu būt. PSRS sociālistiskajā iekārtā ar varu sargāja cilvēkus no ļauniem ieradumiem un ar varu ārstēja no sabiedrībai bīstamām slimībām. Tad nu varētu teikt, ka tādā dimensijā domāja par tautu.
Salīdzinot ar to iekārtu tagad ir lielākas iespējas, gan izlīst augstāk saulē, gan iekrist zemāk bezdibenī. Kolektīvo domāšanu katrā ziņa ir nomainījusi imdividuālā, un tas cita starpā iespaidojis arī dzimstību. Smukie puiši prec sakarus un tad, kad viagra vairs galīgi nepalīdz, paliek virtuālajā realitātē uz atlikušo mūžu. Nevis viens, bet trīs te tādi ir. Kad sadusmošos, pateikšu vārdus. Individuālā domāšana ietekmējusi arī izceļošanas paradumus. Mīnus pusmiljons salīdzinot ar deviņdesmito nogali?
Bet vissliktākie sūdi bija nonākt vienā brīvā tirgus reģionā ar maksātspējīgākiem ārzemju poircējiem un neuzlikt veto zemes gabalu un nī pārdošanai ārzemniekiem. Tieši par šo brīnišķīgo iespēju, lai krievu oligarhus nomainītu žīdu un vācu tirgoņi, tagad ukraiņi sitās.
2024-02-27 22:37

saulite34      Tagad tu vari savu Dieva vārdu skandēt uz katra ielas stūra un brīvi apmeklēt savu baznīcu,tā kā izmanto savu iespēju ticēt Dievam un mazāk domā par ļauno naudu. 2024-02-27 22:38

DanaL      Saprotu, ka gribas izraudāt savu bēdu par bezsakarā savāktajiem kredītiem, bet no glupības nepasargās ne demokrātija, ne komunisms, kura starp citu, pie mums nekad nav bijis, ne anarhija. Ja tu pirms gadiem 20, tikko ieguvis kaut kādu maksātspēju un sagribējis aizbraukt uz hokeja čempionātu Kanādā, savāci patēriņa kredītā 4000 t, tad nolēmi, ka nemaksāsi un tagad esi sakrājis parādu visam atlikušajam mūžam, tad esi godīgs, - pasaki pats sev - esmu glups zābaks, un neviens cits tur nav vainojams. 2024-02-27 22:52

Dingo      Ha ha Smuks nenozīmē defaultā "alfonss". Amarille, beidz rakāties sūdos un steidzami paplašini paziņu loku D:)
Pārstāj ievērot nolietotus mēslus. Aiz to arī viņi tev kļuvuši pieejami, ka pie standarta sapņu sievietēm blondīnēm 90-60-90 20 g.v. vairs nekotējas objektīvo kvalitāšu un apgrūtinājumu dēļ D:)
2024-02-27 22:54

jozolsen      Pareizi ir komŪnists latviski , jo krievu valodā cēlis no vārda komuna- nav viņiem garumzīmes. Tad ar pamatdoma būs saprotamāka. Katram pēc spējām ,katram pēc varēšanas.. Tāds cilts veidojuma atvasinājums.. Zviedru valsts sadalījums vēl šodienā ir komūnās.
Toreiz ..ja nestrādāji lika reāli cietumā..Bija likums ´za tuņejadsvo´..Tāpēc visi ´slavenie ´ rožu audzētāji it kā ´strādāja´ par kurinātājiem, apkopējiem, sanitāriem -ieraksti darba grāmatiņā, un mazo naudiņu atdeva reālajam darbu izpildītājam..
Patiesā nesenā vēsture par psrs laikiem latvijā. Es pamatskolā ātri iemācījos dzejoļus..Atmiņu vēl arvien lietoju ikdienā..
2024-02-27 22:56

DanaL      P.S. Cinnija atkal pati ar sevi mīļi diņģējas no amarille un dingo nikiem 🙃 2024-02-27 23:01

Gretta      Katram pašam par sevi jādomā. Tam Rādītājs smadzenes devis. 2024-02-27 23:02

jozolsen      Senajā Romā ( arī šodienas gadsimtu izmainītās pēctecības mantojums) plebejus (tautu) pārstāvēja DEMAGOGI- tautas pāstāvji.. Tur bija diezgan sarežģīta Romas pilsoņu , arī tautas, pārstāvju sistēma..
Piekrītu par tām smadzenēm (kreiso puslodi) un indivīdu spriestspējām..
Naudas ir tik tās ir un pie siles sadales- visiem nepietiek. Kuri māk, prot,spēj, var tiem ar vairāk tiek..´
Cilts iekārtā nespējīgākajiem arī labākais ēdiens netika.. tikai nepieciešamais pārpalikums..
2024-02-27 23:12

Dingo      danal ir tēviņš ? un pie tam zinošs par paziņas kredītiem . Palīdzēji samaksāt vai tikai uz izsmiešanu un salīdzināšanos esi ieradies ? Es tā paziņas vietā tev pa galvu iedotu. Lai pakūp gaisā visas tās arhaiskās vēsturiskās sēnalas. 2024-02-27 23:28

LaskovijMerzavec      Komunismā visi dzīvoja vienā sūdu bedrē jn vienā rindā pēc desas, kuru ēda, ja pietika! Un tādēlj daudziem ir mīļa doma par padumiju, kad bedre bija visiem un neviens nevarēja izlīst ārā.

Savukārt, kā dzīvoja kompartijas locekļi un pietuvinātie - tauta pat nenojauta!
2024-02-27 23:48

siikaa16      PSRS bija sociālisma valsts, kuras mērķis ir ieviest komunismu. Līdz komunismam netika, jo sabruka. Tajā brīdī arī kā valsts jau bija bankrotējusi. 2024-02-28 00:01

Svimpis      galvenais, ka ir tiesiibas/iespeeja buut stubam/stulbai. Jebkuraa iekaartaa. Ar to arii apsveicu. 2024-02-28 08:39

Meriseta      Sociālismā vismaz dzīvokļus deva par brīvu un bija bezmaksas medicīna. Bet tagad citi nonāk apburtā lokā, jo nevar strādāt tāpēc ka naudas nav pa ko ārstēties un ārstēties nevar, jo nopelnīt nevar. 2024-02-28 09:30

LaskovijMerzavec      Kādas pamatlietas?
Tev neviens pabalstu nemaksāja, bet nah uz strojku! Tas tagad vari dzivot uz pabalstiem un lamāt visus, ka pakalju Tev neslauka!

Butu redzējis ko var nopirkt valdibas veikalos un tautas - tad vispar klusētu!

Un panatlietas, Tev nodrošināja no dabas resursu pardošanas tiem kapitālistiem! naftai cena nokritās un kirdik visam sociālismam!
2024-02-28 09:32

Svimpis      PALASIET SUUDU, KO RAKSTA MERISETA. UN TAD: Dzemdināju bērnu, uzrakstīju grāmatu, pabeidzu augstskolu, ietekmēju sabiedrības morāli. WTF? Interesanti, par ko ir graamata :D sapnju tulkoshana? mistika n shit? kaa buut stulbam visu dziivi? :D ´´augstskola´´ vai nu RISEBA vai kas liidziigs :D 2024-02-28 10:36

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu