Darba meklēšana

Darba meklēšana - jautājumi un diskusijas

Vai esat gatavi sevi uztjūnot (implanti, injekcijas, psih-nootropiķi, utt), lai Jums būtu darbs? (31)
Šīs sestdienas Dienas zinātnes lappusītē bija pārstāstīts konsultāciju giganta PwC (Price Waterhouse Cooper) pētījums par darbavietām pēc 10 gadiem. Galvenie secinājumi būs tādi, ka tehnoloģijas un mākslīgais intelekts būs novedis pie tā, ...
Sistēma, kas valda mūsdienu ekonomiskās attiecībās, ir ļoti slikta. Kas nekaitēja akmens laikmetā - nosit mamutu un ēd un guli dienām, kamēr atkal nesagribās ēst. Jāsamierinās ar domu, ka labāk vairs nedzīvosim nekad - tikai ar aizvien lielāku darba apjomu varēs patreizējo sistēmu uzturēt. Nekādi sociālismi, pārdales vai revolūcijas te nepalīdzēs - it kā Kadafi bija kaut kāds savādaks redzējums, bet viņu nosita. Latvijā ir sieviete, kas iesaka naudu aizstāt ar kociņiem - par vinu visi smejās un uzskata par jukušu. Īstenība modernā civilizācija ir jukusi un virzās uz bezdibeni. Ko darīt - viens no ceļiem - pašpietiekams dzīves veids, Latvijā pat ļoti iespējams. Vispārēja patēriņa samazinājums - nafig reizi gadā mainīt telefonu, reizi piecos auto? Kam tev 2-stāvu māju ar 5 istabam 3 cilvēku gimenei? Visi esam ražotāju reklāmas nozombēti vergi, tādi pat kā paši ražotāji un tirgotāji - jo visi esam uz viena kuģa bez motora straumē pirms ūdenskrituma. Visa mūsu dzīve balstās uz finansialo sistēmu, kurai nepieciešama inflācija - var pukstēt, cik skaisti ir brīvā uzņēmējdarbība un brīvais tirgus, tas nemaina sistēmas nolemtību bezgalīgi palielināt pateriņu. Kad 19 beigās sākas industrializācija daudzi stāstīja līdzīgas lietas. Bet nekas, cilvēks nekur nepalika, tikai nāks būs ar augstāk kvalifikāciju. Tas viss tikai palielina minimālās kvalifikācijas līmeni, lai atrastu normālu darbu.
"Tjūnigot" sevi var un vajag, bet pietiek ar vienkārši mācīšanos.
UN PĒC BRITU ZINĀTNIEKU PĒTĪJUMIEM... bla,bla,bla... PWC auditeeja Banka Baltija savaa laikaa un atzina, ka viss ir chikinieka...

PWC ir tikai pelna savu naudinju un dzied taadu dziesmu kaada viniem ir izdeviigi, lai vinjiem maksaatu...
Latvijā tas nedraud :D Vismaz tuvākajā nākotnē, jo algas salīdzinoši zemas. Bet aizbraukušajiem uz salām gan jāuztraucas :D Jo arī turīgajā Eiropā nevienam uzņēmējam nevelk maksāt 10+€ stundā darbiniekam.
Tik izskatās, ka politika velk uz citu pusi un tuvākajā nākotnē mūs neaizvietos mākslīgais intelekts, bet gan lētais darbaspēks no tuvajiem austrumiem.
··· Darba meklēšana: Vai esat gatavi sevi uztjūnot ... lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Kur atrast darbu vakaros? (11)
Telpu uzkopšana,Rīgas rajonā
Fintesa telpa. ljoti vienkarshi, feisbuka ir grupa "darbs Latvija", noteikti ir arii tada pati par darbiem Riiga. liec sludinajumu un uz priekshu. Mana bijusī klasesbiedrene ari sapņo par trepju mazgāšanu, viņasprāt tas tāds foršs fitness būtu, pēc tulkošanas darbiem pie datora! netaa meklee.
Un jebkurss darbs ir ok, kaa papildus darbs, ja vien vari saskannot ar savu pamatdarbu, vai maaciibaam.
Es vissu ko dariijis,kaa papildus darbu. Savaa laikaa, stradaaju vakara mainnaa , peec studijaam, radio ruupniicaa, esmu teritorijaa sniegu tiiriijis, esmu beernudaarzaa par nakstssargu ssnaceejis , esmu agri no riita aviizes izvadajis , esmu gallas kupinaatavu pieskatiijis pa nakti utt.
ss.lv, ss.com..utt.nva... ··· Darba meklēšana: Kur atrast darbu vakaros? lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Vai Liepaajaa var atrast darbu? (15)
Kada situacija ir Liepaajaa? Vai Liepajaa pastav darbs uz C vai CE kategoriju? Kur cilveki un par ko straadaa. Kads ir bezdarba limenis? Cik viegli vai gruti Liepaja ir atrast darbu?
Darbu ta var visur atrast,,...galvenais, vai var samaksaat,..un pats vai vari pavilkt attieciigi, liimenii!

...var pazvaniit te..

https://ctb.lv/kontakti/
Jurij. Reāli esi atrauts no situācijas izpratnes. Vispirms pamēģini organizēt to māju apsaimniekošanu. Uz galvojumu aplauzīsi visus zobus. Visa nauda aiziet nezināmos Bermudu trīsstūros. Faktiski tie ir milzīgi līdzekļi, turklāt nepamatoti aplaupot iedzīvotājus. Ja komunismā komunālie veidoja 10% no algas, tad tagad pensionāram atliek vai nu pirkt zāles, vai dzīvot pusbadā. Man ir aizdomas, ka tā nauda tiek aizskaitīta ĪSTAJIEM Latvijas saimniekiem.. mēs esam tikai īpašuma turētāji. Tā ka tādus padomdevējus un biznesmeņus ļoti ātri atvēsinās....no lielā pīķa. Darba vakances ir NVA mājas lapā,bet cik tās reālas nezinu gan,ir cilvēki ,kuri saka ,ka daudz ir falšo darbavietu, vnk statistikas uzlabošanai. Liepājā īsti nezinu, sen neesmu LV apritē, bet Ventspilī, BCL, točna ar šīm kategorijām darbu dabūsi. Alga kā visur, minimālais oficiāli, pārējais kā komandējumu nauda. Citur būs precīzi tas pats. Mūsu likumdevēji nav ieinteresēti sakārtot likumdošanu, lai nebūtu iespējas to apiet. Darbu vienmer var atrast,ja grib strādāt ··· Darba meklēšana: Vai Liepaajaa var atrast darbu? lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Vai ņems darbā? (13)
Pašvaldība (pierīga) izsludinājusi konkursu uz izpilddirektora amatu. Visām prasībām pretendents atbilst un vēl pāri paliek, bet 3 gadu pieredzes vadošā pašvaldības darbā nav. Nespīd?
Kā dziedāja nelaiķis Liepiņš - "es esu tikai fomas pēc, es esu tik pa jokam, jo tik un tā tas amataiņš tam Īstajam nāks rokā"... ja es tur būtu pie noteikumiem, tad jau labi zinātu, kurš man derēs divus mēnešus pirms konkursa un noteikumus rakstītu konkrētam cilvēkam A kaapeec neaizbraukt passai, un uz vietas neiesniegt pieteikumu , dziivajaa. Pie reizes aprunaasies tur, kas un kaa. Un tie passvaldiibas cilveeki iepaziisies ar Tevi, un arii ieraudziis, kas un kaa ar Tevi. Taa kaa...beernudaarzaa, gribaas lai...."man pienaakas" , pa pastinnu, emailu, un zvaninnss "naac darbaa" ...utt ? :)
Es nevienu taadu kandidaatu pat neizskatu , manaa darbaa , kas par slinku pie manis atbraukt , aprunaaties, pastaastit par sevi uz aci utt . Pateikt kaadi plaani, ko veelies, ko vareesi dot.
Tas ir konkurss, nevis vienkārša vakance, tāpēc paredzēt neko nevar. Jāpiesakās, jāiesniedz CV un motivācijas vēstule pašvaldības domē, nevis jāspriedelē šeit. Šeit neviens amatus nedala :)) akdies. av2 toch riktiigs laukjis, kaut arii maisas pa aesvee. apgaismošu, ka ar kandidatu atlasi nodarbojas specialas komandas, nevis autoservisa direktuori.
cinnijai nespiid. jo ta pieredze tik ar podiem un toletem, ikkurat ka vel labai dažai te. bet nu provet var. kas mums tik nav ticis nopietnos amatos, ziiles roka ir daudziem.
··· Darba meklēšana: Vai ņems darbā? lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
CV ievietošanas saiti (15)
interesē apkopējas darbs (nu tipa ne jau man) . 39 gadi , alkoholu lieto reti , ir pieredze Lido slidotavā , u.t.t.
Alkoholu lieto reti, bet kad sāk nespēj apstāties. Tādi darbinieki nevienam nav vajadzīgi. :)) nu jaa, apkopejai...augstaakaa(x2vas) izgliitiibas, un svessvalodu zinaassas oblegaata prasiiba. Pluss, veelams 90-60-90 , un zem 40 vecums. Auch.....:(
Ja nopietnaak, jaaiet passam cilvekam pie darba deveejiem. Gan jau kaads iedos kaadu darbinnu.
ir pieredze lietot alkoholu Lido slidotavā? Nu, tas ir vnk neaizvietojams kadrs!! nenjems un pareizi dariis. augstākā ir? ··· Darba meklēšana: CV ievietošanas saiti lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kāpēc mani neaicina uz darba interviju? (41)
es nesaprotu vienu lietu attiecībā uz darbu. esmu aizsūtījusi vismaz 30 cv ar pieteikumiem, bet neviens pat neatzvana. visi meklē darbiniekus ,ko tur vēl, bet pat neaicina uz pārrunām, pilnīgi neko. esmu gatava strādāt pat pa 150 latiem, ...
da tagad katram sunim augstskolas diploms un pilnas Maximas un Superneto kases ar paardeveejaam ar visaadu augsskolu diplomiem! Tai augstaakai izgliitiibai, ko var ieguut visaadaas privaataas augskolaas par naudu 2-3 gados par paaris lekcijaam nedeeljaa tak nau pilniigi nekaadas veertiibas! brauc labaak uz Iriju seenes lasiit! /parakstaas zem Loriinas teiktaa + par 150 ls ar magjistra graadu nestraadaa. Vajag prast sev noteikt cenu. Un veel, iespeejams, ka Tu tik ljoti veelies straadat, ka suuti savu cv uz vakanceem, kuraam esi par labu. Tad devejs nesauks pat uz interviju, zinot, ka taads darbinieks ilgi nestraadaas. Apskatiijos anketaa staav rakstiits magistra graads! Lai vai kaa, uz iiriju seenes lasiit tomeer nevajadzeetu, taapat kaa par apkopeeju iet!
Varu teikt to, ka peec bakalaura nevajadzeeja iet uzreiz uz magistratuuru- tagad pati redzi, kaada jeega 2 diplomiem, ja darba pieredzi taa arii nekur neieguvi, un deel taa arii tevi negrib njemt darbaa, jo potenciaalais darba deveejs panjem kandidaatu, kuram ir i izgliitiiba, i pieredze. Taa ka vajadzeeja vismaz uzreiz peec bakalaura meeginaat darbu atrast pa savai specialitaatei, un tad magisratuuraa iet neklaatienee- ja jau taa gribeeji! Bet nu tagad jau par veelu, kas izdariits- izdariits, taa ka turpini vien suutiit cv, uz pavasari daudzi darbu maina, mosh tev paveicas, jo kaut kaa jau starteet iesaakushi visi ir, taa ka gan tev ar tiks dota iespeeja.
pieveersiishos tikai vienam aspektam:

"bet tad kāda jēga bija izmest naudu par mācībām? tad sanāk, ka augstakajai ir nulles vērtība, tāpat kā valodam? "

maaciibaam ir nevis jaanodroshina labs darbs, vai gaisha naakotne, bet ir jaapaliidz meerkju sasniegshanai, jebshu jaadod zinaahsnas meerkju sasniegshanai. maaciibas un izgliitiiba ir paliigliidzeklis konkurencee.

1) Ja nav sūtīts no adreses saulite24@gribu.lv;
2) Ja ir veikta atlase, kuri piedāvājumi vispār ir reāli, kuri nav izsludināti tikai ķeksīša pēc, tad tu, acīmredzot, nezini, ka Latvijā populārākais veids ir atrast darbu caur pazīšanos un ieteikumiem.
Raksti gan tu tā, ka es neticu, ka pārzini valodas un esi izglītota pēc būtības, nevis uz papīra. Ja tā arī aizpildīji CV, tad te ir pamats aizdomāties.
··· Darba meklēšana: Kāpēc mani neaicina uz darba ... lasīt visu diskusiju (41 atbildes) –»
Kā pārvarējāt darba atteikumu? (26)
Kā Jūs pārvarējāt darba atteikumu, piemēram, ja bijāt aizsūtījuši savu CV un vispār neatnāk atbilde vai uz epastu atnāk atbilde, ka netiekat tālāk nākamajā kārtā, bet vispār netikāt pat uzaicināti uz klātienes pārrunām? Un kā pārcietāt ...
Kas tur jāparvar? Tu tak nenonāci kādā jaunā nebijušā stresa pilnā situācijā, bet gan paliki esošajā. Tev darbs nebija un nav arī tagad, turpini meklēt. Psc ... es joprojām izsūtu vidēji vismaz pa vienam CV dienā jau cik ilgi un parastā atbilde (apmēram 1% gadījumu,pārējos atbildes nav vispār) ir ar turpmāku meklējumu veiksmes novēlēšanu. Un es esmu ļoti slinks darba meklētājs (aktivitātes uzplūdos gadās pa 10-20 CV nedēļā, kas arī ir sīkums). Pie tam sūtu tikai rūpīgi atlasītām vakancēm, kas der man un kam varētu derēt es.

Darba intervija tas pats randiņš vien ir, ja bail no atteikuma, tad vispār labāk neiet. Ja izbaudīt procesu, parunāties (ar gudru cilvēku, ja sanāk), tad jāskrien ar prieku.

Miskastē automātiski iet tie CV, kas neatbilst piedāvātajai vakancei, tai skaitā tie, kam pretendents par kvalificētu.
Jefiņš bļin! Var aizsūtīt piecdesmit CV un nesaņemt atbildi, var aiziet uz desmit darba intervijām un nesaņemt piedāvājumu. Tas vispār nav nekas.
CV primāri ir jāsūta uz vietām, kuras patiesi meklē darbiniekus attiecīgajam amata nevis vienkārši karājās reklāmā. Pašam CV ir jābūt adekvātam.
Vislabāk potenciālo darbadevēju ir apciemot un atstāt savu CV, nevis sūtīt CV pa e-pastu. Un vēl labāk ir ja izdodas, nedaudz uzstājot protams, tikties ar kādu kura atbildības sfērā patiešām ietilpst darbinieku pieņemšana darbā, respektīvi ne sekretāri/u vai administratori/ru, kurš tavu CV pēc tam kad esi izgājis pa durvīm, izmet miskastē.
Labi darbinieki apkārt nemētājas.....................
Paklau, autor, pirms pāris dienām Tev bija darba piedāvājums, kurā jāmācās angļu valoda. Pēkšņi - jātiek galā ar atteikumu. Ko Tu te fleitē? Pēc Lucy 3-jiem variantiem....pastāv vēl Ceturtais: Psihoterapeits ! :)
....pēc Tā,var atkal pārcilāt Pirmos Trīs / uz izvēli / !

Bet,ja nopietni: Neizliecies par To ,kurš tu NEESI ! ;)
··· Darba meklēšana: Kā pārvarējāt darba atteikumu? lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Kā atrast B kategorijas autovadītāja darbu Rīgā (6)
Kāds var ieteikt reālu darbā iekārtošanas biroju Rīgā? Kādas ir izmaksas?
Ja galīgi nav variantu, aizej uz "darba biržu" jeb nodarbinātības dienestu. Tur var tikt klāt vakancēm. Bet reāli piedāvājumi ir atrodami ss.lv :) Taxi panda Ņju, ņju... Nupat par Pandu lasīju tik LIELISKAS atsauksmes, ka labāk ietu lapas šķūrēt ar to apliecību, nekā uz Pandu............................................ :)
Nekā personīga ;)
Ja ir tikai papīra gabals ar uzzīmētu B burtiņu, tad izredzes ir švakas. Tagad katram pirmziemniekam tāds ir. Ja domā dzīvi saistīt ar barankas grozīšanu, tad vajag iet uz lielajiem burtiem, tas nopietnāki skan. Ar pliku B tik par taksistu spīd (ar savu auto), B kategorija ir kā bonuss ja ir kāda pamata profesija, un arī tad parsvarā ar savu auto... ··· Darba meklēšana: Kā atrast B kategorijas ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Vai darba intervijās esi izlikusies/-cies par to, kas neesi? (27)
..citiem vārdiem sakot, vai esi piemelojusi/-jis kaut ko klāt (noklusējis) par savām prasmēm un pieredzi vai pat izglītību, vai tas ir attaisnojies (ir dabūts darbs, kas apmierina, un vēl karjera izveidojusies, vai tomēr ne), vai ir bijis ...
Gribēju pieteikties uz šovu Latvijas Princese un izlikos par skuķi :) Tas skaitās? :))) jaja, mes te visi esam metalapstrades programmetaji. tikai kur tu, neko, arstetos, maciitos vai iepirktos, ja visi butu tie izslavetie aitišņiki, uz kuriem rindas stav? bishkjinj varbut nolaidies leja un padoma par cilvekiem parastiem, kuri, teiksim, bernudarza maca (-ija) tavu atvasi vai padeva vinjai launadzinju, kuri slauka ielu, pa kuru tu katru dienu staiga,kuri skrien apdzest ugunsgrekus un riske ar dziiviibu (vinji IR specialisti lielaki, neka tu, bet kadas vinjiem algas?) kuri sezh pie kases, kad iepercies vai nomazga aiz tevis traukus bara, kad paed.
katram ir savs dziives celjsh un nicinoshi par vinjiem runat, tev tas godu nedara.
[21:12] ja padomā, ka ne visi darba devēji arī ir ģēniji, tad labs speciālists arī var darbu meklēt , ja mainījušies apstākļi esošajā darbā/ekonomiskajā situācijā, nav variantu attīstīt savas spējas, realizēt ambīcijas, apmaksa neatbilst pienesumam utt., īpaši jomās, kur liela konkurence un ir info, ka citos uzņēmumos klājas labāk. tā, kā meklēšanas fakts vēl neko par speciālista spējām nepasaka. Ne tikai vienkāršas profesijas, bet ir arī ļoti specifiskas, ar ko LV nodarbojas tikai pāris uzņēmumi. Un ko darīt tādiem, kas zaudē darbu? Neviens jau pēc viņiem nebrēc. Jāmeklē cita niša. Tas nekas, ka cilvēkiem galva strādā. Tikai tagad visi grib ar tiešo darba pieredzi un nemaz neskatās uz personīgām īpašībām. Tas jau nekas, ka šodien tikai attālināti ko saprot no jaunā amata. Ar labām smadzenēm pāris nedēļu laikā varētu apgūt radniecīgu amatu. Bet nē, baidās riskēt tie CV atlasītāji. Negrib čakarēties Manā profesijā neko piepušķot nevar. ··· Darba meklēšana: Vai darba intervijās esi ... lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Darbs sāk nepatikt, vai citur ir labāk? (20)
Pēdējos mēnešus ievēroju, ka mans darbs man sāk bīstami nepatikt. Nekad īpaši paticis nav, bet tagad ir liela mīnusa zīme. Nepatīk divas lietas. Pirmkārt - nesakārtotība un dokumentu trūkums. Katrs jauns uzdevums sākas ar nepārtrauktu ...
Labi ir tur kur tevis nav.
Ja tev alga ir 1200€ tad sēdi vien tālāk uz sava krēsla un audzē klāt taukus!
Ja jau tev tā ir tas darbs piegriezies,pastrādā par sētnieku,parasto celtnieku-palīgstradnieku un saņem grašus un tad varēsi salīdzināt.
Pamēgini fizisku darbu... Darbaa ,kaa lauliibaa, ja vairs neiet tad jaamaina, Jā, visticamāk, citur būs labāk. Vispār ieteikumi ir divi - vai nu sniedz vadībai priekšlikumus par to, kā ir jābūt, piedāvā par papildus samaksu atrisināt konkrētas problēmas, vai arī meklē ko citu. Kā jau te minēja - sāc kaut ko darīt paralēli. Vai vismaz atrodi darbu, uz kuru pāriet, pirms iesniedz atlūgumu. Katrā darbā ir sava specifika, savas labās un sliktās puses. Ir cilvēki, kas jebkuru darbu dara entuziastiski un ir cilvēki, kuriem vispār grūti piespiesties darīt kaut ko, kas "nav interesanti".
Ja tikai cilposi prom no vienas vietas uz otru, nekādu laimes vietu vari ari neatrast. Kaut kā nedaudz jārealizējas šai vietā un tad skaties. Kaut kas taču šajā darbā patīk, vai ne?
Man vispār liekas, ka darbs ir kā pārbaudījums, - ar cik lielu atdevi spēj motivēties otra labā strādāt. Pašam darbam nav nozīme.
Jo ja Tev būtu lemts veikt darbu, kas atbilst kādam Tavam īpašajam aicinājumam un interesei, tad Tu jau tādu darītu.
··· Darba meklēšana: Darbs sāk nepatikt, vai citur ... lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu