Darbs ārzemēs

Darbs ārzemēs - jautājumi un diskusijas

Kāpēc letiņi brauc tieši uz Īriju un Angliju? (46)
Man vienmēr gribējies pajautāt, kāpēc letiņi masveidā brauc strādāt uz Īriju un Angliju, nevis uz pulka bagātākajām Skandināvijas valstīm, kur tak var nopelnīt pulka vairāk? Un arī civilizācijai tur pavisam cits līmenis
Latvijā vergam 3 eiro stundā, ir darbs un viss pārējais tikpat dārgs vai dārgāks nekā UK. Bez cigaretēm un alkohola var izdzīvot. Man nav saprotams, kāpēc te daži, pielieto vārdu vergot?
---
tā viņi pauž savu riebumu pret jebkādu darbu jebkurā valstī:)
Man patīk Torpedo domu gājiens, vairākkārt man vārdus no mutes izrāvis. Vot kādēļ nestrādāt valstī, kura patīk? Es tādā īrijā justu kā ar katru manu elpas vilcienu mana dzīve paiet garām. Jūs aizbraucāt uz Īriju un noliekat palikušos,kuri laukos strādā par 500 euro? Tad nocērtat to nabassaiti pavisam. Mums te viss pa vecam, deputātiņi, ministriņi, VID izdienas pensijas, reāls valsts rekets.Cerams līdz manai pensijai cietumi būs savesti līmenī, būs jānovāc kāds politiķis un vecumdienas būs nodrošinātas!:-D Trīs ēdienreizes, ārsts, svētdienas skola, bibliotēka, psihologs... es domāju, anglijas pensijas jūs redzēsies kā savas ausis - tikai spogulī. tikai pagaidiet. angļi nemaksās jums atlikušos mūžus par tiem 10 nošancētajiem gadiem, kad visa sociālās apdrošināšanas sistēmas gala beigās noies pa burbuli. iesaku labāk krāt tik, cik krāt tur strājajot spējat un uz šim pensijām necerēt. ja būs un dzīvosiet pietiekami maz, lai eiropas welfare kolapsu nepiedzīvot, tad tā. bet tas ir neizbēgams. pensiju un soc. maksājumu nasta JAU ir nepanesama. nemaksās angļi jums pensijas. Nu beidziet apcelties. Ja pašam ir sava māja,liels dārzs,malka par velti,sava galdnieka darbnīca,tad saņemot to minimālo algu sanāk vairāk,kā rīdziniekam tas tūkstotis. ··· Darbs ārzemēs: Kāpēc letiņi brauc tieši uz ... lasīt visu diskusiju (46 atbildes) –»
Tā vien izklausās,ka no valsts emigrē tikai latvieši (18)
Anglija,īrija....Vai krievi arī brauc prom no Latvijas pelnīt citā zemē?Vai tikai letiņi brauc prom?
latvija jāiztīra no latviešim-tā j jau paša sakumā tika teikt: nevienu neixzvedīs-paši muks,neies jau te vagonus smērēt un sliedes likt.pasprāgs no bada,aizmuks.
Te nu esam-programma,kas bija iecerēta 20gadus atpakaļ nu strādā-genocīda apstākļos.
Brauc arī krievi, gados jauni. Vairāk gan tie ir no Daugavpils...
Domāju, ka krieviem mazāk problēmas ar darbu, jo pārsvarā viss bizness ir viņu rokās.
Kā domājiet kur palika reketieru, kriminālo autoritāšu, un Krievijas specdienestu sūtītā nauda? Kas bija " pie ruļļiem" (vadītāji) deviņdesmito gadu sākumā un pēc tam privatizēja uzņēmumus, koperatīvus?
Es vienīgi brīnos, ka atbrauc krievu tantuks, kura Anglijā divus gadus norukājusi bet angliski tā arī nav iemācījusies runāt - šito es tramvajā klausījos. Tur esot krievu kvartāli, nevajog neko mācīties runāt - visi savējie, bet ko darījusi un ko strādājusi - tā i nesapratu! Brauc tie krievi, kuriem ir pilsonība un kuri pārvalda kādu svešvalodu, kas viņu starpā ir paliels retums. Acīmredzot pārējie ir iekārtojušies tīri labi šeit pat.

Latvieši, sevišķi jaunā post-padomju pāaudze daudz labāk spēj pielāgoties svešai videi, turklāt nav būtiska dzīvošana lielpilsētā. Var dzīvot gan ar valodas brāļiem, gan svešiem - pēc situācijas. Vidējais aritmētiskais krievs šajā ziņā ir daudz neelastīgāks. Viņam ir vajadzīga sev līdzīgo komūna lai spētu svešā vietā izdzīvot.
Krievi savā būtībā ir uzņēmīgāki. Neesmu redzējis svešā zemē nevienu krievu (gan no LV, gan citām bij.pad.zemēm), kurš pēc 3-4 gadien dzīvošanas jebkurā svešā zemē nebūtu atvēris savu mini biznesu - preces piegādā, veikalu atver, restorānu iekārto, izveido remonta firmu utt.. To gan nevar teikt par latviešiem - kā slaucīja atejas, tā arī slauka. Lielākais karjeras izrāviens - kļūst par lielākas (t.i. - ar vairāk podiem) atejas slaucītāju). ··· Darbs ārzemēs: Tā vien izklausās,ka no ... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Darbs Skotijā (5)
Jautjums tiem kuri zin kā tas notiek. Strādā, algas vietā saņem kvīti ar kodu un darbinieka datiem, ar kuru jādodas uz kaut kādu Valsts iestādi un tad piešķir kaut kādu tur darbienieka kodu un tikai tad par šīm kvītīm ir ...
National Insurance Number? Nodoklju numurs/kods?
Kad uzsaac darbu UK, tad ir vajadziigs shitais Nodoklju numurs..viens uz visu muuzhu, kur kraajas visi Tavi nodoklji..

Lai dabuutu NIN..jaaiet uz Jobcentru (Darba centru).

Kaa NIN ir pieshkirts (izdod kartinju kaa krediitkarti)...taa Tu esi tiesiigs oficiaali stradaat, sanjemt soc.pabalstus.
vai tad UK veel nnem darbaa cilveekus no EU ? Joprojam brauc no visam valstim... Pagaidam , un darbiniekus Ari vajag, tikai uz Kadu laiku, pass darba deveji par Brexit neko labu nedomaa, jo nebus darba speka te... Nezinu kā ir ar tām kartēm,bet es algu saņēmu kontā arī bez visa NIN.Bet tad gan ieslēdzas emergency tax.Bet ko līdz nokārtots NIN tas atslēdzas un to starpību var atgūt rakstot.Es nerakstiju,bet sagaidiju,kad mainās tax gads un viņi paši pārrēķinaja un atsūtija čeku pa pastu...3 vai 4 mēn biju pārmaksājis 960 nodokļos,kurus atgrieza... ··· Darbs ārzemēs: Darbs Skotijā lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Pārcelšanās uz Vāciju. (20)
Ir vēlme pamest skaisto Latviju un pārcelties uz Vāciju, Nīderlandi, Beļģiju vai Luksemburgu. Grasos strādāt mazkvalificētu darbu. Vēlams tādu, kur nepieciešams fizisks spēks un izturība. Jautājums tiem, kas šo soli ...
Galvenais NEKAD nesaisties ar tautieshiem,kaa darba deveejiem.Uzmetiis,ka acis nepamirkshkjinaas. uz lv firmaam nepalaujies nekaadaa gad. un nekad!!!
pirmais priekshnoteikums!!! apjaas jebkad un jebkuraa gadiijumaa. vienalga vai tikai iekaarto vai tur straadaa. visu eiropu pie.....sushi.
Es arī gatavojos pamest Lv. Pirmos mēnešus dzīvošu pie meitas un znota (gan jau badā neļaus nomirt). Vēl īsti nezinu vai pārcelšu savu privātpraksi vai iešu par aprūpētāju, bet iespējams ka būs gan/gan. Reāli skatoties pārcelšos nākošajā vasarā. Līdz tam tagad mācos vācu valodu, jo bez valodas nu nekā.
Kvart, es arī vēl pirms gada pat iedomāties nevarēju, ka nāksies pamest Lv, bet cilvēki brauc prom un pat Rīga paliek pustukša. Telpu nomas maksa paliek dārgāka, bet klienti brauc prom. Es gribu dzīvot nevis izdzīvot.
nav jau taada traggeedija nemaz, ar to braukssanu prom no LV. Ja noliek malaa lielu dzimetnes miilestiibu utt, nu kas tur liels, straadaat EU kadaa valstii? Transports tak ir, brauc maajaas pa weekendiem utt. Latvija ir lloti....lloti tuvu Eiropas valstiim.
Man pagaajusso gadu paziistami cilveki paarceelaas tiessi uz Vaaciju. Abi straadaa, beerni maacaas, pie aarstiemvissu izdara laiciigi, un vissu nosedz apdrossinaassana. Passlaik iiree 3 staavu dziivokli, domaa maaju domaa pirkt.Dziivo klusaa vieta, mazpilseetinnaa.
Taa kaa, vis ir ok..... normaala valstii. Ja cilveeki straadaa centiigi.
Es daudz ko nesaprotu šajā valstī. Nekā nesaprotu kāpēc vajag tautiešiem sagādāt tādus dzīves apstākļus, ka cilvēki brauc prom. Kad brauca pa vienam nebija tik traki, bet tagad jau ģimenes brauc prom. Ģimenes atpakaļ nebrauks. Uz Latviju atbraukt nav problēmu - 2 stundas gaisā vai 18 stundas pie stūres. Tā mazpilsēta Vācijā ir tik pat liela ka Rīga. Tikai cilvēki ir turīgāki. Tur pat vientuļa māte var cilvēcīgi dzīvot ar saviem 2 bērniņiem. vai viņa varētu normāli audzināt bērnus Baltinavā? Ko viņa varētu saviem bērniem iedot? Plānu maizes šķēli? ··· Darbs ārzemēs: Pārcelšanās uz Vāciju. lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Darbs Islandē (19)
Maz informācijas kā tur tagad ar algām un pieprasījumu.Interesē namdaru un akmensapstrādes speciālistu profesijā darbojošos viedokļi.
Latvijā darba rokas tiešām trūkst: namdari izlaidušies, ka par 500-600 EUR uz rokām strādāt negrib nemaz, tik uz ārzemēm vien raujās :D ... 500-600 namdarim,tāpēc jau visi meistari pazūd uz ārzemēm..)))apbrīnoju letlandijas darba devējus,pidari,aizmirsāt kā pirms ES par grašiem nodarbinājat savus darbiniekus ,paši jutās baigie aristrokrāti ik pēc trim,četriem mēnešiem braucāt uz siltām zemēm..tagadu dabūjat atpakaļ..DDD 16:37
Kurš vispār taisās? Neviens. No 2000 nobraukt uz 3-5 simtiem tikai jocīgais vēlas.
500-600 nedeeljaa? Nav daudz, bet par taadu algu cilveekus var atrast labu labos. Latvijaa, protams. Islandee pirmajaa gadaa visdriizaak nebuus dizhi vairaak. Islandē esot latviešu biedrība apjautājies tur. Draudzene dzīvo Islandē un mājās braukt netaisās. Tātad ir labi. ··· Darbs ārzemēs: Darbs Islandē lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Sēņu lasīšana Īrijā (32)
...nolemts braukt neatkarīgi no izteiktajiem viedokļiem,bet varbūt ir vērā ņemama informācija...
Vienmēr paturi atkāpšanās ceļu. Aizbraukšanai neaizņemies ne kapeikas, un lai vienmēr rezervē naudiņa atpakaļceļam, ja nu gadās kādi sūdi. Var nebūt tā, kā solīts. Vismaz minimāli valoda jāzin, galu galā bankā konts jāatver, PPS nummurs jākārto utt.

Ivetucis77- es dzīvoju Īrijā vienā dzīvoklī ar sievieti, kas bija no sēnēm aizmukusi, un viņa stāstīja, ka smidzinot gan, piedevām šausmīgi. Rokas vienās pūtēs, deguns tek un acis asaro. Ja tu stāsti, ka nesmidzina, tad laikam visur nav vienādi. Viņai vēlāk atklāja vēzi.
Lai veicas,pielauju,ka tas ir lemums,lai uzlabotu dzives kvalitati. Labi,ka vismaz doma,un kautko ari dari. Vienigais ko zinu,ja cilveks ir alergisks-var pastiprinaties lekmes,runa tiesi par senem.Man masicas berni stradaja,ilgi neiztureja,esot kimija,kautkada smidzinasana,un ipass mutrums.... Bet-islaicigi-lai izdodas! Veiksmi! Labiem darbiem vervētāji apkārt pa pasauli neskraida. Ja nu galīgi neko nemāki - tad jā, der arī tāds. Bet diez vai tie daži tūkstoši ilgtermiņā atmaksāsies. Esmu nostrādājusi 2 gadus pie sēnēm Irijā--un teikšu--nekas briesmīgs un grūts nav. Nav arī nekāda sevišķā ķīmija izsmidzināta--tā ķīmija ir iestrādāta kompostā..lai sēnes aug veselīgas un no viena komposta noņemtu 3 ražas. Arī nopelnīt var normāli..nezinu--kur tad ārzemēs maksā tūkstošus par darbu--kur nav nepiecešamas valodas zināšanas.
Un arī sēnes ir jāprot pareizi lasīt--nav jau mežā tās jālasa--bet kārtīgi jāsakārto punetēs un jāsakārto pēc izmēriem un tas viss jādara ļoti ātri!
Ja tev tur nepatiks, tad meklē darbu viesnīcās, vēlams tādās, kas nodrošina dzīvošanu uz vietas, vai mēģini atrast kādu citu darbu. Lai tev veicas. ··· Darbs ārzemēs: Sēņu lasīšana Īrijā lasīt visu diskusiju (32 atbildes) –»
Pensija par darba laiku Vācijā (9)
4,5 gadi Vacija stradaju. vai bus piemaksa pie Latvijas pensijas?
Vācijā kā minimums ir jānostrādā 5 gadi oficiālā darbā, lai varētu saņemt Vācijas pensiju. Un tā nebūs piemaksa pie Latvijas pensijas, bet pensija, kas nopelnīta Vācijā un noteiktajā kārtībā arī jāpieprasa Vācijā. Vismaz Anglijā par šiem nostrādātiem gadiem ir pensija nopelnīts,tad kādēļ,lai Vācija nemaksātu! vispirms liidz tai pensijaai ir jaanodziivo. Jo ssodien, diemzzeel, cilveeki apmirst, kaa musssas, kad ir tie gadi pienaakussi. No stresa, no paarslodzeem darbaa, no sstruntiigas paartikas , slimiibaam utt.
Un, kaa jau bannkkieri saka, nu nebuus, nu nebuus nekaadas pensijas, ar to jaareekkinaas.Ja nu pats sakraasi. Jo, uzssodienu daudz vairaak cilveku nomirst, kaa piedzimst. Ssodienas straadaajossie apmaksaa pensijas ssodeinas pensionaariem, bet ja dzimst arvien mazaak, kurss tad apmakssaa..muusu pensijas? Neviens....
Un tas , ka aarvalstiis, darba deveeji ir laimiigi, ka tu ssance leetak, bez nodokliem, ari ir fakts. Vinniem ta po*ui tas, kas notiksies ar tevi, kad buusi vecs.
Pa lielam arii valdiibaam ir vienalga.Jo, tie kas ir taja valdiibaa, ir stabili iekaartojussies, un sakraas /sazags "zekkee "sev priekss vecumdienaam. Vinni passi apzinaas to situaaciju ar pensijaam , tikai melo, lai nebiedeetu cilvekus.
Nu Anglijā jānostrādā 10 gadi un pensija būs laba priekš Latvijas. Stipri šaubos, ka vācieši ko ārzemniekiem maksās. Cik zinu, tur nav ne nepieciešamais stāžs vajadzīgs, nekādi minimumi nav paredzēti. Pat minimālo algu pirms pāris gadiem ieviesa. Letiņi tagad tur darbojas ar falšām LV pašnodarbināto izziņām. Tipa mēs te komandējumā. Vācieši rokas berzē, par tiem lohiem nav ne cents nodokļos jāmaksā. Dienvidslāvi, poļi, čehi un citi gudrākie tikai oficiāli, pēc gadiem 20-30 vismaz 300 eiro pensiju nopelna. Mūsējiem gan tur nekā, gan te nekā. ··· Darbs ārzemēs: Pensija par darba laiku Vācijā lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Bezdarbnieka pabalsts un darbs ārzemēs (4)
Mans darba stāžs gandriz 10 gadi. Aizgāju no darba uz abpuseju vienosanos. , jo radās iespēja pastrādāt ārzemēs. Iestajos uzreiz bezdarbniekos, piešķīra pabalstu. Ja es 2menesus stradasu arzemes vai es nezaudesu savu pabalstu ...
atgriežoties var atkal iestāties. bija kaut kāds pants par tiem līdz 2 mēnešu pagaidu darbiem, kad bezdarbnieka status vienkārši pārbīdās par to nostrādāto laiku. Tikai noteikti jāinformē NVA pirms tam. Jusu bezdarbnieka status ir zaudets,ja tas netika saskanots ar NVA Tā būs drošāk nva bezmaksas informatīvais tālrunis 80200206 ··· Darbs ārzemēs: Bezdarbnieka pabalsts un darbs ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Kura valsts šobrīd ir vispateicīgākā latvietim darbam ārzemēs? (28)
..gan tādā ziņā, vai vietējie neizturēsies ar ienaidu, gan arī darba slodzes un atalgojuma ziņā. Variet salīdzināt, kura valsts būtu piemērotāka strādniekam, kura jau speciālistiem.. amatniekiem.. u.t.t. / Jā, un arī ...
Kvarts.
Cik stulbam jābūt cilvēkam, lai strādātu par 270 uz rokas. Pie iztikas minimuma 470.
Nu Vācijā, Norvēģija, Uk uc. vecu cilvēku kopšanai der latvietis pēc 50. Vispār "psihologam" taisnība, vislabāk ir no LV strādāt ar klientiem citās valstīs. Kaut vai kā amatniekam. Vācijā noteikti :) ,ņem līdz 55 , var arī nesaprast valodu ,pietiek ja prot krieviski fabrikās mierīgi var strādāt,tāpat ir Anglijā.Kvalificētam darbam gan vajag atbilstošu izglītību un valodas zināšanas.Sievietes par auklēm un senioru kopējām pieņem arī pensijas vecumā.Jēga ir vienmēr ,gan labu naudu nopelnīsi ,gan smaidīgākus,pozitīvākus cilvēkus sastapsi. Ja paveiksies,Latvijā var dabūt darbu ražas novākšanā par 2€/stundā,bet dažviet arī mazāk.😁 ··· Darbs ārzemēs: Kura valsts šobrīd ir ... lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Kā iegūt PVN reģistrācijas numuru,strādajot Somija? (5)
7 pašnodarbinātie strādā Somijā,veicot lauksaimniecības palīgdarbus.Algas saņemšanai ir nepieciešams PVN re´histrācijas numurs. Pusei toVID ir piešķīris,bet dažas filiāles atsāka. Valstij tak ir viena likumu sistēma. Tad ...
Iespējams, ka jauc PVN ar IIeN (pievienotās vērtības nodokli jauc ar iedzīvotāju ienākuma nodokli).
Ja tas tā nav, tad atvaino.
Kā iegūt - pieteikums un citi dokumenti (par adresi vajadzēja dokumentu) https://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=8&id=6214&hl=1&mod=33

Atsaka droši vien tāpēc, ka vid domā, ka veiks kaut kādus darījumus, lai izvairītos no pvn maksāšanas. Ja viss ir "tīri", tad parasti labāk visu detalizēti aprakstīt. Ko darīs, kam, kur, ar kādiem līdzekļiem utt.

Lai gan algas saņemšanai un pašnodarbinātie neiet kopā. Vai nu alga vai samaksa pašnodarbinātajam (saimnieciskās darbības veicējam). Droši vien ka vajag līgumu ar izmaksātāju. Parasti, ja atsaka (atliek), tad atsūta vēstuli, kur viss uzrakstīts ko viņiem vajag.
Droši vien ka jāgriežas Somijas VID. Kāds sakars Latvijas vidam ar cilvēkiem, kuri strādā ārzemes. Tur taču var piereģistrēties kā pašnodarbinātais.
Jeb gribat darīt visu, lai tik trūcīgajiem somu darba devējam nebūtu jāmaksā nodokļi? Jeb lauksaimniecības palīgstrādniekam/ diez, kas tas tāds, kurš padod dakšas un grābekļus laukstrādniekam ?/ nevajag neko izņemot algu, kura 3 x zemāka par minimālo?
Vai Latvijas VID zina, kur šie cilvēki strādās. Tie, kuriem neinteresē, ar ko nodarbosies šie pašnodarbinātie, gan jau no lauku rajoniem, tur varot visu sarunāt.
pareizi dara ka atsaka. Saņemot pašnodarbinātā statusu ir jānorāda adresi un firmu, kur strādās. Ja norādīs Somiju, tad tak skaidrs, ka fufels. "Ja viss ir "tīri", tad parasti labāk visu detalizēti aprakstīt. Ko darīs, kam, kur, ar kādiem līdzekļiem utt.
Ja iedziļinās, kas ir pašnodarbinātais. Tas kurš sēž savā istabā, vai noīrētā telpā un ada zeķes, griež matus, auž segas.
Tagad šo statusu pielieto tur, kur negrib maksāt pat minimālo algu.
Kaut vai Somijā. Atbrauc tāds latvju palīgstrādnieks. Somam par šo darbu/ kaut soms diez vai šādu darbu darītu pat par tūkstošiem / jāmaksā x naudiņas. Tad izdomā variantu, kā ārzemniekam samaksāt 1/3 x. Aga, ir Latvijas pašnodarbinātais, kuram ir nodokļu maksātāja numurs. Situācija atrisināta. Starpniekfirma ieliek savā kabatā summiņu un somam labi. Darba darītājs no laukiem, kur pat 500 eiro nevar nopelnīt, sakodis zobus strādās. Ak cik mēs gudri, cik izveicīgi. Apjājam savus tautiešus, noliekam lētā darbaspēka rindā.
Kvalitāti gan prasīs kā no iezemieša.
··· Darbs ārzemēs: Kā iegūt PVN reģistrācijas ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu