Emigrācija

Emigrācija - jautājumi un diskusijas

Ko Mēs izprotam zem apzīmējuma : Latvijas ekonomikas bēglis? (22)
Kāds Dienasgrāmatas ieraxts rosināja uzdot šo jautājumu OHOistiem. Kā izprotam,katrs no Mums,šo alegorisko apzīmējumu? Cik pieņemami,vai nepieņemami Mums cilvēki,kuri "pakārtojas" šai apz. Diagnozei? Ko esam /sabiedrībā/ ...
Neko pat nedomājot iegoglēt - kas ir "LV ekonomikas bēglis"? Absolūts nonsenss, jo LV ir ES sastāvdaļa, bet ES pastāv brīvais tirgus - arī darbaspēka, starp citu. Vēl kādi neskaidri jautājumi?;) Nav tāda apzīmējuma, ir tikai ļoti zemi vai augsti kvalificēta darba spēka migrācija Nu, ja nopietni pirmais, kas nāk prātā dzirdot vārdu savienojumu "ekonomiskais bēglis" ir virkne francūžu, no kuriem var būt ne nozīmīgākais, bet bet ar lielāko troksni aizmukušais ir ir Ž. Depardjē (kā jau mākslinieks, pat tādu lietu darot neiztika bez šova). Citiem vadiem cilvēki , kam taisās atņemt to ko šamie pa dzīvi sapelnījuši. Saprotu, ka nodokļus jāmaksā un valsts jāuztur, bet kad tev sāk atņemt vairāk ka spēj nopelnīt - nekas cits neatliek kā mukt. Tie ir ekonomiski iemesli un bēgšana ekonomisku iemeslu pēc. Savukārt tie kam nav ko zaudēt, nav nekādi bēgļi... jo nav jau no kā mukt, neviens ko atņemt netaisās. Tie ir vienkārši meklētāji (ko nu kurš meklē - naudu, pazaudēto sevi, pārmaiņas utt) ... :) jūs laikam esat aizmirsusi, kungi, kādas vētras plosījās paziņojot krīzes situāciju valstī, tas bija tik sen un tā vairs nav taisnība.. un vēl pirms tam - treknie gadiņi, kad jau sēja to, ko tagad jāpļauj, lūk, laika nozīme un ziediņi visam galā tagad - bēgļi, kuri tiek tik pareizi nodēvēti visu statūtu priekšā, ka apiet nez no kuras puses...:D
ekonomiskais bēglis radās un bija tas, kurš vēlējās savai ģimenei iegādāties mitekli, kur dzīvot laimīgi līdz sirmam vecumam, aizņemoties un iesaistoties ar bankām kredītsaistībās, nezinot, pat neapjaušot, ka šie prieki būs īsi, jo krīze valstī, kas mūs tik pēkšņi apsteidza, neizglītotos politikas afērās, atstāja uz pauzes, jo bankas neuzskatīja, ka arī viņām būtu jāuzņemas atbildība par radušo situāciju un nabaga tautietis palicis bez jebkādiem iztikas līdzekļiem, kad krīzes situācija uzradās bezdarbs, atdaroties durvīm plaši vaļā uz visam debespusēm, glābiņu meklēja kur acis vien rāda un jārīkojas bija ātri procenti auga, skaitītājs bija ieslēgts...
katram cilvēkam ir sava apjausmas sfēra, to dēvē par viedokli un es par savu nekaunos, lai arī neprotu izteikties pareizi, tā kā tev patiks, domu manu saprati..
neaizņēmās... varbūt ieskatīsimies vēl tālākā pagātnē par sertifikātiem? tās ir dzīves likumsakarības, tāds, kāds ir tagad iznākums, viss bija atkarīgs tikai no mums pašiem un arī būs... un būs vienreiz jāuzņemas atbildība
··· Emigrācija: Ko Mēs izprotam zem ... lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Tā vien izklausās,ka no valsts emigrē tikai latvieši (18)
Anglija,īrija....Vai krievi arī brauc prom no Latvijas pelnīt citā zemē?Vai tikai letiņi brauc prom?
latvija jāiztīra no latviešim-tā j jau paša sakumā tika teikt: nevienu neixzvedīs-paši muks,neies jau te vagonus smērēt un sliedes likt.pasprāgs no bada,aizmuks.
Te nu esam-programma,kas bija iecerēta 20gadus atpakaļ nu strādā-genocīda apstākļos.
Brauc arī krievi, gados jauni. Vairāk gan tie ir no Daugavpils...
Domāju, ka krieviem mazāk problēmas ar darbu, jo pārsvarā viss bizness ir viņu rokās.
Kā domājiet kur palika reketieru, kriminālo autoritāšu, un Krievijas specdienestu sūtītā nauda? Kas bija " pie ruļļiem" (vadītāji) deviņdesmito gadu sākumā un pēc tam privatizēja uzņēmumus, koperatīvus?
Es vienīgi brīnos, ka atbrauc krievu tantuks, kura Anglijā divus gadus norukājusi bet angliski tā arī nav iemācījusies runāt - šito es tramvajā klausījos. Tur esot krievu kvartāli, nevajog neko mācīties runāt - visi savējie, bet ko darījusi un ko strādājusi - tā i nesapratu! Brauc tie krievi, kuriem ir pilsonība un kuri pārvalda kādu svešvalodu, kas viņu starpā ir paliels retums. Acīmredzot pārējie ir iekārtojušies tīri labi šeit pat.

Latvieši, sevišķi jaunā post-padomju pāaudze daudz labāk spēj pielāgoties svešai videi, turklāt nav būtiska dzīvošana lielpilsētā. Var dzīvot gan ar valodas brāļiem, gan svešiem - pēc situācijas. Vidējais aritmētiskais krievs šajā ziņā ir daudz neelastīgāks. Viņam ir vajadzīga sev līdzīgo komūna lai spētu svešā vietā izdzīvot.
Krievi savā būtībā ir uzņēmīgāki. Neesmu redzējis svešā zemē nevienu krievu (gan no LV, gan citām bij.pad.zemēm), kurš pēc 3-4 gadien dzīvošanas jebkurā svešā zemē nebūtu atvēris savu mini biznesu - preces piegādā, veikalu atver, restorānu iekārto, izveido remonta firmu utt.. To gan nevar teikt par latviešiem - kā slaucīja atejas, tā arī slauka. Lielākais karjeras izrāviens - kļūst par lielākas (t.i. - ar vairāk podiem) atejas slaucītāju). ··· Emigrācija: Tā vien izklausās,ka no ... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Kuri izbrauc vairāk - latvieši vai krievvalodīgie? (25)
Kaut kur esmu dzirdējis apgalvojumu, ka vairāk uz Rietumeiropu darbos izbraucot tieši krievvaodīgie. Man gan liekas, ka tā nav, bet varbūt aizbraucējiem/palicējiem ir savi empīriskie, subjektīvie novērojumi (jautājums no ...
Neesmu satikusi sheit nevienu krievvalodiigo, kursh buutu izbraucis no LV. Iespeejams, ka celtnieciibaa, buuvees kaads ir. Cik lasiits, tad parasti UK tiek savaakts vai konvojeets kaads "Latvijas valstspiederiigais", tipa "Gastarbeiter Ivanov", diezgan regulaari. Tāds statistikas nebūs ar ,jo netiek dalīti pēc nacinālās ,valodas piederības.Ir konkrētās valstspiederība,aŗī Beness Aijo.. ASV vispaar briinaas, ka kaads no Latvijas kur izbrauc. Jums tak eiropa utt. Izbrauc pilsoni,un lielaka dala,tie ir Latviesi.... ··· Emigrācija: Kuri izbrauc vairāk - ... lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Kur vieglāk atrast darbu Anglijā vai Vācijā? (8)
vēlos pārcelties dzīvot un strādāt uz Angliju vai Vāciju. man ir bērns invalīds kurā zemē bērnam labāka nākotne?
Plāno vien savu nākotni saistīt ar Latviju un nekļūdīsies, paziņas kas padsmit gadus jau nodzīvojuši Vāczemē redzot kas tagad notiek kad Vācijā "bēgļi" sabraukuši tā ka biezs un no kādreizējās kārtības nekas nav palicis , nopietni apsver iespējas atgriezties Latvijā. Tā ka apdomā kārtīgi !!! Vieglāk darbu ir atrast Latvijā. Anglija. Un klimatiskie apstākļi šeit ir labāki - ziemas nav! Par Vāciju nezinu, bet Anglijā bērniem - invalīdiem ir ļoti daudz priekšrocību un labs sociālais nodrošinājums. Ar labām 2 svešvalodu zināšanām būtu tā kā vienalga, kuru piedāvājumu pieņemt, kam atteikt. Klimats Vācijā būs foršāks.

Sociālā aizsargātība augstāka varētu būt Skandināvijā, Francijā.
Anglija labak nelien, minimalo stundas likmi cels, kas nozimes vel drankigakus darbus un darba apstaklus, plus vel latviesi neiztur konkurenci ar rumaniem, kas vel vairak sasaurina darba iespejas, pabalstus ar griezis, ta ka nakamgad diezgan daudz tudalinu varetu atgriezties faterlande. Ja tomer izlemsi par labu UK, rekinies, ka bus smagi. ··· Emigrācija: Kur vieglāk atrast darbu ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kā aizbraukt uz ārzemēm bez paziņām? (29)
Ei, ohoisti, patiesībā jau pati zinu, ko teiksiet, bet gribas lai kāds sapurina. Un tātad, ja ļoti vēlos emigrēt, bet nav paziņu ārzemēs? kādi varianti? Darba biržas un ārzemju internetportāali?
un pirms atstaaj LV veel Tev pateikssu to par ko citi nerunaa - baidaas atziities. Ja izlemsi aizbraukt Tev ir jaareekkinaas ar to, ka maaju Tev vairaak nebuus ne LV ne arii jaunajaa valstii, jo vinniem mees iebrauceeji vienmeer buusim svessinieki un arii atgriezties Lv un dziivot tur buus gruuti, jo Tu buusi redzeejusi ka var dziivot savaadaak un daudz kas LV Tev vairs nebuus piennemams.Tu esi kaa sarauts gabalos, kad esi sseit tad viss ko veelies ir atgriezties maajaas, bet kad esi LV tad skaties uz kuru datumu Tev ir billete atpakall cellam:(( un taa divaas dallaas saplosiits tu meetaajies pa sso pasauli ne iisti vairs tur ne arii sseit! Anglijaa to tik lloti neizjuut, jo tur tomeer ir vairaak gan Latviessu gan to passu krievu, ir arii klubinni un krodzinni kur satiekas saveejie un var vismaz latviski baarmenim uz pleca paraudaat, bet man ir arii cita pieredze - kur esi vieniigaa Latviete starp simtiem svesstautiessu (turki, slovaaki,polli, lietuviessi) nu un protams arii vieteejie - anglli, vaaciessi vai austriessi nu ko Tev pateikt.......
un veel ir taadi luuzuma briizzi, kad esi gatavs kaut kaajaam iet atpakall uz maajaam iestaajas pilniigs po par visu un ir tikai viena domaa - uz maajaam, dalla sso luuzuma briidi neiztur un arii atgriezzas maajaas, lai notureetos kur esi vajag speeciigu motivaaciju un iekssejo speeku - kaapeec man to vajag. Ar visu to, ka LV atstaaju jau 2001 gadaa veeljoprojaam ciinos ar ssiem kriizes briiziem - kaut ar kaajaam, bet atpakall uz maajaam! Esmu atgriezusies LV un nodziivojot tur 1,5 gadu atkal devisies projaam, jo....nu un taa cinoties tikai pats ar sevi var sseit notureeties. Apdomaa labi pirms nolem sevi taadai ciinai passai ar sevi!
Tikko bija teema par preciibaam ar pakistaanieti. Tas neder? nekaa, visi imigree bez pazinjam, pazinjas rodaas uz vietas, visas ekstras nedabuusi, buus graujoshas vientuliibas laiks, to ir izjutushi visi kas aizbraucis cv-online /darbs arzemes:) tagad vinjsh vnk cv_lv saucas. ··· Emigrācija: Kā aizbraukt uz ārzemēm bez ... lasīt visu diskusiju (29 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu