Globālā sasilšana

Globālā sasilšana - jautājumi un diskusijas

Vai globālās sasilšanas problēma netiek atkal par daudz uzpūsta? (33)
Noskatījos klipu par to,ka globālās sasilšanas problēmas,patiesībā tiek izmantotas,lai Eiropa atgūtu pasaulē noteicējas lomu.Piemēram Saules baterijas spēj iznīcināt visu dzīvo ap tām daudzu kilometru rādiusā..Cilvēki ...
cilvēkam nekaitīgu pārstrādi), kad tie nokalpo savu mūžu - jā jā - materiālam - arī labākajiem kompozītiem iestājas nogurums, jo īpaši pie tām vibrācijām, kas jāizcieš ģeneratoru lāpstiņām. Arī apkopē vēja ģeneratori nav lēti...gultņu maiņas u.c. ķibeles kas tos piemeklē ir dārgs un gana ķēpīgs pasākums. Ir gan visādi citi interesanti maza izmēra vēja ģeneratoru risinājumi, bet tālu no masovkas, jo ļoti dārgi šobrīd.
Elektro auto...ideja nav slikta...BET...atgriežamies pie vecā labā - kā uzglabāt enerģiju. Litija jonu akumulatori ir švaks risinājums. Alternatīvas tiek apskatītas, bet domāju, ka tās ir tālāk kā 2030. vai 2035. gads.
Tīri patēriņam nekas baigi zaļāks par hidro un atomu šobrīd cilvēcei nav - no reālām, ne pasaku lietām.

Par globālo sasilšanu runājot...Klimats ir bijis mainīgs vienmēr arī bez cilvēka. Priekšstats, ka klimatam ilgstoši jābūt nemainīgam ir, maigi sakot, naivs vai no citas puses skatoties arogants. Šobrīd ir daudz neticīgo, uz ko nestrādā - "pacieties laicīgajā dzīvē - aizsaulē tev tiks atmaksāts". Tagad ir cits stāsts - jāsavelk josta, jāsamazina patēriņš, jo jāglābj planēta un cilvēce. Nav tā, ka es nepiekristu, ka patēriņa ieradumi būtu būtiski jāpārskata, bet nu visas izvēlētās metodes ir balstītas uz to, kā pārpumpēt resursus no viens grupas citai...bet tieši tai citai grupai visvairāk derētu pārskatīt savu patēriņu (pirmām kārtām). Ko darīt - ir acīmredzams. Lietām ir jākalpo ilgāk - daudz ilgāk, tām jābūt remontējamām. Kā to veicināt - ir ļoti liela virkne "instrumentu un sviru", tik gribas nav...tā griba kaut kā tikai vienos vārtos...ne tajos loģiskākajos.
A "Krievijas propaganda" ir viss, ko tūdaliņi nespēj sagremot.

Negribi špricēties - Kremlins !
Neesi sajūsmā par pediņiem un nevicini varavīksnes karodziņu - Putina aģents !
Kritizē valdību - Komunists !
Smejies par mūsu "prezi" - KGBšņiks !

Viss ļoti vienkārši ! Un galvenais, ka viss uzreiz saliekas savās vietās, nav vairs jādomā :)
Saules paneļiem vajag laukumu - lielu. Ja runājam par komerciālām saules paneļu stacijām, tad tā zeme vairs nav izmantojama, piemēram lauksaimniecībai - kaut kādā mērā arī "dzīvotnes" tiek samazinātas, kamēr tur tie paneļi ir (tā tomēr nav permanenti zaudēta teritorija). Problēma ar saules paneļiem ir to ražosānas izmaksās - ļoti energoietilpīgs process. Ekspluotācijā jārūpējas, lai vienmēr tie būtu tīri - noaugšana ar putekšņu kārtu, ar putekļiem u.c. kakām būtiski samazina jau tā ne pārāk šiko efektivitāti. Saules baterijām ir arī sagaidāms efektivitātes kritums ar laiku - respektīvi kā visi pusvadītāji - tās noveco. Silīciju (no kā galvenokārt izgatavotas saules baterijas) var pārkausēt, to var atkal attīrīt un no jauna audzēt monokristālus pusvadītāju rīpniecībai, vai var pielietot metalurģijā - jo silīcijs arī plaši tiek pielietots dažādos alumīnija kausējumos un ne tikai. Cik tas ir energo rentabli - ir jau cits jautājums. Ar zaļajiem resursiem ir viena liela liela problēma - kā uzglabāt enerģiju, jo ne vējš visu laiku pūš, ne saule visu laiku spīd...Šobrīd šī ir ļoti vāji risināta problēma - kaut kā var lāpīties ar svina akumulatoriem, bet īsti laba risinājuma enerģijas uzkrāšanai un uzglabāšanai nav (kaut kāda eksotika laboratorijās ir, bet pie izvēlētajiem tempiem...EU plāni ir tādi paši utopiskie 5-gades plāni, kādi bija sojuzā).
Ar vēja ģeneratoriem ir problēma - jā tie rada infraskaņu - zemas frekvences vibrācijas, kam ir nelabvēlīga ietekme uz cilvēku un citu dzīvo dabu (nerunājot par sašķaidītiem ērgļiem) - tā rada trauksmes sajūtu, pie kā itkā nevarot pierast. Runas, ka mastā varētu iestrādāt aktīvos pjezoelementus vibrāciju kompensācijai vai kaut ko analogu - ļaujiet pasmaidīt. Tā kā vēja ģeneratoru lāpstiņas ir no kompozītmateriāla, tad faktiski tās nav pārstrādājamas...tās var vienkārši aprakt (es samalšanu sīkā pulverītī un pievienošanu kaut kam kā filleri neuzskatītu par videi un cilvēkam nekaitī
Patiesībā visas tās "zaļās tehnoloģijas" nemaz nav tik zaļas, turklāt ir dārgas. Jau sen ir pierādījies, ka tās nemazina piesārņojumu, tikai "pārnes" to uz citu vietu. Kā piemēram elektromobiļi ir ekoloģiski, bet liela daļa elektroenerģijas tāpat tiek ražota, sadedzinot fosilo kurināmo un kopsummā nekāda ekoloģija tur nesanāk."Zaļā domāšana" pamatā nāk no Vācijas puses, jo tā bija laba ideja, kurp novirzīt vāciešu domas, lai viņiem neuzrastos vēl kāds "fīrers" un vēsture neatkārtotos :) Līdz ar ES izveidi, šī domāšana tika uzspiesta arī visai pārējai Eiropai. "Pateicoties" šim zaļajam kursam arī Eiropas ekonomika kļūst neefektīva un konkurēt nespējīga. Ja Vācija vēl to spēj kaut kā "sagremot", tad citām ES valstiņām (kā piemēram Latvānijai), tas var izrādīties nāvējoši. Ir jau skaisti paskatīties uz to Vāciju vai Austriju no lidmašīnas - cik tur viss saļš un sakārtots, bet lai šāda pasaule spētu eksistēt, kaut kur ir jābūt arī pasaulei, kas sastāv no naftas torņiem, akmeņogļu šahtām, termoelektrostacijām un urāna raktuvēm. Šaubos vai pat Vācija spētu izdzīvot un izskatītes tik pat sakopta un "zaļa", ja visa patērējamā produkcija tur pat arī būtu jāražo un jāiegūst.
Vēljoprojām pasaulē pastāv "impērijas", kuras uztur augstu dzīves līmeni, pateicoties "kolonijām". Tikai šodien to sauc citādāk.
pastāst Mavs, kāpēc tu to hu*ņu par propagandu te iepostēji, tāds pats kā Aivars, nespēj nodalīt tēmas. Tev prasa par garšīgāko maizi, tu bliez to savu mūžīgo sāpi par neizdevušos valsti. ··· Globālā sasilšana: Vai globālās sasilšanas ... lasīt visu diskusiju (33 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu