Pensija

pensija foto attēls

Pensija - jautājumi un diskusijas

Vai gribētu iet pensijā? (31)
Jautājums nav par materiālo pusi, bet vairāk par dzīvesveidu. Kam dodat priekšroku - rāmai atpūtai, dzīvojot tikai savam un savu atvašu priekam, vai tomēr strādājot, kur jūsu darba augļi tiek plašākai sabiedrībai?
Kaut šodien - ietu! Nodarbotos ar savām sirdslietām 7 dienas nedēļā, nevis tikai 6-dienās, svētdienās. mieriigi un labprat dziivotos pa majam,darba pietiek-maja,darzs.
ideala varianta dziivotu k-kur mezha, kur apkart pljavas, bet saliidzinoshi netalu pilseta, lai var aizbraukt izklaideties,ja sagribas.
JurisK, vispār jau pateici pat ļoti precīzi, njā, laikam prasītos mazliet koriģēt savu viedokli - es šausmīgi esmu noilgojusies pēc atvaļinājuma, tāpēc šķiet - vot, būtu pensija, kas nekait - piecelies, nesteidzīgi pagatavo kafiju, apēd savu brokastu olu, izstaigā kādu loku pa dārzu ar krūzi rokā, izlem ko šodien darīt - stādīt vīnogas vai aronijas, pļaut mājaspriekšu vai ezermalu, tad izlem, ka pusdienām vajadzētu ko iepirkt un pirms darbošanās vajadzētu iepirkties, - aizej, pārvelc drēbi, iesēdies mašīnā, sapērcies, tad pastrādā, tad gatavo pusdienas, tad parunā pa telefonu ar tādiem pašiem dīkdieņiem, kopīgi nolemjat, ka derētu kādu gaļu uzgrilēt, un skat, diena vakarā. sagaidi viesus, kopīgi cepat gaļu un "vārat gailenes", kamēr tumsa iestājas, tad visi pārceļas uz telpām, lai nesteidzīgi turpinātu iesākto pie televizora ar kādu senu vai citu labu filmu ...

:D vot, tādas es iedomājos vecumdienas, mazu fragmentiņu ...
Uz sabiedrību ir galīgi nospļauties.Katram savs krekls tuvāks. uij, es kaut uz šo pašu sekundi, ja dotu un ļautu! ··· Pensija: Vai gribētu iet pensijā? lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Pensiju apjoms (27)
"Finanšu ministrija paredz, ka salīdzinājumā ar pašreizējo pensiju apmēru, 2009.gadā pensijas samazināsies vidēji par 17,96 latiem, 2010.gadā – par 15,79 latiem, 2011.gadā – 16,11 latiem, 2012.gadā – 16,34 latiem." Bet man sirds sāp par...
2012 gadaa tiek paregjots pasaules gals, kas arii atrisinaas visas probleemas:) Kur to galu pareģo??? reizēm tā jāprāto: man nevajadzētu NEKĀDU pensiju! Pate sev vecumdienām sagādātu. JA VIEN: mani nodokļi!! Kurus tagad vēl atņem. Ta nahren man tie jāmaksā!? Par ko!!!? KAM?! es tos vair`akus tuksto`sus gad`a nodokļos izlietotu SAVU vecumdienu+bērnu nodrošināsanai, VESELĪBAI tagad, izglītībai. Bet tagad?!:) Veselibas aprūpe = 0, izglītība iet dirsā, t.i.plaiek diezgan sālīts maksas pakalp., un vecumdienām ieguldīt nesanāk!:) izsmeļoša informācija par pasaules galu,dokumentālajā filmā
http://kinozal.tv/details.php?id=298351
pareizi dariija, ka nonjeema 70% straadaajoshiem pensionaariem, jo patreizeejos bezdarba apstaakljos ir netaisniigi, ka kaadam ir garanteeti ienaakumi liidz muuzja beigaam, bet citiem cilveekiem nav iespeeja sevi pieraadiit darbaa un kaa darba dariitaaji pensionaari nav iipashi chakli, bet ilgajos darba gados ir ieguvushi indiigumu un speeju profesionaali izvairiities no sava darba pienaakumu pildiishanas, jo nereti pensijas apjoms ir lielaaks par darba algu, kas rada nevienliidziigu situaaciju darba tirguu... ··· Pensija: Pensiju apjoms lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Kā var izņemt pensijas naudu pirms pensijas? (4)
Sakiet Lūdzu! kur un kā ir iespējams izņemt pensijas naudu pirms pensijas. Zinu ka cilvēki tā dara, bet kā? citi izņem kādu daļu, citi visu-nopērk māju,nomaksā parādus. Vai tas ir iespējams tikai citās valstīs, kā ir Latviju?
Tieši tāpat kā miršanas pabalstu pirms tās. Var izņemt tikai trešo līmeni, un ar tikai no 55 gadiem. Uz valsts un otro līmeni i neceri, tur tev neko nedos. Naudu parasti var iznjemt no Privaatiem pension fondiem!
Ja Tu esi maksaajusi vai Tava darba vieta ir veikusi pensiju maksaajumus privaatos pensiju fondos, tad pacel Liigumu un apskaties par, ko esi parakstiijusies.
No privātā var arī pirms 55 gadiem, bet vai vajag, nāks nost papildus komisijas un čiks vien paliks pāri ··· Pensija: Kā var izņemt pensijas naudu... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Pensija Vācija (16)
5 gadi Vacija janostrada bez partraukuma vai var but partraukums,? Esmu nostradajusi 4, 5 gadi oficiali un rente, apdroshinashana ir maksats. Dotaja bridi nestradaju. Vai ir verts talak stradat vacija pusgadu, lai kopuma butu 5 gadi?
ko Jūs muldat, lai Tev maksātu attiecīgajā valstī noteikto minimālo pensiju, ir jānostrādā tie paši 40- 50 gadi.. kas jūs iedomājaties ka nostrādāsiet 5us gadus un saņemsiet vācieša vai īra cienīgu pensiju? sasapņojušies... :D par visām strādāšanām ārpus LV tās bū tikai piemaksas pie pensijas, un attiecīgi procentuālas darba stāžam un izpeļņai.. jā, es nestrīdos, pensijas piemaksa pēc 5 gadiem Vācijā gan jau ka būs lielāka par LV pensiju, bet tāpat tā būs tikai piemaksa.. nesapņo par 2000 euro pensiju pēc nostrādātiem 5iem gadiem.. :) vaacu valodas prateejs,to var noskaidrot vinu dienestu maajas lapaas. Salve pareizi saka. No pieredzes Austrijā papildināšu: ja gribētu palikt uz dzīvi Austrijā, tad pensija jāpieprasa (dokumenti jākārto) tur. Austrija pati pieprasītu ziņas no Latvijas. Ņem vērā- tādā situācija izbraukt no Austrijas var tikai 3 mēnešus gadā.Tā kā man LV darba stāžs liels, Austrijā palikt dzīvot negribu, tad visas lietas kārtoju LV - saņemu LV pensiju un PIEMAKSU no Austrijas par kopēji (tieši strādātajiem mēnešiem, jābūt vismaz 12, piemēram 2 kalendāro gadu laikā ir nostrādāti 12, tad ir ok, rēķinās par 12, lieki teikt, ja maksāti nodokļi) nostrādāto periodu. Dzirdēts, ka līdzīgi ir arī Anglijā. Un - pareizi jau arī ir palasīt europa.eu Cik kurā ES valstī nostrādāsi, tik proporcionāli aprēķinās katra valst savu artavu pensiju. Vienīgi, ja būsi Vācijas patstāvīgais iedzīvotājs, tad saņemot pensiju zemāku par 742 eiro vai tā saukto nabadzības slieksni, varēsi pretendēt uz valsts sociālo palīdzību(Grundsicherung) īsumā. Pensiju var pieprasīt tajā Eiropas Savienības valstī, kurā pirmajā iestājas pensijas vecums. Ja, piemēram, Latvijā tagad 63, bet Vācijā - 65, tad Latvija sāks pirmā maksāt par to periodu, kurā stāžs un maksājumi Latvijā. Kad iestāsies vecums citā valstī, tā sāks maksāt pēc saviem noteikumiem par savu periodu. Pensija ES tagad jāpieprasa tikai vienu reizi kādā no dalībvalstīm un jānorāda, kurā citā valstī strādāji - tas nepieciešams kopējā stāža (tiesību uz pensiju) noteikšanai, kā arī info nodošanai citai valstij. Skati info arī vsaa.lv. ··· Pensija: Pensija Vācija lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Pensija par darba laiku Vācijā (9)
4,5 gadi Vacija stradaju. vai bus piemaksa pie Latvijas pensijas?
Vācijā kā minimums ir jānostrādā 5 gadi oficiālā darbā, lai varētu saņemt Vācijas pensiju. Un tā nebūs piemaksa pie Latvijas pensijas, bet pensija, kas nopelnīta Vācijā un noteiktajā kārtībā arī jāpieprasa Vācijā. Vismaz Anglijā par šiem nostrādātiem gadiem ir pensija nopelnīts,tad kādēļ,lai Vācija nemaksātu! Nu Anglijā jānostrādā 10 gadi un pensija būs laba priekš Latvijas. vispirms liidz tai pensijaai ir jaanodziivo. Jo ssodien, diemzzeel, cilveeki apmirst, kaa musssas, kad ir tie gadi pienaakussi. No stresa, no paarslodzeem darbaa, no sstruntiigas paartikas , slimiibaam utt.
Un, kaa jau bannkkieri saka, nu nebuus, nu nebuus nekaadas pensijas, ar to jaareekkinaas.Ja nu pats sakraasi. Jo, uzssodienu daudz vairaak cilveku nomirst, kaa piedzimst. Ssodienas straadaajossie apmaksaa pensijas ssodeinas pensionaariem, bet ja dzimst arvien mazaak, kurss tad apmakssaa..muusu pensijas? Neviens....
Un tas , ka aarvalstiis, darba deveeji ir laimiigi, ka tu ssance leetak, bez nodokliem, ari ir fakts. Vinniem ta po*ui tas, kas notiksies ar tevi, kad buusi vecs.
Pa lielam arii valdiibaam ir vienalga.Jo, tie kas ir taja valdiibaa, ir stabili iekaartojussies, un sakraas /sazags "zekkee "sev priekss vecumdienaam. Vinni passi apzinaas to situaaciju ar pensijaam , tikai melo, lai nebiedeetu cilvekus.
Stipri šaubos, ka vācieši ko ārzemniekiem maksās. Cik zinu, tur nav ne nepieciešamais stāžs vajadzīgs, nekādi minimumi nav paredzēti. Pat minimālo algu pirms pāris gadiem ieviesa. Letiņi tagad tur darbojas ar falšām LV pašnodarbināto izziņām. Tipa mēs te komandējumā. Vācieši rokas berzē, par tiem lohiem nav ne cents nodokļos jāmaksā. Dienvidslāvi, poļi, čehi un citi gudrākie tikai oficiāli, pēc gadiem 20-30 vismaz 300 eiro pensiju nopelna. Mūsējiem gan tur nekā, gan te nekā. ··· Pensija: Pensija par darba laiku Vācijā lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Manuprāt no pensijas nevar, var tikai nodokļu maksātāji. Bet par penionāru var bērni un dzīvesbiedrs, ja maxā nodokļus. No tik lielas pensijas, no kuras atvelk nodokļus, jo attaisnotie izdevumi ir tas, ko atmaksā no ieturētajiem nodokļiem. Tikai atmaksā jau tā 1/4 un tad arī tikai tā, lai nepārsniegtu iekasēto nodokļu summu.
Varbūt precizēt šo jautājumu vid.gov.lv - vismaz būs viedoklis uz kuru varēsi atssaukties, nevis te tik tā- pļāpas
··· Pensija: No kādas pensijas var iesniegt... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Kur krāt pensijai? Labākie fondi? (26)
Uzgāju 2 apdrošināšanas firmas - Eurolife un Compensa, kas darbojas Latvijā un izskatās cerīgi. Kādas ir atsauksmes, pieredze? Varbūt ir citi labāki uzkrāšanas fondi? Vai tomēr to darāt bankās? Kāsāk jau domāt par vecumdienām, vai ne?
Vislabāk būtu regulāri ziedot kādai dzīvniekmīļu organizācijai.
Vai cīņai ar aids.

Es nesaprotu kāda jēga ir "uzkrāt" bankās, ja procenti ir 3/4 reizes zemāki par inflāciju? Tad jau labāk kurināt krāsni ar naudu. Vismaz būs ko atcerēties.
Dzīvo vien šodienai, vakardienu neatgriezīsi, rītdiena var nebūt. Nav ne jausmas...gruti prognozeet kas pasaulee dariisies peec 10 gadiem,kur nu vel ilgaak.labaakie laiki visai pasaulei bija 90.gados...2008. notika finansu kolapss,un viss-izchuubeeja daudzi uzkraajumi. Jebkuraa gadiijumaa LV pensiju fondu sisteema nerullee,jo bankas nenes nekaadu atbildiibu par noguldiito naudu,tas nozimee-taa svar bez jebkaadiem sirdsaozinjas parmetumiem riskeet uz velna paraushanu...tad jau daudz droshaak ir likt uz depoziita,vismaz tur ir valsts garantijas,ka pamatsumma nepazudiis. Pirmkaart - savaa vecumaa veel mieriigi vari uzticeeties valsts penziju sisteemai, ja kas paliek lieks, liec 3. liimenii. Ja esi iipashi gudra un apsviediiga finansu lietaas, tad 3.liimenja paredzeeto naudinju izlieto efektiivaak, piedaloties visaadaas finansu speeliitees. Veel var reizeem iepirkt zemi par normaalu cenu labaa vietaa, tur gan katru gadu izdevumi, bet zemes veertiiba tomeer sameerojaas ar inflaaciju pietiekoshi vienmeeriigi. Es arī krāju Grave vai kā pareizi būtu GRAZER WECHSELSEITIGE nu jau 6 gadus un uzskatu ka tā ir pate stabilākā,bet katram jau brīva izvēle un kā saka sava galva uz pleciem..... ··· Pensija: Kur krāt pensijai? Labākie... lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Deklaretā dzives vieta un invaliditātes pensijas saņamšana pastā (4)
Man tuliņ nebuus deklaretas dzives vietas. Vai es sanemsu invalid. pensiju, kuru gadu gadiem sanemu pastā?
tu varēsi turpināt saņemt savu pensiju, kur visu laiku saņēmi, ja nes klāt. var vēlēties arī uz faktisko dzīvesvietu, uzrakstot iesniegumu VSAA, bet deklarēties ir pienākums jebkuram. un tas nemaz nav sāpīgi, pietiek to izdarīt elektroniski. deklarētā dzīvesvieta nedod nekādas tiesības, tas ir veids, kā paziņot, ka tur tu esi sasniedzams. protams, ja tu nejauc to visu ar PNS kontu, kas ir pastā, tur dzīvošanai kaut kur vispār nav nozīmes. Invaliditātes pensijas izmaksai nav sakara ar deklarēto dzīvesvietu. Dzīvesvieta ir būtiska tad, kad VSAA kārto dokumentus - ja dzīvo Liepājā, tad Rēzeknē nenokārtosi. Un "palikt bez deklarētās dzīvesvietas" arī nemaz nav tik vienkārši. Ja kaut kur nedzīvo, tad tas nenozīmē, ka tur nevar būt deklarēts. Invaliditātes pensiju maksā VSAA Vai tad inv.pensiju nemaksā attiecīgās dekl. dzīvesvietas soc. dienests? Varbūt arī ko jaucu. ··· Pensija: Deklaretā dzives vieta un... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Invaliditates pabalsta aprēķināšana (13)
Esmu stradajis algotu darbu pirms 3gadiem. Tagad esmu slims un bus grupa, bet ne arodgrupa. Darba stāžs ir 30g. No ka tad maksā invaliditātes naudu, ja tagad nav maksāti nodokļi? Vai kādam tā arī bijis? Iepriekš paldies.
Nav gan visiem 3. grupas invalīdiem 130 EUR! Kur iegūti tādi greizi dati?! Daudziem ir mazāks tas pabalsts, diemžēl... Invaliditātes grupas naudas aprēķināšanai tiešām ņem vērā nodokļus. Bet tāpat ņem vērā darba stāžu un nomaksātos nodokļus par iepriekšējo periodu. Kā precīzi aprēķinās šajā gadījumā - nemāku pateikt. Var uzrakstīt viņiem uz VSAA vēstuli mājas lapā - viņi noteikti izsmeļoši atbildēs. Trešai grupai ir noteikta summa.....Pārējās aprēķina Kaut ko sāk rēķināt tikai no 2. grupas uz augšu (nu, kad cilvēkam nav, p., galva). Visa biezā masa 3. grupa sajem sociālo pabalstu 130 EUR un rāda neticamus ekvilibristikas trikus, mēģinādami izdzīvot Nav jābūt 3. grupas invalīdam, manai paziņai skaitās pusslodze (darbs kā pilnas slodzes), algā saņem 150 E un arī mēģina izdzīvot... ··· Pensija: Invaliditates pabalsta... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Īru pensija latvijaa (3)
Vai kāds gudrinieks var apskaidrot-cik ilgi ir jaanostraadaa iirijaa lai sanemtu minimālo pensiju (man paslaik 42 , nostraadaaju tur 15 gadus kā pasnodarbinaatais visi nodokli nomaksaati )
Katrs gadiijums ir individuaals!

Questions about your eligibility for a State Pension (Contributory) should be addressed to your local social welfare office or:

Department of Social Protection
Social Welfare Services
College Road
Sligo
Ireland
Opening Hours:This office does not offer a service to personal callers. All queries must be made using the online enquiry form, by telephone or in writing.
Tel:(071) 915 7100
Locall:1890 500 000
Homepage: http://www.welfare.ie/
You can email the State Pension (Contributory) section using the secure enquiry form. If you wish to talk to someone face-to-face about your pension entitlements, you can visit your local Citizens Information centre, social welfare local office or Intreo centre.
Piezvani vai uzraksti VSAA. Var mēģināt to noskaidrot ar šo palīdzību -
http://ec.europa.eu/solvit/index_lv.htm
··· Pensija: Īru pensija latvijaa lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu