Prezidents

Prezidents - jautājumi un diskusijas

Ko jūs domājiet par Valsts Prezidentu? (17)
Tas ir cilvēks, kas pasākumos vairāk vai mazāk izteiksmīgi nolasa priekšā viņam uzrakstītās runas? Kkas mainītos, ja to darītu kāds aktieris-profesionālis, kas to izdarītu labāk?
Vairiņu tikai tāpēc mums atsūtīja,lai atņemtu neatkarību. Tagad te var likt par prezidentu ko grib,tāpat Latvijai jāpakļaujas Briselei, SVF un NATO. Valsts prezidents reprezentē valsti starptautiski, ieceļ Latvijas, kā arī pieņem citu valstu diplomātiskos priekšstāvjus. Viņš izpilda Saeimas lēmumus par starptautisku līgumu ratificēšanu. (LR Satversmes 41.p.)

Valsts prezidents ir valsts bruņotā spēka augstākais vadonis. Kara laikam viņš ieceļ virspavēlnieku. (LR Satversmes 42.p.)

Valsts prezidents uz Saeimas lēmuma pamata pasludina karu. (LR Satversmes 43.p.)

Valsts prezidentam ir tiesības spert visus nepieciešamos militārās aizsardzības soļus, ja kāda cita valsts Latvijai pieteikusi karu vai ienaidnieks uzbrūk Latvijas robežām. Līdz ar to Valsts prezidents nekavējoties sasauc Saeimu, kura lemj par kara pasludināšanu un uzsākšanu. (LR Satversmes 44.p.)

Valsts Prezidentam ir tiesība apžēlot noziedzniekus, par kuriem tiesas spriedums stājies likumīgā spēkā. Šo tiesību izmantošanas apjomu un kārtību nosaka īpašs likums. Amnestiju dod Saeima. (LR Satversmes 45.p.)

Valsts prezidentam ir tiesības sasaukt un vadīt ārkārtējās ministru kabineta sēdes, noteicot tām dienas kārtību. (LR Satversmes 46.p.)

Valsts prezidents, kā arī Ministru prezidents vai ne mazāk kā viena trešā daļa Saeimas locekļu var prasīt, lai Saeimas prezidijs sasauc Saeimas sēdi. (LR Satversmes 20.p.)

----------
Ar aktierspeeles maaku buus taa kaa par mazs...
Es nekādi neesmu spējīga iegaumēt, kas mums ir premjers un kas prezidents. Un kurš ir kurš. Un kāpēc ir vajadzīgi divi. Kaut kāda tāda serosķ. es par viņiem nedomāju,jo kārtējais ,,biezais pensionārs",kur valsts sagrūdīs n tās naudas,lai uzturētu kruto dzīvokli centrā+krutais autiņš,vēl visādas huiņas par Tautas naudu..Zaltlers bija zem sievas kurpes pirms un pēc savas prezidentūras,kā bija aploksnes ņēmējs tā arī ir palicis..Ulmanis visu laiku staigājis krievu bandītu pavadā ,un nekas nav mainījies,VVF labi sevi parādīja BBC World ,žīdu žurnaļugam nesanāca iedzīt stūri..)))par to žetons.Par tagadējo nav ko runāt,nu ir prasta pieckapeika un viss..varam tik ieraut,lai Valsts neaiziet par grunti..)) Partijas, lai varētu normāli darboties, vienmēr vienojās par kaut ko savā starpā. Paldies Dievam, mums nav tā, ka viena partija viena pati savāc vairāk par 50% balsu. Lūk tad sāktos bardaks un pilnīga visatļautība. Cilvēki politikā iet tikai lai iegūtu ietekmi, ar kuras palīdzību veicinātu sev izdevīgas darbības. Ideālistu tur praktiski nav, ir tikai runas par tautu, Dzimteni un kopīgiem mērķiem. Pateicoties demokrātijai, tomēr viņiem nākās domāt arī par vispārīgu tautas labklājību un Dzimtenes uzplaukumu. Es nesaskatu absolūti neko sliktu, ja partiju vadoņi privāti savā starpa vienojās par turpmāko darbību, vai tie būtu šleseri un lembergi, vai jebkuri citi. Lūk, ja viņi vienotos slepenās sarunās ar kādas citas valsts poltiķiem, tad jā, tā jau būtu, visdrīzāk, Dzimtenes nodevība, ja sarunu rezultātā kaut kādā veidā ciestu Latvijas kā valsts intereses. Kas ir Latvijas prezidents - tas faktiski ir vienalga, kuru politiķi ieliek. Pagaidām man ir patikuši divi - V. Freiberga, kura ieveda Latviju pasaulē un V. Zatlers, kurš tiešām izauga kā personība savas prezidentūras laikā. Bet tas ir tikai mans viedoklis. ··· Prezidents: Ko jūs domājiet par Valsts ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Prezidenta vēlēšanās. (18)
Vai tad tauta tagad nav vīlusies kad izkritis ir kandidāts kurš varētu arī Twerku uzdejot. Atmiņā vēl Zīgerista laiki kad katram tiktu pa banānam. Bet uz priekšdienām redzās ka katrs varēs dabūt pa sēžam vietu, ja vien ...
Kas notiktu, ja tauta vēlētu prezidentu? - baidos, ka ievēlētu Lembergu vai Sudrabas madāmu...:) Es gribēju Levitu. Bet ceru, ka Vējonis arī būs Ok. Man patīk, ka vińaš ir uzticīgs sievai un gimenei. Tas ir sākums, ka nenodos valsti! Nu, vissliktākais variants būtu, ja tauta varētu vēlēt prezidentu. Par tās "izcilajām spējām" mēs varam uzskatāmi pārliecināties, kas tā n-tās reizes uzkāpj uz viena un tā paša grābekļa, ievēlot Saeimā necienīgas partijas un necienīgus cilvēkus, dēl kuriem mēs arī visu laiku esam nabagākā ES valsts :( Ja tautai ļautu vēlēt, tad ievēlētu atkal pēc smukām frizūrām kā savulaik Anatoliju Gorbunovu, bet tagad kādu Mārtiņu Bindaru Vai tad tauta varēja ko mainīt? Kāda tautai daļa gar prezidenta vēlēšanos? Tāda pati nekāda kā saeimai gar tautas vēlmēm. ··· Prezidents: Prezidenta vēlēšanās. lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Ar ko Kaimiņš ir sliktāks par Bondaru? (26)
Ja jau tauta vēlās pasmieties tad var izvēlēties vēl labāku kandidātu prezidenta amatam.
Kaimiņš ir aizņēmis vienu no nozīmīgākajām pozīcijām politiskajā galmā - āksta vietu. Kāpēc nozīmīga? Jo ākstam ir atļauts teikt to, ko nekad neuzdrošinātos pateikt citi galminieki. Lai tas darbotos, ir svarīga viena nianse - ākstam ir jābūt ļoti gudram un izsmalcinātam, lai savas kārtis izspēlētu pareizi. Ākstam ir jārok 2x dziļāk par citiem, ir jāsaprot spēles laukums un citu dalībnieku vājie punkti. Diemžēl Kaimiņš nespēj turēt to intelekta latiņu, kādu pieprasa āksta pozīcija, līdz ar to viņš pakāpeniski kļūst patiesi smieklīgs. Sākumā vēl likās, ka viņš politiskā diletanta lomai patiešām pietēlo, bet pamazām cerība/ilūzija par viņa pietēlošanu zūd. Lieki piebilst, ka vienveidīgs āksts vēlēšanās pēc 4 gadiem nevienam nebūs vajadzīgs. P_P, bez Kaimiņa Bondars nebūtu ticis Saeimā.
No tēla viedokļa Bondaram nav konkurentu, bet viņš ir tēls bez viedokļa...
1) nesmukāks;
2) dumjāks.
Bondaram - ģimene, Kaimiņam - Suņu būda! ;) Ja jau vajag stulbu prezidentu, tad izvēlaties vismaz lai ir ko atcereties :)
____
a vai tad šito mēs jau neizmēģinājām?
··· Prezidents: Ar ko Kaimiņš ir sliktāks ... lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Ar ko pārāks M. Bondars? (34)
Ar ko pārāks M. Bondars kā prezidenta kanditaats attiecībā pret prezidenta kandidātu E. Levitu? Izglītotā un sociāli aktīvā tautas daļa tā uzskata, spriezhot pēc balsojuma. Jo balsojumam var aktivizēties ar i-bankas kontu ...
Levits ir galvastiesu pārāks. Bondars ir intelektuālā viduvējība - vienmēr tāds ir bijis, par ko katrs var pārliecināties, paklausoties viņa runās. Turklāt šeit piesauktais faktors "pazīst iekšējo virtuvi" diez vai cilvēkam ir kompliments, ņemot vērā to, cik ļoti šīs virtuves smaka mēdz iesūkties katrā, kas tajā kādu laiku ir pabijis.

Tas, ka neievēlēs Levitu, arī ir diezgan skaidrs. Ar VVF Lembergs vienreiz jau iegrābās, tāpēc drošāk ir likt likmi uz stabiliem un pārbaudītiem kretīniem (lietojot Šķēles terminoloģiju). Turklāt pēc Bērziņa tautas prasību latiņa ir nolikta tik zemu, ka +/- noderīgu ierindas kretīnu netrūkst. Ventas Balsī jau sāk kampaņu par G.Daudzi kā prezidentu - jā, jā, to pašu, kurš viedi konstatēja, ka Vecrīgas grautiņu sakarā Saeimas vienīgā vaina ir tā, ka tai esot logi.

P.S. Šajā kontekstā nesaprotu vien to, KAS vēl ZZS būtu jāizdara, lai Latvijā neatrastos tūkstošiem aunu, kas balso par šiem kaitniekiem... - ?
Ja Bondars tiks pie siles kā prezidents, tad matu želejas apgrozījums divkāršosies. Dita Danosa: "Tajā laikā, kad man bija strīds ar Krājbanku, valdes priekšsēdētājs bija Mārtiņš Bondars. Piektdien viņš teica:"Esmu ar tevi, atbalstu", bet pirmdien:"Nesaprotu, par ko tu runā". Sapratu, ka viņš ir cilvēks, kurš netur vārdu un kura viedoklis ir viegli ietekmējams. Izlūkos ar viņu iet es neieteiktu, jo var izrādīties, ka pēkšņi notiek pārbēgšana uz otru pusi."/Lilit, maijs 2015/
Interesanti, ka tikko izlasīju šo, atveru oho - un priekšā jau diskusija par smukulīti Bondaru:D
koa te ņematies???? ..par prezidentu netiks ne Bondars, ne Levits, bet gan hūtes akceptēts cilvis, tā ka tukšas runas. Nu Bondars 8 gadus bija VVF cilvēks, faktiski otrais cilvēks aiz viņas, kas līdzdarbojās visā ko darīja VVF vadot viņas kanceleju. Vairums viņu uztver kā loģisku viņas uzsāktā turpinātāju.
Bet nu tas viss ir gaumes/uzskatu jautājums - vienam tas patiks citam ne.

Ja tieši par "pārāks", tad viņš pārzin "iekšējo virtuvi" un zin ko un ka darīt (un ko nedarīt) lai sasniegtu savus mērķis. No visiem kandidātiem viņš noteikti vislabāk stādās priekšā ko šinī amatā var un ko nevar izdarīt, jo viņam jau ir 8 gadu pieredze.
··· Prezidents: Ar ko pārāks M. Bondars? lasīt visu diskusiju (34 atbildes) –»
Kā vērtējat Mārtiņu Bondaru kā iespējamo LV prezidenta kandidātu? (30)
Manuprāt, viņam piemīt tikai vizuālas kvalitātes...Varbūt maldos?;) Kā ar saturu - ir te kāds zinātājs? Un kuru jūs labprāt redzētu šajā godpilnajā postenī?
Man viņš nepatīk,bet,kā tēvs,vīrs-saimnieks savai ģimenie izskatās labs.
Par prezidentu es viņu negribētu,par zaļu,bet tautai diemžēl to nelemt,tas sen jau ir izlemts mums neprasot.
bebrukārkliņi arī izskatās skaisti, bet vai tos kāds lieto pārtikā vai vāra tējā? līdzībās runājot Izteikties vinš neprot. Skatījos interviju ar Ivetu Šulci ... riktīgs murgs. Profesija - otraa svaiguma zicdirektors. patiesībā vienalga ko ievēlēs, jo mūsu prezidenti. varbūt izņemot VVF, ir bijuši bezjēdzīgi. Tiešām labāk Bērziņu atstāt, vismaz 4 gadi nevajadzēs vēl vienu miljonu vērtu dzīvokli meklēt. Un no algas viņš atteicies.
Kas ir Bondars? Nekas, tāpat kā viņa sieva "māksliniece" Ko viņš ka deputāts ir izdarījis labu.
··· Prezidents: Kā vērtējat Mārtiņu ... lasīt visu diskusiju (30 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu