Universālais pamatienākums

Universālais pamatienākums - jautājumi un diskusijas

Vai beidzot ir pienācis laiks Universālam Pamatienākumam (UBI)? (30)
Šajā brīdī Trampam būs preses konference, zināms, ka 1 triljona stimulu pakā būs arī pustriljonu (500.000.000.000$) vērti tieši maksājumi amerikāņiem, kaut kas līdzīgs universālam pamatienākumam. Mans jautājums ir - vai sabiedrība...
tātad, cilvēkiem šai utopijā tiks dota haļava, lai varētu nedarīt neko. un tomēr, pretēji visas cilvēces pieredzei un katra personiskai pieredzei, šāda laiskuma un slinkuma stimulēšana brīnumainā kārtā radīs nevis degradāciju un sēdēšanu pie valsts apmaksātiem televizoriem un datorspēlēm, bet! pie "cilvēkspēju izaugsmes".

tālāk. ja ´visiem´ izdala 1000 vienību jebkādas naudas, tad nekavējoties nostrādā inflācija un šī konkrētā valūta momentā zaudēs šīs 1000 vienības no savas pirktspējas. rezultāts? pēc neilga laika vajadzēs jau izdalīt 2000 naudas vienību, bet devalvācijas likums nostrādās atkal, bet šoreiz jau šī valūta zaudēs 2000 nosacīto vienību no savas pirktspējas. un haļavščiks, cik nabags bija, tik paliks. vienīgā iespēja ir dalīt iepirkuma talonus, kas vienalga ietekmetu devalvāciju, bet ne tik krasi.

labi, bet kas notiek ar darba tirgu, kurā jau tā trūkst strādājošo visās nozarēs rietumos? notiek vēl viena katastrofa, bez hiperinflācijas, nav arī darbaspēka. ko darīt? ir jāimportē vēl vairāk superzema intelekta indivīdi no tuvajiem austrumiem vai āfrikas.

un tam ir vēl citi aspekti, ko pat negribas visus muļļāt.

visneticamākais priekš manis ir tas, ka katrā paaudzē kaut kādā mistiskā veidā dzims un parādas šie idioti ar relatīvi augstu iq, kuri tomēr nespēj un nespēj aptvert viselementārās cilvēku sabiedrības eksistences likumsakarības, sapņojot par savu kārtējo utopiju.

ar ko tas beidzas? katru reizi? asinīm. daudz, daudz asinīm. jo nekas no šīm idejām nav dzīvotspējīgs un ja tās implementē, sekas ir ļoti smagas un vienmēr nonāk līdz totalitārismam.
Godātais. Pētījumi ir neapšaubāmi noderīga lieta, tomēr sareizinot jums personiski nenozīmīgos 200 eur ar 12 mēn un kaut vai 1,5 milj. iedzīvotāju mēs iegūstam nieka 3,6 miljardus eur gadā, kurus ētiskajam biznesam būtu jānovirza šīs progresīvās idejas realizācijai, papildus citām izmaksām. Turpmākai priekšlikuma detalizācijai rosinu papētīt arī LR valsts budžetu un īpašī tā ieņēmumu pozīcijas. Kopumā domāju, ka tautsaimniecība daudz vairāk iegūtu, ja enerģija, kura tiek veltīta šis viennozīmigi tālredzīgās domas attīstīšanai tiktu novirzīta kādam necilam fiziskam darbam. "Valsts maksā universālo pamatienākumu" - valsts neko nemaksā, tikai pārdala citu nodokļu maksātāju samaksāto.
Nekad neesmu gribējis dzīvot sociālismā. Kā vienreizējs pasākums krīzes apstākļos - lai nu būtu, bet ja ikdienā, tad no tādas valsts jāmūk kamēr var.
probleema ir taa, ka apmeeram puse sabiedriibas, ja buutu iespeeja, pat i nedomaatu ko lietderiigu straadaat. No 10 bomzziem, kad vinniem piedaavaa darbu, labi, ka viens piekritiis ko dariit, lai nopelniitu ar dabu ..reaalu darbu, jo pastiept luudzosso roku ir tik viegli, un lloti ienesiigi. Tik ļauni nav. Cilvēki patiesi laimīgi ir tikai tad, ja var strādāt tīkamu, radošu darbu, radot vērtības sev un visai sabiedrībai. Diemžēl, pastāvošajā iekārtā tas izdodas tikai pavisam nelielai daļai. Vairums ir spiesti vergot kāda cita, vai nelielas ļaužu grupas labā, strādājot netīkamu darbu, nespējot pašrealizēties un nodarot ļaunumu savai veselībai. Šīs sistēmas mērķis ir atraut cilvēkus no dabas, sadzīt pilsētās, lai viņi visu būtu spiesti pirkt par neadekvāti augstu samaksu, bet naudas pelnīšanai, atdotu visu savu laiku un spēkus. Kapitālisma neatņemama sastāvdaļa ir bezdarbs, jo bailes pazaudēt to pašu pieticīgo ienākumu, piespiež turpināt vergot nekurnējot. Garantēts ienākums likvidētu bailes par rītdienu. Katrs tad varētu droši meklēt savām spējām un interesēm atbilstošu nodarbošanos, vai pieprasīt darba devējiem nodrošināt vismaz cilvēka cienīgus darba apstākļus un atbilstošu samaksu.
Tikai mūsu kolonijā, kaut ko tādu ieviesīs pēdējām kārtām.
··· Universālais pamatienākums: Vai beidzot ir pienācis laiks... lasīt visu diskusiju (30 atbildes) –»
Pēc Facebook Cukerbega Harvarda izlaiduma runas: vai no Jūsu īstas brīvības pasaulei būtu jēga? (32)
Pirms pāris dienām Facebook dibinātājs un planētas 6. bagātākais cilvēks (īpašumi ir 63 miljardi $) kopā ar pārējiem Harvarda universitātes absolventiem saņēma savu grādu - viņam tika dr. iur. h. c. Un viņš teica izlaiduma runu, kuru daži...
sociālisms ir morāls ļaunums, dziļi savtīga ideoloģija, kuras piekritēji vēlas produktīviem cilvēkiem atņemt un izdalīt mazproduktīviem. tikai ne pašu līdzekļus, citu cilvēku līdzekļus. viņi vēlas būt par administratoriem. cukerbergs nešķirsies no saviem miljardiem nekad. bet iegūt vēl lielāku varu pār pasauli, to gan! cukerbergs aģitē likvidēt robežas, laikā, kad terorisms ir tādā pakāpē, kā nekad modernajā laikmetā. un tomēr, pats dzīvo aiz 8 metrus augstiem žogiem, savos daudzajos īpašumos, izkaisītos pa pasauli. tas ir ok, nav problēmu. bet liekulības līmenis ir ļoti augsts.
par "universālo ienākumu"(kas nav nekāds ienākums, jo to saņemošie nav neko radījuši lai to saņemtu, to var saukt par universālo reketu). par to nemaksās ne megabagātie pasaules supermagnāti, ne cukurkalni un ne klintoni, tiem viss ir "saķerts" un nes neiedomājamu peļņu, ar kuru vienalga vienmēr ir par maz. par šo globālistu plānoto universālo reketu maksās vienkāršie strādājošie globālistiem, kuri tad to pārdalīs plebsam, no kuriem tādejādi padarīs nu jau 100% atkarīgus pus-pilsoņus. godīgi stradājošās vidusšķiras daļa arvien kritīsies, jo šodien pasaulē notiek cīņa tieši ar rietumu vidušķiru - nodokļi ir ļoti augsti, valsts soda uzņēmīgumu un darba tikumu ar samagākiem nodokļiem, bet atvieglo dzīvi sliņķim, to atbrīvojot no nodokļiem vispār, bet uzturot to no stradājošajiem atņemtajiem līdzekļiem.
megakorporāciju pasaules elite nemaksās neko, reketu maksās atkal parastais cilvēks, bet elite iegūs vēl vairāk varas, jau šodien ekspropriējot aptuveni pusi strādājošās sabiedrības daļas ienākumus, to pārdalot pēc saviem ieskatiem.
Autor, bez gara tarkšķa, ar ko tā garā fantazēšana par universālo pamatienākumu atšķirsies no jau tagad pastāvošās pabalstu sistēmas, kas pienākas vien daļai iedzīvotāju, taču ar kuru esošā ekonomika jau nespēj tikt galā?!? Domājiet, ka naudas pirktspēja slēpjas naudas kaltuvēs? Man tas viss ož pēc ūdens liešanas uz kapitālistu dzirnavu rata, lai žurku skrējiens kļūst vēl spraigāks 1. kaart..vajadzeetu saprast, ka Pasaule transformeejas..un ljoti strauji...diez vai mees to kaadreiz redzeesim veel taadaa izpratnee, kaa liidz shim../? Droshiibas spilvens pashlaik buutu mazaakais par ko uztraukties, jo tas vnk., kljuus par nepiecieshamiibu lielai cilveeces daljai, kad tiks zudeetas liidzshineejaas darba vietas liidz ar AI straujo attiistiibu. Jaa....kaadreiz likaas fantastika, tagad taa ir vnk., Realitaate,...arvien vairaak vadosho uznjeemumu piesleegsies shajiem projektiem, jo saredz tajaa naakotni....menedzheri, shoferi,..kas tik netiks aizstaats ar sho...kaa teikt,....Maaksliigo...Intelektu...,protams, naaks ari klaat darba vietas un tas vairaak buus saistiits ar sho robotu treiningu,..cilveeka un AI sadarbiiba!
Tad pavisam logjiski, augot attiistiibas liimenim vajadzeetu augt ari dziives liimenim,..bet nejau drudzhaini turoties pie liidzshineejaam darba vietaam, redzot, ka vinsjas taapat nepieluudzami aiziet,...bet paarkvalificeeties, realizeet kaadas jaunas idejas, no kaa dotajaa situaacijaa buutu vairaak jeegas!
Ir pozitiivaa ir negatiivaa puse...tehnologjijas itkaa atvieglo dziivi...,bet ar taam cilveece tiek kontroleeta arvien arvien straujaak un ved uz transhjumanizaaciju, kas ir pats beediigaakais aspekts!!
ikvienam produktīvam darbam ir jēga. visi darbi nevar būt patīkami un viegli. smagie norūda raksturu un veido sabiedrību, cilvēci par spējīgu organismu, kura produktīvie indivīdi ir visi nepieciešami, viņu darbs pieprasīts un vajadzīgs. un otrādi, cilvēki, kuri vēlas darīt tikai to, kas ir viegls un patīkams un pats galvenais, tikai to, ko darīt gribas un ne-darīt to, ko darīt negribas, kā likums ir parazīti. vai vienkārši sliņķi, vai cilvēki, kuru darbība nenesot nekādu labumu sabiedrībai vispār, samazina ienākumus derīga darba darītājiem. abi ir parazīti. vieni pasīvi, otri ir aktīvi.

progresīvā nodokļu sistēma ir par likumu padarīta netaisnība. ta arbitrāri soda vai stimulē. un ļaunās sekas ir tā, ka soda visproduktīvākos, bet stimulē neproduktīvus. piemēram, ļaujot vairoties cilvēkiem ,kuri nav spējīgi nodrošināt savus bērnus, uzliekot šo pienākumu produktīvajiem, kuri ir spiesti uzturēt svešus bērnus un ir spiesti kavēt savu atvašu rašanos, jo puse viņu ienākumu tiek atdoti kādam citam, bez viņu ziņas un piekrišanas. un notiek sabiedriskās degradācijas apburtais loks, neproduktīvo ciļvēku bērni kā likums izaug par tādiem pašiem. jo pasīvajiem parazītiem ne tikai nav kapacitates uzturēt sevi un savas atvases, viņiem nav ne spēju, ne gribas izaudzināt ne-parazītus. un tā, produktīvo ar katru nākamo paaudzes ciklu kļūst arvien mazāk, mazproduktīvo arvien vairāk.
produktīvajiem ir nepieciešama ekonomiskā brīvība, mazproduktīvajiem ekonomiskā brīvība vajadzīga nav.
brīvība nespēj dod labumu tam, kas to neizmanto. daudzās iespējas rada nepieciešamību veikt sarežģītas izvēles visa mūža garumā, kuru konsekvences kapitālismā pašam arī būs japiedzīvo.
Neatbalstu. Kuram ir idejas un spējas, tas realizēsies, kuram nav, tas notrallinās. Ikviens par savām kļūdam maksā tā vai citādi, tas ir tikai likumsakarīgi. ··· Universālais pamatienākums: Pēc Facebook Cukerbega Harvarda... lasīt visu diskusiju (32 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu