Uzvaras parks

Uzvaras parks - jautājumi un diskusijas

Uzvaras pieminekli - nojaukt vai nē? (91)
nojaukt, nenojaukt? jā, nē? kāpēc?
Ou,veic aptauju ;)
Man netraucē tas piemineklis,lai jau paliek.
Kāpēc? A,nojaukt vnm. var paspēt un tai vietāk kaut ko nevajadzīgu uzsliet.
Turklāt,tās runas par nojaukšanu,tādas politiskās " spēlītes" ,tā teikt " asumam" ,un lai novērstu tautas uzmanību.
skaidrs ka nenojauks, bet ļoti vajadzētu. neaizmirstiet ka tur pulcējas cilvēki kuri ir naidīgi noskaņoti pret Latvijas valsti, kuri balsoja par divvalodību, tur arī apgrozas kads židelis, kurš vaukšķēja par Latgales autonomiju. Pārāk jau toleranti pret esat pret drazu, vai pareizāk sakot...līkas vēl tas muguriņa latviešiem savā zemē. un neaizmirstie kas ir išakovs un ko viņš dara, sludina, kāda ir viņa "misija".....tomēr nojaukt!! Uzskatu, ka tas piemineklis ir jāatstāj. Tā ir arī MŪSU vēsture, un, lai cik tas briesmīgi kādam arī neizklausītos - tie ir mūsu cilvēki (kā brazers saka - naidīgi noskaņotie), kas tur iet un mītiņo. Diemžēl kādam ir ļoti izdevīgi savās politiskājās spēlītēs te visus šķelt un kūdīt vienam pret otru, jo tad mēs savā starpā plēšamies, un aizmirstam, kur ir reālā ļaunuma sakne. Tagad vēl arī - redz, piemineklis ir jānojauc. It kā vairs Lielā Tēvijas kara upuru nebūtu bijis. Vai arī - mēs piesmejam viņu nāves. Nu nē, es noteikti esmu pret nojaukšanu. Darboņi, laikam, sāk gatavoties vēlēšanām. Sacelt kārtējo nacionālo ļembasu ir vieglāk nekā panākt kautko ekonomiskās situācijas uzlabošanai valstī. Tā ir vēsture.
Es domāju, ka tas piemineklis nevienu netraucētu, ja tur nenotiktu vērienīgie tusiņi maijā, kad labāk ir tajā apkārtnē nerādīties. Lielam baram uzradusies milzīga pašapziņa, nacionālisms, šovinisms, šnabis, var izpausties nejēgā un tad ir maz sakara ar kritušo pieminēšanu. Pie tam, ar katru gadu spēcīgāk. Vai tur ir piemineklis pie vainas? Nedomāju.
Ja tā dziļāk. Tas ir domāts tiem miljoniem puišeļu un vīru, kas krita karā, tika kā lielgabalgaļa izmantota un nekādas izvēles jau nebija. Lai arī sanak, ka okupantu puišeļi, bet viņi arī bija cilvēki. Tagad ap šādu pieminekli var slēpot ziemā, vasarā ari laikam bija kādas aktivitātes. Ir kaut kur citur tā? Piem. Salaspilī? Nav. Tātad pats piemineklis ir vienkārši piemineklis. Es atceros to dienu, kad sestdienā vajadzēja obligāti strādāt, lai būtu kā savs ""ziedojums"" šī pieminekļa būvei.
Ir viena lieta, ko esmu sapratusi tiekoties ar krievu cilvēkiem, ne šejienes krieviem. Nelien tuvumā kara tēmai, nekādos apstākļos, viņiem tā ir svēta lieta, viņi ir uzvarētaji un šajā ideoloģijā dzimuši un dzīvojuši. Ja mēs tagad atļaujamies brutāli pieķerties tai klāt...nu tad paši vainīgi. Pat bail iedomāties par sekām, tā vairs nav spēle. Igauņi vienu mazu puišeli aizvāca no Tallinas centra, nu i dabūja demolēšanu un tas nebija Uzvaras piemineklis kāds tas ir pie mums. Krieviem jau viss vienkārši, pieķersies klāt, kur viņiem nepatīk, atkal kaut ko atradīs tajā prece, ko mūsējie eksportē, tas jau nav nekas jauns un nezināms. Ražotāji, transportnieki toč cietīs. Vēl jau tāda lieta kā gāze...plašs spēļu laukums, tā teikt.
Ja īsi jāatbild, tad es saku, nevajag to pieminekli kustināt. Ir vēsturiska liecība un ir. Arī kā mākslinieciskais tā laika brīnums vai bieds, bet tā ir vēsture.
Godīgi sakot, pabrīnos par NA tuvredzību un puicisku prātu. Kaut gan...viņi jau nekad nav izcēlušies ar gudru, iespējams, viltīgu un plašu spēli. Īsi, populistiski, es teiktu spītīgi iz
··· Uzvaras parks: Uzvaras pieminekli - nojaukt... lasīt visu diskusiju (91 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu