Zārks

Zārks - jautājumi un diskusijas

Savs zārks. .. (45)
reiz jau to te jautāju, bet atkārtošos... iepriekšējo tēmu ietekmē: cik daudziem no jums atbilstošu senču tradīcijai ir sagatavots un bēniņs/garāžā/vasarnīcā vai vēl kur glabājas savs zārks?
zārku vajag valstij uzdāvināt katram, kas ir sasniedzis, nodzīvojis līdz pensijai un valstij maksājis nodokļus ar novēlējumu laimīgu taciņu! Esi piedzimis, miili dziivi un cieni savu naavi!
Mandomaat, ka senlatvietis saruupeedams sev muuzja peedeejo "gultu"-zaarku, taa izraadiija arii sava veida atbildiigu attieksmi pret gjimenes locekljiem, nenoslogodams tuviniekus ar liekiem pienaakumiem, kas saistiiti ar vinja peekshnjo aizieshanu no dziives.
Manupraat, ja cilveeks ar atbildiibu ir iztureejies pret savu dziivi,...tad vinjsh ar atbildiibu buus paruupeejies par savu peecnaavi: neatstaadams peec sevis paraadus un citas nenokaartotas lietas uz savu tuvinieku pleciem. Saruupeets zaarks un nauda, kas iekraata paredzamajiem beeru teerinjiem,...liecina par sencju atbildiigu un paardomaatu dziives uztveri.
Parastā likteņa ironija. Ja kaut kam tā pamatīgi gatavojies,tas kā par spīti,kā nenotiek,tā nenotiek. Laikam jau tāpēc mūsu senči tos ozola zārkus laicīgi gādāja,lai tā nāve nenāktu. Varbūt nemaz nav slikta ideja? Pričom te iepriekšējās tēmas :)

Ja būtu tik daudz vietas, varbūt arī iegādātos.

Nē, tomēr arī tad vēl ne, labāk lai paliek vairāk vietas skābeklim.

Varbūt vienkārši jāsagatavo konvertiņš laimīgajiem palicējiem :)
Muusdienu apstaakljos, tureet gadiem ilgi savas maajas beeninjos sev saruupeeto zaarku, nebuutu nekaadas racionaalas riiciibas pamata. Bet paruupeeties dziivam esot, par reaali neizbeegamo- savu aizieshanu muuzjiibaa, ir ik katra cilveeka pienaakums.
Labi, nu es vareetu teikt, ka esmu sev savu zaarku jau saruupeejusi,...kas netiek glabaats manas maajas beeninjos,... bet manas dziives apdroshinaajuma ik meenesha iemaksa, ir arii shii mana zaarka glabaatuve-tur tas jau ir nolikts.
No tiesas ir labi apzinaaties, ka peec manas naaves gadiijumaa, netiks noslogoti mani tuvinieki ne ar beeru ceremonijas un izvadiishanas aktiivo rosiibu, ne ar taa zaarka kalshanu,...vinji buus manu beeru viesi un uz sho pasaakumu ieradiisies peec briivas izveeles, ierashanaas noteikti ne kaa obligaacija.
··· Zārks: Savs zārks. .. lasīt visu diskusiju (45 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu