Maznodrošinātais vai trūcīgais statuss.

Tas ir konkrētas personas,ģimenes kauns un negods ka neprot dzīvot un normāli strādāt un tāpēc pārtiek no GMI pabalstiem,pārtikas pakām un bezmaksas virtuves.Vai tomēr tas ir Valsts kauns un negods,ka personas nevar sevi normāli realizēt un tāpēc kaut kā eksistē,neviss normāli dzīvo.

Marija_Anna    16 Es laikam liktu proporciju.
4/5 atbildīgs ir cilvēks un 1/5 valsts.
Ir dažādas situācijas. Ir vienkārši nevēlēšanās papūlēties , ir slimības , kad gribēdams nevari un ir apstākļi.
Te man gribētos pieminēt pēckatastrofu un pēckara gadus, kad sabrucis ir viss. Kad jāceļ viss ir no "o", un cilvēki ir tikuši galā.

Chris1986  3 17 Cilvēki nav veseli - gan psihiski, gan fiziski. Un ne katrs ir spējīgs kaut 8 stundas kājās nostāvēt. Un par to nekādu invaliditāti un pabalstus nedod. Un vispār - ja padomju laikā kāds būtu teicis, ka te pienāks diena, kad kāds pa gružkastēm rakāsies, to būtu izmējuši kā nepilnīgu. Tieši tas pats par bezdarbu, maksas izglītību, maksas medicīnu un citiem kapitālisma "jaukumiem"

Karmensita  1 4 Un nevienam ne prātā toreiz nenāca, ka miskastes par gružkastēm sauks...

Balzax  7 3 Tas ir valsts un sabiedriibas kauns

sandra111  10 4 valsts.

verso  3 12 Katrs ir atbildīgs par sevi, savu dzīves ceļu. Valdībā sēž sabiedrības spogulis. Vienmēr jau gribās vainot citus, jo tā taču ir vieglāk.
Man arī dažkārt gribās pažēloties, bet pieķeru sevi pie domas, ka pati esmu piesaistījusi tādu vai šādu situāciju. Ir jāmācās un jāiet tālāk, ja gribu dzīvot atbilstoši savām ambīcijām. Neviens tāpat sarkano paklāju nenoklās, lai vari kāpt bez aizķeršanās pa savu dzīves ceļu.
Ir mazs % cilvēku, kas gadījušies īstajā laikā,īstajā vietā. Pārējiem tomēr viss pašu rokās.
Joprojām spilgti palicis atmiņā kāds jauns invalīds vīrietis, kurš vilcienos pārdeva avīzes. Nebija viņam viegli staigāt ar saviem deformētajiem locekļiem, bet viņš darīja ko varēja, lai negaudotu un neprasītu žēlsirdības dāvanas. Lūk tāds cilvēks ir stiprs garā, nevis kā te dažs labs gaudotājs par to cik viss un visi ir slikti.
Katram ir sev jāuzdod jautājums, vai es visu esmu izmēģinājis, izdarījis visu, kas manos spēkos??? Ja viņš var apstiprinoši atbildēt - jā, tad varbūt kādu laiku arī var pāŗtikt no pabalstiem, bet turpināt meklēt iespējas uzlabot savu dzīves kvalitāti.

adamsone  4 18 Sabiedrībai vienmēr ir vajadzīgi cilvēki, kas strādā vienkāršu darbu. Nevar iztikt bez viņiem. Tas ir sabiedrības kauns, ka šie cilvēki nevar izdzīvot.
Ir darbi, kurus strādāt nav vērts. Vnk nav vērts, labāk pārtikt no pabalstiem. Vismaz veselība necieš tā, kā strādājot. Un tas ir vēl lielāks kauns sabiedrībai.
Nesakiet, ka tā nemēdz būt.

uguntina56  2 14 Neuzskatu, ka tas būtu mans negods, jo esu kārtīga sieviete, un savu naudiņu nopelnu godprātīgi....audzinu viena dēlu un šī minimālā alga ir jādala uz divi. Bet desmit gadus atpakaļ biju arī es trūcīgas ģimenes statusā, jo mūsu tētis sadomāja, ka ir jāpamet mūs un neuzskatīja, ka ir jādod nauda bērna audzinašanai......kas ir prom, tas ir bez atbildības. Biju tuvu izmisumam, bet pateicoties tam , ka bija šis trūcīgās ģimenes statuss, radās iespēja tiesāties, jo tiesas izdevumus sedza valsts. Citādi tiesāties nemaz nebūtu iespējams, jo tas viss maksā.Sajā gadījumā es nevaru valsti vainot, valsts ir pretimnākoša šādām sievietēm kā es. Un lai valsts tikai ātrak izveidotu paņēmienus kā atgūt naudu no uzturlidzekļu nemaksātājiem. Sevi es varu vainot tajā, ka neesu pratusi izvēlēties pareizo cilvēku sev lidzās,jo divatā viss ir iespējams. Valsti es nevainoju,bet gan saku paldies, ka ir palidzējusi tikt galā ar manām problēmām.

verso    3 Protams, ka nevar iztikt arī bez vienkāršo darba darītājiem, bet nevienam nav noslēpums, ka tas arī reti kad ir saistīts ar garīgu invaliditāti, bet ar slinkumu - pirmkārt, jau skolā nemācoties, vēlāk arī neapgūstot kādu profesiju, kurai nevajag augstskolas izglītību un kura ir bez maksas.
Žēl, ka reizēm ar vienu darbu nepietiek. Es arī strādāju divos darbos, jo jādabon uz kājām vēl jaunākā meita, bet varētu pievienoties gaudotājiem, ka alimenti par mazu, ka valdība slikta utt.
Nešķērdēsim enerģiju uz gaudošanu, bet liksim to darbā un viss sakārtosies. Katram ir jāiemācās uzņemties atbildība par sevi primāri. Ja to nevar, tad nav ko radīt vēl kaudzi tādu pašu nelaimīgu cilvēku. Dabisko atlasi neviens nav atcēlis.

Viliendi    4 Lielākoties gēni ar retiem izņēmumiem..un tādi tādus atražo.

straume22    4 Mūsu valsts vadībai vieglāk iedzīt tautu trūkumā un tad "palīdzēt" vienam- otram, jo ne visi skries, klauvēsies un prasīs. Tādu statusu veiksmīgāko valstu uzskaitē nav. Ja cilvēkam rodas uz kādu laika posmu grūtības, tad tas automātiski nonāk aprūpējamo personu pulkam.

Vanesa15  3 8 Valsts negods ir nepietiekošas darba vietas un zemā samaksa. Par minimālo algu cilvēks faktiski sevi pakļauj verdzībai. No rīta līdz vakaram rukā, brīvdienās reklaksēties un atpūsties nevar, jo nepietiek naudas. Faktiski vergo par vēdera tiesu.
Strādāt 2 darbos? Nu nu, mūsdienās :D Kur katrs darba devējs izdzen kā suņus, un reti kur var iekļauties 8 darba dienas stundās, lai paveiktu uzdoto. Nu konveijeru un sargus protams neskaitot, kur ir stundu/maiņu darbs.
Un kurš vispār izdomāja minimālās algas ciparus? Tas gadījumā vēl nevelkas no 90-tajiem gadiem, kur viens noteikumu rakstītājs gudrītis mēnesī nepieciešamo lietu sarakstā bija iekļāvis gumijas zābakus un koferi? :D Un 1,5 apakšbikses mēnesī ? :D

Eiropa  2 2 Valsts, kā lai existē vientuļie pensionāri,
jāmaina sistēma, t.sk. trubaļotus pakļaujot piespiedu darbiem, nebūtu budžets jātērē uz lohiem

miglainaa_plava    3 Bija nesen filma Šķersiela, kur sieviete stāstīja, ka veic godīgu ierēdņa darbu valsts iestādē, taču viņai ir 2 dēli,vīra nav. Automātiski, ja izdala uz 3, viņa sanāk trūcīga. Viņa bija priecīga, ka varēja saņemt pakas un izdzīvot.

Man pašai ir bijusi situācija, ka strādāju 3 darbos, taču NEVIENĀ nemaksā. Un te pat nevar vainot valsti, bet gan mūsu gudros uzņēmējus, kas nemaksā algu, bet honorāru, ko var arī nemaksāt. Summas tiek norunātas mutiski, līgumi tiek slēgti pēc padarītā darba. Un te var teikt, ka esmu aita un ka vajadzētu iet prom - bet kur tu aiziesi, ja nav kur. Uz manu vietu jau stāv rinda, cilvēki kā žurkas gatavas pārgrauzt kaklu viens otram, lai tikai dabūtu to darbu, kas man ir. Uzņēmējam ir pilnīgi vienalga vai es tur esmu vai kāds cits, jo stāv rinda.
Vienīgais atliek mainīt profesiju, bet tad viss jāsāk no nulles, jāiet augstskolā, praksē, tad paies daudzi gadi, bet naudu vajag katru dienu.

hewy  1 8 ...Un vispār - ja padomju laikā kāds būtu teicis, ka te pienāks diena, kad kāds pa gružkastēm rakāsies, to būtu izmējuši kā nepilnīgu.(c) Kā gan varētu būt tēma, kur chris neparaudātu par padumjajiem laikiem? Cienītais, cik un kurās vietās tad tās gružkastes vispār bija? Ko tajās vispār būtu jēga meklēt, ja atceramies brīvi pārskatāmās veikalu platības? Un visbeidzot - visiem taču bija jāstādā valsts garantētajās darba vietās. Nezinu par rūpnīcām, bet lauksaimniecībā, celtniecībā, tām pietuvinātajās nozarēs, svarīgi bija tikai daudzmaz nodrošināt sava rumpja esamību darba vietā. Rītu varēja sākt ar lāpīšanos plūstoši pārejot dienas kodienā, "vārgākajiem" vēl priekšnieks aizbrauca pakaļ, citam skrēja pēc aliņiem, ja nepieciešamais speciālists bija steidzami jāmotivē. Un ja nu galīgi vairs nekā, tad ceļazīme uz Straupi. Tā kā par tām gružkastēm - varbūt skolas bērni notic´.....

AivarsN  3 5 Tur jau tā problēma,ka mūsu valstī ir pārāk daudz ierēdņu,politiķu,augļotāju un vēl vesels lērums parazītu,kuri nekādu pienesumu ekonomikai nedod,bet atalgojumu saņem nesalīdzināmi lielāku,nekā strādājošie. Tieši tāpēc tie saucamie nekvalificētie,bet nebūt ne vieglākie un mazsvarīgākie darbi ir tik slikti apmaksāti. Minimālā alga pienāktos tikai tiem,kuri strādā nekvalificētu,vieglu darbiņu,pat nepilnu darba slodzi. Bet ja par minimālo jāstrādā lauksaimniecībā, rūpniecībā un pat celtniecībā,kur nepieciešams ne tikai spēks un apbrīnojama izturība,bet arī pamatīga darba pieredze,tad karstasinīgāka tauta tādu valdību jau sen būtu gāzusi,pasludinājusi tautas varu un neatkarību. Tāpēc jau tik daudz cilvēku izvēlas pārtikt no pabalstiem,jo strādājot tāpat nesaņems daudz vairāk. Oligarhu ģimenes un svešzemju pakalpiņi,kuri jau krietnu laiku nelikumīgi piesavinājušies varu mūsu valstī,ved mūs pretī iznīcībai,bet tauta veiksmīgi nozombēta,to vēl nav pamanījusi.

Kontiki  2 5 Krievu laikos jau nebija ko miskastēs izmest - pat veikalos bija tukšums! Tā ka nevajag te Krievijas propagandu dzīt. Nu un tie kas tagad izvēlas rakāties pa miskastēm - tā ir viņu pašu izvēle, darīšana.

shining  2 5 Pāris komentāros te ož pēc nostaļģijas par padomiju, kad darbavietas bija kompartijas izdomātas pat tur, kur tās nebija nepieciešamas, viena štrunta ražošana izmētata pa visu Savienību, pieķerot arī kādu Varšavas līguma valsti. Tad nu jūtams tāds kā proletariāta aizvainojums, kunkstēšana par zudušo stabilitāti, kas veidojas no vienkāršota notiekošā skatījuma. Pasaule ir mainīga, jedritvai! - stabili ir tikai tas, ka mēs visi kā viens nomirsim kaut kad.
Un, tā "sliktā valsts" vien paši esam.. ja reiz rūp, tad mainiet sevi, savu domāšanu, rīcību un attieksmes, mainiet vidi ap sevi, ejiet ielās vai politikā, vai vismaz neīdiet par to, ka "viss slikti!"

joens    2 Cilvēki arī mainās - brauc strādāt un dzīvot uz valstīm, kur pat sētnieks par savu algu var dzīvot baltā cilvēka dzīvi, ne pārāk augstā līmenī, bet tomēr dzīvot, ne eksistēt.

Marija_Anna    6 Parunājām, viedokļiem padalījāmies, kas tālāk ?
Lai dzīvotu braucam uz ārzemēm?
Pie mūsu maksājumiem ar naudām jāiespringst ne tikai trūcīgajiem un maznodrošinātajiem, bet arī it kā normālu algu saņemošajiem.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu