Vai Jūs strādātu labāk, ja būtu labāki apstākļi? Vai esat sasnieguši savu spēju robežu?
Tieši tā - vai Jūs strādātu labāk, ja būtu labāki apstākļi, t.i. vai Jūs radītu lielākas vērtības, ja Jums būtu iespēja iegūt izglītību un strādāt jomā, kas Jūs interesē. Vai Jūs strādātu labāk, ja Jums būtu pieejams mentorings, labāki sadzīves apstākļi, lielāka alga, labāka darba vide, pieejama izlgītība un veselības aprūpe, utt., utt. Vai jau esat sasnieguši savu spēju potenciālu, vai arī jūtat, ka Jums ir neatbrīvotas rezerves, kuras apstākļi nejauj realizēt?Jautājums mani interesē divu iemeslu dēļ. Pirmkārt - politisku. Sociāldemokrātiskās partijas ir par strādājošos empowerment - investēt cilvēkos, lai viņi strādātu labāk, radošāk, radītu vairāk vērtības. Vai tāds empowerment ir vajadzīgs Latvijā, vai tāds ir vajadzīgs Jums? Un otrkārt - cik daudz mēs varam palīdzēt otrai pusītei augt, atbrīvot savas spējas?
Attiecībā par sevi - man jau liekas, ka pie labākiem nosacījumiem es spētu radīt vairāk. Bet grūti pateikt, vai tā ir. Te var būt uzskats, ka kapitālisms jau ir izdara visu, lai atbrīvotu maksimālās spējas un ja kaut ko neesi sasniedzis, tad tas ir objekts spēju trūkuma dēļ, nevis sabiedrības iekārtas vaina.
Tīri ekonomiskos terminos - vai investīcijas cilvēkkapitālā ir ar piesātinājuma robežu un vai šī robeža ir sasniegta Latvijā un Eiropas labklājības valsīts?
aston (2017-03-04 15:06) 3 Var buut ka radiitu lielakas vertibas. Bet cik nav bijushi Socialistiski rezhimi uz zemes, neviens no tiem nav bijis bagats. Tapec taadaas socialistiskas sistemas ir kautkas greizi. Nebus socialistisks rezhims ne bagats, ne laime cilvekiem, tapec nav nepiecieshamibas velreiz kapt uz shiem grabekliem.
lasminaxxl (2017-03-04 15:12)
8
Ko agrāk darija ar lāpstu, to šodien izdara tehnika . Cilvēkam vieglāk, ātrāk .
Es visu savu apzinīgo mūžu esmu daudz un cītīgi strādājusi, sevi nežēlojot. Tā kā līdz pensijai vēl - Oi, Oi, tāpat nāksies vien turpināt. Bet vai varu vēl vairāk ? Nezinu ko atbildēt. Man jau ir 50 un +, esmu piekususi no dzīves, uz vecumu gribētos ko vieglāku un vienkāršāku.
neko (2017-03-04 15:17) 1 Ja cilvēks labi strādā, tad viņam tas viss tiek piedāvāts. Es gan teiktu ka darba ražīgums vairāk no motivācijas atkarīgs, apstākļi ir otršķirīga parādība. Nu vismaz man.
no_matter (2017-03-04 15:23)
Ja cilvēkam noliktu visu gatavu priekšā, viņam vairs nebūtu motivācijas tiekties uz augšu, pēc kā labāka un progresa nebūtu.
Man prieks, ka vienmēr gadās kāds, kas manā ceļā mēģina šķēršļus likt, jo tas palīdz pilnveidoties.
Bet domāju, ka pēc gadiem 10-20 domāšu līdzīgi kā lasminaxxl.
derevnja10 (2017-03-04 15:25) 1 4 Es strādāju ārpus LV robežas. Zinu, ka tā nav visur, bet mūs finansiāli motivē. Pie mūsu darba devējiem nav ne mazākās vēlmes atgriezties. Skumji, bet fakts.
neko (2017-03-04 15:27) 6 Katrā ziņā ir gan dzirdēti gan reālajā dzīvē redzēti daudzi plāni/darbi kuru realizācija sākta pagrabos, neapkurinātās garāžas un tamlīdzīgās vietās, bet nekad neesmu dzirdējis par ko līdzīgu komfortablos apstākļos. Komforts nemotivē darīt.
LaskovijMerzavec (2017-03-04 15:27)
1
8
Darbavietas nezog imigranti vai globalizācija.
To dara IT un automatizācija.
andrisz (2017-03-04 15:30) 2 LaskovijMerzavec tieši tā! Un problēmas risinājums ir nevis kāpties atpakaļ, bet ieviest universālo pamatienākumu + izglītības un izaugsmes iespējas, lai katrs vismaz varētu mēģināt darīt kaut ko vairāk, labāk, radošāk un savādāk, nekā darīja vakardien!
andrisz (2017-03-04 15:35) 1 1 Esmu lasījis par Google, Apple, Elon Musk iesācējuzņēmumiem, karjerām un secinājums ir tās, ka to visu ir radījuši vidusšķiras cilvēki, kuriem bija laiks mācībām, resursi eksperimentiem (piem., datoru pieejamība) un lielāks vai mazāks atbalsts tam, lai savas idejas izmēģinātu. Protams, viņiem nebija viegli, un tomēr, viņi nestrādāja 12 stundas dienā kafejnīcās, pie konveijera vai veikalā. Viņiem bija iespēja darīt to, kas pasaulei bija aktuāls un kurp viņus virzīja viņu iekšējais draivs.
Marija_Anna (2017-03-04 15:49)
Kaut kā ir sanācis, ka nekad neesmu strādājusi ar pusspēku vai pusslodzi. Vienmēr ir darbs padarīts uz maksimumu. Protams, ceļot kvalifikāciju, darba organizāciju un aprīkojumu arī efektivitāte augs. Iespēju robežās tas tiek darīts. Pašlaik, pēc darba vietas maiņas, jūtu, ka man trūkst plašuma un vēriena darāmajam darbam. Bet tam ir objektīvs iemesls - no milzīgas kompānijas pārgāju uz nelielu firmu. Taču kopējiem spēkiem arī šeit viss notiek.
Par pārējo - ka tik meklējot piesātinājuma robežu gan ražošanā, gan investīcijās neaizmirstas, ka cilvēks ir 1. dzīvs, 2. personība, 3. vērtība.
Drole (2017-03-04 15:55)
Palasi, palasi, paklausies. Sarkanos durakus arii bazniicaa sitiis. https://www.yahoo.com/news/san-francisco-university-lays-off-workers-jobs-head-015039330--finance.ht
ml
labapa (2017-03-04 16:12) Jautājums ir pilnīgi neadekvāts. Tu pats nesaproti ko un kam jautā. Lai kaut ko salīdzinātu vajag ar ko salīdzināt. Kā parastais cilvēks var zināt vai ir jau piesātinājuma sajūta, vai ne. Vai Tu strādātu labāk ja būtu labāki apstākļi - Ko Tu ar to domā? Kas ir labāki darba apstakļi. Kas ir investēt Tevis nosauktajās lietas. Un ar šiem jautājumiem nodarbojas vadītāji, politiķi utml. Kas to izprot
no_matter (2017-03-04 16:46)
1
"Kā parastais cilvēks var zināt vai ir jau piesātinājuma sajūta, vai ne." - Kas ir šis Tevis piesauktais "parastais" cilvēks?
"ar šiem jautājumiem nodarbojas vadītāji, politiķi" - manuprāt par to ir atbildīgs tikai un vienīgi katrs pats, jo ja mani kas neapmierina, tikai es pati varu izparst iemeslus kāpēc tas tā ir un situāciju mainīt.
AivarsN (2017-03-04 16:59) 3 1 Kapitālismā lai izdzīvotu, strādnieks ir spiests strādāt ar pilnu atdevi. Visefektīvākais verdzības modelis. Tāpēc arī tik strauja tā ekonomiskā izaugsme. Tiesa gan,ne jau strādniekam,bet tikai kapitālistam. Sociālismā strādnieki var justies daudz brīvāki. Viņi var izvēlēties,kādu izglītību iegūt un kādā profesijā strādāt. Pilnīgas sociālās garantijas, iespējas mainīt nodarbošanos. Pēc izvēles var strādāt un pelnīt vairāk,vai laist muļķi,kā daudzi to arī praktizēja. Stingri tika ievēroti darba apstākļi,normēts darba laiks, atvaļinājums. Ne par ko nebija jāuztraucas,kā tagad kapitālismā. Bija stingrs valsts attīstības plāns. Šodien iet runa tikai par izdzīvošanu.
neratni_stasti (2017-03-04 17:05) 1 Es arī tagad strādāju labi. Ne velti kolēģi mani mēdz dažreiz par perfekcionisti saukāt. Ir arī pieprasījums, taču pēdējā laikā arvien biežāk atsaku, ja jūtu, ka slodze iziet ārpus man tīkamiem rāmjiem. Jau kādu laiku ir pārdomas, cik ilgi strādāt esošajā profesijā, un vakar izdomāju, kāds varētu būt iespējamais nākotnes scenārijs. Īsi sakot, izdomāju, kuru citu profesiju varētu apgūt un iekrāt pieredzi, un varbūt arī pārkvalificēties pavisam. Ir kaut kāds limits interesē darīt vienu un to pašu darbu, un laikam tas drīzi tiks sasniegts.
fargo (2017-03-04 17:10)
1
3
labklājības formula ir šī - minimums valsts, maksimums privātiniciatīvas.
bet vispār, te ir atškirību uzskaitījums starp kreiso un labo(labējo) politiku un uzskatiem:
1. cilvēka pamatbrīvību avots.
k. valsts.
l. radītājs.
2. cilvēka daba.
k. cilvēks ir labs(tāpēc par ļauno ir atbildīga sabiedrība, nevis indivīds).
l. cilveks nav labs(tāpēc, par ļauno ir atbildīgs indīvds pats, viņa lēmumi un darbi)
3. ekonomikas mērķis.
k. vienlīdzība.
l. pārticība.
4. primārais valsts uzdevums.
k. vairot un aizsargāt vienlīdzību.
l. vairot un aizsargāt brīvību.
5. valdība(atbildība, pienākumi, tiesības, regulas utt).
k. cik iespējams liela.
l. cik iesmpējams maza.
6. ģimenes ideāls.
k. jebkāda mīlošu cilvēku savienība.
l. laulība starp tēvu un māti un bērni.
7. ļauns un labs.
k. relatīvs pret indivīdu un sabiedrību.
l. balstas universālās patiesībās.
8. galvenais cilvēces iedalījums.
k. bagāts vai nabags. stiprs vai vājš.
l. labs vai ļauns.
9. primārā personiskā identitāte.
k. pasaules pilsonis.
l. valstspiederīgais.
10. kā panākt labu sabiedrību.
k. likvidēt nevienlīdzību.
l. attīstīg katra cilvēka morālo stāju.
11. dzimums.
k. sociāls konstrukts.
l. vīrietis un sieviete.
12. svarīgākā bērnā attīstāmā īpašība.
k. pašvērtejums.
l. paškontrole.
13. noziedzības avots.
k. nabadzība, rasisms un citi sociālie trūkumi.
l. personas sirdsapziņas trūkums.
14. galvenais mākslas mērķis.
k. izaicināt sabiedrību un buržuā normas.
l. kultivēt skaistumu, ceļot indivīda un sabiedrības vērtību skalu.
15. kultūras.
k. visas ir vienlīdz labas.
l. vienas ir labākas par citām.
16. tiesību sistēmas mērķis.
k. panākt sociālo taisnīgumu.
l. taisnīgums.
17. nacionālās robežas.
k. pagātnes relikts.
l. viens no nāciju eksistences priekšnoteikumiem.
jadore (2017-03-04 19:22) 1 Viss ir atkarīgs no cilvēka iekšējās motivācijas, ne no komfortabliem apstākļiem un ne no mazas/arī lielas algas. Darbinieks nestrādās labāk, ja viņam alga būs lielāka, viņš strādās tā kā strādā. Lielā alga atradīs motivētu/labu darbinieku.
Svece (2017-03-04 19:57) Katram jau pašam sevī jāinvestē lai paaugstinātu savu tirgus cenu. Lasot darba meklātāju CV un pieteikuma vēstules saproti ka daudzi cilvēki un fantastiski slinki un neradoši. CV pilns ar gramatiskam kļūdām , acīm redzamiem meliem . Motivācijas vēstules copy - paste no interneta parauga. Foto anketās- vispār pētījumu var uztaisīt. Tikko paskatījos ss.lv meklē darbu sekretāres un pārdevējas- līmenis aptuveni "Mekleju darbu zoosfera par pardeveju vai veterinar arsta asistentu "
AivarsN (2017-03-04 20:47) 3 Manuprāt galvenā problēma ir motivācijas trūkums. Sociālismā strādnieks strādā savā un valsts labā,saņemot par to atbilstošu atalgojumu. Tāpēc ir ieinteresēts paaugstināt darba ražīgumu,padarīt to racionālāku. Par vērtīgiem racionalizācijas priekšlikumiem bija labas piemaksas. Tagad strādnieks zina,ka saņem tikai tik daudz,cik darba devējs viņam samaksā,lai viņš nepamestu šo darbu. No tā paša mazumiņa vēl atrauj valsts,nesniedzot pretī gandrīz nekādas sociālās garantijas. Kāds gan var būt darba prieks?
JurisK (2017-03-04 20:57) Cilvēka darba mūža labakie gadi ir kaut kur starp 35-45 gadiem. Tad viņš jau ir profesionālis savā izvēlētajā jomā, spēka pilns un sasniedzis ja ne virsotni tad stabilu virzību uz to. Savā izglītībā vai tai empowmermentā jāinvestē(ja to tā var saukt) visu mūžu, labi, ja to vismaz daļēji sedz un atbalsta darba devējs - tas ir ļoti gudri no viņa puses. Un vēl gudrāk no viņa puses - izlemt, kurā ir jēga investēt. Sociāldemokrātisku partiju Latvijā nav, tā kā - ko viņas grib, tas uz mums neattiecās. Ceru, ka būs. Jo, lai līdzvērtīgi pastāvētu gan kapitalists, gan strādnieks, jābūt spēkam, kas viņu attiecības uztur abām pusēm pieņemamā līdzsvarā. Un nepļāpājiet man te par privātiniciatīvu - ja būtu tikai tā, pasaulē strādnieki vēl aizvien barakās dzīvotu!
Svece(2017-03-04 21:05) 20.47 Piemaksas socialisma bija arī par nevērtīgiem , pat debīliem racionalizācijas priekšlikumiem. Rūpnīca bija soc sacensība un vajadzēja tik un tik rac... nākamās atbildes
Atbildes 1 līdz 20 (kopā 30) | nākamās >> |