Kāpēc cilvēki nedara to, ko prasa sabiedrība?
Pa ceļam uz Gastrotirgu tunelī nācās redzēt tantiņu, kas bija glīti sasaiņojusi maisiņos sīpolu mizas un gaidīja, ka kāds nopirks. Palika neizsakāmi skumji. Vai kāds no viņas kaut ko nopirka? Vai viņai tika šajās Lieldienās arī kaut kas, ko ievīstīt šajās sīpolu mizās. Un varbūt pats galvenais - vai viņa piedzīvoja to gandarījumu, ka esi kādam vajadzīgs, ka esi otram izdarījis ko labu, ka vari saņemt paldies no sirds...Un ne jau tikai par tantiņām šeit ir runa. Ir taču neskaitāmi cilvēki, kas šeit pat Eiropā strādā dārzeņu vai puķu plantācijās vai sēņu pagrabos un saņemtā nauda ir knapa, darba apstākļī briesmīgi, pat nāvējoši un vadības un īpašnieku attieksme nicinoša. Un tas pats ir ar zivju fabriku darbiniecēm šeit pat Latvijā. Un, kā lasu, labāk nav arī Facebook, kas par smiekla kapeikām (ASV tas ir 28.000$ gadā, tā viņiem ir maza nauda) algo tūkstošiem darbinieku, kas izskata sūdzības par saturu. Tas tā ir no vienas puses.
No otras puses lasu par Methuselah Fund piesaistītajām investīcijām, kas nodrošinās ļoti labi atalgotas darbavietas ārstiem un pētniekiem, kas pētīs kā pārtraukt novecošanos un atgriezt jaunību. Un līdzīgi tas tā ir arī citās nozarēs - robotika, mākslīgais intelekts, utt. Tur ir pieejamas labi atalgotas darba vietas un tur ir vajadzīgi cilvēki, idejas, talanti. It sevišķi šajā brīdī, ka ekonomika sāk draud iet recesijā un vienīgais veids, kā to izglābt no recesijas, ir tehnoloģiski spēcināt piedāvājuma pusi.
Kāpēc gan tik daudzi cilvēki iestrēgst dzīves sāpīgajās ielejās, cieš paši un liek ciest citiem, kuri skatās uz viņiem. Un kāpēc cilvēki nedodas tālāk, uz labāku dzīvi? Nu kaut vai tā pati tantiņa? Kas viņai liedz mācīties angļu valodu un kopā ar citām tantiņām organizēt klubu, kas rīko hakatonus priekš computational molecular medicine rīkiem, ar kuriem varētu atgriezt jaunību vai robotikas simulācijām, kas automatizētu kādu mezglu vietājā fabrikā vai vietējā siltumnīcā.
Kāpēc
straume22 2 4 Es neuzskatu, ja riebekle domā citādāk, tad domā slikti. Viņa tā uzskata, tas i viņas pieredze, viņa ir tāda un VISS. Ja palīdz tuvākajiem -tas i vēl labāk. Sākumā TIKAI tuvākajiem. Un tas i parei(zāk). Visa bēda i, ka Ne visi tuvākie lūdz. Es neesmu gaišreģe. No tāluma neredz. Es neesmu nedz bagāta, nedz korupēta. Man ir pamaz līdzekļu, šobrīd, lai aktīvāk iesaistītos labdarības pasākumos. Bet VISS sākas ar mazumiņu. 2019-04-22 09:50
Bazhix 5 Pārmaiņas pēc piekrītu straumei :) Ja cilvēks kaut ko dara, nevis vienkārši prasa, ir pat liels prieks viņiem palīdzēt. Bet runājot par tantiņu, kurai andriz lepni aizgāja garām uz gastrotirgu - valsts sākas ar mums pašiem un, lai izmainītu valsti, ir jāmainās mums pašiem. Nevar prasīt no citiem (valsts) palīdzēt, ja mēs paši to negribam darīt - resp., tā ir valsts problēma, es uz to norādu, bet es to nedarīšu, jo tā tomēr ir valsts problēma :) 2019-04-22 10:03
Selfconfident
7
Pārlasīju vēlreiz tēmu un sāku domāt vai tikai autors nav bišķiņ debils. Ja visi sāks ar zinātni nodarboties, kas tīrīs un sakops iekšu un āru, audzēs un pārdos tupeņus, ko mums visiem ēst, un galu galā sagādās sīpolu mizas Lieldienās tiem, kam vajag?
Autors, cienītais, vai tu esi apsvēris iespēju kļūt par surogātmāti, ir taču pieprasījums un maksā ogogo!
Kundzīte gan jau ne tikai mizas tirgo, bet arī bez svētkiem ko izdomā un maizīti sev sagādā, tādi cilvēki dzīvē nepazūd. Pa mazumiņam, bet šiverē. Toties tādi gudri dir... spriedelētāji parasti paši nav ne graša vērti, tāpēc atliek tikai uz citu, it kā neveiksmīgāko rēķina savas spalvas spodrināt.
2019-04-22 10:45
fargo
1
4
nedrikst sponsoret sliktu biznesu ar ziedosanu, tas tikai stimules rit novarit vairak mizu, veltigas ceribas iedrosinatai, ja prece tiek pirkta izmesanai. tad ir jaziedo ta pat.
par temu. redzot autoru, zinaju, ka kautkur pavides muzibas eliksirs un patologiska napatika pret fizisku darbu.
2019-04-22 11:53
AivarsN 5 2 Ko tas mainīs sabiedrībā,ja cilvēki kļūs vēl labsirdīgāki,izpalīdzīgāki? Mafija,kura sagrābusi varu valstī,varēs vēl vairāk zagt un samazināt pensijas. Lai ko reāli mainītu,sabiedrībai tiešām vajadzētu sadoties rokās un atstādināt no varas tos valsts nodevējus un noziedzniekus,izveidojot tautas pārvaldi. Taču viss nav tik vienkārši. Noziedzīgajai sistēmai ir vara pār visu pasauli. Pat ja vienai valstij izdotos izcīnīt neatkarību,tā tūliņ tiktu iekarota,lai atjaunotu noziedzīgās sistēmas kontroli pār to. Ir jau tādi gadījumi redzēti. Ir jābeidz naidoties ar kaimiņu tautām,jo tikai visiem cilvēkiem uz zemes apvienojoties,ir iespējams atbrīvoties no parazītu okupācijas. 2019-04-22 12:09
Geisha
4
1
Kolēģīte stāstīja, ka pati redzēja tantukus kuri sēnes lasīja Jaunciema kapos no kapu kopiņām. Labu ēstgribu. Galvenais pērciet no šādiem tantukiem.
Man bija viena kliente. Šāds tantuks, kurš Dammes ielas tirgū sēdēja ar mazdārziņā audzētiem dārzenīšiem. Kad viņi ir laiks rušināties, ja viņa sēž pie tirdziņa no 8 rītā līdz 6 vakarā? Viņai citi piegādā. Labi. Tiktāl viss ir kārtībā. Bet dārzeņi mēdz arī bojāties. Dārzeņi kuri ir jau sākuši bojāties un neviens vairs tos nepirks miskastē nemetīs, bet izgriezīs vēl nebojātās daļas un iekonservēs. Tad ziemā pārdos ar Jaunciema kapos lasītām sēnītēm. Un kāds gardu muti apēdīs. Cūka neēdīs, bet cilvēks apēdīs.
2019-04-22 14:23
AivarsN 3 Kapos sēnītes ir ekoloģiskākas par Īrijas šampinjoniem. Ja dārzeņi bojājas un tos ēd grauzēji,tas atkal tikai liecina par to tīrību. Lielražotāju ar pesticīdiem un nitrātiem pārsātinātos dārzeņus neaiztiks ne grauzēji,ne mikroorganismi. Tāpēc arī cilvēkiem vajadzētu no tādiem turēties drošā attālumā. Konservanti ne tikai pasargā pārtiku no bojāšanās,bet arī no cilvēka gremošanas sistēmas mikrofloras iedarbības. Organisms tos vienkārši nespēj pārstrādāt un izmantot. Nepārstrādātā pārtika sāk pūt un skat,jau atkal kārtējais vēža kandidāts. Tā pārmērīgā sterilitāte bieži vien noved pie tieši pretēja rezultāta. 2019-04-22 14:40
Araabs 5 Kur problēma? Es taču nekrāšu sīpolu mizas Lieldienu olām visu gadu.Ērtāk par mazām naudiņām nopirkt. 2019-04-22 15:45
langstinsh 2 1 Nepatika! 2019-04-22 23:34
<< iepriekšējās | Atbildes 41 līdz 49 (kopā 49) |