vai sakritiiba?
peedeejaa laikaa nu jau regulaari nodeg kaada kafeinica.restoraans.viesu maaja.var jau buut sakritiiba.bet naak praataa 2008 gads kad masveidaa saaka degt daargie liizinga auto.ka apdroshinaataaji pat atteicaas izmaksaat naudaa zaudeejumus bet deva liidzveertigu auto vietaa.lai izskaustu dedzinaashanu kriizes laika
paluureeju lursoftaa tos eedinaataajus.taa zinkaarei
reti kuram nav nodoklju paraadi.un tie paraadi lieli.desmitos tuukstoshu.
CoCoSan Jā, sāk kļūt uzkrītoši. 2025-03-17 13:39
tracer jautājuma autora komentārs
vakar kaa reiz rakstiju par to valsts rijiibu ar nodokliem
par to muurnieci.
parasti jau shaadus kafuuzhus viesu maajas atver paardodot dziivokli riigaa
paarceljas uz laukiem.iegulda milzu naudu lai uztaisitu to viesu maaju
un tad hopaa..kluust neizdevigi saimniekot.jo nodoklus pacelj.
a nauda izteereeta un kam vajag to iipashumu dziljos laukos.kur darba nav vispaar.
tieshaam nesaprotu kas tiem valdiikliem galvaas notiek
2025-03-17 14:02
fargo
visi(!) apkalpojošās sfēras bizensi ir pirmie, kuri krīt grūtībām pienākot. kovidā bija tas pats ar lokdauniem, tās var būt ekonomiskās vai piem. dabas katastrofas.
padomā, kas ir pirmais, uz ko ģimene sāks taupīt, ja deguna galā ir problēma un lieli, varbūt pat ļoti, izdevumi? pareizi, uz izklaidēm un visu, bez kā grūtībās var iztikt. un bez kā 100% var iztikt ir ēdināšanas iestādes, teātri/kino/koncerti, ceļošana utt.
kāpēc santehniķis nekad nav bez darba? tāpēc, ka tirst vajag vienmēr. un tā ar visu biznesu, ja tu esi jomā, kas ir ka ekstra, tas ir riskantākais, ko tu vari iesākt un ja cilvēks iegulda naudu ēstuvē, pēdējo-vienīgo naudu, tas uzvedas kā muļķis.
pasaulē ir trīs riskantākās biznesa sfēras un nr.1 ir ēdināšana.
tu zini, ģenij, kas ir otrais riskantākais bizness visā pasaulē?
takši! es nejokoju. viss, kas ir saistīts ar transportu.
un trešais riskantākais bizness ir lupatas. tas ir labs bizness, kamēr viss ir bunbās. galanterija tur visāda, kam zaķi naudu izšķiež. un lupatbodes ir vienas no pirmām uz strīpas, kur vīrs vairs naudu nedos, vai pati būs spiesta neiet.
lai nekad, nekad tie nav pirmie biznesi tavā dzīvē.
2025-03-17 14:15
Reds Palūrēji arī tos, kam nekas nenodeg? Pirms tūrisma sezonas ēdinātāji uzkrāj nodokļu parādus katru gadu. Tāpat kā pārējās nozares, vairāk vai mazāk izteikti, kas piepelnās uz tūristiem. 2025-03-17 14:28
tracer jautājuma autora komentārs
riigaa esoshos restuuzhus nevar dedzinaat.jeegas nekaadas
jo telpas iireetas parasti.
tuuristi? no kurienes uzradiisies?vieteejie?.
vieteejie noiiree uz weekendu tik..a ko darbadienaas dariit viesu maajai?
reku murniece stastija tak ka no jaunaa gada nodokli veel augshaa izmitinaataajiem
un protams vina buus spiesta pacelt cenu..gribu redzeet kaa tuuristu pujlji vietejie lauziisies atpuusties.
kopsh covid laikiem nodoklu paraadi nedzeeshas vairs.nav no kaa..taa arii velkas liidz
ne velti vecrigaa tukshi skatlogi.visi bankrots
un pareizi fargo teica..ka visi izklaides biznesi kriit pirmie..
a mums latvijaa tik taadi vien ir nospiedoshaa vairumaa.
2025-03-17 15:11
fargo
viens no dzīves paradoksiem ir tāds, ka eksistē vesela kasta ar cilvēkiem, kas iemācas t.s. pieņemamo sociālo izturēšanos. ko tas nozīmē? iemācas lietot pareizos teikumus, vardus, uzvedību. bet joprojām ir tie paši bauri.
es to nesaku par mūrnieci specifiski. bet ir kā ekspektācija(smalkais vārds, nekrīti uz tiem), ka cilvēks ar noteiktu izturēšanos, pagātni, ir gudrāks, izdarīgāks, izveicīgāks. un tas viss tā var būt. tur jau tā lieta! tas var tā būt.
bet kas ir svarīgs, ir rezultāts. ir teikts: pēc viņu darbiem jums būs tos pazīt.
tik viegli. viss pasaulīgais tarkšķis, arī šis mans, tā ir migla. kas finālā sanāk, tas ir svarīgi.
lv biznesa vide ir šausmīga. mums te bija 21 cilvēks kantori, kas man ir kritiski svarīgs. samazināja līdz... vienam(!). ja tu dzirdētu, ko nerunāja, kā laukus vairs nebūs kam mērīt, kā visi tūliņ paliks bez robežām. un kas? tas viens cilvēks, mežinieks iz asinīm, strādā jau 5+ gadi un viss notiek. visu to 20 nav. un varbūt pārejas laika vajadzēja, bet tagad nevajag.
ar mūrnieces biznesu tas pats. visiem čaļiem te lauki tā sataisīti kā kūrorti, es nejokoju - ūdensmoči, sīkiem tie ūdens slidkalniņi, medību namiņi, garāžas ar kvadricikliem. vienam sportkāru kolekcija neliela. nodokļi visu laiku bija tādi, nekad nebija savādāk, arī kad viņa trinās gar saeimas tribīni. un tagad pārsteigums? ne tev, viņai.
2025-03-17 15:26
aija_69
15.11 ..reku murniece stastija..
Būtu pateicīga par linku, darbojos lauku tūrismā, nodokļu celšanu no jaunā gada nebiju piefiksējusi.
2025-03-17 16:44
tracer jautājuma autora komentārs
la.lv raksts bija.murnieces greksuudze.
tikko ganijos pa booking .com
skatiju viesu namu rezervaacijas.taa randomaa
tikai juulijs rezerveets uz 90%
paareejie vasaras meeneshi labi ja uz 30-50%
taa ka muldeeshana par tuuristiem un nodoklu paraadu dzeeshana neiztur kritiku
tak viesu nams pat darbiniekus nevar algot.ja speej darbu dot tik pusmeenesi
kursh straadaas par pusalgu?
vispaar sabiedriibaa depresija
to oho ar var just.ka aktivitaate kritusies speeciigi
2025-03-17 17:35
Reds
Tu pamēģini vasarā atrast kur palikt pa nakti, trīs mēnešus uz priekšu var jā, bet sezonā viss ir pilns. Nu ja tur kaut kādos mazpisānos, protams, bet ne jau tur, kur tūristi apgrozās, gan ārzemju, gan vietējie. Nezinu, pagājušo gad manējie nevarēja darbiniekus atrast pietiekamā skaitā, lai visus apkalpotu, tajos pāris mēnešos ir praktiski viss gada apgrozījums daudziem.
Mums jau sen ļoti daudz kas turas uz tūristiem, ne tikai naktsmītnes, un jo tālāk grimstam, jo izteiktāk tas tā ir.
2025-03-17 17:53
Labrador Sena britu policijas paruna - ja noticis noziegums, tad meklēt, kam tas izdevīgi. 2025-03-17 18:19
Akrits
Fargo tieši tā par atlaišanu, vajag ierēdņus tieši tādā veidā izrevidēt no 21 uz 1, jo tie ir iesēdējušies un dzīvo ar pārliecību, ka viņiem algu maksā valsts, pašvaldība un ka uzņēmēji ir krāpnieki, kas tikai valsti grib apkrāpt.
Ja samazinātu ierēdniecību, kas ir tikai patērētāji nevis radītāji, tad valstij nevajadzēs tērēt naudu uz tiem, uz to darba vietām un varbūt uzreiz atradītos nauda, kā atbalstīt uzņēmējus,lai tie vairāk saņem un vairāk nodokļu veidā dod atpakaļ valstij.
2025-03-17 18:31
fargo_pa
18:31
iedomājies, es ienāku mūsu mežniecības kantorītī, tur pieci galdi, kādi 20 pacani, vēl vairākas čiksas. un šiverīga roka kko noslēpj. bet smaku nevar, ne no manis. man ņuhs. te šņabi dzer, vai nu ko tur.
un tā bija gandrīz vienmēr toreiz. bet toreiz mērīja zemi un vērtēja. bet vēlāk, kad digitāli sākās pāreja, viņus vairs nevajag.
un neviens nav bez darba. visi pacani strīpā pie vietas!
kad atlaida nevajadzīgo viss normalizējās. mājiņa bija, trīsstavīga. tagad viena istaba. un gandrīz visu mēs kārtojam caur telefonu!
es to saucu par progresu.
un tagad padomā, ko dara tramps un masks. tikai šodien tramps likvidē astoņas aģentūras.
es uzrakstīju savam LA čomam - lūdzu, beigsiet izmantot trampu un masku, aizdodat, atdošu atpakaļ, uz brīdi aizdodat, m?
tas ir visās valstīs. un man tikai maza saskarsme salīdzinot. ko viņi uzrok, tas ir vāks.
2025-03-17 18:48
Akrits
18:48
Es neesmu Maska fans un piekritējs, bet tā ideja par katra ierēdņa atskaiti, kur tas uzraksta 5 lietas, ko nedēļas laikā labu izdarījis, man liekas ļoti pieņemama
2025-03-17 19:24
kvarts Ēdinātājiem, it sevišķi tiem, kam ir nodokļu parādi, kā likums pašiem sava nekā nav, ne telpu , ne iekārtu, nekā... viss tiek nomāts, tāpēc droši var taisīt nodokļu parādus.... un vienīgais ko var zaudēt ir parādi... 2025-03-17 19:39
Chris1986 jo sliktāk kapitālistiem, jo man jautrāk :D 2025-03-17 20:56
av2
Bija doma kaukad LV ko atveert. Ar auto remontiem , audio/video sisteemu instalaacijaam, tuuningiem saistiitu. Juus te klausosties , paliek bail.
Jaunam buznesam tak kautkaadus gadus nebuutu baigie nekaadi nodoklli daudz jaamaksaa, ja valsts gudra , ungrib lai tas bizness attiistaas. LV laikam...taa nav.
2025-03-17 21:37
True Pat neizlasot līdz galam diskusijas pieteikumu bija skaidrs, kas ir autors. 2025-03-17 22:29
dabasmiilis
21:37,
Brīvā valstī tu to visu varētu darīt, bet nav tās brīvās valsts - esam okupācijā līdz rīklei, sūdi smeļas mutē, tagad tikai cilvēki sāk mosties, kad komforta burbuļi un visatļautība sāk kļūt redzama, kad agrāk uz tādām problēmām norādīju, viņi smējās un domāja, ka problēma ir manī, ka redz pesimists kaut kāds[bet es esmu ne tikai liels optimists, bet arī reālists], bet tagad pašiem rozā brilles sāk krist, kad jostas jāpievelk un viss nav tik rožaini! Un tad vēl ne visi to pamanījuši, jo laikam tos vēl tā pa īstam tas viss neskar, jo ir par ko vēl to maizi un degvīnu nopirkt!
-Režīms prot tikai parazitēt, nevis radīt... Tikai aklais to neredz un gatavs piemesties viņu dzīru galdam!
Esam kolonija, ar ielikteņiem un vagariem pie valsts stūres, viņus sargā okupantu karaspēks! Trampisti sāk šo karaspēku un visatļautību ierobežot, tādēļ velniņi tā spiedz!
2025-03-17 23:52