kamdēļ jāpārdod pelnoši valsts un pašvaldības uzņēmumi?

kālab ir jāpārdod pelnoši valsts un pašvaldības uzņēmumi? ja uzņēmums pelna, tad privatizējot vienreizējas peļņas vietā pēc brīža jau sūri tautiešu pelnītie līdzekļi par uzņēmuma sniegtiem pakalpojumiem aizies investora kabatā, mums kukiš. un sociālā ziņā, kad cilvēks ir galvenais valstī, sanāks ka ārvalstu investori diktēs noteikumus un centīsies apejot da jebko palielināt savu peļņu uz mūsu valsts piederīgo rēķina, un kur sociālais taisnīgums, cīņa par vidusslāni, pret noslāņošanos. kālab francija veica lielo uzņēmumu nacionalizāciju? zviedrijā tas pats.

kamdēl vajag steidzami visu pārdot? kāds taisās noraut kāpsli un emigrēt? vai es ko nisaprotu?

Maverick (2011-09-16 00:11)      Tāpēc, ka valsts uzņēmums jau pats par sevi ir korupcijas perēklis. It sevišķi vēl šajā banānu republikā.

psychobitch (2011-09-16 00:18)      tamdēļ, ka tie uzņēmumi jau neviens vairs 100% nepieder valstij, bet gan daļa un mazākā...nav izdevīgi turēt daļas un investēt, ja valstij nav nekādas teikšanas pie sadales, tikai jāgrūž rīklē no valsts kases, kura tā jau ir tukša, jo pārdodot, vismaz saņem kaut kādu piķi un izbeidz saistības, tipa likvidē sūci valsts kasē, vismaz tā es sapratu...lai palabo mani gudrākie, ja neesmu kaut ko pareizi sapratusi...

lapsu_aacis (2011-09-16 00:20)      protams,ka nisaproti.
no kaa tad teU to bezDDarbnieka pabalstu maksaas, veel vienu aiznjeemumu buus jaadiedelee,ja? :)

anuka, pacelj draudziigi rocinjas, muusu varenie bezDDarbniecinji, kvalifikaaciju turj visaadu, kursinju unj citu, apshaubaamu maaciibinju apmekleetaaji, kuriem stipendijas maksaa!
simtlatniecinji arii driikst pacelt rocinjas.

nu, droshaak! lapsastante grib saskaitiit, cik ohujaa darmajeedu uzturaas.
:))

cilveex (2011-09-16 00:31)      Uzņēmējdarbībai ir jābūt privātāi. Vienīgais valsts uzdevums būtu nodrošināt noteikumu izstrādi un izpildi maksimāli labvēlīgas uzņēmējdarbības(t.i. privātās iniciatīvas) videi.
Īsti ekonomiski liberālu valstu jau laikam ir saglabājies mazāk kā uz vienas rokas pirkstiem ko skaitīt.

Francija un Zviedrija ir slikti piemēri, tās ir birokrātijas apsēstas valstis, kā jau visa ES un tās atrodas ilglaicīgā ekonomiskā stagnācija. Paši šo valstu(un visas ES) ekonomiski sociālie modeļi buksē, it kā darbojas, bet katru gadu notiek atpalikšana un konkurētspējas zaudēšana. Pie vainas pirmkārt ir sociālisms.
Strādnieki grib strādāt mazāk, bet saņemt vairāk - viņu vadībā uzņēmums(i) un valstis pakāpeniski kļūst neefektīvs. Ar "viņu vadību" es saprotu strādnieku, jeb sociālistu vadību lielākajā eiropas daļā.

Par privatizāciju, kāda tā ir un kā notika līdz šim, tas jau ir pavisam cits stāsts. Tas ir apmēram kā varētu salīdzināt ar braukšanu. Vai autobraukšana ir labi vai slikti? Ja šmigā triecas laternstabos, tad noteikti, ka slikti.

psychobitch (2011-09-16 00:35)      ja nezini, tad nevienam par statusu bezdarbnieks pabalstus nemaksā, tos aprēķina pēc nostrādātā darba stāža un iepriekšējām trīs mēnešalgām, izrēķinot vidējo, kaut kā tā un tikai 6 līdz 9mēnešus...tā kā šajā laikā neesi atradis darbu, vari iekārt zobus vadzī vai vēl varianti: izcīnīt maznodrošinātā vai trūcīgā statusu uz 6mēn., vai apmācības kvalifikācijas celšanai ar stipendiju 70Ls mēnesī uz 6mēn., vai simtlatnieku vietā astoņdesmitnieki:D...pats bēdīgākais ir tajā, ka ir atņemtas tiesības cilvēkiem pašiem sev nopelnīt, samazinot darba vietas un tie ir nolikti uz ceļiem, bezizejas stāvoklī, diedelēt šos te kapeiku pabalstus, kurus tu lapsi vaino par cēloni valsts bojā ejai, jābrīnās tikai, cik daudz tu zini...nožēlojami ir ņirgāties par cilvēkiem, kuri ir atkarīgi no pabalstiem, ko vēl var saņemt no valsts, kura pati saprot, kas ir pie vainas šai situācijai...

lapsu_aacis (2011-09-16 00:50)      psychobitch (2011-09-16 00:35) viedoklis

nure, ko arii trebaajaas pieraadiit..

reku 1 no bezDDarbniekiem perpetuumiem.
cik atceros, tik taureejusi parj savu nespeeju darbu atrast/notureet/sevi uztureet.
pieaadiijumi tam, buus atrodami tepat, PA, cik jau nu taalu sniegsies PA arChivi.

un veel- praataa naak kaaC shiis pashas perzuoonas pazinjojums, ka vinja irot noleemusi mums te, PA parj klaunu buut. nu, etnerteineris Ķipa.
unj, palabojiet mani,ja es kljuudos, bet vai shii nau taa pati perzuoona, kuru mees she iam skatiijushi diendienaa, nedeeljuu no nedeeljas, darba laikaa, pFluudojam?!

taatad!
par kaadu taadu
nolikshanu uz celjiem
atnjemtaam tiesiibaam
bezizejas staavokli
diedeleet kapeiku
njirgaaties
she vispaar var buut runa?!
nassa, tu vispaar sajeedz, cik gadus no savas dziives, tu esi turiigu dariijusi shii te portaala saimnieku, arj savu pFluudoshanu, taa saciit- bezvozbezdno, ukseejusi vinjam, laikaa, kad teU, padljugaans tu slinkais, pabalstatkariigais, bija jaaizgliitojas, jaastraadaa pie savaam speejaam koteeties darba tirguu?!

unj,kas tad tu tagad esi?
profesionaals foruma trollis!
un, pat,ja taa, tu nespeej pat no shiim savaam speejaam naudu uztaisiit?!

ja nespeej, izdari naacijai pakalpojumu- noshaujies. es domaaju,ka oho kunKs, par to centiibu unj lojalitaati, zaarcinjnaudu teU noziedos.

manC irj runaais.

Sandra1 (2011-09-16 07:29)      it kā jau sen vajadzēja tev visu saprast, brīnos, ka esi tik neapķērīgs,,,

Lucy (2011-09-16 08:47)      Vai tad vēl kaut kas ir palicis LV vēra ņemams un pārdodams?:)))

SufferWell (2011-09-16 10:52)      Tieši tapēc pārdod lai pēcāk nacionalizētu! Tā vismaz es darītu! :)

Torpedo (2011-09-16 11:31)      Visaas taas ir mulkiibas - valstij jaapieder vismaz 90% no visiem uznemumiem un palnai jaavairo valsts un taas iedziivotaaju labklaajiiba. Savu pelnoso uznemu atdosana vareetu tikt pielidzinaata valsts nodeviibai! Ja kapitaalists grib iedziivoties uz muusu rekina, lai buuvee no jauna kaut ko un rada darba vietas!

tiritomba_a (2011-09-16 11:35)      a kā savādāk var atraut no pārdošanas lielu kusaku? ar ielikteņiem vairs netiek cauri ... tie jau sēdēs tāpat, bet

edora (2011-09-16 11:51)      tā , ko ta atkal pārdod ? Un ksa ir pircējs ? Jāiet ziņas laikam iečekot ...

tiritomba_a (2011-09-16 11:53)      edora, splīns tikai kārtējo reizi retoriski jautā ... droška sacepies par airbaltiku, - neļauj šim pri(h)vatizēt ... :D netika tajo mazākuma sarakstā ...

octopus (2011-09-16 12:08)      valstiij pamatfunkcija ir reguleet, nevis nodarboties ar uznjeemeejdarbiibu. varbuut valsts kontrolee japatuur kaadi strategjiskie uznjemumi, monopolijas, bet ja funkciju var pildiit priivaatais sektors, tad valstiij tur nav ko liist ar saimniecisko darbiibu.
airbaltic klasisks piemeers, kur valsts, kaa iipashnieks ir lielaakais grekaazis un donors, bez reaalaas teikshanas un peljnjas

edora (2011-09-16 12:09)      Somi tikko nopirkuši Apollo no Lattelecom . Un tā ļočeņu firma arī ir jau notirgota - «Trasatlantic Holdings Company» direktoru padome apliecina, ka par 9,622 miljoniem eiro (7 miljoniem latu) iegādājusies 59 110 Latvijas nacionālās lidsabiedrības «airBaltic» akcijas (tā saucamās SAS obligācijas).

prusacins (2011-09-16 12:22)      Tu tikai tagad to saprati???? lielākā daļa cilvēku joprojām to nesaprot! Tad, kad kā ar nazi iziesim ārā no ES un iztrieksim SVF un teroristiskās ārzemju bakas.... un robežas viņiem noslēgsim.. es nedomāju cilvēkiem , kuri ceļo! Ta kad valsts aizsargās savu tirgu.. tad var būt kaut kas mainīsies! bet redzi....sen jau vilciens aizgājis!

Polus (2011-09-16 12:46)      Jēziņ, pie šiem komentāriem pat Orvels ar "Dzīvnieku fermu" nobāl, lai gan līdzību ir ļoti daudz.

viedoklis (2011-09-16 13:21)      Skaidrs, ka jautājums ir joks, bet tas neliedz atbildēt nopietni :)
Pārdot vajag:
1) jo pircējs no peļņas atpelnīs savus ieguldījumus un pēc brīža būs vienīgais īpašnieks, bet pārdevējs naudu notērēs un sūkās ķepu;
2) jo valstij pazudīs vēl dažas iespējas ietekmēt procesus, kas var dot kādu labumu vietējiem reņģēdājiem, bet traucē starptautisko korporāciju humānajam biznesam;
3) jo daži iesaistītie bāleliņi un arī nebāleliņi par to saņems kaut kādus grašus;
4) jo starptautiski saņemtos aizdevumus droši varēs tērēt ārvalstu banku darbības stabilizācijai un šo naudiņu rādīt atlikušajiem pensionāriem un stāstīt kā par viņiem rūpējas :D
5) atrisināt statistiskos budžeta deficīta ciparus, lai par katru cenu ieviestu eiro un beidzot tiktu vaļā no nevajadzīgās vietējās valūtas, jo savas valūtas politikas izmantošanu konsekventi neizmantojam, bet kāds vēl var paprasīt kāpēc, tad varēs droši teikt, nav mums savas un neko mēs navaram :)
uh, pirksti nogura :) vēl kādu argumentu? :)

laura1967 (2011-09-16 16:09)      muļķības nerunā, spēles noteikumi sveši, vai?

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu