Vai leģionāru atceres dienā ir jāliedz pieeja Brīvības piemineklim, ziedu nolikšanas pasākumam?

Jā/nē? Kapēc?

derevnja10 (2012-03-16 15:58)      Jo vairāk liegumu,jo lielāka vēlme tos pārkāpt.....

selavi_5 (2012-03-16 16:05)      ...šī diena pārvēršas par nacionālās pretestības dienu,» sacīja teoloģijas doktors Guntis Kalme. Tādēļ arī rodas šīs barjeras un aizliegumi, bet īstenībā, mūs sargā no nekārtībām.

neko (2012-03-16 16:08)      neredzu loģiski pamatojumu šadam aizliegumam. Viņi jau tur neiet dzīvi sadedzināties, kā dažs labas 80 gados protestējot pret padomju varu.

mojito (2012-03-16 16:21)      fargo,kapeec pie varas esoshajiem buutu kautkas jaaskaidrojaas? Vai tur ir kautkas politisks,kriminaals ?
Neviens tachu arii neprasa nekaadu skaidroshanos,iznjemot paaris ashkenazus....
Bet ja jaatbild uz jautaajumu,tad uzskatu,ka nav jaaliedz pieeja pukju noliskhanai.
Tachu netaa izskaneeja doma,ka shis nozhogojums,kas bija , bija lai agresoru puulis netiek klaat gaajiena daliibniekiem,un neatkaartojaas taadas lietas kaa agraak,kad spljaava sejaa utt.

selavi_5 (2012-03-16 16:23)      Puķes lai liek, kurš vēlas - visu cieņu, bet naidu kurināt gan nav labi, kā to dara tie zīziņi... Neko nesaprot, bet bļaustās!

Lucy (2012-03-16 16:24)      Nebija tak liegts,kurš to vēlējās darīt izdarija.Man personīgi vienalga ko viņi tur dar,man tikai nav saprotams,kapēc tie krievi tur lien,viņiem ir savs pobedas piemineklis Pārdaugavā,lai iet tur un tusē.
Smuki Ždanoka soļoja,ui nimagu:)))

Torpedo (2012-03-16 16:30)      Man vienalga. Nepazistu nevienu legionaaru, bet ticu, ka viniem par mani pilniigs po**, kapeec, lai man par vinem nebutu taads pats po***? Un ko tad vini man labu ir darijusi - izcinijusi vot sitento "brivo Latviju", kas tagad te ir, no kuras visi muk projaam kaa zurkas no grimstosa kuga? Smiekliigi riktiigi! :D

taizelis22 (2012-03-16 16:50)      Kaapeec nacionaalji nelien ar savu ticiibu pie okupantu piemineklja 9.maijaa krieveljiem un zhiidiem sveetkus bojaat...Nav tolerances zhdanoceeniem....

fargo_pa (2012-03-16 16:55)      taizelis22- daži jau tur kko spridzināja, iesēdās, pasuzspridzinājās, tirlas īsak sakot. Jā, nacionāli ir daudz adekvātāki. Arī tas, manuprāt, būtu viens no iemesliem padomāt, kāpēc nelikt katru reizi pulgāt savas valsts vārdu katram, kuram nav sliknkus, vai nav ko torbīd(tajā dienā) uzrakstīt sava medija darbsa devējam.

Just_ (2012-03-16 17:02)      Tā Rīgas domes ikgadējā vēlme mazgāt rokas nevainībā, aizliedzot pasākumus pie Brīvības pieminekļa, ir vienkārši smieklīga. Aizliedz savlaicīgi, skaidri zinot, ka tiesa aizliegumu atcels. Manuprāt, vienreiz par visām reizēm valsts vadītājiem, vispār visādiem priekšniekiem, būtu skaidri jāpasaka visiem, kuri dzird - jā, tāda leģionāru atceres diena ir, un tā ir mūsu darīšana, kāpēc mēs to gribam atzīmēt. Un nevis taisnoties, taisnoties, skaidrot, skaidrot... Nevienam taču tie paskaidrojumi neinteresē, nevienu iepriekš pārliecināto pārliecināt neizdosies.

daimond (2012-03-16 17:08)      Piemineklis ir daudziem svēts akmens elks ar neizskatīgu akmens seju augšpusē. Smadzenes Dievs devis nevis, lai visu laiku domātu par pagātnes pāridarījumiem, latviešiem karojot pārmaiņus vācu un krievu armijas rindās, bet gan lai Dieva dotajā mierā dzīvotu pēc Viņa likumiem un svētītu Viņa doto svētāmo dienu, un priecāties, ka esam tā iekārtojušies, ka vēl katoļu dieva svētdienā- katru nedēļu, daudzi, atpūšamies! Mirušiem jāpateicas, ja viņu upuri palīdzējuši atgūt Latvijas tautai brīvību&pieminekli, bet ja nē- tad par cenšanos to atgūt! Būtu ļoti dīvaini, ja aizliegtu ar ziediem pieminēt latvju kritušos- vienas vai otras okupētājvalsts armijas rindās- noziedzīgi iesauktos..! Tā ir mazās Latvijas Tautas traģēdija- piedzīvot okupācijas no lielāko blakustautu puses. Bet par latviešu valodas izdzīvošanu jācīnās- kā to darīja igauņi- jau no Igaunijas okupācijas sākuma- maximāli runāt savā valodā, lai nelūgtie ´ilglaicīgie ciemiņi´ pastāvīgi justu, ka viņu valoda šajā valstī ir okupētājvalsts valoda.

jodo (2012-03-16 17:16)      Tagad neatceros, kurš tieši to pateica, bet bija trāpīgi. Par latviešiem. Par to, ka mēs esam pesimistiski mazohisti. Mums ir n-tās atceres dienas. Un pat visās it kā svinībās mēs dziedam gaudu dziesmas. Mums vajadzētu vienmēr izkārt karogus pusmastā ar sēru lenti galā.

Kad šo lasīju, tad atcerējos savu izlaidumu tehnikumā - visi sēri velk "Pūt vējiņi". Sajūta kā bērēs. Bet, nolādēts, tas taču ir jaunas dzīves sākums! Ir jābūt jautri. Mēs tikai to vien mākam kā skumt, atcerēties, pukstēt un gremdēties atmiņās par to, cik kādreiz bija jauki... ah, nē... cik agrāk bija grūti un cik mēs nenovērtējam to, kas ir tagad.

PIEDRĀZT! Ta jau labāk skatīties krāsaino geju pastaigu pa parkiem :)

piparbecinja (2012-03-16 17:21)      da kam viņi traucē? klusi un mierīgi noliek ziedus. neko nepropagandē un neslavina, atšķirībā no ievērōjamas daļas skatītāju...

akoko (2012-03-16 17:27)      nu ja tu esi mācījies vēsturi pie Ždanokas, Lindermaņa un Ušakova, tad noteikti ka ir jaizliedz!

dviiniite (2012-03-16 17:47)      Nē, nav jāaizliedz. Cilvēki drīkst nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa šajā dienā, un tiem, kuriem ar šo dienu nav nekāda sakara vienkārši tur nebūtu jābūt. Tā būtu elementāra cieņa un pieklājība.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu