Lūdzu nosaukt kādu slavenu latvieti! Vai jūs zināt kādu?

1.ASV kosmosa pētniecības aģentūras NASA zinātnieks Ilmārs Dāliņš, kurš strādāja kopā ar Verneru von Braunu kosmisko raķešu izstrādē.
2.Gunārs Birkerts, kas ir pasaules līmeņa arhitekts.
3.Varis Bokalders - latvietis - pasaulslavens ekoarhitekts
4.Kārlis Balodis-pasaulslavens ekonomists, finansists un demogrāfs
5.Vilhelms Purvītis - latviešu gleznotājs ar milzīgiem panākumiem, ko apliecina starptautiskajās izstādēs gūtie apbalvojumi
6.Kārlis Irbītis -aviācijas konstruktors un dizainers. Pēc 1947. gada strādā Kanādā, par saviem izgudrojumiem iegūstot Kanādas un ASV patentus.
7.Anatolijs Lapiņš - pirmais slavenās automarkas Porsche dizaineris, un turpinājis būt kā galvenais Porcshe automašīnu dizaineris vairāk kā 20 gadus
8.Mārtiņš Saulespurēns ir slavenās kompānijas Blue Microphones dibinātājs BLUE mikrofonus izmanto tādi pasaulslaveni dziedātāji
9.Juris Upatnieks ir Trīs dimensiju hologrammas izgudrotājs, kura līdz pat šodienai ieņem svarīgu lomu pasaules zinātnē un medicīnā. 1976. gadā atzīts kā labākais ASV izgudrotājs.
10.Ulvis Alberts - pasaulslavens fotogrāfs
11.Mariss Jansons - pasaulslavens dirģents
12.Andri Nelsonu pasaules prese šobrīd dēvē par lielāko un spožāko cerību starptautiskajā diriģentu saimē.
13.Egīls Siliņš - pasaulslavens latviešu basbaritons
14.Elīna Garanča - vadošais mūsdienu pasaules mecosoprāns
15.Pasaulslavenā modele Madara Mālmane
16.Pasaulslavenā Latvijas modele Ginta Lapiņa
17.Pasaulslavenā Latvijas modele Karlīne Caune
Kur nu vēl daudzskaitlīgie latviešu bērni, kas nav dzimuši Latvijā, bet ir iemantojuši milzīgu polularitāti un protams latviešu sportisti, par kuriem varētu vēl vairāk sarakstīt.
Sho te iepasteeju, cerams, ka taa driikst:) Kaut kaads pastulbs , tak laikam latvieshu, zhurnaalists nupat pasludinaajis, ka latvieshiem , saliidzinot ar citaam Latvijaa dziivojoshajaam tautaam, neesot slavenu cilveeku. Shie nosauktie ir kaa viens no pretargumentiem. Varbuut va

Bembiite    1 Aleksandrs Laime

PostScript      Herberts Cukurs (1900-1965)
Latviešu aviators ’30. gados kļuva slavens ar saviem lidojumiem paškonstruētās lidmašīnās no Latvijas uz Gambiju un Japānu. Tik viņa dalība Arāja komandā, liek ievilkt jautājuma zīmi par atrašanos šajā sarakstā.

Kārlis Šteins (1911-1983)
Latviešu astronoms. Šteina vārdā nosaukti viņa atklātie komētu difūzijas likumi. Arī mazā planēta 2867 ir ieguvusi nosaukumu Šteins.

Edvards Liedskalniņš (1887-1951)
Floridā (ASV) pašrocīgi uzbūvēja Koraļļu pili- 4ha platībā izbūvētu koraļļu akmens bluķu kompleksu (bluķu izmērs un svars ir iespaidīgi).

esesmu      Arvīds Upesleja Grants- ASV dzīvojošais tiltu inženieris,projektētājs.

PostScript      Augusts Krastiņš, konstruktors un autorūpnieks, viens no pasaules autobūves pionieriem. 1901.gadā tika dibināts "Krastin Automobile MFG. Company". Akcionāri jaunajā uzņēmumā ieguldīja 200 000 dolāru. Tas bija par 50 000 dolāriem vairāk nekā divus gadus vēlāk, dibinot "Ford Motor Company", ieguldīja topošais automobiļu karalis Henrijs Fords.

prusacins      Vilis Lapenieks! Operators! Veidojis filmas par ASV prezidentiem! Tieši viņš bija, kas nofilmeja Roberta Kenedija assatination un turpināja filmēt!
Valters Caps Minox izgudrotājs!
Arvids Blūmentāls - krokodils Dandijs!


1. Dženifera Raša(Jennifer Rush, 1960) – latviešu-itāliešu dziedātāja(saikne ar Latviju-vecāki(Dženiferas vecāki bija vācu-latviešu un itāļu-latviešu izcelsmes emigranti). Dženifera Raša izpilda tādas populāras dziesmas kā The Power Of Love un I Come Undone
2. Olivers Kāns(Oliver Kahn, 1969) – futbolists(saikne ar Latviju – vecvecāki). Olivers Kāns bija profesionāls futbola vārtsargs. Spēlējis tādos klubos kā Karlsruher SC, FC Bayern Munich, kā arī 13 gadus pārstāvējis Vācijas valstsvienību. Kāns uzvarējis 8 Vācijas čempionātus, sešus Vācijas kausus, UEFA kausu, UEFA Čempionu līgu, Starpkontinentālo kausu, kā arī ieguvis 4 UEFA Eiropas labākā vārtsarga balvas.

4. Mārtiņš Saulespurēns(pa labi) – uzņēmējs/izgudrotājs(saikne ar Latviju – dzimis Latvijā). Mārtiņš Saulespurēns ir slavenās kompānijas Blue Microphones dibinātājs BLUE mikrofonus izmanto tādi pasaulslaveni dziedātāji kā Bobs Dilans, Kristina Agilera, Rods Stjuarts, Missija Eliota, Nora Džonsa, Stings, Daiena Krola, un daudzi citi.
5. Marks Rotko(Mark Rothko, 1903-1970) - gleznotājs(saikne ar Latviju – dzimis Latvijā). Rotko pasaulē kļuva slavens kā abstraktā ekspresionisma un krāsu lauku gleznošanas aizsācējs.
6. Vilhelms Ostvalds(Wilhelm Ostwald, 1853) – ķīmiķis(saikne ar Latviju – dzimis Latvijā). Viņš ir vienīgais Latvijā dzimušais Nobela prēmijas laureāts (1909.), kas to saņēma par pētījumiem ar katalīzi, ķīmisko līdzsvaru, ķīmiskās reakcijas ātrumu.

8. Natālija Gulbis(Natalie Anne Gulbis, 1983) – golfa spēlētāja(saikne ar Latviju – vecāki). Natālija Gulbis ir profesionāla golfere, Natālija jau kopš 14 gadu vecuma spēlē lielākajā sieviešu golfa asociācijā ASV - LPGA Tour. Spēlējusi tādā komandā kā University of Arizona.
9

prusacins      Visus nemaz nelāva pielikt :) vietas maz :)

duriks      Viena no svarīgākajām vadlīnijām šobrīd uz iznīcības sliekšņa esošajām vēl palikušajām tautiņām ir tieši pašapziņas celšana/atjaunošana. Domāju, ka tad, kad ar pašapziņu viss būs kārtībā, tad arī varēs runāt par kaut kādu sabiedrības vides radīšanu citvalodīgo masām.

kuks10      kā sauca to latvieti,kas ar dēlu kopā nira zemūdens aizās..laikam viens no retajiem,kas bija ieniris visdziļāk..?!

jozolsen      Juris k++++Tu dari lielu darbu latviešu pašcieņai un nacionālajai identitātei,patriotismam.

Tessa      /lepojas ar savu jau nosaukto vectevu/
kursh bija tas zhurnalists? un kur izlasiiji?

Tessa      ir gan,Juri :)

ponytail      Kad pirmo reizi, pirms 15 gadiem nokļuvu ASV un pateicu, ka esmu no Latvijas, biju gatava, ka neviens, neko, nekad un nemūžam par to nebūs dzirdējis. Man par MILZĪGU pārsteigumu, amerikāņu augstskolas pasniedzēju (un tas nebūt neliecina ne par erudīcijas, ne zināšanu, ne kultūras līmeni) pāris uzreiz sapriecājās - ā, tā ir tā zeme, no kuras ir Pēteris Vasks! Mēs dievinām viņa mūziku!
Es, godīgi sakot, gandrīz no krēsla nokritu. Pat Latvijā ne visi ir kaut attāli pazīstami ar Vaska daiļradi, pat nezina, kas tas par putnu. Nu, tiešām nebiju gaidījusi, ka Amerikā viņš varētu būt pazīstams.:) Bet sirdi tas ļoti sasildīja. Ā, un Sandi Ozoliņu daži tad arī zināja - tie bija viņa NHL slavas laiki. Nešvilā tie, kas interesējās par hokeju, zināja Skrastiņu, bet bez īpašas pārliecības, no kurienes šis ir.
Par mūziķiem runājot - latvietis gan nav, bet Latvijas vārdu pasaulē nes arī Gidons Krēmers, pat Wikipedia viņu sauc par latviešu vijolnieku.:) Vijolniece Baiba Skride. Operdziedātāja Inga Kalna.
Un vēl, un vēl, un vēl.:) Mēs neesam tik mazi, kā paši iztaisāmies.:)

skarbaiskungs      Jautàjums bija cik varam nosaukt, vai cik protam netà izrakt?? Kur palika Zenta Maurinja? Kàrlis Skrastinjsh? Ulja Semjonova? Jànis Lùsis?... Balderis, kuru gandrìz katrs japànis pazìst? Rakt jau nav màksla, bet savèjos tomèr vajag arì zinàt..

violinn      Raksts it kā par ebrejiem, kas iznesuši Latviju pasaulē. Nu ja, nu ja.
Varētu jau ari tikai par šo rakstīt, bet pats raksta iesākums tiešām ""uzcepj"".

""Nevienam nav noslēpums, ka latvieši, lai gan, protams, dižas nācijas pārstāvji, ārpus savas valsts robežām ir praktiski nezināmi."" / citāts no delfu raksta /
Tāda nievājoša pieskaņa, vismaz es tādu te izlasu.
Pieļauju domu, ka tas, kurš ne par ko neinteresējas, arī nezin. Tie, kas seko sportam, tie kādu zinās, kam patīk klavierspēle, tie arī noteikti zinās, te varētu saukt daudz....
Tendenciozi.
Aiz ko nez šitādus rakstus tagad taisa?

Torpedo      Dabīgi, ka tādu tikpat kā nav. Paprasiet jebkurā valstī vidējam statistiskam civēkam uz ielas, lai kādu nosauc un tad ar visiem saviem "peckara nasa zinatniekiem un opersopraniem" varesiet iet ieskrietis :D Vards SLAVENS, kadu te lieto autors, nozimee, ka 9 no 10 vnk cilveekiem, teiksim, Amerikaa nakts laikā uz ielas bez domāšanas viņus nosauktu, teiksim, kā furbolistu Maradonu no Argentinas, Dziedataju Madonu vai Ādolfu Hitleru no Vācijas! No latviešiem varu 2 daudzmaz slavenus iedomāties, bet arī nav tas limenis: 1. PSRS izlukdienesta vaditajs Jānis Bērziņš un Vācijā populārā latviešu pornozvaigzne Džūlija Pauera (Julia Power). Par tādu Sandi Ozolinu vai Prata Vetru, vai Raini arii pasaulee reti kurs kaut ko vispaar bus dzirdeejis

Adamsone    1 Daži latviešu žurnālisti palaikam mēdz demonstrēt nožēlojamu profesionālo līmeni... Tas nu gan nav nekas nezināms.

fargo      minētais Vasks tiešām ir viens no tiem, kurus zina. bet patiesībā latviešus pazīst maz. un tā ir daudzu mazo tautu lieta(problēma?), kurām sava valsts ir radusies nesen. nacionālās kultūras vai zinātnes attīstībai ir vajadzīga tautas(kultūrvides) suverenitāte.
un vienkāršā lieta ir tāda, ka latviešiem nav top´a slavenību. vnk nav. ne Vasks, ne Raimonds Pauls nav un nekad nebūs pasaules topā. savā vidē, noteiktā reģionā - jā, bet ne pasaulē. un rakstā ir pilnīgi pareizi un pamatoti minēts, ka pasaulslavenu latviešu, tādu kurus atpazīstamībā pielīdzināt Šekspīram, Napoleonam, Staļinam, Vašingtonam, Čērčilam vai Švarcnēgeram nav. vai būs? kas to lai zina, bet domāju, ka nebūs, jo latviešu nacionālā valsts tiek demontēta lielā ātrumā un tautas elite ir kopā ar cilvēkiem, kuru ideoloģija jebkurai nācijai ir fatāla - sorosītiem-mozaīkām, kreisliberāļiem... ar visu to šļuru, kā dēļ notiek vispārējs eiropas noriets.

ponytail      Vipucīti, onkuliņ, varu tevi iepriecināt, ka lielākā daļa normālo vidusmēra ne tikai Amerikas, bet arī pasaules iemītnieku, var arī nezināt ne Maradonu, ne Madonnu (jo viņa tik vien ir kā veca tante), ne, kur nu vēl, Hitleru. Ja tev būtu gadījies izbraukt ārpus dzimtās pilsētas, un vēl kaut kur aiz robežām, un parunāt ar Ārzemju Pilsoņiem, tev gadītos atklāt visai dīvainas lietas. Piemēram - angļu 35/- paaudze nezina, ka ir PSRS un arī to, ka ir bijušas divas Vācijas. Amerikāņi, savā vairumā, domā, ka Balkāni un Baltija ir viens un tas pats. T.i., viņi par to vispār nedomā.
9 no 10 Amerikā, it sevišķi nakts laikā, tev pat nepateiks, kas ir viņu prezidents šobrīd. Tā ka nesatraukājies, guli mierīgi, neviens tavu mazvērtīgo nīgrumu neapdraud. Un ļauj mierīgi izbaudīt prieku tiem, kas to spēj.:)

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu