Kārtējā locīšanās svešu kultūru un varu priekšā,

Jeb, kāpēc tik biezhi, klausoties masu mēdijus, var dzirdēt apzinati izmocītu angļu akcentu, lietojot latviešu valodu? tikko degunu pāris semestrus ārvalstu augstskolās apsildījuši, vai mazliet tālumā pastrādājuši, mezgjii mēli, kropļojot dzimto valodu. tikko pat fonā Krustpunktos kāda "fiffa"mocījās, lai angļu stilu ieturētu.

Deisa      A intcanti pēc kādām pazīmēme var pateikt - cilvēkam grūtības "pārslēgt" izrunu, ko šis kkā "ieslēdzis" ārzemēs dzīvojot, vai viņš apzināti cenšas akcentu uzdabūt?
/grib iemācīties dikti lokana izs´tīties/

nakc    1 Mans paziņa atgriezās pēc 10 ASV pavadītiem gadiem un runā tīrā latviešu valodā.

joens  1   Ir protams zīmuļi, bet man reiz bija tikko no Vācijas pārbraukusi darbiniece, kas vairākus (daudzus) mēnešus runāja latviski ar vācu akcentu.

stardust      Vispār es tik kategoriski nespriestu, katram ir savas īpatnības, dažiem sanāk tīri kā papagailim, uzņemt to, kas apkārtnē un tā arī runāt, tas notiek vienā mirklī, dažiem ne. Bet gan jau būs arī tādi, kam stiliņš jāietur.

Deisa      Cilvēki ir dažādi - kam "pārslēgt valodas" ir viegli, bet ir, kam grūtības - viņi kā uzsēžas uz viena runāšanas stila (kanāla), tā atiet. Tas parasti tiem, kas nav multilingvāli. Savulaik strādāju kopā ar vienu puisi, kas latvietis būdams bija pārkrievojies - vecāki latvieši, bet draugi visi krievi. Un latviski viņš runāja ar akcentu.

xxx  1   Latviāņi bija ir un būs vergu dvēseles.To ari pierāda pakaļmērkaķošanās valodu izloksnē gan ari klanoties "lielāku kuņģu" priekšā un ne tikai./punkc/

mojito    1 Tas nav tikai latvieshiem-daudzas tautas pieleito anglicismus...tas tikai pieraada,cik muusdienaas svariiga un varena ir anglju valoda!

Martakatrina    1 Tā angliskā izruna raksturīga cilvēkiem ~ no 30 līdz 40, toreiz jau skolā radās "mode" runāt ar angļu akcentu, sevišķi Rīgā dzīvojošiem tas raksturīgi. Normāls cilvēks, lai cik ilgi dzīvotu ārzemēs savu dzimto, pareizo izrunu saglabās, protams, ja vien nav nonācias ārzemēs agrā bērnībā. Zinu daudzus, kas ārzemēs dzīvodami, runā pareizā latviešu valodā. Runāt ar anglisko akcentu tiešām ir tikai tāds stils - kā kādreiz "kārklu vācieši", tā tagad "kārklu angļi". Nožēlojami...

LucyPA    1 Bērni kuri sakuši iet skolā Skotija, Vacijā,bērniem nudien ir jau manāmi diezgan stipra izloksne,i reizēm runājot Latviski iesprūkt tās zemes akcents,vārdi..nu tur neko nepadarīt,jo lielāko dienas daļu tomēr viņi sarunājās ne Latviešu val/tikai ģimenē mājās var uzturēt savu LATVISKUMU,diemžēl...
Pagājušo vasaru ar 2iviem tādiem pusaudžiem tikos te Latvijā,ka ciemojās,viņi man domāt,pat domā,uzvedās citādāk,kā te vietējie bērni.

duriks    1 tādēļ ka sabiedrība neapzinās sevi kā senu nāciju, senu tautu, no kuras substrāta ir izveidojušies visi šie kultūras nesēji/kosmonauti ...

LucyPA      Arī pieaugušie kuri jau 8-10gadus ir citā zemē,ir akcents,ja nu apzināti kropļo,tad gan stulbi.Pat Streips kuram bija akcens,nu jau man šķiet runā labāk un tīrāk Latviski,kā viens otrs Latvietis.
Personīgi nevienu stulbeni nepazīstu kurš kropļotu savu valodu.

Tuftalogs  1   Pareizi! Vajadzētu ieviest miesas sodus par valodas kropļošanu un publiski tos izpildīt svētdienās pie baznīcām pirms reliģiskajām ceremonijām!
Bet tie, kuri ir nelabojami, tiem iedzedzināt pierē: LATWIESHU WALODAS BENDE!

mojito  1   duriks: Vispaariibaa, mee sesam sameeraa jauna naacija, nepilnus 100 gadus veca, un tas nav daudz! Arii muus rakstiiba liidz ~30. gadiem bija savaadaaka.

doville: nez, kamdeelj taads cepiens, vinji Tev ar savu akcentu dziivot trauce , vai ?:) Bez tam, doville arii ir anglju/franchu izcelsmes niks...netik daudz latvisks ;)

Tuftalogs    1 Īsti nepiekritīšu par nācijas apziņas trūkumu, bet mazliet piekritīšu, ka nācijas pašapziņas trūkums ir vērojams... bet kā zināms, tad viss sākās no sevis un kā senā dziesmā: С чего начинается Родина...

Maxx      es ceru,ka kādreiz tādu satikšu,seju pret seju, un jautāšu, kāda bērnības dienu trauma liek šitā runāt!! reāli griežas ausīs,kad dzirdu. tie,kas dzīvo ārzemēs,runā ar pavisam citu akcentu,bet te nedabīgi izloka vārdus,itkā būtu piešūti pāris centimetru mēles klāt i nezini ko ar to darīt!!:)

MrJones      Man pofig. Kaa maak taa mauj...:)

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu