Vai gribētu iet pensijā?

Jautājums nav par materiālo pusi, bet vairāk par dzīvesveidu. Kam dodat priekšroku - rāmai atpūtai, dzīvojot tikai savam un savu atvašu priekam, vai tomēr strādājot, kur jūsu darba augļi tiek plašākai sabiedrībai?

xxx    1 Uz sabiedrību ir galīgi nospļauties.Katram savs krekls tuvāks.

Torpedo      Darba augļi netiek plašākai sabiedrībai, bet kādam kapitālistam-asinssūcējam, kurš pēc savām rakstura īpašībām noteikti nav Latvijas gaišāko cilvēku pat ne pirmajā miljonā
Sēdēt mājās ilgstoši ir ļoti garlaicīgi. Nu, arī tādā ziņā neapskaužu es tos ļimonārus un viņu kundzes, ka visa dzīve paiet kā viena liela pensija neko nedarot

mieru_tikai_mieru    2 Kaut šodien - ietu! Nodarbotos ar savām sirdslietām 7 dienas nedēļā, nevis tikai 6-dienās, svētdienās.

Tessa    2 mieriigi un labprat dziivotos pa majam,darba pietiek-maja,darzs.
ideala varianta dziivotu k-kur mezha, kur apkart pljavas, bet saliidzinoshi netalu pilseta, lai var aizbraukt izklaideties,ja sagribas.

MaryClaire    1 uij, es kaut uz šo pašu sekundi, ja dotu un ļautu!

JurisK      Kamēr cilvēks ir praktiski vesels, tikmer gribās ilgāk dzivot. Rēna atpūta, neko nedarot, dzīvesilgumu samazina. Tatad - palikšu slims, dzīvošu kā pensionāram pieklājās! T.i. - lēnām gatavošu skuju taku:)

MaryClaire    2 JurisK, vispār jau pateici pat ļoti precīzi, njā, laikam prasītos mazliet koriģēt savu viedokli - es šausmīgi esmu noilgojusies pēc atvaļinājuma, tāpēc šķiet - vot, būtu pensija, kas nekait - piecelies, nesteidzīgi pagatavo kafiju, apēd savu brokastu olu, izstaigā kādu loku pa dārzu ar krūzi rokā, izlem ko šodien darīt - stādīt vīnogas vai aronijas, pļaut mājaspriekšu vai ezermalu, tad izlem, ka pusdienām vajadzētu ko iepirkt un pirms darbošanās vajadzētu iepirkties, - aizej, pārvelc drēbi, iesēdies mašīnā, sapērcies, tad pastrādā, tad gatavo pusdienas, tad parunā pa telefonu ar tādiem pašiem dīkdieņiem, kopīgi nolemjat, ka derētu kādu gaļu uzgrilēt, un skat, diena vakarā. sagaidi viesus, kopīgi cepat gaļu un "vārat gailenes", kamēr tumsa iestājas, tad visi pārceļas uz telpām, lai nesteidzīgi turpinātu iesākto pie televizora ar kādu senu vai citu labu filmu ...

:D vot, tādas es iedomājos vecumdienas, mazu fragmentiņu ...

Torpedo      MaryClaire , a kur tad svarīgākā lieta dzīvē - seksis??? :D

skarbaiskungs      Nu nekā iepriecinoša tai pasākumā nav. Es jau divi gadi skaitos pensiņš. Jā, pirmie pāris mēneši ok, bet vairāk nevar to bezdarbību pavilkt.

Alison      Ui, es jau brīvdienas nevaru ciest, gribas ātri uz darbu :)
Pensijā es nomirtu ceturtajā dienā. Mani, kā kārtīgu darbaholiķi, droši vien mirušu no darba iznesīs :D

Tessa    1 logjiski. tiem,kuri dziivo dziivokljos,varetu but totala skuka. bet kad ir maja, slinkot nesanak,tapec arii sanak rushinaties savam priekam.
dziivoklii es arii nevaru iedomaties,ko var dariit. ja nu vieniigi vinnet loterija un apceljot pasauli.

lasminaxxl      Ietu kaut rīt, mājās tik daudz ko darīt, un vēl visādas citas lietas - man izmisīgi pietrūkst laika !!

Laurencs      Noteikti labāk ir srādāt. Protams, ja darbs ir pietiekoš radošs, tam ir pietiekoši liela jēga un atalgojums. Un nav jāstrādā virsstundas. Ir tik forši redzēt visas tās spriganās dāmas, no kurām nāk tātad enerģija un arī zināma gudrība. Intrigantes gan nē, kas turas pie savas vietas.

Domāju, ka lielākā daļa iestājas pret pensijas vecuma celšanu ne jau principā, bet gan baidoties no bezdarba. Valdībām tad arī vajadzētu vispirms atrisināt bezdarba problēmas un tikai tad celt pensijas vecumu. Pat Satversmē varētu ierakstīt, ka laikos, gad bezdarbs valstī ir virs 3%, ir aizliegts ar likumu vai automātiski celt pensijas vecumu.

riks086      Šobrīd esmu strādājošs pensionārs, bet esmu bijis arī TIKAI pensionārs. Ticiet man - tas ir forši! Arī mani strādājošie paziņas, vērojot mani, to ir atzinuši. Daži gan saka, ka nestrādājot nojūgtos aiz garlaicības. Es vienmēr atradu, ko padarīt, palasīt, paskatīties... tāpēc arī vienatnē nebija garlaicīgi. Īpaši apzinoties, ka saņem tik daudz, cik ļoti daudzi saņem par astoņu stundu strādāšanu piecas dienas nedēļā...

flame528      Es labprāt strādātu,bet tikai tik ,cik pati vēlos,nevis tik ,lai varētu izdzīvot....

Lucy      es jau tagad daru to ko man gribās,a par pensiju es toč nedomāju,gan jau,tad kad man tādai būs jābūt,tādas vispār nebūs...ir jau runas par to,ka savus vecākus jāuztur bērniem,tātad gudri ļaudies kamēr spēj un var iegulda savos bērnus visu cik var,lai vecumdienās nedzīvotu trūkumā,vai otrs variants sakrāj tik cik pietiek atlikušajam mūžam

dafnids      Es parakstos zem šī komentāra "MaryClaire (2014-05-27 14:10)" :) un vēl pieliekot klāt ka vajadzētu vēl pa vidu aktīvi izkustēties, un aizbraukt Pasauli apskatīt :)

ne_klausos      Pavisam atteikties no darba - nē! Bet uz pusi samazināt darba apjomu gan vēlētos. Pašreizējā izdzīšanas sistēma ir nepietiekami produktīva, radošumu nokaujoša. Reizēm šķiet, ka darba devējiem problēmas ar matemātiku - nesajēdz, cik diennaktī stundu, cik stundā var izdarīt. Ja tomēr sajēdz, tad jāsecina, ka viņus maz interesē darba kvalitāte.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu