Ko darīt ar kaimiņieni, kurai sākusies vecuma demence?

tantei ir kādi 80 gadi. Viņai ir sākusies vecuma demence, proti, nakts vai diena, iznāk koridorā un kliedz, ka mēs viņu gribam noindēt, ar savu nūju dauza kaimiņu durvis.trepju telpas margas. Apvaino katru, kas iet garām utt.
Viņas dēls jau 10 gadus ir paralizēts. Tantukam viņš ir jānokopj. (Tur ir jāsajūk prātā). Līdz ko dēlam ir vēdera izeja, viņa ver ārdurvis un kliedz, ka mēs viņu indējam ar smakām. Pie savām durvīm esmu atradusi draudu vēstules. Tas priekšstatam.
Esmu vērsusies soc dienestā, saukusi policiju, ātro palīdzību. Aizveda uz slimnīcu. Pēc nedēlās bija atpakaļ. kādu brīdi bija miers. Bet tad sākas vēl trakāk...
Soc dienestā atbildēja, ka viņi ir bezspēcīgi. Vai tiešām? (Sociālā dienesta direktore nevēlas šo tantuku likt aprūpes centrā, jo viņa ir īsta "vellata").
Mēs, kaimiņi, esam nomocījušies, naktīs nevar izgulēties. Mājā pārsvarā dzīvo pensionāri. esmu jaunākā. Viņa arī draud maniem bērniem. Kā man rīkoties?

limonija (2015-01-19 16:39)    4 Kopīga vēstule ar visu īrnieku parakstiem pašvaldības vadītājam. Viņš dos rīkojumu atbilstošajiem dienestiem, lai rīkojas, un tad šamie nedrīkstēs jūs atšūt vai atrakstīties. Un piedraudiet sociem ar Bez tabu - tas reizēm lieliski nostrādā;)

HONEY_APPLE (2015-01-19 16:42)    1 Mūsu sociālajiem dienestiem pārsvarā interesē bagātu bērnu vecāki. Tāds diemžēl ir mans novērojums.

dogville (2015-01-19 16:57)      gaidi vien kaut ko no muusu socdienestiem...

ponytail_PA (2015-01-19 18:52)    1 Nu, nez... Visādi, protams, var būt ar iestādēm, kāju birokrātijās jau katram gadās - ja ne lauzt, tad mežģīt jau noteikti.
Bat man šķiet, ka tur (pirms uzstādī diagnozi tantukam) sociālajā dienestā vajadzētu traci taisīt par to paralizēto dēlu - tantuks tak reāli nevar nodrošināt kopšanu, pansionāts jau pirmkārt viņam vajadzīgs! Skaties, ja tāds risinājums rastos, varbū i mierīgāka paliktu.

janisb (2015-01-19 18:57)      sauc policiju (pašvaldības), tie pēc vajadzības ātros izsauks.

Loreleya (2015-01-19 19:18)    2 Pats labākais ir padraudēt ar TV!Saka,ka tas labi darbojas!lai veicas!

Drole (2015-01-19 19:25)      Lieciet mieraa tanti, par deelu celiet traci visaas instancees!

garaamejoshais (2015-01-19 19:44)      Janisb (nafig tgieši pašvaldības)?

Zvani 110 atbrauks tuvākā brīvā ekipāža, vienalga valsts vai pašvaldības, jo dara viņi vienu un to pašu

VECA_PIEPE (2015-01-19 21:32)    3 Tas tantuks piekopj huligānismu,...sakarā ar šādu kaimiņienes huligānisku rīcību, mājas iedzīvotājiem ir tiesības griezties policijā, iesniedzot rakstisku iesniegumu, kuru izskatīs tiesiskā ceļā.

janisb (2015-01-19 21:54)    1 =>garaamejoshais tāpēc ka traki babuļi nav VP kompetencē. Vari jau saukt VP bet viņi uz tādu izsaukumu atbrauks kad tantuks sen jau gulēs saldā miegā, jo miera traucēšana nav prioritāte VP, tā ir PP prioritāte.

tiu (2015-01-19 22:17)      Piepe, kādu huligānismu? Tā vecumā mēdz notikt un neviens no tā nav pasargāts. Jā, tas ir grūti paciešams un ir jāmeklē risinājums ar sociāliem dienestiem, tomēr jāsaprot ka tā ir slimība, kas nemaz nav tik reti sastopama pie veciem cilvēkiem. Skumji, bet tā ir.

neko (2015-01-19 22:25)    1 Nu vispār tas ir huligānisms un kā pret tādu pret to arī jāvēršas. Grūta bērnība vai skarbas vecumdienas jau vēl nav attaisnojums lai varētu terorizēt apkārtējos. [ "tomēr jāsaprot ka tā ir slimība": nu maniaki arī ir slimi cilvēki, bet tas jau nenozīmē ka jāļauj viņiem darīt visu ko vēlās]

Kaut gan tikt ar tādu galā .. praksē vieglāk ir nomainīt dzīves vietu.

VECA_PIEPE (2015-01-19 22:33)      Tiu,...jā gan, pilnīgi Tev piekrītu, bet mājas iedzīvotāji nav vainojami pie huligāniska tantuka vecuma un nekontrolējamās rīcības, viņu pienākums nav paciest neērtības un nervu spriedzi,...kaimiņiem ir tiesības uz mieru. Tieši tādēļ viņiem ir jāiesniedz iesniegums policijā, kurš nodrošinās tālākās darbības, kurās iesaistīsies attiecīgās iestādes, palīdzot arī ar vecuma marasmu slimajam tantukam. Lai situācija nebūtu tik skumja, ir jārīkojas,...tas nebūt nenozīmē, ka mājas iedzīvotāji rīkosies nežēlīgi, bet gan tieši pretēji- viņi rīkosies humāni kārtojot šo lietu tiesiskā ceļā. Pilnīgi iespējams, ka risinājums arī tiktu tad atrasts,...cita ceļa nav!

Eleste (2015-01-19 22:41)      Jā, dementiju (vai latviski - vecuma marazmu) nevar izārstēt, bet nosakot diagnozi ir iespējams palēnināt ar medikamentiem (bet protams vajag aprūpētāju, kas tos katru dienu dos dzert, jo pats slimnieks to nekādā veidā neatcerēsies).
Atkarībā no stadijas (tās ir 3 - viegla, vidēja, smaga) viņai ir jābūt kāda uzraudzībā, lai nenodarītu sev pāri (konkrēti šajā gadijumā vajag uzraugu viņai un dēlam, kas izklausās visai drūmi, zinot kā Latvijā viss strādā(nestrādā)).

psychobitch (2015-01-19 23:17)      jāizsauc ātrā palīdzība..

tiu (2015-01-20 06:50)  1 1 Ātrā palīdzība nebrauks un nepalīdzēs. Arī vēža slimniekam ātrā palīdzība nepalīdz. Tas ir vai nu uz pašu tuvinieku rēķina vai ja tādu nav, tad sociāliem dienestiem jāmeklē risinājums. Tam viņi domāti. Labi ir tiem, kam ir tuvinieki, kas var slimnieku pieskatīt. Tad tos parasti arī sabiedrība neredz, kaut tuviniekiem tas ir ļoti grūts periods. Gan alcheimers, gan vecuma demence, gan vēl kaut kas. Smadzenēs veidojas informatīvi pārrāvumi un visa dzīves laikā uzkrātā pieredze pēkšņi vairs nav pieejama.
Tas ir skaidrs, ka apkārtējiem ir nepatīkami to redzēt. Es tikai gribēju teikt, ka īsti huļigānisms tomēr tas nav. Jo huļigānisms ir audzināšanas sekas, bet te ir slimība un cilvēks vairs pats nespēj sevi objektīvi kontrolēt.

psychobitch (2015-01-20 21:17)    1 tad jau sanāk, ka es varu iziet kāpņutelpā un uzrīkot lielo troksni, un man neviens pakaļ neatbrauks? ..tad jau nav brīnums, ka vājprātīgie pa ielām staigā, pat suņiem un kaķiem atbrauc pakaļ.. ai, ai, cik esam humāni!

Geisha (2015-10-30 09:55)    1 Uzrakstiet kopējo lūgumu ar parakstiem un izsūtiet uz policiju, sociālajiem TV. Periodiski rakstiet un gan jau sāks rīkoties iestādes. Tantuks to paralizēto dēlu apkopt nevar, pašai arī vajadzīgs kopējs. Radi noteikti turas pa gabalu. Tantuks pievērš sev uzmanību kā nu māk. Pansionāti (Rīgas) ir pārpildīti un kurš par to piemaksās? Varbūt var ar kādiem viņu radiem sazināties un ievietot abus kādā Latgales pansionātā?

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu