Skatoties vecas fotogrāfijas ..

Vai mūsdienu cilvēki ir ar kaut ko pārāki vai labāki par mūsu senčiem, kuru dzīve pagāja padomju laikos?

DanaL (2015-07-09 17:30)    2 Lielākā daļa manu senču (ap 99,99%) padomju laikus noteikti nesagaidīja :)

Bet ja nopietni, - tad ne labāki, ne sliktāki. Cilvēka daba nemainās, mainās vide ap cilvēku. Bet mani padomju laika senči - vecāki un vecvecāki - bija ļoti gudri un erudīti cilvēki, mamma beidza skolu ar zelta medaļu, tēvs, kad atgriezās no Sibīrijas 11 gadu vecumā un ne vienu dienu neapmeklējis skolu, 2 gadu laiku pabeidza 6 klases, triecientempā arī pārējās un tehnikumu, bez vecāku atbalsta un finansējuma uzsāka studijas augstskolā, visu mūžu aktīvi interesējās par jaunumiem mūzikā un zinātnē. Es ne tuvu nestāvu klāt viņu erudīcijai un vēlmei izzināt pasauli.
Secinājums - viņi noteikti ir bijuši pārāki par mani.

planerdelta (2015-07-09 17:54)  2   Domaaju, ka jaa. Ir ljoti juutams, kuri padziivojushi labu laiku padomju smadzenju skaloshanaa un domashanaa un kuri nee. Gan jau arii tajos laikos bija jauki un gudri cilveeki, tikai vinji dziivoja un veel joprojaam domaas dziivo neesoshaa realitatee (taas vairs nav), biezji sajuuta, ka taads mazs ciemats, kur taalaak par kaiminja guljamistabu interses un spreist speejas nesniedzas. Citaadi ir ar tiem, kuri dziivoja padomijaa, bet veelaak aizbrauca. Tur jau ir forshi un sakariigi cilveeki. Izgja pa padomijas vaartiem, savu laiku adapteejaas un uzzi naaj, ka pasaule ir daudz lielaaka un kljuva par Cilveekiem.

chaachaa (2015-07-09 18:44)  1 5 padomju cilvēks bija daudz labāks nekā mēs. spēja iztikt bez mūsdienu tehnoloģiskās vides priešrocībām. atņem mūsdienu cilvēkam telefonu,internetu, datoru un limitē auto izmantošanu un... paralizēts viņš būs un auros kā traks. tomēr, salīdzināt divus laikmetus... nebūs pareizi.

planerdelta (2015-07-09 18:58)      Chacha, tajos laikos nevienaa valstii parasta mirstiigaja nebija muusdienu tehnologjijas pieejamas :)
Bet ja domaa taa, tad ko Tu pati izveeleetos sev un saviem beerniem: dziivot padomijaa vai .. piemeeram, Francijaa, Luksemburgaa?

_erucanob_ (2015-07-09 19:00)    1 da nu, ko te salīdzināt. Visādi bija agrāk, dažādi ir tagad.

DanaL (2015-07-09 19:01)    1 planerdelta, mēs taču runājam par cilvēku, nevis vidi, kurā viņš dzīvo

limonija (2015-07-09 19:27)  2 8 Cilvēki bija draudzīgāki, nebija tik liela sociālā noslāņošanās kā tagad. Vairāk arī bija jāpaļaujas uz savu varēšanu un zināšanām, tagad citē no Gogles un jutas kā profesors...Studentu neoficiālā himna - Lilioma dziesma - bija ļoti iemīļota - "Vai mums vēderā dienišķā desa, vai tur vienkārši vardes kurkst - šeit mēs visi vienādi esam, vai gan būs vēl tā citur kaut kur?" Tagad arī jaunieši čupojas tikai ar sev līdzīgajiem - biezie par sevi un plānie - tāpat:D Studentu vidē visādi jautri pasākumi, joki un improvizācija bija ierasta lieta, bet tagad zeļ agrīns karjerisms un nešpetna naudaskāre jau jaunības gados, tas kaut kā neiet pie dūšas...Un tā mūžīgā telefonu kasīšana, nevis komunikācija dzīvajā. Cik tālu tā var aiziet? Ka bez papildierīcēm vispār nesarunāsies?:D Tālaika ideāli bieži vien arī bija tādi naivi(palīdzēt citiem - mācīt, ārstēt, ķert likumpārkāpējusuttt.), bet salīdzinājumā ar mūsdienām, kad dominē naudaskāre, visvisādas shēmas, kā apiet likumus...Brr...Negribas nemaz iedziļināties.
Mūsdienu cilvēki nav pārāki, viņi vnk ir citādāki, jo laiks ir cits. Divreiz vienā upē iekāpt nevar...:)

v_s_o_p (2015-07-09 20:17)    2 Padomju laiki bija ļoti atšķirīgi..50. gadu nacionāl - komunisms, 60. gadu atkusnis, liberālā domāšana, 70. gadu revanšisms, 80. gadu no vienas puses tulpes, rozes, uzņemējdarbība džinsu bikses un, no otras puses, totāla propaganda, militārisms.. 2 gadi obligātā dienestā + 3 gadi militārā katedra.. Līdzīgi procesi bija visapkārt.. Ne tikai iekš PSRS, līdzīgas tendences pastāvēja visur, FORMA bija mazliet savādāka ..

v_s_o_p (2015-07-09 20:26)    1 Ko labu var pateikt par tiem laikiem.. Da neko.. Tādēļ ka skandināvu “komunisms” rulleja un turpin rullet reģionā.. Putrojot lētticīgo smadzenes.. Aber vikingi, aber normani..

bitite27 (2015-07-09 21:27)      Mutes nevarēja tik daudz virināt kā tagad-mazāk zini,vieglāk naktī aizmigt!

slieks (2015-07-09 21:53)    1 Vai tad clvēks savā būtībā jebkad ir mainījies (kopš Mozus laikiem)? Mainās tikai gadsimti kā dekorācijas...

piparbecinja (2015-07-09 21:58)    1 Diez vai, varbūt atsevišķos gadījumos. Daudz murmuļu tagad, abu dzimumu.

Mavs (2015-07-09 22:44)    1 Tiem, kas dzīvoja tajos laikos, ir ar ko salīdzināt.
Un pirmais secinājums - viss ir tā pat, kā agrāk, tikai toriez bija vienā grāvī, tagad - otrā !
Metodes tās pašas, paņēmieni tie paši.
Tikai ja 80tajos gados mēs visi "bijām sistēmā" bet savā starpā par to smējāmies un stāstījām anekdotes, tad šodien ir izaugusi jauna "pavļiku morozovu" paaudze, kuri svēti tic, ka viss, ko viņiem cenšās ieborēt, ir svēta taisnība.
Parasti gan šie "pacrioti" ir ar visai zemu izglītības līmeni un elementāri trollējas, kad viņus mēģina iedzīt strupceļā ar dažiem vēstures faktiem.
Tad viņi uzreiz sāk psihot, apsaukā par "vatņikiem" un dzēš no "draugiem" :)

sakuri (2015-07-09 22:56)    4 Man ļoti patīk vecās fotogrāfijas 30-to,40-t0 gadu.... :) omes jaunības gadu bildes...saglabājušās skaidras un ļoti labas kvalitātes ,acīmredzot tad ir bijis kvalitatīvs fotopapīrs un fotogrāfi ..sava aroda meistari.

Vaukskis (2015-07-10 04:01)    1 Nē, nav, viņi vienkārši dzīvoja citādos apstākļos !

adamsone (2015-07-10 11:55)    2 Šodienas cilvēki ir brīvāki, patstāvīgāki un reālistiskāki. Bet atkal - nevar vispārināt - visi cilvēki toreiz un visi tagad. Cilvēki ir dažādi un dažādīgums mūsdienās ir ievērojami lielāks kā toreiz. Sociālā noslāņošanās ir nesalīdzināma, protams, un iespējas , ko nosaka nauda. Domāju, ka trūcīgajiem izsisties mūsdienās ir ļoti grūti, lai cik gudri viņi arī nebūtu. Tas, manuprāt, daudz ko maina, sabiedrība ir izteikti nevienlīdzīga, valdošos tas neinteresē. Otra reāla atšķirība ir cittautieši. Žīdu mums it kā nav, čigāni arī "izzuduši", visi, kas runā krieviski, dzīvo savā informācijas telpā, negribas domāt, ka viņi veido kādu revanšu, bet tā izskatās. Nacionālā politika ir pilnīgi p****. Šajā kontekstā latviešu patriotisms izskatās drusku smieklīgs, visi tie Tālavas taurētāji (vakar skatījos koncertu)....Abiem laikmetiem kopīgais - latviešiem nav perspektīvas. Padomijā bija paredzēts pārkrievoties, pretojāmies, cik varējām, kas zin, kas būtu tālāk. Tagad... nu pats par sevi skaidrs, tīri no demogrāfijas skatapunkta. Eiropā neviens mūs vērā neņem, prezidentūra manuprāt to skaidri parādīja.

Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu