Vai līdera trūkums ir sabiedrības apvienošanai?

Kāda rutka pēc mums būtu nepieciešams līderis, lai piedzīvotu izmaiņas valsts sistēmā, piekrītu kāda inteliģenta cilvēka viedoklim, ka tas ir absurds un vai vēsture mums neatklāj līderu nozīmi, kāda tā ir bijusi līdz šim? Vai mums ir vajadzīgs šis līderis, lai kāds uzņemtos atbildību par mūsu nespēju uzņemties atbildību, vadonis, kas iedvesmojoši pūli virza mums nezināmā virzienā, vai vienīgo vainīgo pie neizdevušās sasistās siles? Vai līderis nav jāmeklē mums pašiem sevī, izdarot secinājumus un rīkojoties, bez vagara pātadziņas no augšas? Mēs esam kūtri savās domās un rīcībā, gaidot, kad to kāds izdarīs mūsu vietā...

Lele (2016-12-30 13:46)    2 Es teikshu, ka ir jaabuut gan Liiderim, gan kaa Tu saki..liideris sevii!

Bet nekads Liideris sevii nebuus, kameer dalja tautas ticees horoskopiem un "gaidiis, ka to kaads izdariis muusu vietaa, t.i. no Dievs izdariis..

jadore (2016-12-30 14:27)    1 Uzņemties atbildību par mūsu neizdarītiem darbiem? (c)..
šo kaut kā nesaprotu, neviens par Taviem neizdarītiem darbiem atbildību neuzņemsies kā tikai katrs pats...

Līderis vajadzīgs tapēc, ka vienkāršs cilvēks, bez līdera dotībām nevar pilnvērtīgi pārstāvēt valsti, iedvesmot labiem darbiem, virzīt sabiedrību attīstības virzienā. Mēs nevaram katrs sevi pārstāvēt piemēram saeimā, vai ministru kabinētā un katrs ietekmējam to, kas tur nonākuši ... un ka tur pilns ar ne visai gudriem, turklāt negodprātīgiem cilvēkiem, kuri ´´it kā´´ pārstāv vēlētājus/nodokļu maksātājus/tautu...

limonija (2016-12-30 14:31)    2 Vai jautājumā nav izlaists vārds - problēma? Ja mūsu problēma būtu tikai līdera trūkums, gan jau kāds ar laiku uzrastos...Bet jārok dziļāk - domāju, ka attīstību kavē:
1)sociālisma metastāzes(zagt, lai parūpētos par ģimeni, nav slikti);
2)izglītības trūkums(par sabiedrību un procesiem tajā, daudzi domā, ka sabiedrību var vadīt ar naiviem saukļiem un populismu);
3)sabiedrības straujā noslāņošanās(jo daudziem patiešām nav pieejams tas, kas tiem būtu vajadzīgs, sekas - aizbraukšana no valsts).
Nu kaut kā tā...

Svece (2016-12-30 15:16)    2 Nav jau īsti saprotam vīzija- ta uz kurieni ejam. Bijušās labklājības valstis kā Vācija , Francija, Zviedrija ar savu musulmaņu slogu vairs īsti kā paraugs nav. Latviskā Latvijas administrācija jau izskatās ka nācijas kauns , ne lepnums. Atmodas līderi izbeidzās ar atmodu Jebkurai domai ka jābūt savādāk tiek piekārta birka " populisms" Kā laizīja agrāk rokas agrāk PSRS , PSKP administrācijai , tā tagad ASV , ES. Līderis būtu cilvēks kas nebaidītos konfliktus ar "draugiem" un varētu būt nežēlīgs ar "nedraugiem".

JurisK (2016-12-30 15:37)  3   Jesķ takaja parkija - parkija boļševikov! Un atnāks viens tāds līderis un tauta skries izsist saeimu un valdību, pie viena apsitot miljonārus. Un pēc tam būs razruha! Tāda nu ir vēstures mācība! Nevajaga īpaši satraukties - viss notiek tā, kā tam jānotiek - pamazām. Meži briest, koku mazāk nepaliek, labību ievāc vairāk kā jebkad agrāk, veikalos plaukti lūzt no precēm - kur problēma? Mūsu sabiedrotie - pašas stiprākās un attīstītākās valstis pasaulē un mūsu valsts arī spēcīgākās valstu savienības pilntiesīga dalībniece. Cilvēki brauc uz anglijām-vācijām? Tās tak mūsu mājas!:) Ulmaņlaiku Latvija pa krietni īsāku laiku jau bija izplēnējusi 2 okupācijās, pirms tam izbaudot līderi, kurš, kā stāstīja mana vecmamma, dzīvi pilsētās sagrāvis. Sliktāku laiku par ulmaņlaikiem neesot bijis viņas dzīvē. Ja kas - pēc mūsdienu klasifikācijas - mikrouzņēmuma ipašniece.

fargo (2016-12-30 16:06)    1 "vai vēsture mums neatklāj līderu nozīmi, kāda tā ir bijusi līdz šim?"
un kāda tā ir bijusi līdz šim? varētu paskaidrot, jo no teksta man tas saprotams nav.

marselis (2016-12-30 16:53)  1 2 Aitam vienmer vajadzigs GANS!
ta bijis no laika gala un ta bus!

Gana nozimi pat tumsonas nenoliedz!

neko (2016-12-30 16:55)    7 Nu atrast vienu līderi tomēr ir reālāk nekā panākt, lai sabiedrības vairākums nedomā tikai par sevi. Īpaši jau LV.
Tā salīdzinājumam piemērs ar ko ir saskārušies daudzi; daudzdzīvokļu māja ar 10-20 īpašniekiem. Viņi nav spējīgi pieņemt nevienu lēmumu, jo katram ir savs viedoklis. Piedevām tiem, kas nedzīvo pirmajā stāvā neinteresē applūdušais pagrabs, bet tiem kas nedzīvo augšā stāvā uzskata, ka jumta remonts uz viņiem neattiecas. Savukārt visi ir vienoti viedoklī, ka atkritumus izvest nevajag, tos labāk pa kluso mest kaimiņu mājas konteineros. Bet māja pa to laiku brūk kopā. Un ko var gribēt valsts līmeni, ja cilvēki pat par vienu māju un jumtu virs savām galvām nespēj vienoties. Tur notiek tieši tas pats.

Samila (2016-12-30 16:56)      Un kāds būtu jautājums apspriešanai?

fargo (2016-12-30 17:00)    4 psychobitch - arī reigans vai linkolns bija līderi. ja tu ņem par piemēru tikai negatīvos līderus, tavi secinājumi būs aplami.
"vēsture māca" to, ka bez līderiem nenotiek nekas vēstruē. varbūt tu vari man nosaukt kādu kulturālu, sociālu, politisku un ekonomisku izrāvienu, kurš ir noticis bez šā te paša izrāviena līdera vai līderiem? es nosaukt nevaru domādams. līderu trūkums, tas ir slikti. cita lieta, ka līderu zīme +/- ir atkarīga no sabiedrības "zupas", no kuras līderis ir nācis.

limonija (2016-12-30 17:11)      "Nu atrast vienu līderi tomēr ir reālāk nekā panākt, lai sabiedrības vairākums nedomā tikai par sevi"(c) Papildinot Neko - apvienojas visātrāk parasti tad, kad jāatrod vaininieks visās likstās un nelaimēs - tad ar lielāko prieku uzgrūdīs visu vainu līderim(ko paši ievēlējuši, lai velk vezumu). Mājas iedzīvotāju sapulcēs visi taurē uz biedrības priekšsēdi, bet viņa vietu neviens nekāro(sazin kāpēc):D
P.S. Vācieši arī kara beigās Hitleru ienīda, ko pirms tam bija debesīs cēluši(ne visi, saprotams).

kuks10 (2016-12-30 17:16)    1 Katru dienu redzu pa tv visādus glūmiķus,kas taisa sev reklāmas,ka baigi gudri un godīgi pilsoņi,kas atnesīs gaismu šai valstelei,tik ļaujiet šiem atkal piekļūt pie siles..īpaši pa tv24 kanālu...ha,kādi līderi ,ja valda slēpta politiska mafioza valdība,kā tikko tvnet nobloķēja Signes Meirānes raksta atsaucības,laikam iesprūda kauls valdības politiskajiem klauniem..kas reāli neprot komunicēt ar savu Tautu..Līderis kaut kur ielīdis dziļos purvos,vai arī vēl nav piedzimis..))

Drole (2016-12-30 17:17)    1 “We are socialists, we are enemies of today’s capitalistic economic system for the exploitation of the economically weak, with its unfair salaries, with its unseemly evaluation of a human being according to wealth and property instead of responsibility and performance, and we are determined to destroy this system under all conditions”

– Adolf Hitler, Hitler’s speech on May 1, 1927.


Jo slinkaaka publika, jo vairaak sociaalisma pieluudzeeju; sekos jebkuram, kas pasoliis treknaako burkaanu/banaanu

adamsone (2016-12-30 17:41)  3 3 Atrodi līderi sevī, nāsīt, un notinies beidzot. Zbs tas vox populi....

adamsone (2016-12-30 18:20)  1 2 Sākās, lauku rapsodijas... :(

annas_atis (2016-12-30 20:41)  1   Nu ko. davaj, atlokam piedurknes un...tas kurš paliks uz kājām tas līderis...

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu